Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 9, 2017 18:57

sak jo, proto ty rady na compact nejsou pro mne;
na ty husky to byl dataz a potvrdil jsi mi me obavy...
mel bys nejaky typ? ale pres 0,5 kg nejdu :wink:

mel jsem posledne pujcene jakesi blizzardy, pry staly 9 stovek, vaha 480g a zdaly se mi slusne, i madla byla prijemna, jenom na nich nebyl oznacen zadny model, tak nevim co to bylo zac...
Naposledy upravil Quido dne pon říj 9, 2017 20:14, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 19:05

O tech Husky hulkach nic nevim, jen obecne o Husky "kvalite" a povesti :)

Mam Fizan Alps necele tri roky a funguji. Ale ja je zas pouzivam jen v zime na sneznice, coz da tak 200 - 250 km za rok. Ted muzou mit tak 600 km, coz by pri normalnim chozeni s nima byl tak pulrok.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 9, 2017 19:14

no tak pokud ti praskaj fizany tak si husky fakt nekupuj, pac ty lepsi urcite nebudou...

jinak jako osobne bych doporucovala leki s rychloupinakem, ale ta vaha by mohla byt spis k 600g nez 500... ale co je u me videl kolega, koupil podobny na gr20 a on tak 100kg mit bude, hora svalu a pochvaloval si je i diky tomu ze ma skoro 2m a delaj se i v delce 145cm myslim
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod GreyMouse » pon říj 9, 2017 23:34

Quido píše:mel jsem posledne pujcene jakesi blizzardy, pry staly 9 stovek, vaha 480g a zdaly se mi slusne, i madla byla prijemna, jenom na nich nebyl oznacen zadny model, tak nevim co to bylo zac...

Nebyly to tyhle? U svých jsem teda navážila rovných 500g (bez gumových špuntů na hrotech). První pár jsem reklamovala, protože v jedné hůlce něco chrastilo (prodavač sice kroutil hlavou, že se s něčím takovým nikdy nesetkal, ale pak je bez problémů vyměnili). Od pohledu jsou tenčí než manželovy (600gramové) z Lidlu, na pohled nepůsobí moc bytelně, ale to může být samozřejmě jen klamný dojem. Fastlock mi vyhovuje (u předchozích šroubovacích jsem měla pořád problém s utahovaním a povolováním), vyměněný pár zatím slouží bez problémů, ale má za sebou jen necelých 200 km a taky nemám 96 kg ani s batohem, takže si na nějaké doporučení koupit/nekoupit netroufám.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte říj 10, 2017 7:00

@mike: Kolik se u tech Fizan Alp spodni dil vysouva ve slozenenm tvaru? Kdyz se ten Concept system objevil, bylo to docela dost na mne, az cca 15 cm, pozdejsi modely, co jsem zkousel v obchode uz o neco mene.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 10, 2017 7:38

@GrayMouse:
díky, nebyly - tamty byly normálně šroubovací, ale nedělám závěry, byl to jen jeden víkendový trek;
teď mi tady kolega vnucuje jeho starší - tyhle - zase Fizany, že prý dostal nové a ty mu leží doma... tak že bych je se sebezapřením zkusil? :roll:

edit: ... a co značka Gabel?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod GreyMouse » úte říj 10, 2017 9:59

Třeba to napotřetí vyjde ;-). Nebo zjistíš, že jsi pravděpodobně schopen zničit libovolný hole s váhou do půl kila a bude lepší podívat se po něčem robustnějším. Ale zase nebude finančně tolik bolet, když tu zkušenost uděláš s holema z druhý ruky. Navíc mají jiný zámek, třeba jsi nekompatibilní jen s flexy locking ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Trekové hole

Příspěvekod remy77 » úte říj 10, 2017 12:41

mike píše:Na svou vahu si holt nemuzes kupovat nejlehci modely... Fizan Compact jsem mel v ruce a hned jsem je zavrhnul, protoze mi prisly moc subtilni.


Moja vaha sa toci okolo 88-90 kg, compacty mam cca rok a pol a bez problemov. Minulu zimu som sa smykol, padol na jednu palicu a ohol trochu stredny diel, takze sa jedna trosku tazsie zasuva, inak drzia. (Na tu palicu som sa zvalil zhruba v strede, ked lezala na snehu po pas, cize ustala by jedine vodovodna rurka :) )
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 10, 2017 15:10

@remy77:
ja s nimi ani nespadl, proste jsem chodil a jednoho krasneho dne jsem nasel tu objimku prasklou, jak u jednech, tak u druhych - kazde jsem mel tak 2 roky a neco....
:-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 18:28

apuka píše:@mike: Kolik se u tech Fizan Alp spodni dil vysouva ve slozenenm tvaru? Kdyz se ten Concept system objevil, bylo to docela dost na mne, az cca 15 cm, pozdejsi modely, co jsem zkousel v obchode uz o neco mene.

U jedne me hulky vubec, u druhe asi tech 10 - 15 cm. Da se tomu pomoct, ze to dole co nejvic zasroubujes, ale nijak pevne nedrzi. Mne to nevadi, jelikoz hulky nosim na batohu koncema nahoru.

remy77 píše:Moja vaha sa toci okolo 88-90 kg, compacty mam cca rok a pol a bez problemov

Zalezi, jak je pouzivas. Ja je mam ciste na sneznice a tam neni o vetsi napor nouze, to neni jak normalni chozeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 10, 2017 18:43

mike píše: Mne to nevadi, jelikoz hulky nosim na batohu koncema nahoru.


doufam ze ne i ve vlaku ci autobuse...


mike píše:Zalezi, jak je pouzivas. Ja je mam ciste na sneznice a tam neni o vetsi napor nouze, to neni jak normalni chozeni.


se domnivam, ze na skialp by mely bat pevnejsi hulky, nicmene ja se i pri treku nebo delsi hrebenovce s vetsi nakladem obcas, treba v technictejsi pasazi do hulky poradne opru, coz jako zatez na ni asi nema daleko od skialpu, byt o nei treba v takove rychlosti... takze neni chozeni jako chozeni
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 18:54

Quido píše:doufam ze ne i ve vlaku ci autobuse...

Proc ne? Mam rukojeti dole v oku na cepin a horni cast privazanou k telu batohu, takze temer neprecniva. Batoh mam bud nahore nad sedadly nebo v buse v zavazadlovem prostoru. Jeste nikdy jsem s tim nikoho neohrozoval (nechodim jak debil uzkou ulickou s batohem na zadech, ale nesu ho v ruce). Podstatne nebezpecnejsi jsou sneznice na bocich batohu. Uz jsem si o gripy trhnul bundu. Takze je nosim v pouzdre a na batoh privazuju az na zacatku tury.

Quido píše:takze neni chozeni jako chozeni

Urcite. Kazdy musi podle sebe. Ja treba na chozeni zadne hulky nepotrebuju 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 10, 2017 19:03

ani jsem nepredpokladal, ze zrovna ty budes ten nebezpecny silenec, co pomlati pulku osadky busu prave proto, ze si nesunda batoh ze zad (mnohdy ani ty hulky mit nemusi), jen se mi tak nejak ta situace vybavila a chtel jsem timto na ten nesvar poukazat - diky zes to rozvedl... :wink:

zkousel jsem oba zpusoby noseni, ale kdyz byly spicama nahoru, tak parkrat jsem se o ne cimsi zachytil a neshledal jsem v tom zadnou vyhodu, vyhovuje mi vic zpusob spicama dolu...

taky je nutne nepotrebuju, obcas je i zapomenu doma, ale chodi se mi s nimi fajn a dela mi to tobre, hlavne na delsi trasy, jenom pri foceni mi trochu prekazeji... tohle je hodne individualni
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 19:20

Horsi, nez hulky, je cepin. Schvalne jsem si kvuli tomu poridil kryt, nabrouseny zobak dole muze byt nebezpecny :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » úte říj 10, 2017 19:22

Na cepin staci kus hadice :D
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 19:23

To zni uchylne. Fotku? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » úte říj 10, 2017 19:32

Kus hadice na hrotu. Pak vyfotim
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte říj 10, 2017 19:53

Co lopatka? Ta ma prece taky ostre hrany.

Mam tenhle od BD. Jsem netusil, ze se prodava i v Decathlonu, v Hudy byl urcite drazsi :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod remy77 » úte říj 10, 2017 19:54

mike píše:Zalezi, jak je pouzivas. Ja je mam ciste na sneznice a tam neni o vetsi napor nouze, to neni jak normalni chozeni.


Ja sneznice nemam, cize ked sa brodim a prepadavam, davam paliciam dobre na picu. Tak som jednu aj ohol.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř říj 11, 2017 7:45

mike píše:Mam tenhle od BD. Jsem netusil, ze se prodava i v Decathlonu, v Hudy byl urcite drazsi :-k
Kurna, a to jsi nemohl napsat davneji, ze takove neco prodavaji i v Decathlonu :twisted: ? Jsem se mohl podivat, ze tam maji i na spodni hrot, sice ne ten do soupravy s linkovanym, ale alespon neco. Jsem to dva roky shanel vsude mozne, az jsem na neco narazil nahodou v Lipt. Mikulasi, ale zase jen soupravu, pricemz na vrsek uz mam.

A co zobak nebo hulky, ale nechraneny poradny spodni hrot cepinu pripevnenem (a jeste jen tak-tak) hlavou dolu na malinkem batuzku, trci taqk 10-15 cm nekam do boku... To je zuzo, kdyz se v plnem busu zacnou 3-4 takto vybaveni lide s batohem na zadech predirat ke dverim nebo dovnitr :twisted: :axe: A kdyz jim to pripomenes, tak se divi a nechapou, jak muze nekomu vadit ze ho napichnou, roztrhnou bundu/batoh/telo...

Jinak ja taky nosim hulky hroty dolu. I lepe se mi uchycuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř říj 11, 2017 10:54

@mike.
btw - proc tu jsou dve temata s naprosto stejnym nazvem Trekove hole? :roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 16:48

@apuka: jsem na to prisel az ted nahodou, kdyz jsem to chtel boozemu ukazat :)

@Quido: nejspis proto, ze je nekdo zalozil ;-) Koukni se na datum prvnich prispevku, 11 a 12 let zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř říj 11, 2017 18:20

to je jasne
[-o<
nahodou omylem jsem do nej vhucel, ze se kouknu, co mi kdo poradil a nestacil se divit :-s :D
ale co ty plaminky u ikonky ....? :((

byl jsem se dnes podivat na ty gabely; no... vaha a dizajn by se daly akceptovat, ale ty uzavery na mne pusobily jako nejaka tezka amterstina a plasty nebudily moc duvery :|
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 16, 2017 9:14

kdyz jsem se vcera odpoledne vracel z treku, tak jsem opet narazil na presne tyhle nesvary, co uvadim vyse...
tat )asi tak 35-40 s jiz dospivajici dcerou, oba hulky s obnazenymi hroty na batohu, on dolu, ona nahoru, a rvali se skor plnym autobusem dozau, sedici pochopitelne jen tak tak uhybali hlavama, jeden pan se proti tomu ohradil, ale bylo mu odseknuto, aby si hledel sveho (proste marne)...
Mne treba udivuje, ze uz ridic na to pasazery neupzornni, neb to je v rozporu s prepravnim radem...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod SensationTraveller » pon říj 16, 2017 14:39

Ahoj nadšenci,
vybírám trekové hole a chtěl bych poradit. Vyrážím do světa a chtěl bych si je sebou vzít. Budu chodit defakto pořád s krosnou na zádech a sem tam po horách. Doteď jsem s nimi nechodil.

Moje požadavky jsou:
- teleskopické 3-dílné
- lehké ale bytelné
- dobře se drží (korek, plast, pěna?)
- Flicklock systém upínání
- nejlépe do 2 000 Kč (max o pár stovek víc, kdyby se kvalita vyplatila :))

Vybírám mezi těmito modely:
- Black Diamond Trail
- Leki Corklite 2153
- Leki Khumbu
- Fizan Elbrus

Jaké z těchto holí byste vybrali? Nebo máte lepší tip v této cenové relaci?

díky moc

PS: jo a měřím 180 cm a vážím 90 kg (atletická postava) :lol:
SensationTraveller
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 11, 2017 21:33

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » pon říj 16, 2017 19:44

BD trail jsem mel a jsou dobre, zlomil jsem je na sneznicich.
Fizany mam Compacty a drzi druhym rokem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 16, 2017 20:40

BD Trailu jsou nekolikere verze, ktere mas na mysli?
taky vybiram, hodne lidi mne presvedcuje na Fizany, ale mne dvoje v minulosti zklamaly, toz nevim nevim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » pon říj 16, 2017 21:03

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 16, 2017 21:26

tak ty v novejsi verzi jsem okukoval, zdaji so ok, akorat ta madla se mi zdala ponekud tenka;
vazi 1/5 kila - a hned vedle byly za stejnou cenu Leki Khumbu a vazi 300g,
tak nevim... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod SensationTraveller » pon říj 16, 2017 21:38

Quido píše:BD Trailu jsou nekolikere verze, ktere mas na mysli?


Máš pravdu, je několik druhů Trailu..čert aby se v tom vyznal :evil:
Poradíte, jaké hole BD Trail pořídit? Nebo raději jiný model a značku s požadavky výše?
díky
SensationTraveller
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 11, 2017 21:33

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení