Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod Ado » pon zář 4, 2017 20:20

Vybírám nové trekové hole a potřeboval bych poradit s výběrem.

Hole budu používat jak v našich kopcích, tak občas například i v Alpách, či Tatrách. Zároveň bych je rád občas vzal i na sněžnice (hodila by se tedy možnost přidat širší talířky na sníh). Takže žádný extrém (vážím do 70 kg, chodit budu většinou s velkým batohem), ale rád bych přeci jen něco trochu odolnějšího, zároveň ale s důrazem na nižší váhu. Finanční limit je cca 2000 Kč (uvědomuji si, že cenový limit, nízká váha a vyšší odolnost jsou trochu protichůdné kategorie)

Otázky, které mám, jsou následující:
Má někdo negativní zkušenost s korkovými madly? Na fóru jsem našel pouze dvě, jinak celkem pozitivní ohlasy.
Máte někdo zkušenosti s těmito holemi?
Nějaké tipy na hole s podobnými parametry?

Závěrem jedna obecná otázka, má smysl utrácet 2000 za hole, když jsem doposud vystačil (a vlastně byl i celkem spokojený) s no-name holemi za 222 Kč? Bez problémů vydržely do první zimy (tzn. 3 měsíce), kdy se jedna spodní část zasekla a nešla zatáhnout. I navzdory tomu jsem je ale potom používal další rok a půl.

Díky!
Uživatelský avatar
Ado
nováček
nováček
 
Příspěvky: 152
Registrován: stř kvě 2, 2007 17:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 5, 2017 19:51

ja mam nejakej stoletej model leki corklite (asi 4 roky) a porad paradne drzi, letos sem si koupila fizan compact protoze sou lehci a casto se nosi jen na batohu, aby se nepronesli. Osobne musim rict, ze ten speedlock je za me neznicitelna volba, ale zase u fizanu je pry bezproblemova moznost dokoupit spatnej dil a navic podle hromad rezenci nejsou spatnou volbou, o neco levnejsi a lehci nez leki.

talirky asi dou v pohode koupit nejaky univerzal a na vetsinu holi je nasroubujes.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte zář 5, 2017 20:58

pokud potrebujes talirky na nejake Fizany, napis. Vali se mi ve skrini par (my si je nemenime, zatim jsme nemeli potrebu). Najde se i nekolik sroubovacih kousku, ale ty nejmensi - posbirane poruzne na horach jako odpadek (ale bylo nam je lito vyhodit)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon zář 11, 2017 9:07

Otázka na gramohoniče.... dělá někdo SKLÁDACÍ hůlky (tj. se šňůrkou uvnitř) Titan nebo cabroň ?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » pon zář 11, 2017 9:15

Black Diamond má karbónové modely vo dvoch radoch: ultralight Distance Carbon FLZ (prípadne verziu s pevnou dĺžkou) a robustnejšiu Alpine Carbon Z.

Mountain King má tiež dosť UL model: Carbon Trail Blaze Skyrunner, ten má oodoow.

O titanových paličkách neviem. Ak existujú, nutne ich potrebujem :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon zář 11, 2017 9:20

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon zář 11, 2017 13:11

Z-distance cabroň BD 120cm objednány.... sem zvědav... ešče raz kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » pon zář 11, 2017 13:19

Dobré paličky, budeš spokojný :smt023 Len si daj pozor na jednu vec - keď ju rozložíš, otoč ten kovový jazýček tak, aby bol naboku a nie vpredu. Keď je vpredu a človek občas prudko paličku ohne, ten karbón pod jazýčkom sa pomaličky začne strapkať.
bd.jpg
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon zář 11, 2017 13:21

Kuju za tip.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon zář 11, 2017 13:45

Vidis, pred mesicem jsem je videl za polovicni cenu, myslim ze v Otztalu u spodni stanice lanovky z Tiefenbachgletscheru nahoru. Nikdo se o ne nezajimal, vsichni vsude kupovali slevnene Deuter Futury (a potom nadavali, ze se do nich neda nic dat :lol:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Abcdefghch » úte zář 12, 2017 8:27

Ahoj, nemáte někdo tip kde sehnat jednu část hole Fizan compact? Podařilo se mi ohnout střední část 3 dílných holí a nejsem si jist, zda se dá někde sehnat jenom část hole? Sice jsem našel víc e-shopů, které prodávají vyměnitelné hroty, poutka nebo šroouby, ale nikde přímo část hole (což ostatně dává celkem smysl). Hůl je sice prozatím použitelná, ale nedá se složit jinak než rozložením na 3 díly a pochopitelně nejde upravit délka, což trochu snižuje její použitelnost. Zase se mi nechce dávat peníze za nové hole.
Abcdefghch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 19, 2015 15:17

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte zář 12, 2017 8:33

to by asi melo jit sehnat - ja ted vvramci reklamace dostanu pouze prostredni dil...

nemas je taky v zaruce?

http://www.alpitrek.cz/stredni-dil-fiza ... ct-nw-lite
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2017 9:22

Ano napis do toho ApliTreku (byvaly Alpisport). Neni u nich problem sehnat jakoukoliv cast Fizanu, vsechny jsou vymenitelne a oni je opravuji. Kdybys byl ze severni Moravy nebo mepl cestu kolem Pribora, muzes se tam stavit osobne, pokud na sklade maji (vetsinou jo, stredni dil skoro urcite), tak TI to vymeni na pockani.
Ja jsem takto (pri osobni navsteve) za poslednich cca 8-9 let vymenil uz hodne casti asi 5-ti paru Fizan holi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » úte zář 12, 2017 10:34

Jo, taky jsem kupoval jeden kus Fizan hole v Příboře, není s tím problém, zkus si tam zavolat.
Fizany určitě nejsou krám, zohne se jakákoli hůl, když s ní dost zapáčíš. Narozdíl od ostatních značek to ale není problém, protože si nemusíš kupovat celé hole nové. Poměr cena/výkon u Fizanů nemá konkurenci.
Jo, mám Mountain King Trail Blaze, v porovnání s Black Diamond Distance Carbon Z Pole jsou sbalitelnější, lehčí, levnější a je tam i možnost vyměny kloboučku.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod Abcdefghch » úte zář 12, 2017 12:09

Díky za rady, problém vyřešen. Neřekl bych, že Fizany jsou krám. S ohledem na váhu a cenu jsou to dorý hole, ale jak píše oodoow výše, při blbém zapáčení se dá ohnout nebo nalomit asi každá hůl, zvlášť takhle lehká. Mám je už řadu let a přežily toho víc než dost.
Abcdefghch
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte kvě 19, 2015 15:17

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2017 12:29

@wawrik: Fizan hole vubec nejsou kram, spise naopak, mohli jsme se na ne vzdy spolehnout a i sroubovaci jednak drzely a jednak i v mrazu sly normalne rozsroubovat, krome jedinkrat, kdy se opakovane zasroubovaly mokre a pri -25-ti ta voda zmrzla. Na rozdil od Leki Makalu, ktere staly mnohem vic a nejdrive mi po slozeni (a radnem zatazeni) spodni dil vyletel z ruky "jen tak", jak jsem hybal rukou a hole vysely navolno na retezich na Rysy a stejne nedrzely ani pri nejsilnejsim zatazeni. Na reklamaci dali uplne nove, ty jsem rozebral v prodejne, nechal zatahnout prodavacku, jen tak jsem se o ne svisle vedle sebe zaprel jednou rukou a uz jeli dolu. A to opakovane.

Problem je, kdyz na hole spadnes, sednes nebo se jdes s kopce a pri skoku ze skalky se hole zapichne diry ve snehu na kosodrevine, spodek se sasprajcuje mezi vetvami nebo mezi skaly pod snehem, jenze Ty jdes setrvacnosti jeste alespon metr dal smerem dolu. To Ti zadne hole nevydrzi, normalni Fizany se ohnou (a muzes je pouzit dal bez slozeni), nejake karbonove hole by se rozlomily. Vem to ale tak, ze ja jsem to resil pro celou triclennou rodinu, ne jen pro sebe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte zář 12, 2017 19:36

wawrik píše:To sú tie Fizany taký krám?

Nejsou, ale apukovci znici, na co sahnou, viz reklamace bot :twisted:

(Fizany se mi jeste ohnout nepodarilo a to jim na sneznicich davam celkem zabrat)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » úte zář 12, 2017 19:45

pavproch píše:Otázka na gramohoniče.... dělá někdo SKLÁDACÍ hůlky (tj. se šňůrkou uvnitř) Titan nebo cabroň ?


Tak ta otázka byla naprosto správně načasovaná ... i její řešení.... sem totiž zistil, že na jednom (starším) páru skládacích Leki, co mám (původně 120 cm, jednou zlomené, takže asi 113cm) sem nějak ztratil vidiový hrot a že tím pádem je zezdola o 2 cm kratší ošoupáním.... proto sem zišťoval a i objednal... BD cabroň Z....

a neska mi junior z ta3 meldoval, že ji zlomil.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » čtv zář 14, 2017 15:20

Neska kabroňové BD došly poštou (do práce), taxem je hned při cestě z práce odpanil. Zdají se býti OK, kuju ešče raz za tip.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » ned říj 8, 2017 19:18

Tak field report na BD Z-kabroň po asi 15-ti výletec: jsou to veskrze příjemné a dobré klocki, vše se zdá být OK, fungujou jak mají, ten kabroň se netřepí (ref Wawrikova poznámka), jsou lehké, pružné, stabilní, tvrdokovová špička tvrdokovuje.... sand jen jediná připomínka - spodní část - "talířek" - má "blbý" tvar z hlediska zachytávání se o cokoli (hafery, tráva, větve atd...) tohle teda mají leki vyřešené líp... ale to je jen peha na kráse.... kuju ešče raz za tip
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » ned říj 8, 2017 20:59

Dajú sa vymeniť tie plastové konce paličky za priame, bez integrovaného tanierika a so závitom na veľké tanieriky do snehu.
112082_flex_tip_web[1].jpg
112082_flex_tip_web[1].jpg (10.57 KiB) Zobrazeno 8635 krát

Keďže mám dva páry tých paličiek (jeden zlomený :D ), tak som tie spodné segmenty menil podľa toho, či bude sneh alebo nie. Ale už nosím iba tie zimné, aj v lete, len bez tanierika. Aj staré Masters som mal bez všetkého, vyhovuje mi, že sa to nikde nezachytáva.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 9, 2017 17:15

halo, partio... narazil jsem na netu na tyhle hulky
https://www.mall.cz/trekingove-hole/husky-scope
nevite o nich nekdo neco vice? docela mne prekvapila vaha 380g v teto cene - neni to pak nekde osizene? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 9, 2017 17:35

kdyz fizan compact maj cca 320g a stoji asi 1200 tak nutne nemusi byt...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod remy77 » pon říj 9, 2017 17:38

Quido:
Co mam veci od Husky, s najvacsou pravdepodobnostou "osizili" na vahe.

Mam Fizany compact co spomina Maw a za tu cenu oproti Husky urcite lepsia volba
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 9, 2017 18:24

mam uz druhe fizany a oboje praskly v zamku - tuhle znacku no more, bohuzel
mam 96 kilo :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon říj 9, 2017 18:28

@w: opět kuju
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 18:31

@Quido: kup si knihu ;-)

Si snad myslis, ze Husky to vydrzi? :D

Jak praskly v zamku? Jakeho typu zamku? Fotka?

Moje Fizany se zamykanim Concept vydrzely i kdyz jsem mel 93 kilo na sneznicich a tam dostavaji zabrat slusne. Protoze se obcas slapnes nakrivo nebo se propadnes a opres se o hulku celou vahou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 9, 2017 18:47

mel jsem obyc Fizan trek, pote compact (ale staly 16 stovek) - rikaji tomu flexy locking, nic objevneho... tezko ted vyfotim, jsou u stariku na chate, praskla takova ta objimka, u obou hodne podobne.... ty compact jsou opravdu fajn lehke, akorat ze mne jsou tak tak, potrebuji delku tak 135-140cm
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 18:50

Na svou vahu si holt nemuzes kupovat nejlehci modely... Fizan Compact jsem mel v ruce a hned jsem je zavrhnul, protoze mi prisly moc subtilni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení