Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 11, 2022 14:03

apuka
v tom pripade ne, muj speed lock nevykazuje zadny znamky toho, ze kdyz jdou dobre vysouvat a zasouvat dily a vhodne to drzi rozlozeny, nedochazi k vysouvaji spodniho dilu.

ntz promin, z mobilu se mi obrazek neotevrel ale presne ta vec co slouzi na "utazeni packy" tak presne tim se steluje i snadnost/tezkost vysouvani/zasouvani tech dilu. takze je to dvojita funkce v jednom.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod ntz » pát bře 11, 2022 14:07

To s tim nesouvisi ... kdyz je zamek otevrenej, tak je uplne volnej .. ten utahovaci sroubek nijak neovlivnuje jak hodne prokluzuji ty casti tech holi do sebe .. ostatne kdybys to mel utazeny tak, ze by tam ani nebyla vule, ze by se to byt jen dotykalo toho skripce, tak nezavres zamek ;)

spodni dil tech holi se proste nezasouva dobre .. je na to potreba sila .. delaj to obe hole stejne ... kdyby to delala jen jedna, zvazoval bych nejakou vymenu .. Cressidy jsou uplne stejne ale maj odlehcene ty tycky (tusim, ze to je postavena na platforma Makalu Lite + jsou kratsi) a jdou naprosto plynule a "smooth" .. Moje Makalu "strong" na tom hornim dile jezdi obe krasne hladce, spodni dil ale hladkej neni na obou .. kaslu na to .. treba se to casem trosku osoupe a pujde to lip ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod ntz » pát bře 11, 2022 14:08

Mawenzi píše:ntz promin, z mobilu se mi obrazek neotevrel ale presne ta vec co slouzi na "utazeni packy" tak presne tim se steluje i snadnost/tezkost vysouvani/zasouvani tech dilu. takze je to dvojita funkce v jednom.


Mawe fakt ne .. nema to vliv .. ver mi .. kdyz je zamek otevrenej, tak je ten sroubek uplne volnej s asi 2mm vuli a ta packa jakoby chrasti .. kdybys ten sroubek utahla tak, ze zacal svirat ty klestiny, tak nepujde zavrit ta packa
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát bře 11, 2022 15:02

@ntz: Nechces to zkusit prece jen postelovat? Vratit to zpet muzes vzdy. Opravdu se to ovlada tim.
Kdyz otevres packu, je to jeste neco jineho, ale taky je to o tom, jak mas ti "kleste" tim sroubkem k sobe priblizene. Nezapomen - vzdalenost ramen tech klesti Ti urcuje, jak silne se "tlaci" na ten dil, jinak receno, jak tam mas velky prurez, kam jej muzes zasunout. A tento prirez ovladas tim sroubkem. Packa uz jen "privre" silneji, aby se dil poradne drzel a nezasouval pri zatezi. Kdyz mas moc pritazene kleste, tak samozrejme nezavres packu, protoze kleste dokazou prurez uzavrit na mensi nez je prumer dilu. Ten tam potom neprecpes. TO je asi docela logicke.

Jinak rozdil mezi chovanim stredniho a spodniho dilu, co se tyka zasouvani je v tom, ze stredni dil ma cely stejny prumer, ale spodni je konicky se suzujicim se prumerem. Vsak toto je duvod, proc se na mnoha hulkach spodni dily v transportni poloze vysouvaji, co jsem psal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod ntz » pát bře 11, 2022 15:13

@apuka - zkoumal jsem to .. to bylo prvni co me napadlo .. ten fliplock ma takovou konstrukci, ze ten sroubej je a musi bejt uplne povolenej dokonce s nejakou par milimetrovou rezervou, ze ta packa na te osicce, kdyz je otevrena, tam doslova chrasti .. pokud bych ten sroubek dotahl ze by to nechrastilo (ale ani by to furt nesevrelo ty klestiny - jen lehounke dotazeni na dotyk), tak uz by se nedala zavrit ta packa ..

aby se nevysouval ten spodni dil tak je tam takova plastova patka co zalejza do hole a ma prumer jako tycka nahore .. postoval jsem vyse, pro jistotu davam jeste jednou sem ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod tor88 » sob srp 6, 2022 7:43

Mám spotřebu cca jeden vylomeny hrot ročně. Zlikvidovano určitě 8ks holí 8) Tak jsem se rozhodl,že otestují Decathlon a jejích náhradní hroty https://www.decathlon.cz/p/kratky-hrot-k-turistickym-holim/_/R-p-323545?mc=8577675
Za 850kc dvě hole je 2x tolik co ty z Lidlu. Tak snad dva hroty ustojí ať se to i vyplatí :((
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod mitau » sob srp 6, 2022 9:40

A ty predchozi hole, kde porad ulamujes hroty a pod., jsou z Lidlu nebo podobne "kvality"? Mozna je najaky duvod, proc znackove hole stoji radove vic :((
PS: Hole z Lidlu jsem nikdy nemel v ruce, tak neumim posoudit jejich kvalitu/trvanlivost. Ale u neceho z lidlu, co stoji ctvrtinu ceny znackovych produktu, bych tu spatnou zivotnost skoro ocekaval.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » sob srp 6, 2022 10:20

No jo, ani znackove nevydrzi na veky.
Ted budu muset do Pribora pro novy spodni dil nebo hrot - a to jsou letos treti hole, kde se ulomila spicka hrotu, vsude se to stalo prvnikrat. Vsechno Fizan, moje maji cca 10-11 let, manzelcine jedny asi 13, druhe 17-18, mozna i 20 let :wink: Pouzivane celou dobu hodne ve VHT skalnatem terenu. Hrot stoji 90, ale mne se jej nepodarilo odmontovat, kdybych na to sel vetsi silou s klestemi, tak znicim trubici. Cely dil dostanu za 150 - nebo mi zdarma vymeni jen hrot.

Takze asi tolik o rozdilu Lidl a pod vs. znackove hole.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod tor88 » sob srp 6, 2022 11:30

Ano posledních x let jsou to Lidl hole. Většinou se totiž prodávají v páru. Tak mám do zásoby.

Nekvalita? Jako, že z nich dělám páčidlo? Značkové mají dole titanovou/plnou rouru?
Při chůzi někdy zabodnu/zasprajcuji hrot mezi kameny. A zjistím to až o krok dál :D Desetkrát to vydrží na pojedenácté se ulomi hrot (za tou karbidovou části).
Drsné jak ty kamený (otěrem) sežerou tu AL rouru (bez hrotů) Ty hůlky pak mizí doslovně před očima. Klidně ošoupu další centak než sejdu dolů.

To si mě nepotěšil, že ta výměna není tak snadná. Ja si ji ale určitě vyzkouším do roku. Tak snad nebudou zarezle jak ty tvé 10+ léte

Tak jsem to zkoušel na té Lidl hulce. Hruba silá ale nezvítězila :mrgreen: Však stačí vyndat "zavlačku" a je to :finga: Třeba tam pasne aj ten Dekač hrot jak to mají od stejného Číňana. Jen ten příjde až za týden.
Obrázek
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta41 » pát srp 12, 2022 10:55

ahoj, vybírám nějaké trekové hole, použití - běžná horská turistika, nalehko i natěžko, cenu bych rád kolem cca 1500.
V Hanibalu mají nějaké slevy na Leki, ale všechno jsou to "lite" verze, např. toto:

https://www.hanibal.cz/leki-jasper-lite_z31480/#26121
https://www.hanibal.cz/leki-makalu-lite_z22590/
https://www.hanibal.cz/leki-khumbu-lite_z23691/

trochu mě ale zarazila tahle informace: "Jedná se o odlehčenou verzi holí Khumbu, která je vhodná pro jedince do 180 cm/ 75 kg."
Já mám 190 cm / 75 kg, tak teď nevím, jestli ta max. délka 135 cm není pro mě málo.
Je mi jasný, že každý má jinak dlouhé ruce, nohy, ale myslíte, že by to mohl být problém? Máte někdo vyšší zkušenosti?

Případně od Fizan něco takového - bude těch 5 cm navíc takový rozdíl?

https://www.rockpoint.cz/trekove-hole-fizan-prestige
https://www.rockpoint.cz/trekove-hole-fizan-adventure

Fizan má informaci o jakémsi bezplatném servisu:
"Na všechny (u nás zakoupené) hole poskytuje dodavatel BEZPLATNÝ SERVIS – to znamená, že pokud se vám zlomí nebo zničí některý díl – tento vám zdarma vymění za nový."

S tím máte prosím nějaké zkušenosti? Opravdu to funguje takhle jednoduše?

Díky moc za info.
Vojta41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 29, 2018 16:05

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2022 11:20

Fizany jsou jako lego stavebnice. To je na nich super. Dají se úplně rozložit a můžeš vyměnit cokoli. Bezplatný servis asi myslí během záruky a jenom pokud to nezničíš asi vlastní chybou. Pak si dovedu představit, že ti ten náhradní díl dají bezplatně. Jinak náhradní díly na Fizany stojí kolem pár stokorun.
Sám mám Fizan Compact, které můžu doporučit. Slouží už mnoho let, párkrát jsem vyměnil zohnutý/prasklý díl.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta41 » pát srp 12, 2022 11:43

oodoow píše:Bezplatný servis asi myslí během záruky a jenom pokud to nezničíš asi vlastní chybou. Pak si dovedu představit, že ti ten náhradní díl dají bezplatně.


Což by v podstatě znamenalo standardní záruční podmínky :) ale ok, tohle bych neřešil. Bral bych jako výhodu, že se dají koupit náhradní díly samostatně, to je super.

Ale zrovna Compact mají max. délku ještě kratší - 132 cm, což nevím, jestli není málo.
Vojta41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 29, 2018 16:05

Re: Trekové hole

Příspěvekod Lipon » pát srp 12, 2022 12:00

je to málo
mám 189 a na sestupy dávám běžně na 135 a dal bych občas i víc, ale hůlky mají max 135
třeba oboje tebou linkované Fizany mají max. 140 cm
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2022 12:56

oodoow píše:Bezplatný servis asi myslí během záruky a jenom pokud to nezničíš asi vlastní chybou. Pak si dovedu představit, že ti ten náhradní díl dají bezplatně. Jinak náhradní díly na Fizany stojí kolem pár stokorun.
Ale houbelec. Co pises, Ti musi delat kazdy prodejce (ze on to udela "pres" vyrobce, je vec jina).

U Alpitreku (dovozce Fizanu do CR) se jedna opravdu o servis bez ohledu na to, jak jsi dosel k ujme. Samotny dil si hradis - jak jsi pripomenul, stoji pakatel (alespon ve srovnani napr. s Leki, pokud to mezitim nezmenili, chteli ode mne za jeden stredni dil 600 Kc, v tom case jsem mel stejny dil od Fizanu za 50 /padesat/ Kc). Ten servis je mysleny tak, ze kdyz k nim zaneses nebo posles hul, tak to sami vymeni zdarma a uctuju pouze dil. Coz napr. u hrotu se mi nikdy nepovedlo odmontovat stary, oni na to maji nastroje (a vedomosti :-)). Ale kdyz jsem k nim zasel, tak mi vetsinou primo dali cely novy spodni dil vcetne hrotu, premontovali pouze talirek.

Jen bacha, neprodavaji horni dil holi - tim se chrani, abys nekoupil tri dily po nejakych 150 a udelal jsi novou hul za 450 (par za 900).

Osobnich zkusenosti s timto jejich servisem mam hodne, uz kdyz vstupuji do prodejny se ptaji, ktery dil potrebuji :-). Menil jsem tak praskle, prisednute, ohnute dily - a to i na holich skoro 20 let stare, ktere uz par let ani nevyrabi.

Jinak na ne nemuzu rict jedine spatne slovo - funguji, jak maji, vydrzi zasekani i takove, co napr. Leki nebo jine ne. No a ze po 8-10-ti letech tezkeho pouziti vetsinou ve skalnim terneu praskne trubka, to uz je unava materialu. Stejne tak po jeste delsi dobe vylomeni hrotu.

Jedine, co neni uplne podle meho je, ze prave Compacty (alespon Compact 4) jsou mirne "slabsi", spodni dil se ohne jednoduseji nez u beznych holi a uplne bych s cistym svedomim nedoporucil je pouzit pro tezsi lidi v tezkem VHT terenu mezi skalami a v hrube suti, kde se muze snadno zaseknout. Ale to je dan za odlehceni a pouziti tenci trubky. Na beznou turistiku bych to v pohode doporucil.

Co se tyce delky, tak to zavisi na tom, jak to budes chtit mit Ty. Sice vymysleli pravidla, jak to ma byt, ale stejne nekomu vyhovi delsi nekomu kratsi. Konec.koncu, pokud budes mit trpelivost a nejsi liny, budes stejne menit delku podle toho, jestli jdes do nebo z prudkeho testu nebo po rovine.

Jeste k modelum, co mame - ja mam Prestige (tehdy to byly nejlevnejsi hole), manzelka dvoje prastarych Everestu (uz se nevyrabi, nejpodobnejsi je Lhotse Foam) a Traveller (to je Compact4 s prodlouzenou penou na rukojeti) na feraty (dobre se vleze do batohu), syn Altitude (odpovida cca soucasnemu Lhotse Foam a Voyager s Lever locking.

Edit: Jeste jedna vyhoda Fizanu oproti Leki - kazdym rokem posbiram po prirode (jak v CR, tak SK i A) nekolik neporusenych talirku s Leki sroubovacim systemem a setkavam se s lidma, co nejake to kolecko ztratili. U Fizanu jsem se jeste clovekem se ztracenym koleckem nesetkal ani jsem zadne nenasel - resp. jedine, ale to bylo skoro durch utrzene/ulomene, nevim, co s tim nekdo vyvadel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2022 13:10

Lipon píše:mám 189 a na sestupy dávám běžně na 135 a dal bych občas i víc
No a ja mam 183 a nosim stale na 115. Zpocatku jsem to mel na 125, nekdy i vic, ale potom jsem zjistil, ze to kratsi nastaveni mne vyhovuje vice. Syn ma o dva cm vic a pouziva 125 cm, nekdy i vice.

Ja jsem liny, tak si to nepredstavuji - kdyz jde z kopce dolu, tak se (nekdy) opiram o rukojet z vrchu, o Fizany se to docela da (nejde s kazdou holi, pokud maji rovny vrsek pekne urezany na krajich, tak to boli).

To je, co jsem psal, ze zavisi na Tebe, jak bude Tobe vyhovovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2022 13:22

apuka píše:Ale houbelec. Co pises, Ti musi delat kazdy prodejce (ze on to udela "pres" vyrobce, je vec jina)..

To nic nemění na tom, že to tak může fungovat. Spousta prodejců inzeruje něco, co stejně musí udělat. :wink:
apuka píše:U Alpitreku (dovozce Fizanu do CR) se jedna opravdu o servis bez ohledu na to, jak jsi dosel k ujme. Samotny dil si hradis

Takže ten servis je vlastně o tom, že to rozloží a složí? To si radši ten díl koupím sám a vyměním si to sám, budu to mít rychleji a ne se otravovat se servisem.
apuka píše:Jen bacha, neprodavaji horni dil holi - tim se chrani, abys nekoupil tri dily po nejakych 150 a udelal jsi novou hul za 450 (par za 900).

Zrovna tu horní část jsem si od nich koupil pár let zpět. Takže jestli to už neprodávají, je to dost zklamání.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2022 13:51

oodoow píše:Zrovna tu horní část jsem si od nich koupil pár let zpět.
Predtim to urcite taky prodavali, ale pred asi mesicem a neco jsem se dostal k nejakym jejich podminkam nekde, uz si vubec nepamatuji,kde ale tam presne toto psali - poskytuji servis zdarma a nabizeji nahradni dily krome horniho dilu holi.
Ale jak je za ta dlouha leta poznam, urcite by sehnali, pokud na sklade nemaji a potreboval bys. Tam je ale nejvetsim problemem, ze v tom hornim dilu jsou nejake odlisnosti mezi jednotlivymi holemi, ty ostatne dily jsou vice-mene stejne (krome Compactu a samozrejme s tim Lever Lockem), jediny rozdil byl predtim prave v tech Everestech, ktere mely stribrne asi o 5 nebo kolik gramu lehci spice. Jinak je to - presne jak jsi psal - skladacka, vsechny dily jsou si mezi modely vymenitelne (az na vyse uvedene vyjimky). No a na hornim dilu je jeste i nazev modelu :-).

Co se tyce servisu, sikovny clovek vetsinu udela bez problemu - az na vymenu hrotu. TO jsem zkusil jednou (na poskozenem spodnim dilu, ktery mi zustal) a skoncilo to rozmacknutou trubkou nad hrotem, ale hrot drzel :-). Tam je asi nejaky "hmat", viz o par prispevku vyse.
Potom taky ne vzdy tusis, jestli se Ti protaci kvuli "zrezaveni" hliniku sroubu na spojovaci dil (expander), kvuli nalomenemu expanderu nebo kvuli nalomene trubce. Nekdy to pouhym okem nezjistis - ale od toho zavisi, jestli musis vymenit pouze ten plastovy cudlik nebo cely dil.

Jasne, pokud jsi z druheho konce republiky, neni to zrovna idealni, ale pro mne, hlavne kdyz jsem jezdil do prace z OV do Frenstatu, tak jsem to mel primo cestou, jsem se vzdy zastavil, pokecal s prodavacem/-kou a chlapek v dilne vymenil, co bylo treba, ja jsem jim nechal par kacek a vsichni jsme byli spokojeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta41 » pát srp 12, 2022 14:08

ok, díky za info. Tak nejspíš vezmu něco od Fizanu, tam asi nejde udělat chybu... Compact vypadají dobře, ale nedokážu posoudit tu potřebnou délku, tak radši vezmu Prestige nebo Adventure. Vypadají dost podobně, až na šroubovací zavírání (Prestige) vs Lever locking (Adventure). Panuje nějaká všeobecná shoda, co je lepší / spolehlivější? :)

Na outdoorweb mají celkem slušné ceny, tak aj něco ušetřím :)
https://www.outdoorweb.cz/Turistika/hol ... ve-hole/?f[vyrobce][0]=3288
Vojta41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 29, 2018 16:05

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát srp 12, 2022 14:28

Vojta41 píše:Panuje nějaká všeobecná shoda, co je lepší / spolehlivější?
To nejvice zalezi na tom, jestli si nebo nejsi - jak jsem psal - liny nastavovat a menit delku holi. Pokud ale doted nemas moc zkusenosti, tak tezko rict.
Obe jsou spolehlive (i kdyz nekdo bude psat, ze sroubovaci v zime zamrzne nebo se pretoci, tak v nasi rodine se to stalo kvuli mrazu/ledu asi jednou a to kdyz se hole obalily asi 2mm vrstvou ledu. Ale v tom pripade je zase naprosto jedno, jaky mas uzaver, mas to v ledu tak ci onak.

Ten "klipovy" bude asi lip slouzit, pokud nebudes mokre hole v noci susit rozlozene. Na druhe strane zrovna tyto maji tendenci, ze v poskladanem stavu z nich samovolne "vysouva" spodni dil tak 10-15 cm. Coz je hodne neprijemne, kdyz je mas pripevnene na batohu jen na bocnich pascich (nemas zachysene pres hrot) a cestujes verejnou dopravou. Nevim, mozna uz toto neplati, ale kdyz jsem se naposled asi pred rokem koukal v obchode, tak to platilo - taky tam nemaji nic na kompenzaci konickeho zuzovani trubky jako Leki o co by se uzaver mohl zachytit.

Jeste je potom na posouzeni pro Tebe (to Ti ale nikdo nerekne), nakolik jsi ke svym vecem opatrny. Ty cvocky uzaveru, pokud je neuzavres poradne, nedej boze nechas volne se mohou o neco zachytit a ulomit a to mas po ptakach...resp. po holich. Ale toto opravdu jen pokud si nedas pozor, normalne neni proc nosit hole s otevrenym uzaverem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta41 » pát srp 12, 2022 19:13

Do zimy je nosit neplánuju, tak to nebudu až tak řešit. Jak říkáš - nemám srovnání, tak není moc podle čeho vybírat. Pro jistotu beru delší a šroubovací mně jsou sympatičtější, tak beru Prestige. Snad budou sloužit, díky za rady!
Vojta41
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 29, 2018 16:05

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » pát srp 12, 2022 20:09

Vojta41 píše:Panuje nějaká všeobecná shoda, co je lepší / spolehlivější? :)

Podle mě je flick lock spolehlivější. Stejně tak je rychlejší na nastavení. Jenom víc váží, takže u těch ultra lehkých compact by to docela pohnulo s váhou nahoru.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3094
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod Zoidberg » pát srp 26, 2022 5:48

S Fizanem mám docela dobré zkušenosti - nákup náhradních dílů přes dovozce opravdu funguje, jednou jsem objednával rozsednutou prostřední část hůlky a podruhé se mi podařilo ztratit část zámku - pozor na to, pokud se ti uvolní ten protikus zámku, upadne a ztratí se jedna dvě. Nicméně oba díly mi dodali, zámek jsem dokonce dostal gratis. Zajímavé je, že u jedné hůlky se mi v zasunutém stavu gravitací povysouvá spodní část, zatímco druhá drží… Subjektivně nemám rád jejich systém nastavování délky popruhu pro ruku.
Uživatelský avatar
Zoidberg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 41
Registrován: pát říj 22, 2010 15:17
Bydliště: pod Beskydami

Re: Trekové hole

Příspěvekod ntz » pát srp 26, 2022 10:14

ten UL swag je fakt deformace ... mam se stydet, ze mam "obycejne" leki makalu, kde vazi par neskutecnych 512g ?? Dvoje trekovy hulky jsem uz v zivote zlomil .. Predpokladam tedy, ze ty UL (fizany) stejne nejsou pro me i kdybych je nasel zanovni vyhozeny u popelnice ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod Tomas » pát srp 26, 2022 11:21

Já měl asi patnáct let Black Diamondy a nic jsem u nich neřešil, několikrát jsem je rovnal dokonce. Letos se mi u obou ale rozpadly zámky dole, tak jsem vyhodil a koupil Fizany.

Jediné co o tom můžu říct, že jsou lehký a zatím jsem nic neohnul. Šroubování je sice lehčí než flick lock ale tím to tak končí. Ty zámky jistě nevydrží tolik co flick lock, je to pracnější hole nastavit a až s tím někde spadnu tak se téměř jistě zlomí.

Zatím to ale funguje.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Trekové hole

Příspěvekod ntz » pon srp 29, 2022 9:12

ja ty Fizany mel v ruce .. jako jasny, jsou strasne lehounky .. bylo to cool, ale duverou me to fakt nenaplnovalo .. kdyz sevru do sve ruky svoji Leki Makalu tak mam pocit, ze muzu jit a nemusim se furt soustredit na manipulaci s hulkou abych ji neublizil .. samozrejme naprosto chapu a souhlasim s tim, ze mensi a lehci lidi ty Fizany urcite uzijou ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2021
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 29, 2022 11:02

Mám Fizany, ano jsou lehké, ale velké naděje do výdrže do nich nevkládám...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon srp 29, 2022 18:25

@ntz, Dromedaro: o jakych Fizanech mluvite?

Ohledne vydrze mam male pochybnosti u Compactu (jedno jestli 3- nebo 4-dilne), jinak ale nevim... Kdyz srovnam svoje Leki Makalu (stare) a spomenu si na dalsi Makalu, ktere jsem musel reklamovat kvuli neustalemu zasouvani (to same delal i vymeneny novy par, uz primo v obchode se stacilo oprit a uz to slo dovnitr i pri max. utazeni), tak rozhodne si myslim, ze sroubovaci Fizany jsou na tom vyrazne lip a taky pri "vzeti do ruky" vzbuzuju vetsi duveru nez Leki. Ale upozornuji, ze srovnavam ctvero sroubovacich Fizanu od jejich nejlevnejsich az po tehdy nejdrazsi, ale i ty nejnovejsi maji kolem 8-10 let, i kdyz s vymenenymi novymi castmi (ohle, zlomene, praskle).

Syn ma ty flip locky (nebo jak se jmenuji) asi 4 roky (nebo uz pet?), pouziva je hodne na VHT, ted uz i na skialpy a uplne v pohode - az na castecne vysouvani spodniho dilu ve slozenem stavu, co je dane konstrukci dilu. Jinak za tu dobu jenom jeden vymeneny spodni dil, na ktery mu pri chuzi stoupnul kamarad.
Ted jsem si taky ten Elbrus koupil a zatim za tyden pouzivani nemam zadne pochybnosti. Drzi opravdu dobre. Jen se nesmi odkladat bokem za lavici, protoze se potom clovek nachodi par set vyskovych metru navic :twisted: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 29, 2022 18:42

Mám na mysli Fizan Compact.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4332
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Trekové hole

Příspěvekod tor88 » úte srp 30, 2022 15:10

V Dekačí asi měli dovolenou :shock: (po 24 dnech a urgencich balik)

Koupil jsem: Turistická hůl s rychlým a přesným nastavením MT 500
https://www.decathlon.cz/p/1-turisticka-hul-s-rychlym-a-presnym-nastavenim-mt-500/_/R-p-173277?mc=8492573&c=ZELEN%C3%81

Po prvním testu. Je to spotřebák za 2x co stojí ty srandy z Lídlu :roll: Jako provedení vypadá hezčejc, váha asi podobná (na to že jim chybí 1 upínak) Což je rozhodně jejich největší mínus.
Ten čudliko spoj má desetinovou vuli už v novotě = jde to citit a mlatí navic jak prase [-X Což je estetika ta je mi volná, ale je jasný že do roka to v těle vyhobluje z destiny na milimetry.
Pak on tam vlastně ten spodní díl "nedrží" a na baglu je třeba nosit hole hroty nahoru.

Tak uvidím zda se dožiji výměny hrotu. Ten memá nic (pojistku/zavit) a je tam očividně jen namlacený/zalepený? :-k

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Tak jsem je přavažil (1kus)
LIDL 241g
Deca 231g
:mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte zář 27, 2022 13:15

Dromedaro píše:Mám na mysli Fizan Compact.

měl jsem, respektive ještě mám a používám jen když jdu na houby... někde jsem to tu psal - po jedné sezóně používání popraskaly postupně všechny ty "utahováky" - stáhl jsem to pevnou páskou, ale už tomu halt nevěřím
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení