Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 11:29

ale kdyz nekoupi kratky hned, tak ma manevrovaci prostor si najit tu svou vysku a ne je po prvnim vylete prodavat ze mu chybi 2 cm.

do 135 cm muzou byt OK ale 125 je proste podle me malo a 145 je dle jistota s rezervou.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon říj 11, 2021 13:55

Jo, to mas pravdu. Podle mne by melo byt 135 celkem dostacujici - teda pokud je nechce pouzivat vyslovene na urychleni chuze, neco jako pro Nordic Walking, tam je treba mit vyssi, ale delka 145 cm mu stacit urcite bude.

BTW, ja bych az tak moc nesel do tech "stanovych" hulek se snurkou uvnitr. Pokud se obavas, ze by Ti sroubovaci mechnaizkus odesel, tak si kup Flip-Lock nebo jak se to jmenuje. I Ty BD a pod se snurkou odchazeji. Problem s nima budes mit, az se Ti pokazi nektery dil, bude to slozitejsi na vymenu, teda pokud nejsi technicky typ, co si to stejne rozebira.
Ale ja jsem ten, kdo se sroubovacima mel jen minimalni problemy (vcetne cele rodiny) a to vetsinou az po mnoha (tj 5 a vice) letech casteho pouzivani, vetsinou kdyz praskla trubka po prilis silnem utazeni. Jeste stale mame doma a pouzivame uplne vsechny hole od nich, sice nektere po (i opakovane) vymene nekolika dilu (hlavne ohnuti/zlomeni, jen spomenute pretazeni zavitu) a jsou ve skvelem stavu. V mrazu jsme s nima meli problemy snad asi dvakrat a to kdyz byl silne mrznouci dest/mrholeni, kdyz na nich byla silna vrstva ledu a nesly otevrit. Ale to by neslo nic delat ani s jinymi, i batoh byl problem otevrit (abych o dverich auta radeji ani nemluvil :twisted:).
Ale to pisu jen o Fizanech, Leky Makalu nedrzely a po dvojnasobne reklamaci kratce po nakupu (resp. jeste zabaleny druhy par na vymenu, ktery nebyl schopny drzet ani v obchode) mi vratili penize. A moje prvni Mastery odesly snad po nejakych 8-9-ti letech. Jine neznam. Navic Fizan ma u nas (nejenom na sroubovaci) pri objednani z webu (dovozce Alptrek.cz) dozivotni zaruku oprav zdarma. Jen netusim, jak to funguje na SK, odtud to posilat postou by asi vyslo pomerne draze, i kdyz stale levneji nez vymena jednoho dilu (bez postovneho) u Leky (pred nejakymi 7-mi lety) :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 14:02

jo, pokud nejaky sroubovaci tak fizany, kde vymenis komponenty snadno, jinak neco jako speed lock/flip lock proste rychloupinak...

ty se snurkou uvnitr ma pp? prej sou ale taky dobry, co sem obcas poptavalq u lidi nahodne potkanych venku. osobne sroubovaci ne a urcite ne sroubovaci fizany ale ja a moje okoli na ne asi mame proste smulu ze se vzdy rozpadne lepeni.

leki mam 8 let se speedlockem a rada bych vymejila za karbon no ale ony porad drzej:) jako novy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon říj 11, 2021 14:37

S Fizanama je jedna vec pravda - my je mame vetsinou nekolik let (alespon 3, vetsinou 4-12) stare. Takze nemohu vyloucit, ze u novejsich i Fizan prevzal moderni trendy soucasne doby - snizenou kvalitu, rychlejsi opotrebeni, atd. Zase na vymenenych dilech to moc videt neni.
Ted ma manzelka nove Compact 4 (pekne lehke a skladne, aby se vesly do ruksaku dovnitr), tak uvidime.

Ja jsem to same zazil s tema Leki Makalu - koupil jsem si je, protoze si je vsichni chvalili. No a mne to (doslova) nedrzelo, ten vymeney par jsem jednoduse pri nejsilnejsim zatazeni "poskladal" v obchode jen tak stojic a jen zvrchu obycejnym tlacenim dolu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 11, 2021 14:51

u fizanu bohuzel vychazim z toho, ze 3 pary za posledni 2 roky a vsechmy blbe slepeny ten zamykaci mechanismus k holi...
2x slo o hole fizan 1x o nejakou fotoznacku kdy je evidentni ze je to rebrand fizanu, ty dily jdou libovolne zamenovat...

zase ted jsou ze 3 paru aspon 2 funkcni :D

ale zalezi lidi to vozi na dlouhy traily a nestezuji si a vetsinou se to projevi dost brzo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod ret255 » pon říj 11, 2021 22:10

Prvotne a jedine palicky som mal nejake no name srobovacie, takze kvalita bola asi biedna, navyse tusim este aj pruzili a po roku dvoch odislo to srobovanie a uz to nedrzalo.

O Fizanoch som nikdy nic nepocul, tak vyslovene je to pre mna neznama, ako aj cele palicky. Tie spantik 125cm nemaju snehovy klobucik, takze aj to bol maly minus, netusim ci su vsetky genericke a stacil by kupit nejaky srobovaci a pasoval by aj z inej znacky...
Ta dlzka bude asi predsa len kratka..., teda mozno a tych 135cm by mohol byt taky kompromis. Vsetko splna napr. ferrino mustang, ak by somteda zostal pri tej znacke, akurat ten lock mechanizmus je trosku krkolomnejsi.

Potom aj tie nahradne diely, ak by odisiel ten klipovaci mechanizmus, tak by bolo fajn keby sa dal kupit nahradny diel.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 12, 2021 12:06

no to jedine zjistit jaky servis na to ferrino ma ale ty hole nevypadaj blbe za tu cenu. mozna ij dekac by mohl mit pouzitelny hole, pokud za ne nechces dat balik.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte říj 12, 2021 12:24

U holi v Decathlonu pozor, ze vetsinou je uvedena cena za JEDNU holi! Coz me docela prekvapilo.

Co se tyce servisu, tak asi lepsi (a taky levnejsi) nez Fizan v Ceske republice neni. Ale je otazne, jak je to na Slovensku, resp. jak se tam vyplati s postovnym. Jinak na sroubovaci hole je Fizan jeden z nejvetsich expertu v Evrope. Ale zase opakuji, nevim, jak je to posledni roky s kvalitou vyroby, nemam na zaklade ceho to hodnotit.

@ret255: Co se tyce delky, tak fakt, pokud mas moznost, tak si zkus od nekoho pujcit hulky a vyzkousej ruzne nastavene delky. Hlavne se neupinej na nejaky vzorec typu spravna delka je vyska x <nejake cislo>. To je naprosta hovadina, lide stejne vysky maji ruzne dlouhe nohy, ruce a trup a proto kazdemu z nich bude vyhovovat neco jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod ret255 » úte říj 12, 2021 12:49

No, praveze som zasa nechcel kupovat taky ksunt ako naposledy, takze decathlon som ani neuvazoval, tak neviem ci je tam nejaky kusok co by za to stal.
Myslel som ze tych cca 50€, je uz taka solidnejsia suma na palicky...
Budu aj tak minimalne pouzivane, zatial mam teda vo vybere tie ferrino a potom co kto odporuci, pripadne sa pojdem pozriet do nejakeho kamenneho sopu, ak sa to tam da odskusat, pipadne od niekoho probnem, zatial to ma teda cas.

Ferrino praveze neviem ci ponuka nejake nahradne dieli k palickam.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 12, 2021 15:43

ret255
spis bych to brala tak ze fizan je jedinej o kterym se vi ze to dela, cimz je vyjimecnej. Jinak to bezny neni a spis pochybuju ze ferrino to nabizi, ale v ramci zaruky by urcite meli dodat/vymenit kus za kus. Otazka co mimo zaruku.

apuka
na tom decathlonim webu to myslim pisou a zase kdyz jednu ztratis/zlomis tak se ti hodi dokoupit proste jednu... a ne celej par zase
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte říj 12, 2021 16:47

@mawe: Servis dela, nebo alespon delal i Leki - mne psali, ze mi poslou jeden (stredni) dil za 600 Kc, pred mnoha lety... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Semo » pon pro 20, 2021 13:37

Mam 192cm a dlhe ruky. Na rovine a do miernych kopcov/skopcov pouzivam 137cm. Skopce po (skoro) schodoch (napr. tatranske chodniky v podobe kamennych schodov) az 142cm.
Ale asi zalezi, ci ich chces iba na rovnovahu (asi stacia kratsie), alebo s nimi fakt budes robit zaber ako na bezkach, co uz po rovine alebo dokopca a aktivne brzdenie zoskokov pri zostupoch po schodoch. A pri 192cm asi nebudes vazit 60kg, takze by som mozno nebral nejake, kde budem stale na ryske max. vysunutia alebo nejaky mm za nim.

Ja ich aktivne silovo vyuzivam, takze chcem dlhsie a pevnejsie. Mam asi 13-14 rokov stare este 2-dielne Masters Snowtour a hoci uz su dost obuchane a raz vyrovnavane, tak vlastne za nich neviem zohnat nahradu. Zaujimave je, ze pred 10 rokmi bol bezny standard pre kazdu tycku 125-145cm. Dnesny vyber nad 140cm je zufalo maly, vsetko sa robi o 10cm kratsie nez kedysi.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte led 11, 2022 22:32

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod milarepa » úte úno 8, 2022 12:15

včera večer mi přišel ze Sanasportu mail se slevovým kupónem na 25% na všechno, tak jsem se zamyslel, jestli něco nepotřebuju.......napadly mně běžecké hůlky na trailrunning, tak jsem se tam šel podívat jestli ještě mají Leki Micro Trail Pro, které jsem vždycky chtěl, ale 4 tisíce se mi za ně fakt nechtělo dávat.....

no a byl tam poslední kus,velmi překvapivě v mé velikosti.....a jako poslední kus také v zajímavé slevě, tak jsem tam zadal ten slevový kód, co to s cenou udělá....a když jsem viděl konečnou cenu 2400, tak jsem tu malou outdoorovou krádež rychle realizoval, aby mi to někdo na poslední chvlíli nezkazil.....zítra by měly přijít, v tom fofru jsem si ani nevšim v jaké jsou barvě, doufám, že ne v růžové....ale za ty prachy i ta růžová bude dobrá :-)

https://www.hudy.cz/micro-trail-pro-6492585?variant=69719&size=245919
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Trekové hole

Příspěvekod ntz » sob bře 5, 2022 1:23

mam otazku na trekove hole ... nikdy v zivote jsem trekovy hole nepouzival, fakt nikdy, poprvy jsem pouzil asi pred tema 4-5ti lety, kdy jsem se daval dokupy po zlomenine kotniku ... moje zena mela docela dobre Leki (ale asi nic special - byl to nejakej starsi model pac mi rekli, ze uz to neumi opravit, neco ve prostred te range), ty jsem ale pri zimnim sestupu ze snezky zlomil (zlomil jsem jen jednu samozrejme) .. pak jsem si koupil v nejakem beznem sportu uplne obycejne trekove hole Lafuma, ktere mam do ted .. jedna hul je trosku uz do luku, nicmene vazil jsem je a maji dohromady 560g coz je prakticky stejna vaha jako vetsina novych holi (Leki) ..

ma cenu kupovat si lepsi hole ? Uvazuju asi o tehlech (protoze jsou pevny a ja jsem fakt nicitel, s batohem budu mit nejakejch 125 kg) a nebo tehlech .. O jine znacce nez Leki neuvazuju .. delaj ty hole v Cesku takze rozhodnuti je naprosto jasne

nechci bejt uplne zpovykanej a kupovat si jako spravnej rekreant do Skotska vse novy, ale zrovna u tech holi ... ty proste pomahaj chodit ..

edit: jeste samozrejme nevim, jestli by mi k necemu byl ten AS (Anti-Shock), ani nevim jak to poradne funguje, jeden kamos mi ale rikal, ze to je uzitecne spis pro marketing a v realu to je k nicemu .. ja jsem takovej spis silovej typ nez technik, do tech holi se docela opiram ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 5, 2022 7:47

ntz
myslis ze tvoje hole nwvydrzi skotsko? nebo chces mit jistotu? (pokud koupis novy, vem je aspon 2x ven, at se projevi nejaka vyrobni vada, blby lepeni, cokoli), vysoka sance ze kdyz se neprojevi hned, budou dobry dlouho.

pokud uzijete dvoje hole a treba jedny by si brala manzelka tak je kup, stejne tak muzes mit dve ruzny hole (tu co neni do luku dat do paru nezlomene leki).

pokud ale jinak hole skoro nepouzivas a i to skotsko ma byt spis vyjimka, koupi holi bych si rozmyslela a pokud duveruju lafumam, tak vzala je.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod ntz » sob bře 5, 2022 13:12

Uz jsem o tom premejslel jak pises Mawenzi, ze dvoje hole se hodi .. akorat se asi tohle neda aplikovat protoze moje zena ma asi 54 kilo a je zbytecny kupovat ji takovyhle odolny hole .. ji radsi koupim k narozeninam (ted si tak rikam, ma je zejtra) damsky lehky hole ..

s holema jsem sice nechodil nikdy, ale ted s nima chodit budu ... potrebujeme byt ve 100% forme kvuli detem, mame je maly, a ja (my) teprve chodit poradne budeme v nasledujicich cca 15ti letech :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2031
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Trekové hole

Příspěvekod milarepa » sob bře 5, 2022 17:59

za mně se trekové hole vyplatí používat jen do prudkých kopců, jinak je to jen bordel, který překáží........osobně občas do kopců chodím s jednou hůlkou, v Karpatech a po Balkánu zásadně s 2 metrovým klackem :-)

a doporučil bych Fizany
https://www.nalehko.com/produkt/fizan_compact_3/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Trekové hole

Příspěvekod bonatius » sob bře 5, 2022 19:40

@milarepa: ako je to s kvalitou a pevnostou Fizzanov? Na forach som nasiel dost prispevkov, ze sa im behom pol roka ohli, zlomili, alebo nejako pokazili a museli ich reklamovat. Ale na druhej strane si ich zase ludia chvalia kvoli ich hmotnosti. Co som si vsimol tak ludia s hmotnostou do 70 kg ich odporucaju...

@ntz: ako som pochopil z minulych prispevkov tak do Skotska pojdes lietadlom. Skus sa zamysliet nad dlazkou palic a ci ti vojdu do batoziny, lebo na palubu lietadla si ich urcite nebudes moct zobrat. Ak by si ich pripol z vonka batoziny tak by cestu nemuseli prezit.
Mozno by ta vyslo lepsie kupit si palice az priamo v Skotsku, napr. v Decathlone. Tu v CR si ich mozes na predajni pozriet, vyskusat a na internete si vies pozriet ci ich maju v Decathlone v Skotsku. Cena nie je velka a ak sa nevojdu do batoziny tak ich potom mozes niekomu podarovat.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Trekové hole

Příspěvekod milarepa » sob bře 5, 2022 20:17

přes hůlky nejsem nějaký odborník, ale co vím, tak konkrétně u Fizanu je velmi snadná oprava poškozeného dílu, někde ti díl prodají za pár desetikorun (nalehko) a jinde ti ho dají zdarma (sport hlubina), pokud tam máš koupené ty hole .......osobně bych řekl, že ohnout nebo zlomit hůlku můžeš kteroukoliv, když nedáváš pozor, to není o hůlce ale o tobě........když sbíhám kopec, tak mám hůlky na volno, pokud se mi někde zachytí, tak ji jen pustím a nepoškozenou zvednu....do krpálu ji mám zafixovanou přes trigger shark rukavici a pořádně se o ni zapřu, ale nemám nadváhu, takže cajk
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » sob bře 5, 2022 20:27

milarepa píše:a doporučil bych Fizany
https://www.nalehko.com/produkt/fizan_compact_3/
Jestli to doporučení směřovalo na ntz, který váží přes sto kilo a bude mít těžký bágl, tak mi to nepřijde jako zrovna dobrý nápad.

Jinak souhlas, Fizan Compact mám taky, a jsou skvělý. Ale třeba Mawenzi si na kvalitu stěžovala.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod bonatius » sob bře 5, 2022 20:43

@sobb:
pokial to dobre chapem tak Fizzany su pre ludi s hmotnostou do 70 kg, ale si pocas cesty musis davat pozor a byt neustale pripraveny palice pustit na zem. Ja mam uz asi 15 rokov Leki a za tu dobu som sa na ne vela razy oprel ci zvalil a vsetko vydrzali, neohli sa.

Skoda, ze Fizzany nie su take odolne ako Leki, lebo rozmerovo by sa hodili do batoziny do lietadla.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » sob bře 5, 2022 20:45

@ntz: uvedom si, ze drtiva vetsina turistickych hulek je urcena pro lidi do 120 kg (asi se vsim na sobe, vcetne batohu). Na tuto vahu byvaji pocitane dily i cela konstrukce. Blbe je, ze tento udaj najdes v lepsim pripade nekde v navode, v horsim v katalogu nebo nikde. Takze u Tebe je dobre s tim pocitat, az je zacnes pouzivat ve vetsi mire, hlavne pokud bys to chtel delat na opirani se pri prusich sestupech a seskakovani.
Tech 120 kil zase neni dogma, vzdy tam je nejaka rezerva... Jen cim si tezsi, tim drive se Ti muze s nimi neco stat. Ale to jen spise na okraj. (Jo, je jedno jestli se jedna o Lafumu,mLeki, Fican,....)
bonatius píše:ako je to s kvalitou a pevnostou Fizzanov? Na forach som nasiel dost prispevkov, ze sa im behom pol roka ohli, zlomili, alebo nejako pokazili a museli ich reklamovat. Ale na druhej strane si ich zase ludia chvalia kvoli ich hmotnosti.
1) jo, poslednich par let se obcas objevili nejake problemy - ale netykaly se moc funkcnosti. Spise se nekde neco odlepilo a tak.
2)Ze se Ti ohnou nebo zlomi, jespise otazkou zpusobu pouzivani (uplne stejne se ohybaji i od jinych vyrobcu, vyrabi se to vetsinou ze stejne slitiny; krome karbonovych, ale ty se spise lamou, co vim). Nase rodina uz hodne let pouziva ruzne Fizany a funkcne byl problem jen, kdyz se (sroubovaci) zatahly s prilis velkou silou, to potom praskla trubice - ale stalo se to asi trikrat za 15+ let (pro tri lidi, asi pet ruznych paru holi), vzdy tak po alespon 5-ti letech casteho pouzivani
Jo, par dilu jsme ohli, kdyz sena to spadlo tak, ze sena hulku padem "sedlo" nad nejakou prohlubni nebo kdyz nani nekdo (i cizi) plnou silou stoupil. To se ohne kazda (hlinikova) hulka.

Jeste poznamka: pisu hlavne o beznych sroubovacich Fizanech, ne o Compactech - ty ma (ale ctyrdilne, aby se vesly do batohu) manzelka, ale zatim je pouzila jen asi desetkrat, takze se o zkusenosti s vydrzi nemohu mluvit. Trojdilne ale pouziva napr. Mike na sneznice, kde urcite dostavaji zabrat. Ale on nema120 kil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » sob bře 5, 2022 20:57

bonatius píše:@sobb:
pokial to dobre chapem tak Fizzany su pre ludi s hmotnostou do 70 kg, ale si pocas cesty musis davat pozor a byt neustale pripraveny palice pustit na zem.
To chápeš celkem špatně, muž má okolo osmdesáti kilo a používá je taky. Kdysi udávali u Fizan Compact "nosnost", už si nepamatuju přesné číslo, ale bylo to tuším něco přes sto kilo.
Osobně hůlky nosím s poutky, ani extra pozor nedávám, občas se někde ve skále zachytí, ale zatím jsem je neohla. Mám je osmým rokem a krom četných škrábanců jim nic není, takže za mě jsou to skvělé hole.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » sob bře 5, 2022 21:00

bonatius píše:pokial to dobre chapem tak Fizzany su pre ludi s hmotnostou do 70 kg, ale si pocas cesty musis davat pozor a byt neustale pripraveny palice pustit na zem.

Nejsou Fizany jako Fizany, tohle plati mozna pro ty nejlehci UL.

apuka píše:Trojdilne ale pouziva napr. Mike na sneznice, kde urcite dostavaji zabrat. Ale on nema120 kil.

Tak. 120 kilo nastesti nemam, ale v zime s batohem, na kterem jsou sneznice, se centu blizim. Hulkam na sneznicich davam zabrat hodne, tam se clovek obcas nekam propadne a pak se zapre plnou vahou. A taky pri sestupech, kdyz specham na vlak, sneznice shodim, ale furt je trocha snehu, ktery klouze, takze si necham hulky v ruce a z kopce nekdy skoro bezim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » sob bře 5, 2022 21:05

mike píše:Nejsou Fizany jako Fizany, tohle plati mozna pro ty nejlehci UL.
Vzhledem k tomu, že bonatius reagoval na odkaz milarepy na Fizan Compact, a o těch stejných holích jsem psala i já, tak předpokládám, že se v tomto případě bavíme o Fizan Compact :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » sob bře 5, 2022 21:32

V tom pripade mel napsat tie Fizany a ne takhle vseobecne ;-) Ja jsem ty prispevky predtim uz uspesne zapomnel a znovu necetl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » sob bře 5, 2022 22:19

Nějakej hnidopišskej dneska :twisted: Mi to teda z kontextu přišlo celkem zřejmý ... :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » sob bře 5, 2022 23:44

Dneska? ;-) Mne ne, jinak bych to nepsal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 6, 2022 11:35

ja mela ty fizan compact 3 a problem s lepenim zamku prostredniho dilu, kamos si koupil taky fizan compact 3 (manfroto na ne dava svoje stativovy hlavy jako foto hole) a stejnej problem relativne brzo po koupi.

nutno rict, ze s reklamaci u nalehka problem nebyl a novej dil uz byl OK, jak se resili manfrota nevim.

kamos ma skoro 100kg, s krosnou tech 120 a oblecenim skoro da a s tema holema nejak priblem nema, snad jen ze pri prudkym dlouhym kopcu se "zkracujou", jinak drzej, ale problem bude asi vyrobni proces + koncova kontrola, kdy je asi vysoky % zmetkovosti. po vymene maj hole za sebou cca 4 roky provozu, mimojine i skotsko (ja je pujcila a pak prenechala, pouzivam leki moje stary, kvuli rychloupinaku, lip se mi s tim manipuje.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9378
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení