Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát led 29, 2021 8:45

borboris píše:bych je chtěl použít hlavně na posilování horní části těla při chůzi, možná i zrychlení pohybu celkově ..., do a z kopce po rozšlapaných blátivých/zledovatělých stezkách po návalech lidí...
Ja hulky pouzivam docela dost, ale:
- svaly v horni casti tela boli hlavne, kdyz ty hulky pouzivas nejak blbe (a ze vetsina lidi je neumi pouzivat, jen jima machaji...). Kdyz spravne, tak sice mirne posileni tam mozna bude, ale prakticky nezretelne.
- na zledovatelych stezkach Ti sice mirne pomohou, ale o nekolik radu vyssi podporu Ti daji retizkove nesmeky a jeste vetsi macky. I s hulkami muzes lehce uklouznout - a kdyz se to stane, tak dokonce mohou byt nebezpecne pro Tebe i pro jine. Aby Ti pomohli co nejvic (a to i s nesmekama), musis se naucit, kde a jak je na klouzavem snehu a ledu pouzit. Navic na "spravnem" ledu i hrot hulky sklouzne a kdyz pocitas, ze Te podrzi, tak padas na hubu...
- neco podobneho se da rict i na pomoc z kopce - je lepsi se naucit se chodit z kopce bezpecne nez se jen spolehat na hulky. Pomahaji, to je jasne, ale taky kdyz se na ne spolehas, tak obcas ujdou a to koncis na zemi. Pokud ujdou, kdyz se z kopce opiras o ne, tak ty pady byvaji pomerne neprijemne. Nejhorsi je kombinace prudky zledovately kopec smerem dolu.
- pokud je chces na zrychleni chuze, tak ano, mohou pomoci - ale to spis kdyz si je nastavis na vetsi delku a spise po rovine. To potom fakt posiluje ruce a nejake dalsi svaly, ale prijdes o velkou cast vyhod tykajicich se opory, protoze na to se pouziva jina delka. Ono to turistika a Nordic walking jsou dve ruzne veci...

Min slovy - hulky jsou dobra pomucka, ale pokud se je naucis spravne pouzivat. A hlavne nepocitats tim, ze jsou vsemozne.

Edit: jeste jsem zapomel napsat o te rukojeti na linkovane hulce. Toto (mozna) dobre vyuzijes, pokud budes mit hulku jako vychazkovou hul po meste :-). Koukni se na ten prvni obrazek, jak ten chlapek ma ty hulky v rukou - tak presne takto bys je mel (podle mne) pouzivat co nejmin. Ono to k tomuto drzeni laka rukojet i chuze z kopce, ale dej si dokopy znalosti z fyziky ZS, napresli si silocary a zjistis, ze takto vyvines spoustu zbytecnych sil.
Ja nedoporucuji mit hulky tak, ze pri jejich drzeni mas ohnute zapesti. Pouzivam je i tak, ze je drzim z vrchu uchytu (normalne rovneho), ale vzdy se snazim mit dlane co nejvice zarovno s predloktim. Tak se nejlip prenese sila dal do rukou. Uz to, ze se o ne opiras s rukou ohnutou v lokti cini prenos sily obtiznejsim, takze kdyz jsem si jisty, ze hulka neujde, z vetsiho schodu se o ni opru normalne natazenou rukou a ohnu ji az v prubehu kroku, kdyz uz jednou nohou jsem dole, resp. jednoduse seskocim, kdyz je schod moc velky. Proste mi je jednodussi a vice pomaha, kdyz si ohnu telo a ne zapesti. Tak se dokazu lip oprit i zarazit nechteny pohyb. Ale toto je muj zpusob, nerikam, ze kazdemu bude vyhovovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pát led 29, 2021 16:17

Já hůlky používám hodně moc (na všechny zdrproproch) protože mám sportem dost dobité nohy (bolavá až operovaná kolena, zatuhlý artrotický kotník a železo v kyčli), čili mám asitak 25+ let zkušeností s všemožnýma klackama (jako oporou při chůzi) a taky semi ten tvar rukojeti nelíbí - nekoupil bych to.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod borboris » stř úno 3, 2021 16:20

Děkuji za názory. Tak 3:0,5 proti berlím z dekáču :) Asi tedy do nich nepůjdu. Nesmeky nejsou špatný nápad...
Jak ale na bláto? Kilové nesmeky s 2cm hroty nebudu nosit v batohu pro případ kdyby... Maximálně něco takovéto: https://www.decathlon.cz/nesmeky-sh-100 ... 98360.html to ale do hezky vyšlapaného bláta z kopce bez holí stačit nebude, nebo?
Člověk začne u holí, pak zjistí, že potřebuje nesmeky a za chvíli zjistí, bez elektrocentrály to taky není vono... Blbý příklad ale snad jste pochopili co tím chci říct :)
Kdybych se měl rozhodnout mezi holemi a nesmeky co vyhraje u vás? Potřebuji se dostat bezpečně na kopec a z kopce cca 2-3x za výlet a neztrácet hlavně při sestupech rychlost (čas) a udržet se alespoň relativně čistý od bláta :D
borboris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2021 12:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř úno 3, 2021 16:48

borboris píše:Kdybych se měl rozhodnout mezi holemi a nesmeky co vyhraje u vás? Potřebuji se dostat bezpečně na kopec a z kopce cca 2-3x za výlet a neztrácet hlavně při sestupech rychlost (čas) a udržet se alespoň relativně čistý od bláta
Na snih a naledi jednoznacne nesmeky (ale, bohuzel, ne takove z dekace, ty "hroty" mohu sbirat na desitky...). Na blato Ti trochu pomuzou hulky, ale jak uz jsem psal, necekej od nich zazraky. Tam pomuze spise vhodna podrazka - ale to taky zavisi od terenu a od druhu blata - a hlavne se naucit chodit co nejbezpecneji.
Ze bys po dlouhe ceste z kopce celou dobu po kotniky v blate byl "relativne cisty", na to radeji zapomen. Hlavne to nejde dokopy s "neztracenim rychlosti pri sestupech". Prepravy verejnou dopravou spise jisti nahradni obleceni nebo alespon prevlecne do deste :wink: .

Ale uvedom si, ze to spomenute "neztracet hlavne pri sestupech rychlost (cas)" jde v blate hodne proti chozeni bezpecne, at uz s hulkou nebo bez hulky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » stř úno 3, 2021 18:40

borboris píše: Kdybych se měl rozhodnout mezi holemi a nesmeky co vyhraje u vás?


Ohřebované LaS Blizzard + hole. I dyž neska ráno (čistý led na který zachcalo) ani ty ohřebované tenisky ažtakmoc nefungovaly.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 18:44

borboris píše:Kdybych se měl rozhodnout mezi holemi a nesmeky co vyhraje u vás? Potřebuji se dostat bezpečně na kopec a z kopce cca 2-3x za výlet a neztrácet hlavně při sestupech rychlost (čas) a udržet se alespoň relativně čistý od bláta :D

Nic. Naucit se chodit bezpecne. Nesmeky ti na blate nepomuzou, ty jsou na zmrzly snih a led. Hulky mozna trochu, ale muzou nadelat vic skody, nez uzitku. Protoze se na ne budes spolehat, lehci podjeti s nima ustojis, ale vetsi ne a pak je pad horsi.

Rychost neztratis, to spis naopak :twisted: A ze by ses udrzel cisty? Na to zapomen :D Po kolena od bahna je uplne normalni a nic s tim neudelas.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » stř úno 3, 2021 18:47

mike píše: Po kolena od bahna je uplne normalni a nic s tim neudelas.


Amen. Jen dodatek - poznatek ze života s ňou (což mike nemá) - po zdrproproch v bahýnku sa (musím) vysvíkat (bez ohledu na těplotu venku) až do boxerek na terase.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 3, 2021 18:50

Jaky si to udelas... :twisted: Na mne se zas osklive koukaji sousedky, co si privydelavaji uklizenim. Ze ze mne opadava blato na chodbe. Zouvat se a svlikat se venku kvuli nim nebudu [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod borboris » stř úno 3, 2021 19:14

Proto říkám: relativně čistý. To znamená od kolen nahoru :D Spíš abych se tam někde nevyválel. Na pohledy spolucestujících v v hromadní dopravě kašlu a doma si zvykli.
Takže spíš kvalitní podrážky a hole. Nebo dokonce jenom ty podrážky a hoodně skilu... Tak díky. Jste mi pomohli, ach jo :(
Takže nakonec skončím u nových bot :D Když ten nápad s hůlkami vypadal tak super... :D
borboris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2021 12:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » stř úno 3, 2021 23:29

borboris píše:Děkuji za názory. Tak 3:0,5 proti berlím z dekáču :) Asi tedy do nich nepůjdu.
Zřejmě je tu nikdo nezkoušel, takže by bylo dobrý zkusit spíš najít postřehy lidí, kteří je vlastní. To, že je haní(me) - též se mi ten tvar zdá podivný a nevhodný, ještě neznamená, že to nemůže fungovat :wink:

borboris píše:Kdybych se měl rozhodnout mezi holemi a nesmeky co vyhraje u vás?
Jak už bylo řečeno - na led jsou vhodnější nesmeky a případně k nim hole, do bahna hole nebo nic. Boty s dobrým vzorkem jsou zajisté plusem. Já osobně u nás na vejlety nesmeky nenosím a hole jen ke sněžnicím (nebo lyžím :D ). V rychlosti a stabilitě Ti hole určitě pomůžou, ale zároveň je potřeba opatrnost.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv úno 4, 2021 10:42

sobb píše:Zřejmě je tu nikdo nezkoušel, takže by bylo dobrý zkusit spíš najít postřehy lidí, kteří je vlastní.
Tak jsem to udelal, primo na strankach Decathlonu. Pouzil jsem "mikovu" metodu - koukal jsem se na negativni.
Takze:

1) cena je za jednu hul!!!
2) maximalni delka je 110 cm, tj. prakticky nemozne to pouzivat na vystupy (tam si neumim predstavit drzet je "pod sebou" za ten uchop, na to je ten neopren, ale to uz je hodne nizko.
3) rychle odchazi koncovka
4) docela malo odolne co se tyce pevnosti.

Jinak zadny problem si jej objednat a doma odzkouset, u dekace je na to 90 dnu... Jen tady bych mel problem, ze by to mela byt prvni hul tazatele, na coz toto rozhodne idealni neni.
Navic chce to na zrychleni chuze - v sestupu mozna trochu to fungovat muze, pri vystupech jak je to kratke, spise naopak. A po rovine by to na urychleni chce znacne delsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » čtv úno 4, 2021 11:55

Výborně, i když předpokládám, že tohle si tazatel snad pročetl i sám :)

Moje poznámka ovšem směřovala čistě k tomu "ergonomickému tvaru", protože se na to borboris v původním postu dotazoval.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » čtv úno 4, 2021 12:01

Kup si nesmeky, ale ty řetízkové třeba snowline chainsen light. Sám mám kahtoola microspike, který jsou podobný jenom víc těžký a šel jsem s nima po Fatře v blátě za deště a pomohly teda dost, sestup ze Stohu nebo z Grúně.
Hole se na stabilitu taky hodí, jenom teda ne ty zahnuté.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3092
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv úno 4, 2021 13:17

sobb píše:Moje poznámka ovšem směřovala čistě k tomu "ergonomickému tvaru", protože se na to borboris v původním postu dotazoval.
ANo, jenze jak vidis v tom mem postu, jsou tam problemy, ktere vice-mene diskvalifikuji tyto hulky v pouzivani na to, na co se tazal - zrychleni do kopce a z kopce a zvyseni bezpecnosti pri sestupech. Kvuli delce, kvuli male odolnosti a taky kvuli tvaru uchytu (do kopce). Znovu opakuji, podle mne je to naprosto nevhodne jako prvni hulka v zivote.

Asi ne nadarmo hulky s trochu podobnym uchytem jini vyrobci prodavaji jako "vychazkove hole", a to i kdyz jsou delsi, lepe nastavitelne a odolnejsi, napr. od Fizanu, ktery se dom´konce i v nazvu na to odkazuje - jmenuje se Promenade :wink:.

A to jsem jeste nezminoval ten mechanizmus nastaveni delky. Ja proti tomu systemu nic nemam, pouziva se to i na lavinovych lopatach, ale tam, kde na ten jeden cudlik se bude dlouhodobe vyvijet mnohokrat opakovany pomerne velky tlak a budu se chtit spolehnout, ze kdyz se o hulku plnou vahou opru, tak me podrzi - tak tam ani nahodou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » čtv úno 4, 2021 17:35

Možný to je, já mu jen radím, že pokud ho tento tvar zajímá, tak bude lepší popátrat po zkušenostech někoho, kdo takovýto typ hůlek odzkoušel a má srovnání s klasickými :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod milarepa » čtv úno 4, 2021 18:41

na sníh a led si kup nesmeky snowline chainsen, ale radší pro verzi

na bláto návleky a dobrý vzorek na botách, to asi tak všechno.....si živě pamatuju sjezd po blátě ze Stohu, super adrenalin, nějakou shodou okolností jsem všechny ty vrtule ustál na nohou,ale kamarád byl zasraný i za ušima :-), pak byl též fajný sestup z rozmoklé Hnilické Kyčery na Lučanské Fatře, tam se jde nekompromisně přímo dolů, a neuděláš nic, prostě se zasereš....

prostě to přijmi jako fakt, že s blátem neuděláš nic.....a na hůlky máš čas do důchodu :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Trekové hole

Příspěvekod borboris » pát úno 5, 2021 15:35

Díky za tipy a živou diskuzi :)
Do holí asi půjdu, nechci znovu riskovat podvrtlé koleno (a když se podaří, tak doskákat s holemi bude příjemnější).
Do berlí z dekáču tedy ne. Na druhou stranu se mě ten systém aretace na čudlík líbí víc než klasický šroubovací. To už raději na klip (lever lock).
Jinak celkem zajímavá v kontextu diskuze je úvodní fotka : https://www.svetoutdooru.cz/5-duvodu-pr ... mi-holemi/ jestli se mi to zdá (možná je to jen poutko) ale ten tvar madla...
borboris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2021 12:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát úno 5, 2021 17:25

Ten clanek na SO (resp. jsem se koukal jen na fotky) je typicky SO - na mnoha fotkach je zobrazeny nekdo s holi, kdo dela neco, co presne odporuje, resp. alespon neodpovida popisku nebo to drzi naprosto nevhodne na dany teren :-D.

K te prvni fotce - to je presne to, co jsem ja myslel, ze pouzivam pri poradnem opreni se hole abych na ne prevedl co nejvice vahy co nejprimeji. Zrovna na toto se ty Decathlonacke jako na jednu z mala situaci se mohou hodit, ale musis je chytit dobre a nevytacet u toho zapesti, ale to je stejne i u normalnich.

A ten cudlikovy mechanizmus - no, je hezky, ale jak jsem psal, neverim, ze dlouhodobe vydrzi ten opakovany tlak a narazy. Jo, pouziva se i u francouzskych holi, ale u tech jsou ty narazy nekde jinde nez pri treku, hlavne pri rychlych sestupech.

Co se tyce mechanizmu, je na Tobe jestli si vyberes sroubovaci nebo to rychloupinani. Jedno i druhe ma sve vyhody i nevyhody. Kazdopadne Ti jako prvni hulky nedoporucuji si vybrat nejake nenastavovaci, napr. BD Z-Poles. Ne zeby nebyly dobre, prave naopak, ale Ty zatim netusis, jak dlouhe hole Ti nejvice vyhovuji a tyto jsou pevne delky. Takze moje doporuceni je si koupit nejdrive slusne a ne moc drahe (asi spise sroubovaci), vyzkouset, jak s nimi budes fungovat Ty, jek se budes citit (toto nezavisi na mechanizmu, krome zamrzleho) a potom casem budes vedet, co potrebujes a jestli ty prvni nebudou vyhovovat, tak si uz vis jake mas hledat.

Za mne ze svych zkusenosti doporucuji sroubovaci Fizany, model si uz vyber, klidne i ty levnejsi, kvalita je vice-mene stejna (ale muze se stat, ze Ti nebudou odchazet, pokud je nepolames - a to si je nechas za levny peniz u dovozce opravit - a nebudes mit duvod kupovat jine, jako ja :-)) a nedoporucuji sroubovaci Leki Makalu - ale i tady na OF najdes i presne opacne doporuceni :-). S jinyma nemam zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát úno 5, 2021 17:51

apuka píše:A ten cudlikovy mechanizmus - no, je hezky, ale jak jsem psal, neverim, ze dlouhodobe vydrzi ten opakovany tlak a narazy. Jo, pouziva se i u francouzskych holi, ale u tech jsou ty narazy nekde jinde nez pri treku, hlavne pri rychlych sestupech.

Kdybys videl, co jsem s nima delal, kdyz jsem mel zlomeny kotnik :D To by zadne hulky nevydrzely. Kdyz mi sundali sadru a dali pevnou ortezu, daval jsem v nich i 10 km v terenu a rychlosti, kterou bez nich nedal (mozna i 10 km/h). Sestupy taky. Byla to docela zabava i posilovna zaroven. Prosoupal jsem dvoje gumove patky, ale cudliky to vydrzely. Jenze ty jsou podstatne masivnejsi a trubky taky. Na hulkach mi to taky prijde jako nesmysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod borboris » pát úno 5, 2021 20:06

Do pevných zatím rozhodně nepůjdu, (to jsem myslím ani nikde nezmiňoval) právě z důvodu, že nevím jakou délku budu potřebovat a občas skončí na batohu atd.
Nechci kupovat ani nejlevnější z lidlu (pár za 400 kč bude za chvíli v nabídce), ale ani dávat 900 za nejlevnější šroubovací 1 holi od Fizanu, když nevím jestli mi nebudou jen ležet ve skříni... Celkem se mě líbí : https://www.decathlon.cz/1-turisticka-h ... 84958.html , těch 500 za hůl je max co do začátku chci dát.
Jestli máte tip na pár za 1000 kč sem s tím.
Ideálně nešroubovací, nějak k tomu systému nemám důvěru...
borboris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2021 12:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » pát úno 5, 2021 20:37

Tady asi došlo k nepochopení, pevné = skládací. Nenastavíš si na nich tedy přesnou délku. Apuka ti tam dával i příklad :wink:

Nevím, kde se díváš na ceny, ale pár Fizanů koupíš kolem tisícovky. Ať už šroubovací nebo leverlock.
Mám už přes pět let Fizan Compact a šroubovací systém na nich funguje bezproblémově.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Trekové hole

Příspěvekod Lipon » pát úno 5, 2021 21:02

Ani levnějších šroubovacích bych se nebál.
Mám asi 15 let nějaké Masters, tenkrát stály tuším kolem 800,- a udělaly skvělou službu. Dodnes nebyl se šroubovacím mechanismem problém, měl jsem i v zimě na sněžnice s velkým talířkem a ani ve sněhu a mrazu s tím nebyl trabl
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » sob úno 6, 2021 20:19

Opravdu vypada, ze nektere veci se spatne pochopily...

Pevne - bylo mysleno skladaci ale s nenastavitelnou (tj. s jedinou moznou) delkou.
Hole se v drtive vetsinempripadu prodavaji v paru - azna ty "vychazkove", jako ten dotazovany z Decathlonu a taky od Fizanu.

S Fizan holemi nase rodina ma jen ty nejlepsi zkusenosti - krome toho, ze u tech s rychlouzaverem konce ve slozene poloze vychazeji ven cca 10-15cm. To je ale dan za ten mechanizmus a prakticky skoro u vsech podobnych.
Jinak mame doma celkem 5 paru, ty nejstarsi maji 10+ let, vetsina ale kolem 5-6 let, jediny s rychlouzaverem asi 3 nebo 4 roky, pouzivane opravdu hodne a stale jsou vsechny pouzitelne. Pravda, mel jsem moznost obcas vymenit zlomeny nebo padem ohnuty dil primo u dovozce, ale on to posle i postou a cena je hodne prijemna (ted kolem 100-150 Kc za jeden dil); nekdo psal davneji, ze napr. Leki chce za vymenu jednoho dilu asi 600 Kc.
Prvni hul pred nima jsem mel taky Master, tam se po case (5 let) nalomil jeden dil u srobovaciho mechanizmu.

Ale jako tu prvni hul bych se taky nebal ani tech levnejsich, asi ani z Dekace, ale ten, cos naposled linkoval je dvoudilny, tj. neni moc skladny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod borboris » úte úno 9, 2021 11:06

Jasně nepochopili jsme se... Měl jsem za to, že všechny ty Z hole jsou alespoň částečně nastavitelný. Ten tvůj konkrétní typ jsem si vygooglil až později. Omlouvám se.
Je mi jasné, že tyto hole (DECA SH500) jsou na délku po zkrácení delší než trojdílné, zároveň předpokládám, že jsou asi i pevnější o jeden spoj.
DECA prodává všechny trekové hole po kusech. Každý to má jinak a už si na to dávám pozor...
Jinak jestli by to někoho zajímalo tak recenze na DECA A200 s čudlíkovým mechanizmem je tady: https://blok.v0174.net/2488:test-trekov ... rpenaz-200 . Ani po čase ten mechanizmus nehaní... A to jsem se na to vysloveně ptal :) Samozřejmě vždy je otázka jakou zátěž tomu dává...
borboris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 28, 2021 12:40

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 8:17

nekdo zlusenosti s holemi birki?

zvazuju tyto
https://www.birki.cz/obchod/turisticke- ... i-outback/

leki porad slouzi, ale vazi 520g a birki s 280g vypafaji fakt lakave. fizany sem.prodala a.nijak mi nechybi, ten otaceci mechanismus mi proste nevyhovuje + dost zajizdi:(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod Semo » úte bře 23, 2021 9:36

Mawenzi píše:birki s 280g vypafaji fakt lakave

Ano, vypadaji. Ale stavim 1000 Kc za to, ze je to vaha 1ks a nie paru. Tycka v takejto konstrukcii, vybave (masivna rukovat) a cene NEMOZE vazit 280g za par.

tu mas priklad 4x drahsich, karbonovych, nenastavitelnych, ktore pri 130cm vazia 425g https://www.lezec-shop.cz/cz/turisticke-vybaveni/trekingove-hole/trekove-hole/black-diamond-alpine-carbon-z-2018-detail
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 9:49

Jsem mawe chtel napsat presne to same - to je za jeden kus, takze by si pohorsila.
Mawenzi píše:ten otaceci mechanismus mi proste nevyhovuje + dost zajizdi
Promin, ale co znamena "dost zajizdi"???
Tys mela, myslim, Compacty, s tema nemam zadne zkusenosti, proto se ptam.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 9:59

z obchodu mi odepsali ze je to vaha za par.

fizan conpact vazi 160g... takze pridame masivnejsi upinani, tlustci hlinik... a 280g by mohlo byt realnych. prubnu je.

slo mi spise o zkusenost se znackou. kdyz vaha nebude odpovidat, tak je vratim.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 23, 2021 10:05

apuka
jj compacty
behem chuze ten mechanismus proste "zkracuje" nastavenou delku, a kdyz to utahnes moc tak to zas nejde povolit a kdyz o fous min tak je 3x xa den nastavujes.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte bře 23, 2021 10:34

Mawenzi píše:z obchodu mi odepsali ze je to vaha za par.

fizan conpact vazi 160g... takze pridame masivnejsi upinani, tlustci hlinik... a 280g by mohlo byt realnych.
V obchode asi netusi, o cem pisou :twisted:
Compacty mas taky vahu za jednu hulku - a to je jsou nejlehci trojdilne hlinikove hulky na svete (320 g/par) s naprosto minimalizovanym mechanizmem.
280g je takova prumerna vaha za jednu hlinikovou hulku s tim flip-lock mechanizmem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16550
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení