Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » stř srp 6, 2014 14:38

Preco by mi to mala urvat hrana lyze? Ty po tych palickach slajdujes? Neviem si momentalne predstavit pohyb pri ktorom by som si to urval lyzou :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod pickard » stř srp 6, 2014 14:43

Já si to představit umím... (Jakkoli jsem příznivcem flick locku). Při pádu na bok je docela častý, že vnější hrana vnitřní lyže sjede po té holi, co zůstala pod tělem. Vyrábí to pak takovou hezkou harmoniku z laku :) Nevím, jak ostatní, ale moje lyžařšký hůlky jsou takhle opilovaný obě.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » stř srp 6, 2014 14:45

Pri takom pade tu hul skor ohnem ako by som urval flick-lock. Kazdopadne je to nepodstatne, pretoze kupujem hulky na leto, nie na lyze :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod pickard » stř srp 6, 2014 14:50

Jasně, jen mě to napadlo, že přesně tahle mám dojebaný hůlky :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » stř srp 6, 2014 14:54

grco píše:No ja mam prave vacsinou nastavenu dlzku 130 a chodim tak vkuse, nemenim to, nechce sa mi :)
Tak to sú Ultra Distance vyrobené priamo pre teba :-)

grco píše:Na tych UD sa mi paci samozrejme hlavne vaha ~300g, vs 520g u FL, ale zas cena je o dost vyssia :) A karbonu sa uprimne tak trochu bojim, to je jak sklo, mi to spadne na zem a rozbije sa na strepy, ne? :)
Na črepy určite nie, ja som sa bál skôr ľahšieho zlomenia pri zapáčení o kameň. Ale stretol som maníka s Ultra Distance, tak som ho patrične vyspovedal a aj keď chlap mal tak 100 kg a hliníkové Distance už párkrát zlomil, karbónové zatiaľ nie. Čo neznamená, že ich nezlomí (a pri tej jeho skočnej chôdzi sa tomu ani nečudujem), ale že to vydrží plus/mínus rovnako.

Karbónové Distance s flicklockom (tuším 120-140 cm) vážia 365 g, čo je nie je tak veľa za univerzálnosť.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř srp 6, 2014 18:57

grco píše:A navyse, ja sa ziadnou jungli neprodiram :)

Prodirat se jungli s hulkama muze jen ... pavproch ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » stř srp 6, 2014 19:08

samozřejmě .... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod mvaldo » ned srp 17, 2014 9:30

aka je skutocna dlzka 120 cm palic Black Diamond Ultra Distance?
ked nastavim na palicach Black Diamond Trail Back dlzku 125, maju 120 cm ...
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » ned srp 17, 2014 15:40

To je nejaké divné... Zatiaľ som sa nestretol s paličkami, kde by mierka nesedela.

Inak Ultra Distance som meral dvakrát a 120 a 130 cm sedeli na milimeter.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon srp 18, 2014 9:17

vůbec se tu o nich nemluví - má někdo zkušenosti s komperdellkami ?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod pipe » úte srp 26, 2014 6:28

Zdravím, vybírám trekové hole, ale nevím si rady.
Chtěl bych co nejlehčí a nejpevnější hole do 2500,- které mi nějakou dobu vydrží, vážím 100 kg a nosím batoh 10-25 kg.
Uvažoval jsem nad Black Diamond Distance se Z-kovým zamykáním.
Ale bylo mi řečeno, že to nebývá pevné oproti páčkovým zámkům a že i váha bývá na úkor pevnosti.

Nemám favorita a je mi jedno jestli to budou Leki, BD nebo jiná značka.
Děkuji za radu a doporučení.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vachon » úte srp 26, 2014 7:00

BD Trail můžu doporučit.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

náhradní díly

Příspěvekod ratel » úte srp 26, 2014 7:37

Marně hledám náhradní díl- špička a talíř -z Leki Aergon II výkyvný viz

Obrázek

bez teho nemožu __II ven až napadne :evil:

leki to v katalohu cz ani de nemá. Nakonec nemusí to být Leki, beru cokoliv kvalitního.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » úte srp 26, 2014 7:49

@pipe: BD Trail PRO
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod pipe » úte srp 26, 2014 8:01

Ty vůbec nevypadají špatně!
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » úte srp 26, 2014 8:09

Vcera som bol po ne v Hudy :) Mam este BD Traverse tiez s FlickLock PRO a podla mna je lepsi jak obycajny FlickLock, a aj lepsie vypada :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod ratel » úte srp 26, 2014 13:21

mam doma jedny BD traverse na skialp a dost mi vadi ten tvrdy a neotocny snehovy talir. Je sice pevny a odolny ale pri traverzu ( drobna kolize se jmenem :P ) na tvrdem snehu, popripade v kruste to nedela dobrotu. Jinak jsou ok.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » úte srp 26, 2014 13:28

@quido ref komprdel: plha sa hlásí.... mám už druhé kabroňové na skialpo.... kvalita a provedení jako leki, suport (prdnul mi 2x flik lock) excelentní -poslali mi z Reichu ND zdarma


@ratel: hudysport BB (skialpmania.sk) = největší výběr ND na skialpo, jaký sem kdy kde viděl
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod mvaldo » úte srp 26, 2014 13:49

grco píše:@pipe: BD Trail PRO

preco nie len klasika, BD Trail? :shock:
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » úte srp 26, 2014 13:55

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vachon » úte srp 26, 2014 14:26

Když jsem je kupoval, PRO ještě nebyly, ale musím říct, že mi nikdy klasický fliplock nevadil a inovaci bych u něj nehledal. Jinými slovy, možná jsou lepší, neumím posoudit, ale pokud bych měl z jakéhokoliv důvodu (třeba cenového nebo dostupnosti) při koupi nějakou výhodu u klasických, asi bych neměnil. K tomu podotýkám, že jsem asi uživatel, který dává materiálu dost zabrat.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » úte srp 26, 2014 15:04

@Vachon: Samozrejme, ze aj obyc FlickLock je dobry a sluzi kope spokojnych uzivatelov, ale podla mna ten Pro je lepsi, a ani mi nejde tak o tu popisovanu 2-nasobnu pevnost, ale lepsie sa s nim manipuluje a lepsie vypada, nevytrca tak z tej hole a je z kovu.

Keby obyc Traily stali 1000kc a Trail Pro 4000kc, tak si kupim obyc Traily, ale ked je tam rozdiel 1900 vs 2300, tak pre mna bola jasna volba kupit si Pro. Niekomu to mozno za tie styri stovky nestoji, to je jeho vec, ale 2300 je stale v intervale "do 2500", a v tej kategorii su podla mna najlepsie Trail Pro. Trail su mozno najlepsie v kategorii do 2000 ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vachon » úte srp 26, 2014 15:26

Rozumím a myslím to tak, že já bych za to asi ty čtyři stovky (nebo hypoteticky víc, kdyby třeba byly obyčejné někde v akci) nedal, kdybych je neměl vysloveně nazbyt.
Prostě jsem s pevností ani tvarem zámku nikdy problém neměl, i když třeba spodní díl jsem už musel vyměňovat kvůli ohnutí (on je hodně pevný, ale když do něj spadnu...)
Jen názor a chápu, má-li někdo jiný.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Trekové hole

Příspěvekod pipe » úte srp 26, 2014 18:52

Tak já naštěstí nemusím cenu +/- řešit. Né že bych byl tak bohatý to né, jen budu nakupovat za benefit, co dostávám v práci. A pevnější zámky s lepší manipulovatelností jsou pro mě plus.
A to že nižší model je také kvalitní je pro mě ještě větší plus, protože teoreticky verze PRO nebude v kvalitě pokulhávat.
Samozřejmě, že kdyby existoval model za polovic se stejnými vlastnostmi, neváhal bych a ušetřil.

Ještě jsem přemýšlel, že váhu nemusím v podstatě řešit, ta se projeví jen při transportu hůlek na batohu, jakmile je začnu používat, tak z čistě fyzikálních zákonů bude jejich hmotnost jakožto veličina v součtu neseného materiálu zanedbatelná.

A moje kolena mě konečně budou mít rády, loni už jsem si vybíral pěknou hůl na styl Dr.House...

Jen s těma hůlkama snad nebudu vypadat jak ten mamlas letos v létě na Malé Fatře. Buď byl opilý, měl hůlky poprvé nebo nacvičoval nějaké baletní představení během sestupu. Úsměv mi na tváři stvrdl jakmile hrot hůlky jen o pár milimetrů minul můj obličej a oko. V tu chvíli jsem měl sto chutí mu ty hůlky strčit.....
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: Trekové hole

Příspěvekod ratel » úte srp 26, 2014 20:01

pipe píše: Né že bych byl tak bohatý to né, jen budu nakupovat za benefit, co dostávám v práci.

trochu OT, ale nedá mi to: ony už jsou stravenky i na trekové hole ? ten svět fakt míří do :toimonster: za chvilku budou všichni dostávat místo těch hnusných peněz jen skvělé benefity aby firmy ušetřily na daních. A o tom jaké benefity budou pro koho vhodné, rozhodne HR nebo velký bratr. :vom:
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » úte srp 26, 2014 20:34

@ratel: Suhlasim, vsetky tie benefity su strasna hovadina, nech mi tie prachy daju rovno na vyplatu a nevymyslaju hovadiny. Vadi mi, ze ma viac menej nutia kupovat veci/sluzby, co si stat mysli, ze su pre mna dobre, a preto sa nemusia danit! Jaj boha, som sa zas len nasral, si to nemal ani spominat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod ratel » úte srp 26, 2014 20:50

@grco
a vis co je na tom nejhorsi ? Ze spouste lidi to nevadi, naopak vidi v tom opravdu neco extra. Dokonce jsem se setkal s nazorem lidi, ze by nechodili v praci na obed kdyby nedostali stravenky.

Ja jsem kdysi poslal sveho zamestnavatele do ().() s benefitni kartou, kterou jsem absolutne nemohl vyuzit, bo nejblizsi fitcentrum bylo asi 20 km od meho bydliste. Navic neholduju ani erobiku ani cyklistice na miste.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Trekové hole

Příspěvekod grco » úte srp 26, 2014 20:57

@ratel: Tiez som mal v poslednych 2 zamestnaniach benefit vo forme nejakych "bodov", za ktore som si mohol kupovat masaze a aerobik, a vitaminy v lekarni, a podobne hovadiny. Nastastie v ponuke bola aj nev-dama, takze som vsetky body vycerpal na voucher, za ktory som potom kupil ubytovanie v alpach pre 4 ludi a oni mi zaplatili potom cash, takze som to vyuzil, ale uz som musel vyberat z obmedzenej ponuky destinacii a terminov, aby som tie "penize" mohol pouzit, zas dalsi system, ktory potrebuje vodit dospelych ludi za rucicku...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hole

Příspěvekod ratel » úte srp 26, 2014 21:05

no a o tom to je :lol:

Proc by to melo byt jednoduche ( penize na drevo nebo na ucet) kdyz to muze byt slozite a muze se na tom zivit x lidi ( HR experti na benefity,manageri, distributori, tiskarny atd..). Prece stat ci korporace nedopusti abychom se rozhodovali sami co je pro nas dobre.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte srp 26, 2014 21:37

@ratel: s dobrem to nema nic spolecneho ;-) To je jen alibi a zaklinadlo na obhajobu tech nesmyslu. Je to spiknuti vyzirku, uredniku a HR tj. samych parazitu. Treba stravenky, to je uplny mor. Pritom by uplne stacilo, kdyby se odpovidajici castka dala pridat k platu za stejnych danovych podminek a spokojeni by byli uplne vsichni. Krome stravenkovych prizivniku a o to jde.

@grco: dama jako benefit? Kdes to proboha delal? :twisted:

Zazil jsem i pouzitelne benefity. Slusne firmy treba doplacely statni nemocenskou do velmi pekneho procenta platu. Priznacne je, ze kdyz nas koupila korporace, tak prave tohle odmitla. Tam jsme ovsem zas dostali slusnou slevu na jeji vyrobky, takze mne jejich tezce predrazeny bazmek stal ani ne polovinu koncove ceny, coz uz je celkem fer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení