Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod chonga » pon srp 8, 2005 12:33

:(( :mrgreen: :oops: :shock:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » pon srp 8, 2005 12:47

Přípluv píše:..no, ať se s tím stane to či ono, většinou to je potom na h...o :(( .


Jééé, ono se to i rýmuje :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pon srp 8, 2005 13:29

chonga píše:
Lipon píše:
homerr píše:
Lipon píše:
Rujir píše:
Lipon píše:je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...


Plne suhlasim. Uz som to tu niekde pisal, ale ja mam tie Mastersy, ktore maju sice aretaciu uplne super tj. obcas sa mi ju podarilo tak dotiahnut, ze nesla povolit :? (aj ked som si vsimol, ze to len v extremnych teplach), ale na druhu stranu sa uz pokazila aj mne aj kamaratovi. Reklamacia bola OK.


tak mam buď štěstí na dobrej kus, nebo je málo zatěžuju anebo nevim :-)
po návratu z delšího chození ještě obvykle hůlky úplně rozeberu a necham dokonale vyschnout



tak to je opravdu dost důležitý, nechat vyschnout, já to 1x neudělal a ještě sem je dal do vodorovný polohy a pak sem je hodně těžko rozkládal zpátky, na to pozor!
zarezne to jedna dvě....


taky sem někde od někoho slyšel, že u těch duralových se to dělat nemusí, že ty přece nezreznou ...
nezreznou (rezne akorát železo, ne :-) ), ale zkorodujou :lol: dělá se tam takový jakobypráškový povrch z hliníku a pěkně to asi dovede pak zaprasit i ten rozpínací mechanismus - u hůlek se mi naštestí nestalo, ale občas když člověk veme do ruky něco duralovýho/hlinikovýho, co bylo venku, je hned od toho špinavej


podle mne "zreznout" a "zkorodovat" je to samý. to 1ní je sleng, to 2hý technicky. obecně ale hliník, měď, oxiduje. ale možná se pletu :finga: :mrgreen:


no já si právě myslim že neni, proto jsem to tak rozepsal arm1
rez je koroze železa, jiné materiály též korodují, ale nereznou, ne? :-k

http://www.vakutex.cz/koroze-materialu.htm
http://www.upce.cz/fakulty/fcht/fcht-katedry/fcht-katedry-upm/upm_info_pro_studenty/upm_predmety/upm_Koroze.html
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Prochin » stř lis 9, 2005 21:16

Jak to tak čtu, tak už máme jasno co koroduje, oxiduje a hlavně REZAVÍ (vy tupci) :smt082 . Chci se je zeptat, máte-li někdo zkušenosti s hůlkami zn.Birki. Jednu jsem kdysi našel, moje drahá polovička ji hojně využívala letos ve Slovenském ráji a blahořečila mi, že jsem jí vzal sebou :wink: Nezasouvala se, je docela lehká, ale rukojeť je plastová... :((
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

Příspěvekod moyko » čtv lis 10, 2005 8:57

Prochin píše:Jak to tak čtu, tak už máme jasno co koroduje, oxiduje a hlavně REZAVÍ (vy tupci) :smt082 . Chci se je zeptat, máte-li někdo zkušenosti s hůlkami zn.Birki. Jednu jsem kdysi našel, moje drahá polovička ji hojně využívala letos ve Slovenském ráji a blahořečila mi, že jsem jí vzal sebou :wink: Nezasouvala se, je docela lehká, ale rukojeť je plastová... :((


Poradím ti. Jestli ti ta plastová rukojeť vadí (nebo spíš jí), tak ať si příště vezme cyklistický rukavice :wink:
Od začátku naplno a postupně přidávat!!
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » ned pro 11, 2005 16:56

tak se musím pochlubit, dneska mi manžílek koupil trekové hole pod stromeček! už se těším až si je vyzkouším- ale teďka mám tak trochu technický dotaz-hlanvě mě pánové za to nekamenujte, prostě jako ženská nemám ty správné buňky-tedy jak je mám nosit zvenku na báglu, když je nebudu používat? mám na baťohu jakési poutko, tak jestli je to na to. a úplně nejlepší by bylo, kdyby mi nekdo to radši nakreslil. díky moc :smt023 :ú :finga:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod homerr » ned pro 11, 2005 17:28

já mám na každé straně báglu dva stahovací popruhy a dole takovou kapsičku. na jednu stranu dávám flašku s pitím, na truhou hole - hrotama nahoru a držadla píchnu do tý kapsičky, pak dotáhnu popruhy a je to...
doufám že jsem to osvětlil dost jasně :D
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod šíp » ned pro 11, 2005 17:51

jé díky vyjádřil jsi to jasně. super. vyzkouším to.
už dokonce vím kdy si vyzkouším-štěpánský výstup na Velkou Javořinu
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » ned pro 11, 2005 18:14

mas vic moznosti, bud na strane, jak psal homerr - ale pokud mozno, tak imho spis spickama dolu, protoze nahoda je preci jen blbec a muze se stat, ze se napichnes (pokud je mas hodne vysoko). druha moznost je na predek batohu - vetsinou tam jsou poutka na pikl - jako treba:

Obrázek

t.

EDIT: tady se muzes v detailu mrknout na ty poutka jak dole tak nahore

Obrázek
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » ned pro 11, 2005 18:20

teoretic píše:mas vic moznosti, bud na strane, jak psal homerr - ale pokud mozno, tak imho spis spickama dolu, protoze nahoda je preci jen blbec a muze se stat, ze se napichnes (pokud je mas hodne vysoko). druha moznost je na predek batohu - vetsinou tam jsou poutka na pikl - jako treba:

Obrázek

t.

EDIT: tady se muzes v detailu mrknout na ty poutka

Obrázek


bingo! to jsou ty poutka jejichž použítí jsem měla na mysli! díky moc
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » ned pro 11, 2005 19:36

šíp píše:tak se musím pochlubit, dneska mi manžílek koupil trekové hole pod stromeček! už se těším až si je vyzkouším- ale teďka mám tak trochu technický dotaz-hlanvě mě pánové za to nekamenujte, prostě jako ženská nemám ty správné buňky-tedy jak je mám nosit zvenku na báglu, když je nebudu používat? mám na baťohu jakési poutko, tak jestli je to na to. a úplně nejlepší by bylo, kdyby mi nekdo to radši nakreslil. díky moc :smt023 :ú :finga:


:(( jakto, že ti je ukázal, ježíšek teprve bude :shock: :ú

nosím ve na straně batohu, hrotama dolu, mám tam takový stahovací gumičky.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod šíp » ned pro 11, 2005 19:40

no.......ukázal-bylo to trochu jinak. byli jsme na vánočních trzích, samo že jsem strčila nos do Eliass-sportu, a on se mě jen tak zeptal co bych si prý přála. řekla jsem že hole- a on jedny vzal a zaplatil. zůstala jsem paf :oops:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

H§lky versus bágl

Příspěvekod pavproch » ned pro 11, 2005 19:54

Existuje ještě jedno - nejjednodušší a NEJBEZPEČNĚJŠÍ (jak vůči okolí, tak hlavně SÁM K SOBĚ)- řešení, jak nosit hůlky - V BÁGLU!

(Ono totiž není nic příjemnýho chytit hůlkou NA BÁGLU o něco a kvůli tomu sletět něgde "ze ščany"....)

Třeba Kohla Tirol na tohle myslí a dělá !!4!!-DÍLNÉ hůlky (Evo Micro), který bez problému nacpu i do 35 litrovýho báglu...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Jano » ned pro 11, 2005 20:04

Hmm, to je dost akademicka debata hodna Jary Cimrmana... myslim, ze by sme boli schopni napisat aj 100-stranovy elaborat na tuto temu :smt024
Moj prispevok:
Palicky nosim aj vonku (na Deuteri, ktory ma putka) aj vnutri (na Big Packu, ktory putka nema). Ziadna veda. Ked ich nosim vnutri, tak samozrejme trcia von, ale ide len o kratke vychadzky (je to maly 35-litrovy batoh). No a samozrejme, ze ich nosim hrotmi hore, pretoze tie hroty su naozaj spicate. Ked som si palicky kupil, pocas prvej vypravy som ich mal hrotmi dole, tak som prepichol sedadlo vo vlaku, nacal si nohavice (ked som z batohu na kolenach nieco vyberal), prepichol tapacirung na stolicke na chate a poskrabal nobl lavicku v nobl hoteli. Potom som pochopil, ze palicky sa nosia hrotmi hore :shock:
Jano
 

Příspěvekod Noemi » ned pro 11, 2005 21:39

homerr píše:já mám na každé straně báglu dva stahovací popruhy a dole takovou kapsičku. na jednu stranu dávám flašku s pitím, na truhou hole - hrotama nahoru a držadla píchnu do tý kapsičky, pak dotáhnu popruhy a je to...
doufám že jsem to osvětlil dost jasně :D


Já je nosím přesně dle tohohle popisu - i viz ta láhev s pitím, případně termoska :wink: .

A ve "skalním" prostředí, kde hrozí zachycení v soutěskách, se mi nejlépe osvědčila tato metoda :smt115 - upevnit je na batoh ohleduplnému a stabilitu lépe zvládajícímu doprovodu (samozřejmě, že když jsem šlapala sama, tak jsem kolemjdoucí neobtěžovala :smt100 - na druhou stranu v Beskydech naštěstí skalní průrvy až zas tak často nepotkávám * - stačily se za uplynulá tisíciletí rozšířit a zakulatit :wink: ), který v nejtragičtějším případě obětavě spadne do nížiny, případně vodního proudu místo mě :mrgreen: .
Zatím tato metoda funguje stoprocentně :smt082
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod pripluv » pon pro 12, 2005 6:35

šíp píše:no.......ukázal-bylo to trochu jinak. byli jsme na vánočních trzích, samo že jsem strčila nos do Eliass-sportu, a on se mě jen tak zeptal co bych si prý přála. řekla jsem že hole- a on jedny vzal a zaplatil. zůstala jsem paf :oops:


Hele, kdybys mu řekla, že chceš cepíny, koupí ti cepíny? Sakra, to bych taky bral :mrgreen: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon pro 12, 2005 8:48

Přípluv píše:Hele, kdybys mu řekla, že chceš cepíny, koupí ti cepíny? Sakra, to bych taky bral :mrgreen: ...


No neviem... Ja by som nechcel manzela, ani keby mi kupoval cepiny kazdy den... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale k veci - palicky vzdy hrotom dolu pripevnit k batohu pomocou bocnych popruhov a hroty strcit do tej spodnej kapsicky, co je asi na lyze (Tatran 70). Nikdy som nic neprebodol, neposkrabal ani neznicil. :wink:
Spawn (35l) je sice podstatne mensi, ale aj tam ich nosim zvonku a hrotom dole. Davat palicky do batohu mi pride extremne neprakticke.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lipon » pon pro 12, 2005 9:43

nosim hulky ve 2 poutkach zepredu batohu (jako to bylo na te fotce u doldyho), spickama dolu, pri preprave na hroty nasadim takovy ty gumovy cudliky, aspon na Mastersech drzi fest a nepadaji a v terenu uz pak naostro a jeste se mi ani nikomu jinemu nic nestalo :-)
akorat na Corazonu 75 jsou ova dost velky (asi na ty cepiny :lol: ) a tak kazdy oko musim prekroucenim zmensit, ale zato se pak hulky ani nehnou

pritelkyne je obcas nosila spickama nahoru a naboku baglu, a musela chodit posledni panc s tim byla docela nebezpecna, stacila prudsi otocka na miste a hned se videlo kdo ma jak rychly reflexy :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod Noemi » pon pro 12, 2005 10:00

Lipon píše:
pritelkyne je obcas nosila spickama nahoru a naboku baglu, a musela chodit posledni panc s tim byla docela nebezpecna, stacila prudsi otocka na miste a hned se videlo kdo ma jak rychly reflexy :mrgreen:


Ti pomalejší pak jednoduše přebarvili své hole nabílo a měli vystaráno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod pripluv » pon pro 12, 2005 10:31

Rujir píše:
Přípluv píše:Hele, kdybys mu řekla, že chceš cepíny, koupí ti cepíny? Sakra, to bych taky bral :mrgreen: ...


No neviem... Ja by som nechcel manzela, ani keby mi kupoval cepiny kazdy den... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ale k veci - palicky vzdy hrotom dolu pripevnit k batohu pomocou bocnych popruhov a hroty strcit do tej spodnej kapsicky, co je asi na lyze (Tatran 70). Nikdy som nic neprebodol, neposkrabal ani neznicil. :wink:
Spawn (35l) je sice podstatne mensi, ale aj tam ich nosim zvonku a hrotom dole. Davat palicky do batohu mi pride extremne neprakticke.


Já sem nechtěl manžela, já jsem chtěl situaci :((

jinak na Corazonovi Rocku nosím hůlky obě v jednom cepínopoutku. K báglu je mám chycený externímdomaušitým popruhem, o kterým jsem se tu kdysi zmiňoval.
V druhým poutku mám totiž zpravidla ten cepín.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pon pro 12, 2005 10:34

jinak se k používání hůlek vyjádřila i metodická komise ČHS (už někdy v roce 1994).

http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&id=71

Je to v jednom z buletinů (jestli jste tipli rok 1994, tak jste se strefili :mrgreen: ) na konci.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Prochin » úte pro 13, 2005 22:23

šíp píše:jé díky vyjádřil jsi to jasně. super. vyzkouším to.
už dokonce vím kdy si vyzkouším-štěpánský výstup na Velkou Javořinu

Velká Javořina v Bílých Karpatech? Tam jsem byl v létě na kole..... Nádherný výlet a super makačka.
Jinak hůlky patří do ruky ne?! :roll: Já sice nemám velký batoh, ale když jsem je nosil po horách v cyklobatohu, tak asi stejně jako to tu popisuje většina z vás.....
Prochin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 96
Registrován: stř říj 26, 2005 20:36
Bydliště: okno s výhledem na Černou horu...

To mne zajimá

Příspěvekod Peter » stř pro 14, 2005 7:29

šíp píše:jé díky vyjádřil jsi to jasně. super. vyzkouším to.
už dokonce vím kdy si vyzkouším-štěpánský výstup na Velkou Javořinu


Co to je za akci, tenhle stepansky vystup na Javorinu? Ja tam pred nejakym case koncil pochod z Mostu u Jablunkova a libilo se mi tam hoodne. Slibil jsem si ze se vratim.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod teoretic » pát bře 24, 2006 22:31

trochu ozivim tohle vlakno - kdo z vas vlaste pouziva hole na trekking, kdo vubec a kdo obcas?

ja vubec, ale trochu si pohravam s myslenkou si je poridit :((

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vena » pát bře 24, 2006 22:40

teoretic píše:trochu ozivim tohle vlakno - kdo z vas vlaste pouziva hole na trekking, kdo vubec a kdo obcas?

ja vubec, ale trochu si pohravam s myslenkou si je poridit :((

t.

já furt :-)
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Rujir » pát bře 24, 2006 22:41

teoretic píše:trochu ozivim tohle vlakno - kdo z vas vlaste pouziva hole na trekking, kdo vubec a kdo obcas?

ja vubec, ale trochu si pohravam s myslenkou si je poridit :((

t.


Ja vzdy ked sa mi chce (tj. vacsinou). Na jednodnove vylety ich spravidla neberiem, ale na troj a viacdnove uz prakticky vzdy. Cez zimu ich tiez beriem vzdy.

Inak ludia sa zvyknu dost hadat, ci naozaj setria klby alebo nie, ale podla mna hej. Klby ma bolia menej a na dlhsich trekoch je to priam spasa. Nie je nad to, ked sa mas o co opriet. Byt tebou tak si ich do Rumunska zaobstaram.
:wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lipon » pon bře 27, 2006 7:28

teoretic píše:trochu ozivim tohle vlakno - kdo z vas vlaste pouziva hole na trekking, kdo vubec a kdo obcas?

ja vubec, ale trochu si pohravam s myslenkou si je poridit :((

t.


sem na tom podobne jako rujir, vod ty doby co jsem je musel vyzkouset kdyz jsem jel do Rumunska s vyronem v kotniku, tak na ne nedam dopustit
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pripluv » pon bře 27, 2006 8:20

Na sestupy jsou geniální...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod conny » ned led 7, 2007 11:17

no nenasla som, co som hladala, tak to nastrkam sem:

zacal mi haprovat aretacny mechanizmus na palickach - doniesla som to do hudy, kde mi povedali, ze je to len vnutri zaprasene a preto to blbne(potom mi odkrutili rukovat a poslali to na reklamaciu)

vyrobca reklamaciu uznal ale rovno mi poslal list, v ktorom ma upozornil, ze je to vnutri spinave a treba to pravidelne cistit, lebo moze dost k poskodeniu aretacneho mechanizmu (takze reklamaciu na tento mi urcite nikto neuzna). neporadili mi ako to vycistit, ale poradili zakvapnut to WDckom.

takze moja otazka - ako ten kram cistit - viem si predstavit to cim sa cistia usi, ale tak 30x zvacsene. akurat sa nechcem dostat do stavu, ze na varechu manotam kus handry, strcim to dnu a ta handra mi tam naveky zostane
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Příspěvekod swisss » ned led 7, 2007 11:46

a co je rozmontovat, něčím propláchnout a nechat uschnout? Tvůj způsob je taky dobrej, jen bych možná použil tvrdý drát a ten hadr k němu nějak připevnil - aby nezůstal uvnitř. :)
Nebo zkusit přímo výrobce, když prodavač neví.. . (snad ti neporadí, abys hole zahodila a koupila nové :mrgreen: )
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení