Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 17, 2017 7:33

jak jsem psal, tyhle BD Trail a vypadají fajn, líbí se mi ty jejich zámky, akorát se mně nazdají ta madla, na mne jsou poněkud úzká, a to potom hrozí mozoly na palcích, nicméně zpracování bezvadné, váha bez pár gramů 1/2 kila, což je přijatelné...
jenže v Hudy mají taky tyhle Leki Khumbu Speed-Lock za stejnou cenu, a madlo mají dle mého lepší, a ty váží jen 300g, tož to je výzva ...!
:roll:
....dále již zmíněné Fizan Elbrus (470g) zase lákají svou cenou, ale když mne předtím dvoje Fizany zklamaly, jsem na rozpacích...

Víc nemohu radit, když sám nejsem rozhodnut, ale ty leki s tou nízkou vahou mně dost lákají
:-k
Naposledy upravil Quido dne úte říj 17, 2017 12:29, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod dudy » úte říj 17, 2017 8:03

Quido píše:jenže v Hudy mají taky tyhle Leki Khumbu Speed-Lock za stejnou cenu, a madlo mají dle mého lepší, a ty váží jen 300g, tož to je výzva ...!



Jenom technická:
300 gramů je váha JEDNÉ hole. Takže 600g pár.
To už taková výzva není...

https://www.affekt.cz/p/leki-teleskopic ... buEALw_wcB
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 17, 2017 9:07

a no proto :roll:
diky dudy, jsem to ale pitomec....
:prayer:

takze Leki vypadly z kola - ted jen rozhodnout - drazsi BD nebo levnejsi Fizan? :(( budu si muset nekde ty Elbrusy osahat, jde mi o to madlo... pocitove bych se ale klonil k tem BD trail, zpracovani je fakt spickove
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod SensationTraveller » úte říj 17, 2017 10:09

A doporučujete hole s Antishock nebo ne? Nikdy jsem hole nepoužíval, ale přijde mi to jako fajn vychytávka, jenže v krámu (Hanibal) mi prodavač tvrdil, že se od toho upouští, protože na tvrdém povrchu z toho můžou brnět ruce. Budu chodit světem, takže všechny možné povrchy :)

Nemůžu se rozhodnout, které BD Trail vybrat :((

Trail https://www.hanibal.cz/black-diamond-trail-id15666
489 g, pěnový grip

Trail Back https://www.hanibal.cz/black-diamond-ho ... ck-id19498
608 g, gumový grip, Antishock

Trail Ergo Cork https://www.hanibal.cz/black-diamond-tr ... rk-id15668
510 g. korek grip
SensationTraveller
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 11, 2017 21:33

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 17, 2017 10:23

z těchto tří jsem měl v ruce jen ty první, antishock nebrat - je to zbytečnost,
osobně bych nebral nic nad 1/2 kila, takže je škoda že ty korkové jsou těžší, ale korkové madlo je zase lepší...
:roll:
musím někde ty s korkovým madlem zkusit - madlo musí sednout do ruky, ani tlusté, ani úzké, podobně jako tenisová raketa...
:wink:
rozhodoval bych se mezi 1 a 3, to už musíš sám ...
Naposledy upravil Quido dne úte říj 17, 2017 12:28, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » úte říj 17, 2017 10:29

SensationTraveller: Antishock je nahouby, len to pridáva na váhe a to dosť „pomáha“ tomu brneniu v rukách...

Ak ľudia mávajú s tým brnením problém aj u bežných paličiek, na to je dobrý karbón. Ten pohlcuje vibrácie.

S tvojim výberom ti neporadím, ale vo všeobecnosti - náhradné diely na Black Diamond zoženieš po celom svete. Čo niekto ocení...
Naposledy upravil wawrik dne úte říj 17, 2017 11:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod SensationTraveller » úte říj 17, 2017 10:36

Quido píše:...osobně bych nebral nic nad 1/5 kila, takže je škoda že ty korkové jsou těžší, ale korkové madlo je zase lepší...


Cork mají nad půl kila jen 10 g a jen o 20 g víc než Trail, to mi přijde jako zanedbatelné :)

jinak díky za tipy :) zajdu do obchodu a které z těch dvou se mi budou držet líp, tak koupím :)
SensationTraveller
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř říj 11, 2017 21:33

Re: Trekové hole

Příspěvekod dudy » úte říj 17, 2017 11:08

Quido píše:...osobně bych nebral nic nad 1/5 kila...



To budeš mít dost těžkej výběr.
Hůlky 200 gramů
:((
Eště tak do půl kila, ale pětina?
:-k

Ňák nemáš dneska na ty hmotnostě den...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » úte říj 17, 2017 12:27

mas recht, to mam dneska den - du to opravit ](*,)

jesteze te tu mam :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » sob říj 28, 2017 10:14

Taxem si neska při ranní zdravotní vycházce ověřil, že uhlíkové vlákno VEDE elektřinu - sem se kabroňovou BD Z-line nechtě dotknul el. ohradníku a dostal ránu jaxfiň..... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » sob říj 28, 2017 11:28

tak tak - nemazou se karbonovym sajrajtem uhliky servomotroku ci kontakty nizkozdvihovych tlacitek (napr. DO tlevize aj.) a pod., aby to lepe vedlo...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod paldo » sob říj 28, 2017 12:48

@pp: ak si si to chcel iba overiť, stačilo sa spýtať :D v práci sme to už viac krát testovali :D
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » sob říj 28, 2017 21:48

Ono by si mozna stacilo vzpomenout na fyziku zakladni skoly :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » ned říj 29, 2017 19:50

Ale já nepsal o překvapení, neb sem měl ve fyzice i chemii za jedna.... :mrgreen:

Byl sem akorát překvapen intenzitou a nečekaností té rány, jak píšu, ten dotyk byl nechtě....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 10:05

no jo, ale hliník vede taky :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » pon říj 30, 2017 10:08

pavproch píše:Taxem si neska při ranní zdravotní vycházce ověřil, že uhlíkové vlákno VEDE elektřinu - sem se kabroňovou BD Z-line nechtě dotknul el. ohradníku a dostal ránu jaxfiň..... :mrgreen:
To ťa koplo aj cez tú EVA rukoväť? :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon říj 30, 2017 10:09

Jo, byl sem lehce zpocen.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 20:05

tak sem dnes dom dones ty BD Trail s neoprenovym madlem...
:-..
udelal jsem si kolecko po obchodech (nesnasim to) a vyzkousel nekolikery, z nichz podminku vahy do 1/2 kila (par), uchyceni klipem a ceny max 2k splnovaly jen ty dvoje jiz drive zminovane, cili Fizan Elbrus a BD Trail; rozhodnuti padlo, kdyz mi pani podavacka pri mem prohlizeni Elbrusu polozila otazku, zda je budu pouzivat i v zime - nechapave jsem na ni pohledl... “no vite, mame z minula uz nekolik reklamaci, ony ty plastove zamky v zime dost praskaji, to vite, plast a mraz, to nejde moc dohromady...” ; po tomto argumentu jsem si v duchu predstavoval rozpadajici se me plastove lyzaky a rychle jsem tento argument v mysli zapudil, nicmene po podrobnem prostudovani zamku a celkovem zhodnoceni kvality provedeni obou znacek jsem se pomerne rychle rozhodl pro BD ...
8)
dekuji vsem za podnetne nazory a informce
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Trekové hole

Příspěvekod Kjuba » pon říj 30, 2017 21:48

Gratuluju k dobré koupi. Mám je taky a jsou to držáky. A to u mě dostávají zabrat. Nikdy žádný problém, ani v mrazu. Ty zámky jsou kvalitní.

Jediný, co mi trochu vadí je, že když je vytahuju silou, tak se mi občas podaří vytáhnout celý díl. A pak ho musím zpátky nasadit. Dost jsem se divil, když se mi to stalo poprvé. Stát se mi to někde v traverzu, když si upravuji délku horní hole, tak bych byl dost nasr..ej. Teď, když to vím, tak si dávám pozor. Ono je potřeba vyvinout celkem sílu, aby se to stalo. Ale stejně to považuji za chybu.

Mám teda BD Trail Pro, ale bude to asi stejně i u Tvých.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon říj 30, 2017 22:20

@Kjuba:
dik...
to se mi stalo jednou i u tech sroubovacich... pak uz nikdy, daval jsem si pozor...

ale zduraznuji znovu - to srovnani kvality zpracovani tech dvou hulek (elbrus vs. trail), kdyz je vidis a ohmatas hned po sobe, to je nebe a dudy (promin dudy) :wink:
jsem rad, ze jsem si dal tu praci s vyberem a tech cca 5 stovek navic taky nelituji
:t:t
Naposledy upravil Quido dne stř lis 8, 2017 20:56, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř lis 8, 2017 20:51

manzelka nakupovala a tak jsem vlezl radsi do Sportisima na cucendu - narazil jsem na tyhle trekovky ve sleve za tisicovku, sice sroubovaci klasika, ale provedeni velmi solidni, material zvany “titanal” (z toho usuzuji na slitinu titanu a hliniku), vyborne penove madlo a slusne i prijemne poutka, ale predevsim (!) vaha 450g (!)
\:D/
samozrejme ostatni vlastnosti proveri az uzivani, cili v tom nemuzu slouzit
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 20:59

Quido píše:material zvany “titanal” (z toho usuzuji na slitinu titanu a hliniku)

Na jeden vagon hliniku dame jeden naprstek titanu :twisted: Usuzoval bych spis na marketing, titan jen v nazvu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Trekové hole

Příspěvekod Kjuba » stř lis 8, 2017 21:06

mike: Tak to usuzuješ špatně. Titanal je normální oficiální název, žádný marketing. Je to slitina podobná leteckému hliníku.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 21:10

OK, nasel jsem si to:
Titanal® je vysoce pevná, teplem zesílená a převážně hliníková slitina vyvinutá rakouskou firmou AMAG. Chemické složení: 88.5% hliník, 1.7% měď, 2.5% hořčík, 7% zinek a 0.1% zirkonium.

Takze ani ten naprstek titanu... Co je ten zavadejici nazev jineho, nez marketing?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř lis 8, 2017 21:26

no vida :lol:
nicmene za ty prachy (doufam) slusne hulky :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » stř lis 8, 2017 21:29

Kjuba píše:mike: Tak to usuzuješ špatně. Titanal je normální oficiální název, žádný marketing. Je to slitina podobná leteckému hliníku.


tak pisou hliník 7075-T6 :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Trekové hole

Příspěvekod Kjuba » stř lis 8, 2017 21:39

mike: Aha, tak to jo. Tak to se omlouvám.

Já myslel, že jsi to myslel tak, že vzali normální hliník, a nějaká banda těch Tebou nenáviděných markeťáků si to pojmenovala Titanal, aby navodila dojem, že je to z titanu a vyloudila těžce vydělané peníze z našich peněženek. Ale tak za to teda může banda markeťáků z AMAGU no.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » čtv lis 9, 2017 0:13

Neni duvod se omlouvat, ja jsem to taky nevedel. Jen mi prisla Quidova uvaha naivni a tipnul jsem si, ze nazev nebude technicky, ale marketingovy :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod dudy » čtv lis 9, 2017 7:36

Kjuba píše:...Jediný, co mi trochu vadí je, že když je vytahuju silou, tak se mi občas podaří vytáhnout celý díl. A pak ho musím zpátky nasadit. Dost jsem se divil, když se mi to stalo poprvé. Stát se mi to někde v traverzu, když si upravuji délku horní hole, tak bych byl dost nasr..ej...



Jenom technická, já, když si v traverzu upravuju délku horní hole, tak jí zpravidla zašupuju...
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv lis 9, 2017 9:50

Quido píše:to srovnani kvality zpracovani tech dvou hulek (elbrus vs. trail), kdyz je vidis a ohmatas hned po sobe, to je nebe a dudy
Mohl bys popsat bliz, v cem byl ten velky rozdil? Fakt me to zajima, protoze syn ma Elbrusy a nevsiml jsem si na nich zadny problem, pricemz se mi nekdy v Hudy zdaly vsechny BD hulky nejake "krehke" oproti Fizanum, jinak jsem rozdil ve zpracovani nikdy nevsiml.
Ale muze to klidne byt rozdil mezi modelovymi rokmi (syn ma z prvniho roku vyroby), to znam u Fizan Everestu, v ruznych letech tam byly male zmeny, bohuzel, nekdy i ve kvlaite zpracovani.

Jinak po prvni zime se syn nemuze stezovat na problem s plastovymi zamkami.

Mimochodem, mne osobne mi prijde fajn, kdyz si muzes hulky rozlozit pri suseni na jednotlive dily. Samozrejme ale v terenu by me to stvalo, kdyby vypadl dilek. Ale co mame Fizany, tak je tam jakoby "zarazka", kterou bez znacne vetsi sily jako obvykle neprekonam, takze samo to nevyleti. Narozdil od sroubovacich Leki Makalu, ktere se ale nastesti nedaji takto jednoduse rozebrat; mne ale vyletel spodni dil az po uchyceni po slozeni a zatazeni /zkontrolovano po slozeni!/ jak mi hulka letala zavesena na zapesti, bez pouzivani na retezich na Rysech v ledu a snehu, kdy jsem potreboval kazdou stipku pozornosti, abych nezletel i v mackach).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení