Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte úno 27, 2018 20:39

Koukam, ze uz jsi dosel k podobnemu zaveru, jako ja. Ze neexistuje spolehlivy skladaci mechanismus holi. Akorat ja bohuzel skladaci potrebuju, ve vlaku a v buse by neskladaci prekazely :?

Posledne mi jedna pri slezani ze skaly ujela na lede, a tak jsem se zaprel o druhou a ta se poskladala. No a ja jsem se poskladal taky #-o Utahnout vic nesla, v mrazu uz se ta umelina nalisovana na kovu protacela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » úte úno 27, 2018 20:44

To si děláš srandu že i tyhle selhali?
To už mě opravdu se.... jakej shit se dneska vyprodukuje kvůli papirovemu údaji o nižší váze.
Tyhle skládací sem chtěl koupit protože utahovacím nevěřím.
Možná ALU model by mohl být soustružen z celku a tedy tohle by nehrozilo.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » úte úno 27, 2018 20:45

Jo, co se může posrat, to sa posere. Esli mi z BD do pár dní neodpoví na reklamaci, taxe na to asi vrhnu s hrubším násilím (vrtačka, vytahovací háky, sekukundové lepidlo - postup už mám promyšlený....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » úte úno 27, 2018 21:08

Hm a já chtěl ty zesílené Leki - to si fest rozmyslím a radši vemu ty ALU pokud to bude nějak v celku.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » stř úno 28, 2018 10:42

Taxem si na svoje záhumenní zdproproch vytunil nejstarší teleskopy, co sem doma našel (zn. Meroxck nebo tak nějak, prostě šit) a můžu pár dní počkat, esli se BD pochlapí a zareaguje na mé avízo reklamace (via jejich online "warranty claim"). Pak sa na Z-liny vrhnu s násilím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 10:56

S tímhle bejvá problém u kol - všechno co je vlepený do karbonu časem povolí - závity na střed a td.
Kdyby tam byla nějaká zarážka - 10g navíc tak by to nemohlo zajet. Stačil by zesílený kroužek na té ALU vložce který by sliužil jako doraz.
Nojo no - pokud ti to výrobce neveme dej to opravářům karbonových cyklo rámů - tam ti to znovu zalepí a možná by byly schopni do vnitřku přidat vrstvičku karbonu aby to už nemohlo zajet.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Trekové hole

Příspěvekod Michal82 » stř úno 28, 2018 19:04

Jupí - koukám a vypadá to, že aspoň v Leki to neočůrali a trochu mysleli na životnost.

Konce z alu mají prstenec který zabrání zasunutí do karbonové trubky a dosedací plocha je tedy kov na kov.

Leki Micro Vario Carbon Strong
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Trekové hole

Příspěvekod Lipon » stř úno 28, 2018 23:54

Nevím, co furt máte
Měl jsem před 14 dny letitý Masters, šroubovací, na sněžnice okolo Velkého Javoru a fungovaly za všech okolností. O když bylo okolo -8, šroubování šlo v pohodě, hůlky nezajížděly, v průběhu dne jsem podle terénu zkracoval/prodlužoval a šlo to v rukavicích bez potíží. Do kopce jsem i sundával rukavice, korek tak nestudil.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » čtv bře 1, 2018 0:58

Mne se to nedeje, a tak se to nemuze dit nikomu? :twisted:

Povedlo se ti o hulky poradne oprit? Idealne pri vyrovnavani nejakeho nahleho vykyvu. Mne taky vetsinu casu funguji bez problemu, ale jednou za cas se neco pos*re zrovna kdyz to nejmin potrebuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Lipon » čtv bře 1, 2018 9:10

Mne se to nedeje, a tak se to nemuze dit nikomu? :twisted:

Bingo :-D

Ano, opřel jsem se o ně párkrát plnou váhou.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » čtv bře 1, 2018 17:20

Ty woe! Právě mi přístál mail/reakce na mé avízo reklamace Z-line BD:

A replacement order has been entered and your item will ship shortly.


Esli to tak bude, tak hluboce smekám!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » úte bře 6, 2018 10:30

SMEKÁM! Hluboce....

UPS mi právě doručila nový pár. :prayer:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv bře 15, 2018 9:57

apuka píše:Ehm, jsou to obycejne hlinikove hole s karbonovym hrotem, takze nic zvlastniho:


Dobrý den, děkujeme za váš detailní zájem o naše produkty. Jedná se o hliníkové hole jejichž horní segment je potažen karbonovou folií pro zvýšení jeho tuhosti, hrot je Wolframový, nikoliv karbonový. V případě jakýchkoliv nejasností nás neváhejte kontaktovat, rádi vaše dotazy zodpovíme a předejdeme tak zkreslování informací či spekulacím.

S dovolením se v tomto komentáři vyjádřím i k linku na Aliexpress výše. Hole Pinguin jsou vyrobeny renomovaným a prověřeným dodavatelem v Číně dle námi zadaných specifikací a požadavků, jsou sestaveny z pečlivě vybraných komponentů. Výrobní linku každoročně navštěvujeme a přesvědčujeme se tak osobně o kvalitě výroby. Nejedná se o přebrandované stávající OEM produkty jaké můžete nalézt na čínských eshopech. Proto na ně také dáváme záruku a bezplatně je servisujeme po celou dobu jejich životnosti. V případě, že vás však servis, dostupnost náhradních dílů ani záruka nezajímá a při nákupech rádi riskujete, určitě můžete na takových serverech dále nakupovat. Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv bře 15, 2018 12:55

Pinguinoutdoor píše:hrot je Wolframový, nikoliv karbonový
Proc potom pisete (resp. jste psali, ted jsem to nekontroloval, v mem citovanem prispevku jsem dal citat z Vaseho tehdy platneho popisu na Vasich strankach), ze je hrot z "Karbonu wolframu"? Tak je karbonovy nebo wolframovy?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod Pinguinoutdoor » čtv bře 15, 2018 13:05

apuka píše: Tak je karbonovy nebo wolframovy?


Zkontrolujte si prosím svůj předchozí příspěvek, který jak píšete je převzatý z našeho webu. Je v něm napsáno Karbid Wolframu, nikoliv Karbon.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » čtv bře 15, 2018 13:41

@lukas pinguin ziskava zlateho bludistaka za nachytani apuky na svestkach. :mrgreen: :smt082 :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát bře 16, 2018 14:00

OK, bludistaka ma, jsem se prepsal a to dvakrat.

Takze meni svoji otazku na spravnou:
Pinguinoutdoor píše:hrot je Wolframový
Pinguinoutdoor píše:Je v něm napsáno Karbid Wolframu
Tak je ten hrot Wolframovy nebo karbidovy? Coz rozhodne jedno neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod GreyMouse » pát bře 16, 2018 14:38

Navrhuju wolframokarbidový :-D. Ale nejsou podstatnější vlastnosti karbidu wolframu než tvar přídavného jména pro označení věci z tohoto materiálu vyrobené? ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Trekové hole

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 16, 2018 14:40

Odpověď zní, že není ani z jednoho ;). Ikdyž karbid a karbid wolframu se často zaměňuje ne ? Tedy myslí se tím jedno a to samé ikdyž to rozhodně není přesné. Například nástroj s karbidovou čepelí/hrotem na například obrábění je myslím často vyroben z karbidu wolframu. Wolfram se používá hlavně ve slitinách, třeba nástrojářské oceli. Takže ptát se zda je hrot wolframový nebo karbidový je takový zvláštní, ale máš pravdu, že jedno to není. :D Mohl by být třeba z karbidu vápníku :D. Čistý wolfram se používá tak možná v žárovkách ne? Takže možná kdyby jsi si chtěl těma hůlkami posvítit :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát bře 16, 2018 15:49

Pierre111 píše:Čistý wolfram se používá tak možná v žárovkách ne?
Vsak prave. Navic, kdyby byl z cisteho wolframu, to by se milovnici UL trhali vlasy (je to jeden z nejtezsich kovu).

Mne by teda zjimalo taky, ktera(-e) cast(i) hrotu je (jsou) z toho karbidu. Podle mne pouze ta nejmensi, nejposlednejsi:
Obrázek

Nejenom pro Pinguinoutdoor: Muj dotaz byl polozeny kvuli tomu, ze se mi nelibi zavadeni lidi - a toto neni problem jenom u Pinguinu a u holi -. Uvedeme v popisu neco, co chytne zrak a upota pozornost, lidi si to koupi, ze je to udelane z XYZ, pricemz toho tam je tak mozna 0,05% z celku. I kdyz v tomto pripade uznavam, ze je to z hlediska opotrebeni na skalach ta nejdulezitejsi cast.
Nebo je to jenom hrani se se slovickami - jiny priklad jsou moje stare boty (neni to presny citat, uz si doslova nepamatuji): patni cast: kevlar, nakonec mi bylo dovozcem vysvetleno, ze to neni kevlar, je to jenom kuze (prava, umela???) upravena, aby to vypadalo jako kevlar. ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát bře 16, 2018 18:43

Chudak Pinguinoutdoor, ted aby se desil, ze mu apuka treba vleze do obchodu :twisted:

@apuka: unika mi, co se ti nelibi. Kouknul jsem se na jejich web a tam to maji jasne a spravne:
Hrot je z trvanlivého karbidu Wolframu.
...
Materiál: Aluminium 7075, Carbon
...
Hrot: Karbid wolframu

Kdyz teda pominu, ze wolfram se nepise s velkym pismenem a vznesene znejici Carbon je cesky obycejny uhlik. A Aluminium zas hlinik ;-)

apuka píše:Navic, kdyby byl z cisteho wolframu, to by se milovnici UL trhali vlasy (je to jeden z nejtezsich kovu).

Hustota wolframu je 19.25 g/cm^3 a karbidu wolframu 15.8 g/cm^3. To neni velky rozdil, tezke je oboje. Pri rozmerech hrotu je to ale nepodstatne, bude vazit odhadem do 10 g tak i tak. A ano, je to ta spicka, vic by nemelo vyznam. Taky se to da poznat podle barvy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 19:30

7075 je slitina hliny, ktera je pevna, ale oxiduje jak svina. Proto na tom maji ten karbonovy potah. Takze uvnitr, kdyz to nesusis, vznikaji hlinite soli.
Karbid wolframu bude nejaka nastrojovka. Z wolframu mam koliky ke stanu a jso vyrobene z nejake slitiny, ktera se pouziva na vyrobu topnych teles do sklarskych peci. Pokud se nenahreje, tak je pevny. Po nahrati je jak blato. Odolnost dobra nelame se.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod Pinguinoutdoor » pát bře 16, 2018 20:08

Ač jsem zastáncem toho aby potencionální zákazník dostal maximum informací o produktu, zdá se, že někdy více může být pro někoho prostě moc......a vznikají zbytečné spekulace.
V popisku je napsáno Hrot: Karbid wolframu. Je opravdu třeba si zde potvrzovat, která část holí je hrot?

@apuka
Co je zavádění lidí v tomto případě (co znamená zavádění jsem si zkusil domyslet) ? Detailní popis produktu? Pokud je těch informací moc, potvrďte mi to prosím, ale většinou se setkávám s opakem, lidé jsou zvídaví.
Nejde spíš o snahu zamluvit nepozornost při čtení popisku? Jsme lidi, to se stane..dál bych to neřešil......

Za Anglicismy v textech se mohu jen omluvit, ty už jsou jakousi profesionální deformací kolegů, kteří plní web, jsou to stejně jako v případě výše "jen" lidé.
Lukáš, Pinguin.
Uživatelský avatar
Pinguinoutdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: čtv čer 9, 2016 6:20

Re: Trekové hole

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 16, 2018 21:10

Booze: koliky ke stanu ze slitiny wolframu? To jako wolframova ocel ? To musi byt tezke ? Jake nahrati mas na mysli? Wolfram ma vysokou teplotu taveni, proto se pouziva v zarovkach a pridava jako legovaci prisada. Aspon teda myslim.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Trekové hole

Příspěvekod Kjuba » pát bře 16, 2018 22:53

Teda ten apuka je vážně číslo. Když pominu to, že někdo hrotí do takové míry to, z jakého materiálu je hrot hole, tak se Tě chci apuko zeptat, co přesně Ti na popisu karbid wolframu není jasné? Skutečně nevím, jak výstižněji to popsat než chemickým názvem, který je naprosto jasný a všeříkající....

Nebo mi něco uniká? Jinak Lukáš má dle mě nejen zlatého bludišťáka, ale taky svatou trpělivost.:-)

Btw, skutečně jsi si myslel, že by ten hrot mohl být z čistého wolframu?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » pát bře 16, 2018 23:00

Pierre111 píše:koliky ke stanu ze slitiny wolframu?

Ano zkousel jsem i wolframovou svareci elektrodu, ale ta je moc krehka.
Pierre111 píše:To jako wolframova ocel ?

Nevim co to je presne, mam to pres deset let. Je to slitina wolframu s necim. Ma to pevnost wolframu a zas moc tezke to neni. Zjistim jestli to je magneticke. Delaji se z toho topne telesa do peci.
Pierre111 píše:Jake nahrati mas na mysli?

Kdyz tim zacne prochazet el.proud a kov se nahreje. Zmeni se nejak struktura a je to mekci nez hlina.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř bře 21, 2018 22:00

Pinguinoutdoor píše:Co je zavádění lidí v tomto případě (co znamená zavádění jsem si zkusil domyslet)?
V prvni rade se omlouvam za opozdenou odpoved, prace a zdravi mne k ni moc nepoustely.
Dobre, Vy tomu mozna reknete "spatna interpretace nebo vyjadreni", ale zavadejici je, ze pisete o hrotu z karbidu, pricemz hrot je klasicky ocelovy nebo (v lepsim pripade hlinikovy) a z karbidu je jen ta posledni malinka spicka "vlozky v hrote" (nevim, jak bych to mel nazvat). Hrot je totiz cela ta suzujici se cast primontovana ke klasickym Al trubce spodniho dilu.
Spravny popis by mel byt cca ve tvaru "hlinikovy/ocelovy hrot s karbidovou spickou", jak presne nekteri vyrobci delaji - ale je pravda, ze jini taky pouzivaji "karbidovy hrot" a stav je stejny jako u Vas, dokonce nekteri vyrobci pro jedny svoje hulky tak a pro druhe onak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř bře 21, 2018 22:21

apuka píše:pricemz hrot je klasicky ocelovy nebo (v lepsim pripade hlinikovy) a z karbidu je jen ta posledni malinka spicka "vlozky v hrote" (nevim, jak bych to mel nazvat).

Špička čili hrot... :D

Kde zacina hrot jehly? Nikde. Jehla hrotem konci. Stejne tak hulka. Hrot je opravdu ta "vlozka" na konci resp. jeji konec. Da se to samozrejme chapat trochu rozsirene, ale pokud se zuzujici se konec hulky sklada z vic casti, tak spravne je hrot az ta posledni. Kdyby se treba dala vymenit cela ta zuzujici se cast, tak se da taky nazvat hrotem, ale na tomhle nic zavadejiciho neni. Vetsina lidi intuitivne pochopi oboji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv bře 22, 2018 11:36

Ale prave ze hrot je (u vetsiny vyrobcu) cela ta vymenitelna (resp. nekde mozna nevymenitelna, ale ve vyrobe zvlast pridavana) zuzujici se cast. Viz napr. Black Diamond nebo Fizan (odhlednouc od toho, ze zovna oni u jednech holi pisou "karbidovy hrot", jinde "hlinikovy hrot s karbidovou spickou :((), uz vyprodane Rock Empire. Podobne to mas i u hulek na bezky, napr. tu.
Ale sam jsem psal. ze je to neujasnene a nekteri jini to pouzivaji jinak.

BTW, hrot jehly zacina tam, kde se zacina zuzovat az do spicky :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » čtv bře 22, 2018 17:52

Spicka a hrot jsou synonyma ;-) A ano, jak jsem psal, vyznam muze byt sirsi, ale pokud neni clovek autista, pochopi oboji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení