Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod NAE » úte čer 21, 2005 21:03

Tak dobrá, Moyko...když už jsi zmínil ty trekový hole...na co jsou dobrý?
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod uplne jinej martin » úte čer 21, 2005 21:11

NAE píše:Tak dobrá, Moyko...když už jsi zmínil ty trekový hole...na co jsou dobrý?


1) otvirani lahve vina kdyz nemas vyvrtku (zatlacit spunt)
2) otvirani lahvace kdyz nemas otvirak ani nic podobnyfo (futro, ...) - poutije se to jako futro.
3) nerikej mi ze admina nezajima pivo :-)))
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod NAE » úte čer 21, 2005 21:14

Ale mě by zajímaly ty hole.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod moyko » úte čer 21, 2005 21:15

Jak říkám, založíme téma kdo kde na treku (abysme se drželi tématu :D ) pil nejhorší patok!

Co se těch holí týče, tak už jsem tady kdesi psal, že s trekingem pomalinku začínám a to jen díky tomu, že jsem se nechal ukecat na "výlet" do rumunska.. Takže teď dokupuju věci, co mi chybí a říkal jsem si, že by nebylo špatný otestovat, jak na tom jsem. Proto jsem vyrazili do Karpat s báglama o váze cca 20kg, tj. to, co počítám, že si potáhneme s sebou. Moc zkušeností nemám, takže jestli je to moc, rád se dovím, kolik si kdo z vás tahá na hrbu na cca 12 dní v horách..

No a když už jsem se bavil s prodavačem ve kšeftě a ptal se ho, co si o těch holích myslí, tak mi řek, že z vlastní zkušenosti doporučuje. Vypadal celkem věrohodně, tak jsem si jedny půjčil a šlapal s nimi. Už při první drápání se do pořádnýho hanku (rozuměj kopec :) ), jsem si gratuloval, že je mám. Člověk nemusí hledat žádný stromky a větvičky, kterých by se podržel. Při chůzi z kopce je to to stejný. A po rovince? No poslední den jsem je na poslední asi kilák schoval, ale po 500m jsem měl chuť je znovu vytáhnout, jak to bylo nepříjemný jít bez opory a hrbyt se pod báglem..

Tak už víš, na co jsou, resp. mě byly dobrý trekový hole? Asi je to věc názoru, každopádně já si je jdu příští týden pořídít!!

P.S.: chce to ale takový, aby se ti při pochodu z kopce sami nezasunuly, je to životu nebezpečný..
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod moyko » úte čer 21, 2005 21:16

uplne jinej martin píše:
NAE píše:Tak dobrá, Moyko...když už jsi zmínil ty trekový hole...na co jsou dobrý?


1) otvirani lahve vina kdyz nemas vyvrtku (zatlacit spunt)
2) otvirani lahvace kdyz nemas otvirak ani nic podobnyfo (futro, ...) - poutije se to jako futro.
3) nerikej mi ze admina nezajima pivo :-)))


a zajímá??? :lol:
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod NAE » úte čer 21, 2005 21:18

No...já táhl loni po Kalimanu na zádech nějakou pětadvacítku či třicítku a taky to šlo... :D

Já se ptal spíš kvůli tomu, že má slečna má nemocná kolena...tak jestli je v kolenou taková hůl znát.

A chodí se s jednou, nebo se dvěma?
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod moyko » úte čer 21, 2005 21:24

NAE píše:No...já táhl loni po Kalimanu na zádech nějakou pětadvacítku či třicítku a taky to šlo... :D

Já se ptal spíš kvůli tomu, že má slečna má nemocná kolena...tak jestli je v kolenou taková hůl znát.

A chodí se s jednou, nebo se dvěma?


Nikoho jsem zatím s jednou neviděl, ale těm kolenům to na 100% uleví! Kdesi jsem dokonce četl článek, kde to někdo i změřil. Už si přesně nepamatuju ty čísla, ale při několikadenním treku s těžkým báglem na zádech to šlo do tun, který to kolenům odlehčí, takže bych asi být Tvou přítulkou neváhal..

btw, jdu si dolů do džbánku pro pár točenejch :D
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » stř čer 22, 2005 5:34

NAE píše:No...já táhl loni po Kalimanu na zádech nějakou pětadvacítku či třicítku a taky to šlo... :D

Já se ptal spíš kvůli tomu, že má slečna má nemocná kolena...tak jestli je v kolenou taková hůl znát.

A chodí se s jednou, nebo se dvěma?


Já mám kolena taky v dezolátním stavu. Jednou mě v Roháčích vyhodily obě nohy tak, že jsem šel půl hřebene bez pokrčení kolen, hehe ... no, moc hehe to nebylo. Sebral jsem tedy tatovi trekovky hůlky a v pohodě. HODNĚ to pomůže ... kdesi jsem slyšel nějaký porovnání při dopadu v procentech, číslo nevím, ale bylo to moc...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Trekove hole

Příspěvekod Peter » stř čer 22, 2005 5:40

Mam jak rozbita kolena tak hole. Vrele mohu doporucit (to druhe). Jedina namitka, kterou jsem kdy cetl vuci holim byla ze si clovek muze zvyknout chodit po "ctyrech" z stratit cit pro stabilitu chuze. Myslim si ze to je trochu pritazeno za vlasy. To podle mne hrozi jenom nekomu kdo chodi nekolik let pomoci berli a pak se uci po dvou.

Kdyz jdes do kopce s nalozenym baglem tak je to znat hlavne na stabilite. A kdyz jdes dolu tak vyrazne to zmirni razy do kolen. No a po rovine je zkratim a zasunu je do balancnich popruhu a polozim si na ne ruce, nebo si rukama odtizim trochu ramenum.
Peter
nováček
nováček
 
Příspěvky: 110
Registrován: pát srp 13, 2004 12:20
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonga » čtv črc 28, 2005 21:51

Přípluv píše:
NAE píše:No...já táhl loni po Kalimanu na zádech nějakou pětadvacítku či třicítku a taky to šlo... :D

Já se ptal spíš kvůli tomu, že má slečna má nemocná kolena...tak jestli je v kolenou taková hůl znát.

A chodí se s jednou, nebo se dvěma?


Já mám kolena taky v dezolátním stavu. Jednou mě v Roháčích vyhodily obě nohy tak, že jsem šel půl hřebene bez pokrčení kolen, hehe ... no, moc hehe to nebylo. Sebral jsem tedy tatovi trekovky hůlky a v pohodě. HODNĚ to pomůže ... kdesi jsem slyšel nějaký porovnání při dopadu v procentech, číslo nevím, ale bylo to moc...


:(( můžete poradit jaký hole jsou tak akorat cena/vykon. Leki se propagujou všade a jsou dot drahý. odpružený/neodpružený. chtěl bych v říjnu do Tater. Hole by měli být pro "polovičku" :mrgreen:
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » pát črc 29, 2005 6:24

chonga píše:
Přípluv píše:
NAE píše:No...já táhl loni po Kalimanu na zádech nějakou pětadvacítku či třicítku a taky to šlo... :D

Já se ptal spíš kvůli tomu, že má slečna má nemocná kolena...tak jestli je v kolenou taková hůl znát.

A chodí se s jednou, nebo se dvěma?


Já mám kolena taky v dezolátním stavu. Jednou mě v Roháčích vyhodily obě nohy tak, že jsem šel půl hřebene bez pokrčení kolen, hehe ... no, moc hehe to nebylo. Sebral jsem tedy tatovi trekovky hůlky a v pohodě. HODNĚ to pomůže ... kdesi jsem slyšel nějaký porovnání při dopadu v procentech, číslo nevím, ale bylo to moc...


:(( můžete poradit jaký hole jsou tak akorat cena/vykon. Leki se propagujou všade a jsou dot drahý. odpružený/neodpružený. chtěl bych v říjnu do Tater. Hole by měli být pro "polovičku" :mrgreen:


Tak zrovna já mám nějaký no name, jseu starý tak deset let. jsou v pohodě. každej mele o korkovým držadle (což je příjemný ale ne nutný), pozitivním sklonu držadel (což může být v pohodě). Odpružený jsem v ruce nikdy neměl, tak nevím. Já bych byl schopnej do toho vrazit tak litr (v Hallstättu Leki za 25-30 Euro).
Jestli mě je ale tata sebere, tak si v bazaru koupím za 50,- starý lyžařský a hotovo :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pát črc 29, 2005 7:28

chonga píše:
Přípluv píše:
NAE píše:No...já táhl loni po Kalimanu na zádech nějakou pětadvacítku či třicítku a taky to šlo... :D

Já se ptal spíš kvůli tomu, že má slečna má nemocná kolena...tak jestli je v kolenou taková hůl znát.

A chodí se s jednou, nebo se dvěma?


Já mám kolena taky v dezolátním stavu. Jednou mě v Roháčích vyhodily obě nohy tak, že jsem šel půl hřebene bez pokrčení kolen, hehe ... no, moc hehe to nebylo. Sebral jsem tedy tatovi trekovky hůlky a v pohodě. HODNĚ to pomůže ... kdesi jsem slyšel nějaký porovnání při dopadu v procentech, číslo nevím, ale bylo to moc...


:(( můžete poradit jaký hole jsou tak akorat cena/vykon. Leki se propagujou všade a jsou dot drahý. odpružený/neodpružený. chtěl bych v říjnu do Tater. Hole by měli být pro "polovičku" :mrgreen:


můžu z vlastní zkušenosti doporučit Masters - http://www.masters.it/ (kupoval jsem je v Praze s Humidooru, kousek od Národní tř.), mám tušim model Creek, mají korkovou rukojeť, lehce nakloněnou dopředu, 3 dílné, karbidový hrot, navíc širší talířky do sněhu, neoprénový poutko. Stály okolo 1100,-. Chtěl jsem původně něco max. do tisícovky, ale po 2 denním martýriu po krámech a zkoušení nespočtu modelů to vyhrály tyhle.

Dojmy - kork. rukojeť je moc příjemná, nestudí, tak akorát měkká - neni úplně nutností, ale je dobrá; sklon rukojeti - nedovedu posoudit "výhody"; karbid. hrot - hodně vtdrý a odolný, měl by hodně vydržet, víc než ocelový; dostupnost náhr. dílů - díky tomu že se jedná o zavedeného výrobce lze dokoupit příp. náhr. díly při poškození hůlek; větší talířky - v zimě k nezaplacení v hlubším sněhu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod moyko » pát črc 29, 2005 23:46

Další věc, na kterou je asi potřeba se při výběru zaměřit, je tzv. trn v posuvné části hůlky. Ten by měl být kovovej, aby něco vydržel. Pozná se to tak, če člověk tu hůlku povolí a úplně vytáhne. Ten trn je to, co je na spodní části. A ještě jedna věc - blokační systém proti posunu hůlky. Měl jsem teď jedny půjčený (protože jsem nesehnal ty, co jsem chtěl) a ty jsem každej den musel srovnávat do stejný délky, protože se my pořád zasouvaly..
Od začátku naplno a postupně přidávat!!
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » sob črc 30, 2005 10:38

Tak ja osobne mam tiez Mastersy a az donedavna som proti nim nemal ziadne vyhrady - proste za tu cenu sa nedaju zohnat palice od inej firmy, ktore by mali tie iste vymozenosti co Mastersy za tu istu cenu - pozitivny sklon (je naozaj ovela lepsi nez klasika), karbidovy hrot (po roku na nom nie je vidno znamky opotrebenia), dobra rukovet (nie je to korok, ale nejaka tvrdsia guma, ale podstatne lepsie ako umelina) atd. Zial, kupovali sme ich naraz aj s kamaratom a obom sa nam na nich pokazila fixacia. Reklamacia bola bez problemov a promptna, ale predsa len tam uz ostava ta neistota "co ak"...

Ale inak palice vrele doporucujem. Moje kolienka im blahorecia! :P
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » ned črc 31, 2005 10:02

moyko píše:Další věc, na kterou je asi potřeba se při výběru zaměřit, je tzv. trn v posuvné části hůlky. Ten by měl být kovovej, aby něco vydržel. Pozná se to tak, če člověk tu hůlku povolí a úplně vytáhne. Ten trn je to, co je na spodní části. A ještě jedna věc - blokační systém proti posunu hůlky. Měl jsem teď jedny půjčený (protože jsem nesehnal ty, co jsem chtěl) a ty jsem každej den musel srovnávat do stejný délky, protože se my pořád zasouvaly..


...tak to já je srovnávám co dvacet minut :| .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod chonga » stř srp 3, 2005 19:39

tak vyhrál Sunset Platypus. uvídíme v Tatrách
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Vojtos » čtv srp 4, 2005 8:09

chonga píše:tak vyhrál Sunset Platypus. uvídíme v Tatrách


Kolik tě stály? Já sem teď koukal v Hervisu maj Klimanjaro asi za 800,- ale nevim jestli je to hodně či málo.
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1537
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod homerr » čtv srp 4, 2005 8:26

hůlky je věc k nezaplacení, pomůžou hodně při sestupech, dost uleví nejen kolenům, zvlášt když bágl má 20 kilo a víc :(
ale ani při výstupech nejsou k zahození, zvlášt když se jde v rumunsku do bahnitýho krpálu v lese po bouřce :D
dle mého názoru na značce moc nezáleží, okolo 1000 už se dá sehnat slušná kvalita. já osobně mám leki makalu, ale jen pro to že jsem je dostal :D , jinak bych si taky koupil něco levnějšího...
měli by mít hroty z nějaký slitiny, aby to něco vydrželo a být trojdílný, zaberou tak míň místa...
na rukojeťi a odpružení až zas tolik nezáleží....
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod chonga » čtv srp 4, 2005 8:38

normálně beru všechno v Bartsportu, ale včera jsem navštívil Warmpeace a prodavač byl hodně ochotnej :(( a trpělivej :lol: no a měl jsem tam na Eurobeds kartu 7 % slevu tak jsem se dostal asi na 1000. mají karb. hrot. odpružení, zimní "talířek", příjemnou rukojeť (gumovou) akorát jsou těžží.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod Lipon » čtv srp 4, 2005 8:53

homerr píše:hůlky je věc k nezaplacení, pomůžou hodně při sestupech, dost uleví nejen kolenům, zvlášt když bágl má 20 kilo a víc :(
ale ani při výstupech nejsou k zahození, zvlášt když se jde v rumunsku do bahnitýho krpálu v lese po bouřce :D
dle mého názoru na značce moc nezáleží, okolo 1000 už se dá sehnat slušná kvalita. já osobně mám leki makalu, ale jen pro to že jsem je dostal :D , jinak bych si taky koupil něco levnějšího...
měli by mít hroty z nějaký slitiny, aby to něco vydrželo a být trojdílný, zaberou tak míň místa...
na rukojeťi a odpružení až zas tolik nezáleží....


je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pripluv » čtv srp 4, 2005 9:49

Lipon píše:
homerr píše:hůlky je věc k nezaplacení, pomůžou hodně při sestupech, dost uleví nejen kolenům, zvlášt když bágl má 20 kilo a víc :(
ale ani při výstupech nejsou k zahození, zvlášt když se jde v rumunsku do bahnitýho krpálu v lese po bouřce :D
dle mého názoru na značce moc nezáleží, okolo 1000 už se dá sehnat slušná kvalita. já osobně mám leki makalu, ale jen pro to že jsem je dostal :D , jinak bych si taky koupil něco levnějšího...
měli by mít hroty z nějaký slitiny, aby to něco vydrželo a být trojdílný, zaberou tak míň místa...
na rukojeťi a odpružení až zas tolik nezáleží....


je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...


To teda je :fuj: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv srp 4, 2005 11:15

Lipon píše:je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...


Plne suhlasim. Uz som to tu niekde pisal, ale ja mam tie Mastersy, ktore maju sice aretaciu uplne super tj. obcas sa mi ju podarilo tak dotiahnut, ze nesla povolit :? (aj ked som si vsimol, ze to len v extremnych teplach), ale na druhu stranu sa uz pokazila aj mne aj kamaratovi. Reklamacia bola OK.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Lipon » čtv srp 4, 2005 11:28

Rujir píše:
Lipon píše:je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...


Plne suhlasim. Uz som to tu niekde pisal, ale ja mam tie Mastersy, ktore maju sice aretaciu uplne super tj. obcas sa mi ju podarilo tak dotiahnut, ze nesla povolit :? (aj ked som si vsimol, ze to len v extremnych teplach), ale na druhu stranu sa uz pokazila aj mne aj kamaratovi. Reklamacia bola OK.


tak mam buď štěstí na dobrej kus, nebo je málo zatěžuju anebo nevim :-)
po návratu z delšího chození ještě obvykle hůlky úplně rozeberu a necham dokonale vyschnout
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod homerr » čtv srp 4, 2005 11:32

Lipon píše:
Rujir píše:
Lipon píše:je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...


Plne suhlasim. Uz som to tu niekde pisal, ale ja mam tie Mastersy, ktore maju sice aretaciu uplne super tj. obcas sa mi ju podarilo tak dotiahnut, ze nesla povolit :? (aj ked som si vsimol, ze to len v extremnych teplach), ale na druhu stranu sa uz pokazila aj mne aj kamaratovi. Reklamacia bola OK.


tak mam buď štěstí na dobrej kus, nebo je málo zatěžuju anebo nevim :-)
po návratu z delšího chození ještě obvykle hůlky úplně rozeberu a necham dokonale vyschnout


tak to je opravdu dost důležitý, nechat vyschnout, já to 1x neudělal a ještě sem je dal do vodorovný polohy a pak sem je hodně těžko rozkládal zpátky, na to pozor!
zarezne to jedna dvě....
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lipon » čtv srp 4, 2005 13:14

homerr píše:
Lipon píše:
Rujir píše:
Lipon píše:je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...


Plne suhlasim. Uz som to tu niekde pisal, ale ja mam tie Mastersy, ktore maju sice aretaciu uplne super tj. obcas sa mi ju podarilo tak dotiahnut, ze nesla povolit :? (aj ked som si vsimol, ze to len v extremnych teplach), ale na druhu stranu sa uz pokazila aj mne aj kamaratovi. Reklamacia bola OK.


tak mam buď štěstí na dobrej kus, nebo je málo zatěžuju anebo nevim :-)
po návratu z delšího chození ještě obvykle hůlky úplně rozeberu a necham dokonale vyschnout



tak to je opravdu dost důležitý, nechat vyschnout, já to 1x neudělal a ještě sem je dal do vodorovný polohy a pak sem je hodně těžko rozkládal zpátky, na to pozor!
zarezne to jedna dvě....


taky sem někde od někoho slyšel, že u těch duralových se to dělat nemusí, že ty přece nezreznou ...
nezreznou (rezne akorát železo, ne :-) ), ale zkorodujou :lol: dělá se tam takový jakobypráškový povrch z hliníku a pěkně to asi dovede pak zaprasit i ten rozpínací mechanismus - u hůlek se mi naštestí nestalo, ale občas když člověk veme do ruky něco duralovýho/hlinikovýho, co bylo venku, je hned od toho špinavej
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod homerr » čtv srp 4, 2005 13:34

máš pravdu, špatně sem se vyjádřil, tak lépe - zadřou se :D
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lipon » čtv srp 4, 2005 15:32

homerr píše:máš pravdu, špatně sem se vyjádřil, tak lépe - zadřou se :D

mi to nedalo tě trošku chytnout za slovíčko :wink: (profesionální deformace ...) a hned mě napadla ta scéna z Černých baronů s korozí samopalu :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod moyko » čtv srp 4, 2005 15:33

Přípluv píše:
moyko píše:Další věc, na kterou je asi potřeba se při výběru zaměřit, je tzv. trn v posuvné části hůlky. Ten by měl být kovovej, aby něco vydržel. Pozná se to tak, če člověk tu hůlku povolí a úplně vytáhne. Ten trn je to, co je na spodní části. A ještě jedna věc - blokační systém proti posunu hůlky. Měl jsem teď jedny půjčený (protože jsem nesehnal ty, co jsem chtěl) a ty jsem každej den musel srovnávat do stejný délky, protože se my pořád zasouvaly..


...tak to já je srovnávám co dvacet minut :| .


Ty moje byly úplně nový, takže asi ještě nevošoupaný :D
Od začátku naplno a postupně přidávat!!
moyko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 196
Registrován: pát čer 17, 2005 0:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pon srp 8, 2005 12:26

Lipon píše:
homerr píše:
Lipon píše:
Rujir píše:
Lipon píše:je doplním, že často opomíjenou částí hůlek, která se bohužel hned nedá posoudit, je spolehlivost a pevnost aretace délky hůlek
je to docela pruda, každých 20 minut hůlky dotahovat, protože se zašouply ...


Plne suhlasim. Uz som to tu niekde pisal, ale ja mam tie Mastersy, ktore maju sice aretaciu uplne super tj. obcas sa mi ju podarilo tak dotiahnut, ze nesla povolit :? (aj ked som si vsimol, ze to len v extremnych teplach), ale na druhu stranu sa uz pokazila aj mne aj kamaratovi. Reklamacia bola OK.


tak mam buď štěstí na dobrej kus, nebo je málo zatěžuju anebo nevim :-)
po návratu z delšího chození ještě obvykle hůlky úplně rozeberu a necham dokonale vyschnout



tak to je opravdu dost důležitý, nechat vyschnout, já to 1x neudělal a ještě sem je dal do vodorovný polohy a pak sem je hodně těžko rozkládal zpátky, na to pozor!
zarezne to jedna dvě....


taky sem někde od někoho slyšel, že u těch duralových se to dělat nemusí, že ty přece nezreznou ...
nezreznou (rezne akorát železo, ne :-) ), ale zkorodujou :lol: dělá se tam takový jakobypráškový povrch z hliníku a pěkně to asi dovede pak zaprasit i ten rozpínací mechanismus - u hůlek se mi naštestí nestalo, ale občas když člověk veme do ruky něco duralovýho/hlinikovýho, co bylo venku, je hned od toho špinavej


podle mne "zreznout" a "zkorodovat" je to samý. to 1ní je sleng, to 2hý technicky. obecně ale hliník, měď, oxiduje. ale možná se pletu :finga: :mrgreen:
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » pon srp 8, 2005 12:28

..no, ať se s tím stane to či ono, většinou to je potom na h...o :(( .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Další

Zpět na Ostatní vybavení

cron