Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » pát led 26, 2024 10:45

Akorát jsem slyšel, že už neprodávají ten horní díl? Lidi toho prý zneužívali a kupovali si tak hole po částech. :roll:
Ale vyměnit by ho mohli, kdy by se jim poslal zničený.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod milarepa » pát led 26, 2024 12:41

já tam byl právě s tím horním dílem, a opravili mi rukojeť.

ta prodejna na rohu náměstí funguje dále ve stejném duchu, jen jsou teď nějak propojení s tím Kwakem, jinak se asi nic nezměnilo. Opravili mi to normálně někde v zázemí té prodejny, část nové rukojeti mi tam museli nějak nalisovat a zalepit. Hned vedle je nějaká domácí pekárna (Dolní Lomná?), tam jsem si dal dva koláče na cestu zpět :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon led 29, 2024 16:00

Tak jsem ty hulky (Fizan Alps) nakonec slepil vterinovym lepidlem a vcerejsi celodenni akci na sneznicich prezily 8-[

Slo o to, ze konce slavneho zamykaciho systemu Concept jsou na trubkach jen nalisovane a zacaly se protacet a nakonec se daly sundat. Takze se hole nedaly dotahnout, protoze se to protacelo. A tak jsem to ocistil, kapnul tam vterinak, nasadil a drzi. Uvidime, jak dlouho. Za mne teda pekna fuserina, cekal bych tam drazku, do ktere to zajede a ktera zabrani prave protaceni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte led 30, 2024 10:06

Jsem zvedav, jak se to sekundove lepidlo vyrovna se zimou, vlhkosti, (opakovanym a castim) pnutim lepeneho spoje, atd...
mike píše:cekal bych tam drazku, do ktere to zajede a ktera zabrani prave protaceni
Jo, to by bylo lepsi - ale musel by byt matros trubky nejspise (alespon u tech drazek) silnejsi, tema drazkama do trubky zaneses zmenu rozkladani sil pri pouziti a taky nejspise snizis pevnost. Nemluve o vetsi narocnosti zpracovani. (Toto by asi spise mohl vysvetlit nejaky strojar.)

Takze ve vysledku by to prineslo vyssi vahu a vyssi cenu.

Ja si myslim, ze by za normalnich okolnosti to melo drzet i tak, jak to maji - ale nejspise doslo k nejakemu roztazeni nebo deformaci materialu. At uz trubky nebo tech otacecich casti. Staci docela male, zatece tam potom prach a voda (a drzi se tam), opakovane zmrzne, roztopi, udela se pekne mydlo nebo kluzky prach a je to.

Asi se tam nejaky problem nakonec objevil, kdyz to docela rychle prestali vyrabet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte led 30, 2024 14:51

apuka píše:Jsem zvedav, jak se to sekundove lepidlo vyrovna se zimou, vlhkosti, (opakovanym a castim) pnutim lepeneho spoje, atd...

Davam tomu slusnou sanci. Kdyz jsem to tam poradne narazil, tak to celkem drzelo i bez lepidla, jen se to nedalo natvrdo dotahnout, pak uz se to protacelo. Takze jsem pak jednou nebo dvakrat za den musel hulky serizovat, protoze se trochu zkratily. Ted jsem to tam opet narazil a navic je tam lepidlo v pro nej optimalnich podminkach tj. velky povrch a tenka vrstvicka.

Tohle je ovsem pekna ilustrace rozdilu mezi nama. Ty okamzite prijdes s duvody, proc by to nemuselo fungovat, zatimco ja to proste zkusim ;-)

apuka píše:Jo, to by bylo lepsi - ale musel by byt matros trubky nejspise (alespon u tech drazek) silnejsi, tema drazkama do trubky zaneses zmenu rozkladani sil pri pouziti a taky nejspise snizis pevnost. Nemluve o vetsi narocnosti zpracovani. (Toto by asi spise mohl vysvetlit nejaky strojar.)

Az na to, ze ta drazka tam uz je :D Vyrez v kovu, odhadem 3 x 6 mm. Akorat tam chybi protikus v umele hmote, ktery by do ni zapadnul a zabranil protaceni. Teda, nevylucoval bych, ze tam byl a urval se, mam to pekne orvane i zvenku, v zasade vsechny precuhujici kusy umele hmoty jsou pryc.

Jinak opet ilustrace toho sameho ;-)

apuka píše:Ja si myslim, ze by za normalnich okolnosti to melo drzet i tak, jak to maji - ale nejspise doslo k nejakemu roztazeni nebo deformaci materialu. At uz trubky nebo tech otacecich casti. Staci docela male, zatece tam potom prach a voda (a drzi se tam), opakovane zmrzne, roztopi, udela se pekne mydlo nebo kluzky prach a je to.

Nevim, co myslis normalnima okolnostma, ale podle mne je to chyba navrhu. Udelaly to obe hulky a ja je nijak zvlast nepouzivam. Jen na sneznice (slysel jsem, ze jsou silenci, co s hulkama chodi i kdyz jdou jen v botach :shock:). Ted jsem nasel na foru, ze jsem si je koupil v unoru 2015 a podle svych zaznamu jsem byl od te doby na sneznicich ani ne 50x a usel na nich necelych 1000 km. To mi prijde docela slaba vydrz.

apuka píše:Asi se tam nejaky problem nakonec objevil, kdyz to docela rychle prestali vyrabet.

Problem je jednak s timhle, coz by slo vyresit preciznejsim navrhem a vyrobou a jednak se mi parkrat stalo, ze to zamrzlo a neslo vecer rozdelat. Ale fakt asi jen jeden nebo dva pripady a myslim, ze ostatni mechanismy na tom nejsou lip. Kazdopadne je tohle mnohem lepsi, nez vnitrni sroubovani, zvlast v zime.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte led 30, 2024 15:40

Napadlo mne se kouknout na horni dil, kde ty konce drzi (problem je na obou strednich). Zevnitr je tam trochu videt. A ano, do drazky zapada protikus z umele hmoty a zabranuje protaceni. Takze se u strednich dilu musel urvat. Holt je ta umela hmota malo odolna a houzevnata. Asi by bylo lepsi, kdyby to udelali cele kovove, na vaze by to zas tolik nepridalo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení