Turistický cepín

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ktory cepin vybrat?

Příspěvekod tuso » čtv zář 30, 2010 18:17

BD Venom stopro nie- je to už trochu technický model- a s jedinou dĺžkou 50cm. Na chodenie po ľadovci žalostne málo.
Aj ten Evolution od Grivelu mi príde na chodenie zbytočný.
Takže ti zostáva BD Raven alebo Grivel Nepal. Ani s jedným nepochybíš. Osobně by som bral asi Grivel, ale nemám k tomu žiadny dovod, len osobný pocit./možno preto, že som ho držal v ruke, na rozdiel od BD Raven/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Turistický cepín

Příspěvekod Aldo » čtv zář 30, 2010 18:21

Mám Grivel EVO a je to spíše technická věc. Lezl jsem s ním i ledy :(( Je to masívní záležitost.
Na turistiku bych koupil něco hodně lehčího. Třeba tohle
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Turistický cepín

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 18:34

Mam Raven Ultra, coz je to same, jako Raven Pro, jen bez spodniho hrotu. Kdybych mel vybirat znovu, vezmu asi Pro, ostry hrot mi obcas na sikmem lede chybi. Proc tenhle? Protoze je lehky, dobre se drzi v ruce, je dobre vyvazeny a i pri te vaze je hlava ocelova. Na firnu perfektni a dobre se s nim brzdi. Da se zaseknout i do ledu, ale na ledolezeni to neni.

Jestli ho budes kupovat, vem zrovna i Axe Protector.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ktory cepin vybrat?

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 30, 2010 19:07

tuso píše:BD Venom stopro nie- je to už trochu technický model- a s jedinou dĺžkou 50cm. Na chodenie po ľadovci žalostne málo.
EE [-X 50, 57, 64cm A cepín je na jištění a lezení a ne jako palička :twisted:
Z tebou napsaných asi co ti lépe sedne do ruky.
Ten Venom není až tak technický, je prostě jen ohnutější. U kladívkové verze mi přijde, že je ten hammer jen tak pró forma :-k
AirTech už je více alpinistický cepín i pro nějaké to krátké polezení.
Nepal SA je velmi mírně ohnutý - výhoda je, že pevností se blíží T(echnickým) cepínům. Tady z uživatelů ho má Alijóša a Robur (ještě rovná verze nonSA).
Raven je také dobrý, navíc Ti ho popsal Mike.

Osobně používám BD Rage na všechno - prostě alpinistický cepín dle mého gusta...

@ Mike - jak jsi myslel Axe Protector? Jako krytku na špičku? Na to stačí guma stažená z kancelářské tužky :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Turistický cepín

Příspěvekod pavproch » čtv zář 30, 2010 19:10

jo, mělo být to být T, IMHO 50cm je dostatečné, krapet prohnuté toporo je taky výhodou, dyž už sa s ním musí mlátit do ledu....

používám Camp Alpax lopata + Camp Alpax kladivo
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 19:19

Aldo píše:Mám Grivel EVO a je to spíše technická věc. Lezl jsem s ním i ledy :(( Je to masívní záležitost.
Na turistiku bych koupil něco hodně lehčího. Třeba tohle


Rozdiel hmotnosti je podla mna zanedbatelny, ten evo ma pod 500g, udavaju 458g, ale ktovie pre aku dlzku, ale aj tak nie je nejak extra tazky.
Do buducna by som chcel ist aj nieco narocnejsie, preto premyslam prave nad tym Evo, pretoze je to Tecko a je trochu zahnuty.

Trosku to cele upresnim.

Som zaciatocnik, takze sa do toho moc nevyznam, ale vidim to tak, ze napriklad ten Raven alebo Nepal budu fajn na "prechadzky" po ladovci, ale ak za chvilu budem chciet ist do niecoho narocnejsieho, budem musiet kupovat dalsi cepin (samozrejme chapem, ze ak budem chciet zacat liezt lady, tak budem musiet kupit ine, to je uz ale uplne ina kategoria).
Na zaciatok by som ale chcel 1 cepin, taky univerzalnejsi, ktory budem moct vyuzit na viac aktivit, aj "turistiku", aj menej narocne lezenie. Cenu neriesim.
Ak sa na to pozeram zle, tak ma poucte. :) Diky.

Inac Venom je teda vyradeny, nevedel som, ze sa robi len 50ka, to je malo fakt. Rozmyslam medzi 58cm a 66cm, ale to budem riesit az ked si vyberiem typ. :)
Aby to bolo este jednoduchsie, vyradim aj Raven, Grivel sa mi paci viac. Takze vyber je zuzeny len na ten Grivel Nepal a Grivel Air Tech Evolution.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod pavproch » čtv zář 30, 2010 19:21

grco píše:Na zaciatok by som ale chcel 1 cepin, taky univerzalnejsi, ktory budem moct vyuzit na viac aktivit, aj "turistiku", aj menej narocne lezenie. Cenu neriesim.


proto u mně ten Camp Alpax

ten air tech by moh být tež OK
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 19:23

@vonkreuz: mne sa najviac paci ten evo, mozno je to pre zaciatocnika ako ja "overkill", ale to mi nevadi, skor chcem vediet, ci nie je nahodou uplne nevhodny na moje pouzitie
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 19:24

@pavproch: camp alpax vypada podobne jak air tech, rovnake zahnutie, trosku tazsi
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod pavproch » čtv zář 30, 2010 19:26

je to možné.... air tech neznám...

lehká váha je výhoda při turistice, při lezení je lepčí tšžší.... líp leze do ledu... a lehkým kladivem sa blbě tlučů skobky...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Turistický cepín

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 19:29

@pp: Rovne je zas vyhodou pri zarazeni pred sebe, cehoz si turista uzije vic, nez mlaceni do hodne strmeho ledu a na min strmem je to jedno.

@vK: na spicku i lopatku. Gumy jsou nespolehlive, ztraceji se a praskaji ;-) Za necele dve stovky je Axe Protector fajn vec, koupil jsem po par letech a nelituju. Kdyz nekomu ve vlaku roztrhnes bundu, bude te to stat vic ;-)

@grco: zalezi co myslis necim narocnejsim. S Ravenem jsem na 50 stupnovem firnu nemel problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 19:43

@mike: ja ani sam nevim co myslim pod necim narocnejsim, este sa len chystam na ladovcovy kurz, az potom zacnem niekde chodit, takze neviem ani ake mam moznosti lezeni, ale co sa tyka cepinov, mozem si kupit vysoky obyc. turisticky cepin, ktory bude super na chodenie po rovine, lenze ked budem chciet ist v buducnosti na nieco tazsie, tak uz bude nevyhovujuci a budem musiet sa obzerat po novom, alebo mozem rovno teraz kupit cepin (sice drahsi), s ktorym sa da ist aj po rovine, ale ked pride prilezitost, poradi si aj v narocnejsom terene, ale zas (tretia moznost) nechcem si kupit cepin, ktory bude na lezenie v lade a na chodenie po ladovci bude zas uplne nevhodny, pre raven hovori cena, ale ak by hypoteticky stali vsetky cepiny uplne rovnako, ktory by bol naj?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod tuso » čtv zář 30, 2010 19:48

Neviem odkiaľ si, ale ak pojdeš na ľadovcový kurz, tak stopro bude možnosť zapožičania vybavenia. Skús to najprv tak. A tam zistíš, či chceš dlhší alebo kratší. Na konkrétnom type až tak nezáleží. V podstate je jedno, či kúpiš Grivel alebo BD. Podľa mňa hrajú rovnako vysokú ligu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Turistický cepín

Příspěvekod pavproch » čtv zář 30, 2010 19:51

tuso píše: V podstate je jedno, či kúpiš Camp, Grivel alebo BD.


takle je to správně.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Turistický cepín

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 30, 2010 19:54

tuso píše:Neviem odkiaľ si, ale ak pojdeš na ľadovcový kurz, tak stopro bude možnosť zapožičania vybavenia. Skús to najprv tak. A tam zistíš, či chceš dlhší alebo kratší. Na konkrétnom type až tak nezáleží. V podstate je jedno, či kúpiš Grivel alebo BD. Podľa mňa hrajú rovnako vysokú ligu.
Pokud jsi někde od Žiliny, můžu ti půjčit buď turisťák (70cm) nebo ty moje BD Rage 56cm.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 20:22

@tuso: kurz mam od sukromneho guida, takze vybavu si budem musiet zhanat sam (samozrejme, ze sa da aj tak pozicat, to mas pravdu, ale ja by som rad mal nieco svoje :))
@vonkreuz: som z dolneho kubina (60km zo ziliny), ale byvam v brne, ale aj tak dakujem za ponuku :)

Suhlasim s tym, ze na znacke az tak moc nezalezi, aj ked su tam mierne vyhody/nevyhody. BD ma vyhodu, ze sa lepsie drzi za hlavu, pre Grivel mam "slabost" ako pre znacku a Camp ma moc nenadchol (sorry pavproch) :) Najdolezitejsie je ale vybrat ten spravny typ, BD Raven / Grivel Nepal Vs.. BD Venom / Grivel Air Tech Evo / Camp Alpax.

Takze ked to zhrniem, podla Vas budu Venom/Air Tech Evo/Alpax dobre aj na "turisticke" chodenie po ladovci a takisto sa s nimi bude dat trochu aj liezt, ano? Chapem to spravne?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 30, 2010 20:26

grco píše:Takze ked to zhrniem, podla Vas budu Venom/Air Tech Evo/Alpax dobre aj na "turisticke" chodenie po ladovci a takisto sa s nimi bude dat trochu aj liezt, ano? Chapem to spravne?

Chápeš :smt023
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 20:37

Super.

Co sa tyka dlzky, viem, ze sa to tu uz riesilo, precital som aj cele to vlakno o dlzke, ale nie som z toho moc mudry.

Dnes som skusal 74ku v alpsporte a mal som ho akurat po kotniky, nedotykal sa zeme, takze podla "kotnikovej metody" ideal. Lenze podla toho jak tu vela ludi pise, ze radsej mensi, tak som si povedal, ze 66ka bude stacit. Ale teraz som sa tu docital, ze tu 200 cm vysoky ludia maju 60ky, to maju tak dlhe ruky, alebo jak to mam chapat? 58ka mi prisla uz strasne mala pre mna a to mam len 183 cm.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 30, 2010 20:48

186cm, 56cm
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 21:00

@vonkreuz: a keby si siel napriklad na Mont Blanc, alebo Castor, tak si vezmes tu 56ku, alebo tu turisticku 70ku?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod vonkreuz » čtv zář 30, 2010 21:05

Ten krátký, navíc myslím, že turisťák mám spíše 75 a chci ho v blízké době zaříznout aspoň o 10-15 čísel :wink:
To víš, jak si člověk zvykne na krátký :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Turistický cepín

Příspěvekod tuso » čtv zář 30, 2010 21:22

Pozri. Záleží ako ho budeš používať. Ja mám ľadovcový+turistický 65cm pri 191cm výšky. Skialpinistický 50cm, ale to je iný typ použitia. V podstate nepotrebuješ do ruky valašku, ak ideš po relatívne rovnom ľadovci /relatívne rovný je podľa mňa do 25°./ Tam používam palice. A pri strmšom svahu zase stačí krátky, pretože ho aj tak picháš čiastočne pred seba, kde už je svah. Vzhľadom na to, že po strmom ľade si aj tak nevykračuješ ako anglický komorník /akoby si mal pravítko v krku/, tak ti bude stačiť kratší. Ale aký krátky, je lepšie vyskúšať. Ak žiješ v Brne, tak si skoč do Rock Pointu a požičaj si cepín. Kupovať vlastný možeš potom. Ver mi. Nebudeš riskovať, že potom budeš nespokojný.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Turistický cepín

Příspěvekod tuso » čtv zář 30, 2010 21:23

vonkreuz píše:To víš, jak si člověk zvykne na krátký :twisted: :mrgreen: :mrgreen:


...ale pevný a s dobrým švihem... :mrgreen: :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Turistický cepín

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 21:38

grco píše:Ale teraz som sa tu docital, ze tu 200 cm vysoky ludia maju 60ky, to maju tak dlhe ruky, alebo jak to mam chapat?

Na vysce cloveka nezalezi, vsichni (dospeli) maji svesene ruce priblizne stejne vysoko nad zemi. Aspon jsem to tak nekde cetl.

Taky mam cepin 60 cm a je to akorat. Jak pise tuso, na rovine nebo mirnem svahu se opirat nepotrebujes a na strmejsim kratky staci. Dokonce je i lepsi.

Jsou ale i vyjimky. Posledne jsem sel pres ledovec zafoukany snehem a musel cepinem zkoumat skoro kazdy krok, jestli tam neni zavata trhlina. Svahy mirne az zadne a po hodine jsem uz z neustaleho predklaneni docela citil zada. Ale tam by asi pomohla jen lavinova sonda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Turistický cepín

Příspěvekod michail » čtv zář 30, 2010 21:47

Alternatíva je ešte DMM Cirque. Zopár ľudí z OF ho má, nie je to žiadny dizajnový skvost ale zasa plne funkčný, s dobrými vlastnosťami a univerzálny. Pri mojej výške 198cm mám 65ku a vpohode. Zvládol by som aj 60ku.
michail
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 13, 2008 19:26
Bydliště: Skalica

Re: Turistický cepín

Příspěvekod grco » čtv zář 30, 2010 23:03

mike píše:
grco píše:Ale teraz som sa tu docital, ze tu 200 cm vysoky ludia maju 60ky, to maju tak dlhe ruky, alebo jak to mam chapat?

Na vysce cloveka nezalezi, vsichni (dospeli) maji svesene ruce priblizne stejne vysoko nad zemi. Aspon jsem to tak nekde cetl.


To som cital aj ja, niekde tu na OF, ale skusal som to porovnat so zenskou a ona ma MINIMALNE o 5 cm nizsie ruky ako ja, vyskovy rozdiel medzi nami je 15 cm. Takze ludia co su odo mna este o 15 cm vyssi, mozu mat kludne ruky o 5 cm vyssie.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Turistický cepín

Příspěvekod mike » čtv zář 30, 2010 23:26

Zkus vic zenskych ;-) Predtim jsem to asi psal taky ja. Puvodni informace byla tusim podana tak, ze i pary s velkym rozdilem vysky se diky tomu mohou bez problemu drzet za ruce :) Tam ale nejakych 5 cm asi neni podstatnych. Rekl bych ze to bude v nejakem rozmezi podle Gaussovy krivky. BTW, kolega ma asi dva metry a ruce opravdu hodne dlouhe.

Jestli ti zalezi na 5 cm, tak ti fakt nezbude, nez si nejaky pujcit a vyzkouset. Nebo zkus klasicky vzit cepin za hlavu a hrot by mel byt nekde u kotniku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Turistický cepín

Příspěvekod mike » pát říj 1, 2010 0:19

Nedalo mi to, zkusil jsem Google a nasel nejaky vojensky dokument se statistikou telesnych rozmeru a jednim z nich byla vyska prostrednicku nad zemi. Podle nej melo 90% lidi (vlastne vojaku :)) tuhle vysku v rozmezi asi 12 cm, pricemz rozmezi jejich vysek bylo dvojnasobne. Zbylych 5% nahore i dole je mimo interval a rozdeleni je opravdu Gaussovo.

Takze co jsem psal predtim neplati, 12 cm uz je rozdil. Mozna by se ale dalo vychazet z poloviny rozdilu vysek, pro hrubou orientaci. Ale stejne si kazdy musi zkusit sam, co mu nejlip sedi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Turistický cepín

Příspěvekod terkad » pát říj 1, 2010 7:47

Schválně jsem se podívala, co mám pod postelí. Na svých 171 cm 60 cm turisťák a vyhovuje, sahá mi někam do půli lýtek. Někdy dva roky zpátky jsem měla půjčený 53cm a bylo to ještě lepší, mnohem lépe se mi brzdilo a na chůzi jsem to nepoznala.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Turistický cepín

Příspěvekod JB » pát říj 1, 2010 7:57

Co si myslíte o tomto ? Využití VHT, občas sklon do 50 stupňů.

http://vodahory.cz/zimni-vybaveni/cepiny/raveltik-cepin-wizard-plus.html
JB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: stř srp 27, 2008 7:52

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení