A něco pro začátečníky !!!!

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

A něco pro začátečníky !!!!

Příspěvekod Stanno » stř čer 15, 2005 20:15

Nikde jsem tady nenašel nic pro začátečníky...(nebo jak se jim říká)....tak co třeba tady? Kdo poradí začátečníkům s nákupem vybavení ?

Poraďte co vzít sebou na několika denní trekking (2-4 dny od jara do podzimu). Žádná vysokohorská turistika. Rád bych vytáhl i děcka. Poradí někdo s nákupem vybavení - stan, spacák, batoh, oblečení,....atd, však už víte. A co třeba hygiena, voda na cestách, atd.

Batoh - uvažuji o Corazon Eiger55, Pinguin Explorer60-75 nebo Doldy Pumory65 - jaká velikost?
Stan - Pinguin Gemini150 nebo stačí Tornado2(Bora2), Trimm Ohio, nebo nějaký Coleman, Husky, Loap, Jurek? a co já vím jaký ještě?
Spací pytel – vlastním jen Pinguin Mistral (Hollowfibre4, 2x200g/m3, 1,7kg) - nezmrznu?

Jelikož mám více odhodlání než peněz, tak prozatím by to mohlo stačit, ale povídejte. Prosím.
:oops: a jsem z toho :shock:
Stanno
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 12, 2005 20:15

Příspěvekod teoretic » stř čer 15, 2005 21:22

jako stan bych ti doporucil nejakyho Jurka - dobra kvalita za solidni ceny

jestli v batohu budes tahat i veci pro deti (spacaky, karimatky tad.), tak budes potrebovat neco velkyho, pokud si deti ponesou vesmes veci samy, tak ti staci na 2-4 dny se stanem nejaka 65ka, s jidlem a varicem radsi 75ka.(ale ber vsechny udaje s rezervou, 65litru u jedny firmy odpovida kolikrat 75l u jiny a 55l u treti...)

co se tyce spacaku, tak zalezi, kdy a kam se chystas....pokud to je uz neco aspon trosku horskyho mezi jarem a podzimem, tak to chce uz nejakej trisezonni, protoze i treba v nizkejch tatrach bejvaj v srpnu dny, kdy je v noci kolem nuly...
hygiena na cestach, voda atd atd. zalezi proste na tom, kam jdes, takze se to neda takhle zobecnovat - nekde si muzes cestou neco koupit, pokud si mimo civilizaci tak samozrejme musis brat vodu a jidlo s sebou (pokud teda neplanujes nejakej survival, ale s detma asi tezko:)

tady mas par linku, co jinak s sebou:
tady a tady a pokud umis nemecky tak tady


t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod NAE » čtv čer 16, 2005 0:40

No ony noci kolem nuly jsem loni zažil na Jindřichohradecku v červenci...

Stan Jurek.

Batoh Corazon Eiger 55 má desetilitrový nástavec, takže by ti měl stačit. Ale je třeba ho vyzkoušet...nechat si ho v obchodě naplnit...prý je spíše pro menší postavu. Pak dělají Creek 65, ale ten je o dost dražší. Na 4 dny je pětasedmdesátka podle mě blbost, když stačí na 14 dní...táhnul bys spoustu zbytečností...nebo ne, Teoretiku? Ale je fakt, že se počítá s tím, že je to pro jednoho. Jinak batohy Corazon jsou, všichni jsme se shodli, dobrá volba. Doldy spoustě lidí nesedí na zádech (má divne zádovej systém) a Pinguin...nevím nevím.

Spacák, pokud váží 1,7 kg by ti mohl stačit, ale třísezóňák je od jara do podzimu nutnost. Pokud chceš nějakej kupvat, všichni se shodují na Primě...já myslím, že nově vyráběné spacáky Jurek budou taky dobrý...a nakonec levnější jako RockEmpire musí sloužit, když to vyrábí v podstatě Hudysport. Já sám asi budu kvůli nedostatku financí kupovat spacák RockEmpire...

Jinak by to ještě chtělo nějaký boty a ponožky...ponožky se možná nezdají, ale jsou hodně důležitý. Co se bot týče...tam je to o penězích a předpokládaném použití...platí snad, že český výrobce Prabos je sázka na jistotu.

Vařič je na tobě...u nás ho nepotřebuješ KDYŽ VÍŠ JAK SE V LESE CHOVAT. Nechci nikoho podceňovat, ale je třeba vědět, že volně stanovat je v podstatě zakázaný...a že ohniště je třeba umět zahladit a udržovat jen bezpečný oheň považuji za samozřejmé...i když české lesy jsou důkazem, že to tedy samozřejmé není. Neber to osobně...jen to připomínám.
Znovu se k nám dováži vařiče Trangia které se mě docela líbí...výhoda i nevýhoda je, že mají vlastní ešus...ale ta konvička!

Oblečení...hm...no, já mám z moderních vychytávek jen termoprádlo...kromě ponožek samozřejmě, ty jsou vážně důležitý...a Bridgedaleky nosím už i v Praze. Mám termoprádlo Craft, který doporučuju, ale je možná zbytečně drahý...zase platí, že český výrobce Moira splní očeávání...ale každému nevyhovuje...ovšem je otázka, zda je taková věc vůbec potřeba...pokud nejezdíš do vyšších hor...

Pláštěnka...no...mám pončo Bundeswehru a jsem spokojen, dříve jsem měl kousek od Condora, který promokl! Když máš šikovný a nebo velký pončo, nepotřebuješ pláštěnku na batoh. Dělají se právě i ponča s hrbem...pončo je jednoznačně nejlevnější a nejuniverzálnější prostředek ochrany proti dešti...a na hory do nějakejch tří tisíc bohatě stačí.

Jinak oblečení...no já jezdím s normálníma kraťasama a pohodlnějšíma manžestrákama a nosím celkem normální košile a trika...kromě toho termoprádla...fleecku třeba nemám a to jezdím do třítisícovejch hor a pohoda. Ale je fakt, že o ní uvažuju, protože svetr zabere půl batohu. Ale...záleží na tobě...stačí triko dvě, flanelová košile, svetr...a to by ti mělo stačit. Plus hadry do spacáku...

Hygiena...u nás je spousta potoků a třeba v Novohradskejch horách jsem z potoku pil a pohoda. No...vodu konečně potřebuješ i na vaření...je dobrý mít tak tři čtyři litry stále s sebou. Dvě petlahve to jistí. Samozřejmě je třeba řídit se podle toho, kam jedeš.

No, naučit děti mít rád přírodu je jistě nádherný, takže ti určitě všichni rádi zase poradíme.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod pripluv » čtv čer 16, 2005 6:24

Sákryš, chlopi se teda rozepsali.
V podstatě můžu potvrdit co tvrdí, přidám jen pár věcí, spíš jak jsem na tom já. Když jedu na víkend, vozím Gemmu 40l (sem dostal od Ježíška v devadesátýmdruhým), pravda, nevím, co potřebuje takový dítě a kolik si toho unese (respektive je ochotno nést :) ). Ale 75l beru na měsíční akce.
Na víkend ti v podstatě stačí: batoh, spacák, karimatka (nepodceňovat!), ešus, nůž, čelovka, sirky a pár drobnejch na vlak. Někdy vařič, VAR to v těchto podmínkách řeší vše.
Spacáku třísezóňáku bych se nebál v podstatě od kohokoliv, já jsem dva roky jezdil jenom s dekou uzmutou na intru a taky to šlo. O pohodlí to ale moc nebylo. Ta Prima je oukej.
Stan doporučuju Jurka. Tata ho má už deset let, teď teda měnil podlážku, ale to je jasný, když se s tím pořád někde trajdá.
Batoh asi ten Corazon.
Důležitý jsou boty, to jo. Celokožený, stačí bez membrány.
Ponožky, taky důležitý. Dobrý boty s blbejma ponožkama jasou na prd. Já vozím armádní Klimatexy, pod to někdy Moiru a pohoda. Ty armádní fusky mám už asi sedm let.

Jinak přeju mraky zážitků v přírodě (dneska se tomu říká autdór :mrgreen: ).
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » čtv čer 16, 2005 15:14

NAE píše:...pončo je jednoznačně nejlevnější a nejuniverzálnější prostředek ochrany proti dešti...a na hory do nějakejch tří tisíc bohatě stačí. ...


no nevim, souhlasim s prvni casti souveti, ze to je nejlevnejsi, ale ze to staci na hory do tri tisic bych uz tolik netvrdil. Ponco je dobry, mit ho v batohu furt sebou, kdyby nahodou prisla bourka..- nic nezabere a je lehky a da se vyuzit i na jiny veci (jako tarp atd.), ale neni to na nejaky dlouhy spacirovani za vytrvalyho deste, protoze ten je vetsinou doprovazen silnejsi vetrem, cili clovek si ho musi prepasat a nepromokavy kalhoty to pak chce stejne taky. Ja to delam tak, ze kdyz sebou nemam goracovou bundu a chytne me prudkej dest s vichrem, takze si spis drepnu nekam do zavetri a pockam s poncem na sobe, nez to prejde. Pokud jdu ale nekam na dyl s rizikem deste nebo obecne kdykoliv do hor (stacej Jizerky :)), tak mam v batohu prifilakticky goracovku.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Slovo rodiče, praktika :-)

Příspěvekod Ryba » čtv čer 16, 2005 18:24

Zatím tady radili spíš drsní horalé až horolezci. Nevím sice, jaký typ výletů má Stanno s dětmi v plánu, ani jak jsou staré, ale můžu přihodit pár příkladů z praxe. Sám mám holky 8 a 6 let, odmala pokud nepadají trakaře každý víkend na výletě buď pěšo nebo na kole. Sice jen jednodenní "vycházky", ale ve srovnání s vrstevníky jsou DOST v kondici. Na vícedenní čundry (chcete-li moderně TREKKY :-) jezdíme tak 6-8x ročně.
Takže konkrétně: pokud to má děcka bavit nesmí 1. nic moc vláčet. většinou mají spíše symbolický batůžek, ve kterém nesou spacák a osobní "potřeby" (většinou schválenou lehkou panenku ;-). I tak jim odpoledne často ty batůžky beru já. To mi zajistí, že nekňučí a vesele šlapou. 2. PŘESTÁVKY - při plánování tras se řidit heslem "pomalu, ale jistě" Je potřeba vyrazit brzo (děcka jsou stejně vzhůru nejdřív) a pak dělat klidně třeba po půl hodině čtvrt hodiny pauzu na sbírání ulit šneků, stavění domečků z větví a šišek atd. V tomto režimu jsou aspoň ty naše cácory schopné mazat 8 hodin. K vybavení. Tvrdím, že po Čechách stačí k turistice (mimo zimní) JAKÝKOLIV dvoplášťový stan. My máme asi 6tý rok nějakou šunku z Globusu za 1500,- - bez problémů. Batoh co největší (pokud teda nemáš ratolesti už odrostlejší, co si nosí víc věcí sami). Já mám obrovskou GEMMU a občas je to tak tak. Třeba jak byl teď v květnu ten "tropický víkend" táhl jsem 8l vody - a bylo to akorát. Spacáky samozřejmě spíš teplejší, děcka jsou horší než ženský (a to je děs) - klasický problém objem/povrch. Takže na čundrování v létě a kolem komfort aspoň do 0. Vařič libovolný, používám ke spokojenosti letitý Vařík na tekutý líh. Boty mám Prabosky Altaje, holky mají nějaký noname "trekkový" botky bez membrány, v zimě s mikrotenovým sáčkem (+ druhý s náhradníma fuskama v batohu). Ale v zimě jezdíme tak, aby se dalo přez noc sušit. Sněhule apod. jsou naprd, nedá se v to chodit. Vždycky mít ssebou nějaký věci na přioblečení - výborný jsou jakýkoli levný, tenký flísky. No a furt musíš, zvlášť v zimě, řídit, jak mají být oblečený: pod kopcem větrovku dolů, na kopci: tady fučí, vem si ještě jednu mikinu a tu větrovku, né není ti horko... Ufff. Ale je s nima sranda. Třeba se někde potkáme. čus ryba
Ryba
 

Příspěvekod teoretic » čtv čer 16, 2005 18:30

Ryba me zase utvrdil v tom, ze deti chci az za hezkejch par let:))

@Ryba: to delas dobre, sice az jima bude tak 12 a vic, tak te za to budou nenavidet, ale ve 20 ti za to budou vdecny, zes to s nima vydrzel a dal je nekam tahal, aspon takhle to bylo u me, pritelkyne a u plno znamejch..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

ještě...

Příspěvekod Ryba » čtv čer 16, 2005 18:30

Jo, v zimě je bezpodmínečně nutný ušít děckám návleky. Stačí jakýkoliv i nezátěrovaný silnější polyamid. Ony jak jsou malý a ještě těma nohama tak šontají a běhají pokud možno v co největších závějích, tak ten sníh si tam (do bot) nacpou spíš vrchem, než přes botu...
Ryba
 

Příspěvekod NAE » čtv čer 16, 2005 19:17

No, já jsem ... řekněme spokojený vedoucí smečky Vlčat ... a mám zkušenosti asi tak s šedesátkou dětí od šesti do jedenácti let ... samozřejmě i více. Sám jsem jsezdilse skautíky od svých šesti let (ano, rodiče mě ilegálně přihlásili na truc moci :D ). S Rybou musím souhlasit skoro ve všem...až na to, že není rpoblém přesvědčit děti, že se dá chodit i s batohem na zádech. Vím, byl jsem tehdy velmi nešťastný a když jsme náhodou šli přes deset kilometrů...tak jsem se ptal každejch pět minut kdy už tam budeme, ale zase mě to něco naučilo...a jsem rád, že jsem si odmala všechno nosit hezky sám. Když mají děti dobrej batoh (třeba zrovna ten Corazon Eiger 55, který můžeš jinak nosit i ty...) tak cca od devíti desíti let vážně není problém nechat je nosit si věci samotné...no, ne těžké věci, ale když je naučíš zbalit si tak, aby to bylo ideální, dá se je to naučit, tak to bude v pohodě.

Co se týče bot ve sněhu...hm...je dobrý mít kde dět večer usušit...ne, je to nutný, ale s dětma se stejně nedá spát venku v zimě...

Co se týče jejich...rozvržení sil...jsou šílení (kluci), skoro nezničitelní. Po dvaceti kilometrech...po rovině...si půl hodiny oddechnou a zase už běhají a skákají všude kolem...v deset večer nikdy nechtějí jít spát...a ráno v šest tě vzbudí...občas je to hrůza :D . Jsou nezničitelní. Když dělali loni na Zimním táboře (Vysoké nad Jizerou) bordel hned první večer, došla mi trpělivost a ti nejstarší šli běhat... :D ... a běhal jsem s nima ... tak tři kilometry... měl jsem toho sám dost...a když sjme se vrátili dovnitř...nepomohlo to. mě to ovšem odrovnalo... :D

Co se tedy přestávek týče...nezdá se to možná, ale pomáhají strašně moc. Kdž půjdeš celkem pomalu a budeš dělat přestávky...a třeba i aktivní...skauti furt hrají hry...tak ti děti vydrží jít celej den a třeba těch patnáct dvacet...bez batohu...dát. S batohem tak do deseti.

Jinak...v Čechách nepotřebuješ stan, bohatě stačí celta...a USka... :D , my takhle jezdíme s dětma od jedenácti a je to všechno v nejlepším pořádku. S mladšíma vozíme stany typu kopule kdovívodkoho...která proteče, když se nepostaví zcela dokonale...což se nám vymstí, když s tím jedeme bez dětí nad dva tisíce a každej den nám prší...

Závěrem...s dětma se toho dá zvládnout strašně moc. Já ve třinácti uměl porazit menší soušku, udělat z ní topivo nebo něco postavit...skauti mě hodně naučili...přesto si rozmyslím, jestli nechám vlastní děti skautovat...protože skautská inklinace k fašistickým atributům typu kroj a nástup a pořádek se mi nezdá...vhodná...
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

A tak se ještě ptám?

Příspěvekod Stanno » čtv čer 16, 2005 19:20

Pánové moc děkuji!!!! :D Jsem myslel, že se nějakému zelenáči nikdo neozve. A ejhle!!!! Takže.
Zkoušel jsem na záda jen Corazon Eiger55 potom hnedle Doldy 65 a překvapivě jsem ho hned sundal (bederní pás neseděl) a znovu jsem si nasadil Corazona a jednoznačně vyhrál (více kapes, odnímatelný bederák - hodí se třeba do auta, možná i úhlednější a hlavně sedí, výrobce pár km). Mrzí mě ale, že jsem nikde nenarazil na Pinguina. Budu volit objem max do 60l. S děckama to asi nebude tak horký - dvě ďoučata 11 a 14 let - takže asi jen ta mladší. Baťoh chce :D takže spacák a nějaké drobnůsty si odnese sama. ( i tu panenku :lol: ,.... pro mně)
Vařič vyhrál Var, stan asi Pinguin (poměr cena/výkon), spacák si nechám, spodní prádlo nám doufám bude stačit od našeho Jitexu, po ponožkách se porozhlídnu a boty mi taky seděj. Hůrá!!!!!

A tak se ještě ptám - co batoh pro holku?

Ty treky budou jen u nás a jen po shlédnutí počasí - u nás je mnoho překrásných míst. To vím, ne, v jednom takovém místě bydlím. :wink:

Děkuji všem!!!!!!

A jestli máte nějaké vychytávky - tak sem s něma.
Stanno
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 12, 2005 20:15

Příspěvekod NAE » čtv čer 16, 2005 19:40

No, jí bych koupil toho Eigera, pokud jí aspoň trochu sedne, protože jsem nedávno psal Corazonu o tip na batoh pro mou drahou...a oni že Eiger. A myslím, že jí může klidně do dvaceti vydržet, ne?

Sobě jsem nedávno koupil Corazona Rocka 80...a je opravdu velký...jel jsem na týden na Slovensko...ovšem do domu, takže jsem nepotřeboval spacáka apod. ... a nedokázal jsem ho celej naplnit. Takže na 4 dny vážně není...přemýšlím, že si koupím ještě ten Eiger nebo Creek...pro sebe...ale pokud nebudeš jezdit třeba na čtrnáctidenní treky na hory...tak takovou velikost nepotřebuješ...no...hodí se třeba na cestu na hory...perotože tam zabalíš přeskáče a ještě věci na tejden...rozmysli si to.

Mimochodem právě jsem se stal INVENTÁŘEM FÓRA...nevím, jestli to mám brát jako lichotku... :D ... inventář, to jsem vážně nečekal.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Stanno » čtv čer 16, 2005 19:54

Takže i ten Corazon Eiger 55 na 2-4 dny je velký? Nebo velký pro holku (11let).
Stanno
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 12, 2005 20:15

Re: A tak se ještě ptám?

Příspěvekod uplne jinej martin » čtv čer 16, 2005 19:57

Stanno píše:Pánové moc děkuji!!!! :D Jsem myslel, že se nějakému zelenáči nikdo neozve. A ejhle!!!! Takže.
Zkoušel jsem na záda jen Corazon Eiger55 potom hnedle Doldy 65 a překvapivě jsem ho hned sundal (bederní pás neseděl) a znovu jsem si nasadil Corazona a jednoznačně vyhrál (více kapes, odnímatelný bederák - hodí se třeba do auta, možná i úhlednější a hlavně sedí, výrobce pár km). Mrzí mě ale, že jsem nikde nenarazil na Pinguina. Budu volit objem max do 60l. S děckama to asi nebude tak horký - dvě ďoučata 11 a 14 let - takže asi jen ta mladší. Baťoh chce :D takže spacák a nějaké drobnůsty si odnese sama. ( i tu panenku :lol: ,.... pro mně)
Vařič vyhrál Var, stan asi Pinguin (poměr cena/výkon), spacák si nechám, spodní prádlo nám doufám bude stačit od našeho Jitexu, po ponožkách se porozhlídnu a boty mi taky seděj. Hůrá!!!!!

A tak se ještě ptám - co batoh pro holku?

Ty treky budou jen u nás a jen po shlédnutí počasí - u nás je mnoho překrásných míst. To vím, ne, v jednom takovém místě bydlím. :wink:

Děkuji všem!!!!!!

A jestli máte nějaké vychytávky - tak sem s něma.

upozornění předem: děti nemám, pamatuju si sám sebe před pár lety :-)

ad termoprádlo - řekl bych (apoň ze svých dětštějších let, kdy jsem byl členem turistickovodáckého oddílu - něco jako skaut ap. akorát že tam všichni skauty bytostně nenáviděli...), že dětem (v tom věku jak píšeš) je úplně jedno, jestli mají triko bavlna nebo moira apod., a docela i ostatní věci - pamatuju si, jak jsem mermomocí chtěl maskáčovou bundu a kalhoty, obojí sice vážilo asi pět kilo, ale měl jsem maskáč... Teď bych si místo toho radši koupil dvě termotrika nebo expresky :-).

boty - pro děti problém (noha roste furt). chodil jsem v zimě po teplickejch skalách v !kotníčkovejch! prestižích, vedoucí ze mě byli na prášky když to spatřili, ale mokro ani zima v rámci možností nebyla. občas se naskytnou různý docela dobrý boty ve výprodeji. ponožky bych řešil v rámci možností (= chodil jsem ve froťácích pět let a nohy mi zatím neupadly, i když teď dávám přednost coolmaxu a spol.).

batoh - jednoznačně kup (pokud budeš kupovat) dětem něco s pořádnýma zádama co bude pořádně sedět. (aby pak za pět let neříkala tvoje dcerka jako teď já "sestře byl koupenej batoh, pak jí ňák neseděl, tak mi ho dala a dostala za flašku od známýho starej batoh, kterej byl úplně super, apk jí ňák přestal sedět a tak mi ho dala a rodiče jí pak koupili pořádnej bágl... a tak škudlim penízky z brigád na novej pořádnej batoh, protože když mam doma tři batohy po starší sestře tak proč kupovat čtvrtej.")

var - je v poho.

stan - nejsem si jistej, jestli se do gemini 150 vejdeš se ženou a dvěma dětma (předpokládám že plánuješ jezdit i s ní)

pokud ti zbydou peníze, kup jim sedák a lano :-)))
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Stanno » čtv čer 16, 2005 20:12

Ne, ne, bez manželky. Odmítá :D , Většinou budem jen dva a na stan Pinguin geminy asi nezbudou penízky, takže se spokojím s levnějším o stejné velikosti od stejné firmy.
Stanno
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 12, 2005 20:15

Příspěvekod Noemi » čtv čer 16, 2005 20:53

Stanno píše:Ne, ne, bez manželky. Odmítá :D.


Ženušku přesvěč - jistě máš své osvědčené metody :-).
Jinak já jsem dceři (taky má 11) koupila jitexácká thermo trička - z krátkým i dlouhým rukávem - nějaká sleva v Globusu. Její hlášku - fuuuuuuuuuuuj, co to je? jsem obešla bez řečí. No, a teď se bez nich nehne. Její ponožky jsme vyřešily Voxxama z Bomy, o botkách už jsem kdysi psala. S baťohem se střídáme.
Další výbavu nemáme, protože se samy 2 v noci v lese bojíme :lol: - tudíž to musíme řešit návratem do domácí postýlky a nocování ve stanu na zahradě u babičky.
Jo, mimochodem - pokud dceři přibereš nějakou kamarádku - bude mít víc elánu :-))). Ten můj "nezmar" ujede na kole klidně i 100 kilometrů a po příjezdu domů se chce ještě jet projet po okolí :shock: :mrgreen: . Pěšky to je taky docela v klidu. Ovšem v přítomnosti vrstevníků jí to šlape nějak líp....nemá potřebu co 5 metrů zastavovat a svačit :wink: , pít :drinkers: , vysvlékat se, protože je jí horko :D , oblékat se, protože jí je zima :yawinkle: .
Jestli je to tvé dítě stejné třeštidlo jako to mé, máš o zábavu postaráno. Tak ať vám to trekkingové "předsevzetí" vydrží * .
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod NAE » čtv čer 16, 2005 21:00

Já osobně nemám žádný hyper gore hadry...a nemyslím, že jsou nutný. Pončo je dobrý, protože zmoknout není nic moc...ale gore bundu budu mít leda až polezu na Elbrus.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

bubáci

Příspěvekod Ryba » čtv čer 16, 2005 21:05

Pokud se vám nepřemnožili v Beskydech medvědi, tak si troufnu tvrdit, že v nějakým hustolese jste objektivně ve větším bezpečí než u babičky na zahrádce :lol:

Psychice se poroučí těžko. Ale zkuste to... Je to zážitek...

V mém případě, když ve tři ráno začal asi 10m od mýho spacáku "štekat" srnec se tomu tuším říká "zážitek blízkosti smrti", odborněji "akutní srdeční příhoda" :twisted:

Jak říkám, adrenalinový zážitek...
Ryba
 

pončo

Příspěvekod Ryba » čtv čer 16, 2005 21:10

Hlavně pončo z vrstvenýho PE tě přijde asi na 150 a je ušitý za 40 minut.
Ryba
 

Re: bubáci

Příspěvekod Noemi » čtv čer 16, 2005 21:19

Ryba píše:Pokud se vám nepřemnožili v Beskydech medvědi, tak si troufnu tvrdit, že v nějakým hustolese jste objektivně ve větším bezpečí než u babičky na zahrádce :lol:

Jak říkám, adrenalinový zážitek...


Tak takhle jsem se přesvědčovala celé dopoledne v sobotu. Šlapala jsem sama Smrk. Nebyla tam živá duše a já jsem tajně doufala, že ani mrtvá :rolleyes: ne. Mlha, staré stromy, déšť - přesně jako v hororu. Kdyby na mě v tu chvíli někdo udělal hu - nemá vám tady dneska kdo psát :wink: . A to jsem tu cestu šla před 14 dny, tudíž žádný neznámý terén :ú . Pak na Lysou už to byla pohodička :smt023 .
Tu noc nedám - osobně bych se bála i na té zahradě, protože při mém štěstí by určitě minimálně uprchl tygr hostujícímu cirkusu :wink: . Takže klídek - balkon - beraní kožešiny a peřina...kdepak se na tohle pohodlíčko hrabou spacáky :mrgreen: ?

Jo, jo - až seženeme nějakého parťáka, tak to jistě prubnem - to si piš! :smt024
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod NAE » čtv čer 16, 2005 21:20

No já mám pončo za vosm stováků a nestěžuju si, je velmi fajn.

Co se týče zážitků...první den v Bukovských vrších...kousek nad Novou Sedlicí...(dřív nejvýchodnější obec Československa...) jsme zbudovali ležení a když jsme usínali, přišel nás navštívit medvídek. Takový hnědý sympaťák. No...hluk a baterky ho zahnaly...štěstí.

První den na Kalimanu o rok později...setkání s medvědicí a medvídětem...Hory nás vítají po svém. Ale tímhle tempem to letos v Bulharsku bude asi...usurijský tygr...až polezu na Kavkaz lední medvěd a nakonec...potkám slona?
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod Noemi » čtv čer 16, 2005 21:25

NAE píše:
První den na Kalimanu o rok později...setkání s medvědicí a medvídětem...Hory nás vítají po svém. Ale tímhle tempem to letos v Bulharsku bude asi...usurijský tygr...až polezu na Kavkaz lední medvěd a nakonec...potkám slona?


Se chystáš i do Indie, případně Afriky? :wink:
Uživatelský avatar
Noemi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: stř úno 23, 2005 22:05
Bydliště: Hnedle vedle OV

Příspěvekod NAE » čtv čer 16, 2005 23:26

No...Slona můžeš potkat třeba i v Tróji...ale jinak...hlavně na ten Kavkaz.
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod pripluv » pát čer 17, 2005 6:02

Takovej slon na Elbrusu, to by byl hukot. V mačkách by ještě mohl bejt :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pát čer 17, 2005 6:04

NAE píše:Já osobně nemám žádný hyper gore hadry...a nemyslím, že jsou nutný. Pončo je dobrý, protože zmoknout není nic moc...ale gore bundu budu mít leda až polezu na Elbrus.


Já jsem si to myslel taky. Ale klepat se promočenej někde ve stěně s vědomím, že ses mohl klepat v suchu ti moc nepřidá :roll: . Ale to je tady asi mimo mísu...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod NAE » pát čer 17, 2005 6:38

No do našich českých lesů je Goretex luxus. Do Rumunských hor zbytečnost. Na Bulharskou Rilu...uvidím :D, ale i v těch třech tisících...tedy skoro...se podle mého dá s pončem být...a co se týče nohou...chodím skoro jen v kraťasech...nohy se dají utřít...blbý je, že ti nateče zvrchu do boty, to ano. Zajímavý - ještě se mi to nestalo...hory nad tři tisíce typu Alpy...tam už se něco takvýho asi hodí...ale pánové Amundsen a Scott a Nansen a Hillary...nikdy žádný goretex neměli...

Mám po tátovi nějakou německou tuším bundu větrovku z osmdesátých let. Má ripstop, nenašel jsem déšť, kterej by jí propršel, je prodyšná. A žádný logo patentovanýho pablba! Zajímavý...a nestála mě nic. Jen je mi trochu velká :(
NAE
Uživatelský avatar
NAE
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: stř dub 27, 2005 0:44
Bydliště: Levý břeh Vltavy

Příspěvekod pripluv » pát čer 17, 2005 7:28

Nejsou špatný Norský pracovní obleky. Takový červený bundy typu větrovka a hlavně v sekáči to seženeš kolem 30-ti korun...

Jinak, ono to bez těch zátěrů a membrán samozřejmě jde taky, ale s tím už to je takový pohodlnější. Takovej zimní Fagaraš už něco takovýho chce. No dobře no, nechce, ale je to s tím v pohodě.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pripluv » pát čer 17, 2005 7:39

Trochu off-topic, ale nemůžu si pomoct:

Toto se mi vybaví vždycky, když slyším slovo“Jitex“. Minulej rok jsme přecházeli zimní Fagaraš. Sněhu tři metry, mrzlo slušně, ale když vylezlo slunce, byl takovej ten spalující (doslova) hic. Slunce bylo furt. Ne teda ráno, když jsme vstávali. A to byl právě ten „problém“ pro jednoho neohrožence naší výpravy. Měl totiž pučený rybano (takový ty jegrovky spojený s trikem – jak tahali na divokým západě) a to bylo právě z toho Jitexu. Ale nemělo to padák nebo aspoň zip na vykonávání potřeby větší než menší. Tak on, každý ráno v tý kose (nějak nedokázal přejít na úspornej režim), jdouc na záchod (rozuměj: za šutr) se musel do půl těla vyslíct, vykonat, utřít, oblíct… No větší šou jsem po ránu nikdy nezažil.

Takže bacha na spodní prádlo bez detailů! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Lipon » pát čer 17, 2005 8:57

NAE píše:No do našich českých lesů je Goretex luxus. Do Rumunských hor zbytečnost. Na Bulharskou Rilu...uvidím :D, ale i v těch třech tisících...tedy skoro...se podle mého dá s pončem být...a co se týče nohou...chodím skoro jen v kraťasech...nohy se dají utřít...blbý je, že ti nateče zvrchu do boty, to ano. Zajímavý - ještě se mi to nestalo...hory nad tři tisíce typu Alpy...tam už se něco takvýho asi hodí...ale pánové Amundsen a Scott a Nansen a Hillary...nikdy žádný goretex neměli...

Mám po tátovi nějakou německou tuším bundu větrovku z osmdesátých let. Má ripstop, nenašel jsem déšť, kterej by jí propršel, je prodyšná. A žádný logo patentovanýho pablba! Zajímavý...a nestála mě nic. Jen je mi trochu velká :(


s třeba s tim rumunskem bych byl opatrnější, pončo je sice OK na krátký deštík, ale ne na každodenní lijavce a chození s báglem

pod pončem seš za chvíli úplně durch, díky jeho volnému střihu tě furt plácá po stehnech, déšť pak skapává přímo do bot :-((
a usuš boty když ti do nich každej den naprší a večer nemáš kromě lišejníku nic z čeho by šlo rozdělat oheň ...
jo kdybych měl tenkrát aspoň návleky ... sice se v nich taky paří noha, ale dají se zkrátit a neteče do bot seshora

kamarádi co měli gelanotsový bundy a kalhoty byli v poho (když nepočítam normální pocení pod 25kg báglem

na základě těchhle zkušensotí jsem koupil bundu i kalhoty s membránou, na Ukrajině mi díky kalhotám ani v pořádným odpolednovečerním slejváku ani nenateklo do bot 8)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4920
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod pripluv » pát čer 17, 2005 11:48

Jo, návleky se taky sakra šiknou. Takhle jsem se jednou vytrestal v Tatrách. Po slejváku jak sviňa jsem byl celej suchej. Od kolen nahoru teda :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Stanno » pát čer 17, 2005 23:44

Pro Noemi :D
Není nad rady rozumné ženy, je pravda že by holka šlapala bez keců kdyby s ní šla kamarádka, ...a takové kamarádky má :wink: , děkuji!!!
A jakpak to, že ty chodíš sama :wink:, taky máš svou drahou polovičku co mu nedělá dobře příjemná únava? :lol:

A teď pro všechny.
A medvídka bych taky rád uviděl, musel bych být ale já v kleci. Jednou jsem narazil na dvě bachyně se selatama a vyděšení jsme teda byli všichni...já jasně že víc, všechny stromy se mi najednou zdály nízký....Ale byla to krása.

Doufám že návleky nebudu potřebovat :evil: ...Jsem stále "začátečník, co se bojí že umrzne" :lol:

Zdravím všechny a .......povídejte !!!!!!
Stanno
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned čer 12, 2005 20:15

Další

Zpět na Ostatní vybavení