Trekové hůlky - ano / ne

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

vzít si poprvé v životě (bez předchozí zkušenosti) trekové hůlky na Fagaraš?

ano
65
89%
ne
8
11%
 
Celkem hlasů : 73


Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod mvaldo » pát bře 30, 2012 12:21

"hulky" su fajn ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod Chmeld4 » pát dub 13, 2012 11:46

Hůlky sou prima.

Jen přihodim že mám respekt z těch s tlumičema nárazů a šrobovacím teleskopickým skládáním. Už sem viděl hodně lidí co s nima neustále řezalo o šutry aby se uvolnily a dali se složit.
Pro mě tedy vítězí ty s takzvaným Flick Lockem :wink:
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod Vachon » pát dub 13, 2012 12:27

V zime, kdyz ma teleskop tendenci zamrzat, rozhodne. Jinak je sroubovani ok, kdyz se na hulky dava pozor, tzn. prusvih treba u hulek z pujcovny.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod rezna » pát dub 13, 2012 12:33

flick-lock je super - nejen kvuli zamrzani sroubeni ale i kvuli tomu ze proste v -20 se mi nechce sundavat rukavice abych hulkama otocil - v rukavaich to klouze ...

nicmene mam ted LEKI Khumbu s jejich flick-lock systemem a dost nadavam - nvm jestli delam neco spatne ale proste pokud mam flick-lock na volno hulky nedrzi uplne pevne pri zamcenem zamku a obcas se proste slozi, ale jdou mi hulky rozdelat - kdyz kousek dotahnu sroubek flick-locku tak hulky sice neuhybaji pri silnejsim opreni, ale je porod ty hulky rozdelat

toto se mi kdyz jsem zkousel flick-lock hulky od BlackDiamong nedelo ;(
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod grco » pát dub 13, 2012 12:45

Hosi hosi, zabudli ste ale na jednu vec, neni zavit ako zavit. Nemozete usudzovat, ze ked zatacaci zavit na nejakych warpoch za 100kc z tesca nefunguje, tak nefunguje nikde. Ja mam zatacacie Leki 3-4 roky a este mi nezamrzli ani raz, ani sa mi ten zavit nikdy neuvolnil. 0% problemov. Zena ma flick lockove Black Diamondy, tiez sa jej zatial nic nestalo, tiez 0% problemov. Videl som ale na vlastne oci rozne faily aj zatacacich, aj flick lockovych paliciek od roznych inych firiem, naposledy Gipron. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod deckardph » pát dub 13, 2012 13:23

grco píše: Ja mam zatacacie Leki 3-4 roky a este mi nezamrzli ani raz, ani sa mi ten zavit nikdy neuvolnil. 0% problemov.

Tak to je jasný, když nechodíš ven ve špatnym počasí :twisted:
Jinak flick lock sem už testoval v nějakech -15 a uplně v pohodě, řek bych, že už z principu toho mechanizmu tam zamrzání nehrozí...
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod rezna » pát dub 13, 2012 14:07

@grco - prosimte bez do ... - takovy vykriky do tmy - pouzival jsem 3 roky hulky LEKI Retro (korkove madlo, takove zlate, sroubovaci) - a to do doby nez jsem z nich udelal luk a naslednu jednu hulku nekde potratil ve snehu

byl jsem nad miru spokojen s kvalitou hulek - ale parkrat mi proste zamrzly - -20, chumelenice, hulka neustale pichla nekde ve snehu - no rozmrzalo to chvili - a druha vec, proste ten mechanismus neotocis v rukavicich - klouze to a nebo ho poradne nedotahnes

jinak je to OK, akorat to vetsich extremu opruz
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod grco » pát dub 13, 2012 14:46

Mne sa to v rukaviciach toci lepsie jak bez nich, zas zalezi na tom ake mas rukavice :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod grco » pát dub 13, 2012 14:50

Inak, ked tie palice raz nastavim, tak ich tak mam tyzden, az kym ich zas neskladam do auta, takze mne je zamrzanie ukradnute. Pre mna je dolezite aby sa mi neposkladali, ked sa o ne oprem.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod Vachon » pát dub 13, 2012 16:27

Proc mas skladaci? Jednodilny budou lehci a autem je muzes vezt na strese, jestli mas malucha.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod grco » pát dub 13, 2012 16:30

@Vachon: Mam aj neskladaci. Skladaci nosim, lebo niekedy sa mi to moze hodit ich zlozit a dat na batoh, alebo zmenit dlzku, ale v 90% pripadov ich mam nastavene na rovnaku dlzku pocas celej "akcie". Proste som tym chcel povedat, ze ich nenastavujem 10 krat pocas jedneho dna. :)

Netvrdim, ze jeden system je lepsi alebo horsi, len ze ja s twist-lockom nemam vobec ziadny problem. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod TooMooX » sob dub 14, 2012 13:24

deckardph píše:Jinak flick lock sem už testoval v nějakech -15 a uplně v pohodě, řek bych, že už z principu toho mechanizmu tam zamrzání nehrozí...


Hrozí ale při extrémních podmínkách/teplotním šoku. Já je při -30°C nemohl rozdělat. Nejspíš se v nich srazila vodní pára co pak vymrzla. Pravda po několikaminutovém páčení se povedlo.
No pak ještě jednou celodenní brodění se sněhem. Hůlky z 8 hodin na batohu ve větru, mlze, chumelení cca -20°C a také nešli rozdělat. Tedy jednu jsem nějak vypáčil... Na druhou jsem neměl nervy.
http://vodahory.cz/zimni-vybaveni/teleskopicke-hole/gipron-trekove-skialpove-hole-expert.html

Jinak ale bez problému. Moje předchozí šroubovací, když přimrzly. Tak jsem jim vytrhal zámky a bylo po nich :((
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod rezna » sob dub 14, 2012 14:51

grco píše:Inak, ked tie palice raz nastavim, tak ich tak mam tyzden, az kym ich zas neskladam do auta, takze mne je zamrzanie ukradnute. Pre mna je dolezite aby sa mi neposkladali, ked sa o ne oprem.


proc pak ale mas hulky? - takhle jsou ti k nicemu - hulky nastavuju aspon 3x denne - z kopce/do kopce proste musi byt jinak nastavene - v lokti by mel byt stale kolmy uhel - jinak ta hulka nevykonava svou funkci ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod Indy » sob dub 14, 2012 14:55

nemusi, hodne hulek ma rukojeti tak ze se nedrzi jen na jednom miste.

jinak maly odchylky nejsu problem, takze osobne nastavuju minimalne.

Jo, BD flick lock mi taky zamrz, ale je to resitelny.

kdyz zamrzne kuzelka, resitelny to moc neni.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod grco » sob dub 14, 2012 15:12

Jak pise Indy, nastavim na jednu dlzku a podla potreby korigujem sposobom drzania.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod petrbw » sob dub 14, 2012 16:08

já jsem šroubovací hůlky před zimou rozebral, vysušil a vnitřek včetně závitu a plastové kuželky postříkal nějakou nemrznoucí sračkou na zámky aut...Za celou zimu nezamrzly a držely.A to jsem coural po Lysé v těch největších mrazech
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod oodoow » sob dub 14, 2012 18:11

rezna píše:proc pak ale mas hulky? - takhle jsou ti k nicemu - hulky nastavuju aspon 3x denne - z kopce/do kopce proste musi byt jinak nastavene - v lokti by mel byt stale kolmy uhel - jinak ta hulka nevykonava svou funkci ...

Nastatovat hůlky u každýho kopce a nedej bože ještě když jdu traverz, tak si jednu nastavit delší, to bych se asi unastavoval. :roll:
Že jsou takhle k ničemu zkus vysvětlit vývojářům v Black Diamondu a lidem co od nich kupují třeba tyhle Distance Black Diamond™.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod šíp » sob dub 14, 2012 18:19

Taky hůlky v průběhu dne a ani v průběhu delšího treku nenastavujeme. Při týdenním putování je rozložíme na začátku, a pak až při příchodu do civilizace je zase skládáme. V noci je máme uložené v předsíňce stanu, není s tím problém, když máme předsíňky na bocích stanu, tj. délky přes dva metry, a hůlky nijak nepřekážejí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod rezna » sob dub 14, 2012 21:19

no nevim jak vy, ale ja pouzivam opravdu rozsah 120-max. s hulkou delky 135 si do kopce nepomuzu a musim ubrat, s hulkou delky 120 si nepomuzu z kopce, je kratka - ja hulky nastavuju nekolikrat denne, prave kvuli optimu vyuziti zatizeni rukou a horni casti tela na ukor kolen

@Indy - ano znam hole co jdou drzet na vice mistech, tim ale stale drzis to ze mas +- pravej uhel v lokti - a ano maji tu vyhodu ze s nima clovek nemusi sibovat

@oodoow - pokud jdu delsi traverz tak nastavuju - od toho ty hulky mam, aby mi pusobily jako opora - ale dlouha hulka ve svahu traverzu pusobi skvele - vetsinou tak, ze clovek obcas zavadi a malem sam sebe shodi

toz tak
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod Chmeld4 » ned dub 15, 2012 9:08

Nastavuji průběžně podle terénu. Když vidím jak někdo leze do kopce a ruce má na hůlkách v úrovni ramen, tak :shock: ](*,)
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod sobb » ned dub 15, 2012 10:12

taky délku hůlky/hůlek měním, podle terénu - v podstatě automaticky, často i za chůze, nepřijde mi to jako žádná věda ani zdržování ... tedy teď to občas zdržování je - mám staré šroubovací hůlky a už ten závit není jak býval a někdy se špatně chytá
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod grco » ned dub 15, 2012 11:40

Zalezi kde ma clovek hranicu toho co je zdrzovani a co nie. Ja nenosim ani fotak, lebo sa mi ho nechce vytahovat a zapinat, lebo ma to zdrzuje.

Najjednoduchsia varianta, nastavim palice na strednu velkost. Ked potrebujem mensie, napriklad pri traverze, tak si ju chytim pod madlom. Ked potrebujem vacsie, pri zostupe, tak ich drzim tak, ze mam dlan na vrchu madla a opieram sa o ne. Inak nemam problem ist ani do kopca s palicami vo "vyske ramen". Da sa na ne pekne zavesit. :) Fakt sa mi nechce riesit kazdy kilometer na kolko cm si mam nastavit palicky. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod blatta » ned dub 15, 2012 12:14

připojím i svůj názor na hole...
Poprvé jsem je použil loni v květnu při přechodu části nízkých tater(král.hola-čertovica),a musím říct,že s malým 32l batohem a chůzí po úzkých cestičkách,obklopených klečí a borůvčím byly fakt jen na obtíž.
Ovšem na Fagraši s 22kg báglíkem při stoupání/sestupu anebo zdolávání sněhových ploten byly k nezaplacení,po hřebenu jsem je nevyužíval.To jsem měl v ruce kameru :wink:
Takže je potřeba,jako u každého vybavení,se řídít selským rozumem a zkušenostmi nebo doporučením jiných,jestli tu danou věc můžu nebo musím mít a jestli ji využiji.....,popřemýšlet :-k popřípadě si půjčit a vyzkoušet :D
Takže když jdu na těžko,hůlky jsou super,když nalehko,tak se víc kochám přírodou a víc fotím,točím a hůlky neberu :wink:
blatta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř úno 16, 2011 20:38

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod chufu » úte kvě 29, 2012 5:26

Nevíte kde v Olomouci nebo Brně se dají koupit takové ty gumové koncovky aby hůlky neklepaly kovovým koncem o zem? Kolega z práce začal jezdit na bruslích, koupil si k tomu jakési hole a klepe mu to o zem. Já sem mu řekl, že mu to najdu na netu a prd.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod vonkreuz » úte kvě 29, 2012 6:02

Např. český Warp dodává tyhle koncovky - mají uvnitř kovovou vložku/podložku, aby hrot tak rychle neprošel gumou ven. Zkusil bych HUDY, kam Warp dodává věci, které dováží a nebo v Brně pak i GreenSport na Kozí :-k ulici, kam také myslím dodává...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod honzi » úte kvě 29, 2012 7:16

Zrovna v pátek jsem v Hudy v Č.B. kupoval nové koncovky.Jedna za 25 Kč.Jestli je tam kovová vložka nevím.Doma po práci bych se mohl kouknout.
Honzi
Věci se prostě dějí.Čert je vem.
honzi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon říj 30, 2006 8:02
Bydliště: Č.K

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod Vachon » úte kvě 29, 2012 10:55

oodoow píše:Nastatovat hůlky u každýho kopce a nedej bože ještě když jdu traverz, tak si jednu nastavit delší, to bych se asi unastavoval. :roll:
Že jsou takhle k ničemu zkus vysvětlit vývojářům v Black Diamondu a lidem co od nich kupují třeba tyhle Distance Black Diamond™.


Předem upozorňuju, že patřím k nastavovačům (a ještě si v tom libuju), ale docela by mě zajímalo, jak řešíte u vícepolohových držadel řemínek na zápěstí. To ho nějak uvolňujete? Nebo hůlku v té nižší poloze držíte bez něj?
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod keijei » úte kvě 29, 2012 11:02

Hmm, hulky pouzivam jen z kopce v horskem terenu. Jinak ne. Uznavam ale, ze je to velka pomoc.
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Trekové hůlky - ano / ne

Příspěvekod Vachon » úte kvě 29, 2012 11:06

Užíváš-li je z kopce, tak je patrně nosíš i do kopce :lol: (jiná věc je kde)
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení