Iontove vs Red Bull a im podobne

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Astrozzy » stř črc 25, 2007 21:08

Prave mam pred sebou gel od f. Nutrend.cz a citam ze obsahuje taurin t.j. rovanko ako RBull.
Aky je zakladny rozdiel medzi Iontakmi a taurinovym napojom?
Co kupovat resp. ake zlozenie na sportovy vykon?
U oboch typov pisu ze sportovy vykon,.....
Ake su vase skusenosti napr. napoj Isofruit (Iont), speed 8, RB, Enervit,...
Na trhu je toho cela kopa a mam v tom gulas.
Naposledy upravil Astrozzy dne ned črc 29, 2007 14:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Astrozzy
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1173
Registrován: stř lis 1, 2006 21:14
Bydliště: 11km od Trencina

Příspěvekod jedik » stř črc 25, 2007 21:35

Co vim, tak iontaky nemaji povzbuzovat energii, ale dodavat tela mineralie Na a K, jez jsou pri fyzicke aktivite vylucovany potem a jsou pro telo nezbytne nutne. Takze touhle cestou vyrovnavame jejich hladinu.

Naopak energetaky maji nomen omen dodat a udrzet v tele energii prave pomoci taurinu, cukru a kofeinu.

Na me osobne kdyz potrebuji energii, tak funguje Semtex. Iontaky nepiju, verim mineralkam :)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » stř črc 25, 2007 21:56

Energy drink su na nic. Obsahuju dost kofeinu a taurinu, ale ich ucinnost je casovo extremne obmedzena a je vykupena o to vacsou unavou neskor. Nevraviac o tom, ze na niektorych ludi (ako napr. ja) ma kofein a taurin minimalny ucinok.

Ovela lepsi je Energit, ktory tu kedysi odporucal svacko. Obrovska pixla stoji cca 150,-Sk, miesa sa to s vodou a neviem preco, ale naozaj to pomaha.

Jo a z tych naozaj echt povzbudzovakov vyborne funguje Speed8 obzvlast v kombinacii s kafe alebo kolou (proste kofeinom). Vzdy nosim pri sebe jednu zachrannu ampulku, keby v horach niekto uz skutocne nevladal a nechceme, aby ostal na hrebeni (napr. ja). :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod packy » stř črc 25, 2007 22:20

Pri sportu vyuzivam energeticke gely a iontaky. Mam vyzkousene, ze mi to opravdu zvysuje vykonnost (po tom, co jsem zacal jist energy gel pred zavodem a pit jontak, tak jsem se zlepsil o 9 mist v kolobezkove lize (z 15. na 6. misto :) )).

Na povzbuzeni, napr. pri rizeni jsem pouzival RBull ... ale v cykloshopu mi doporucili Shlehu (nebo tak se to nejak jmenuje), a to je opravdu hukot. Obsahuje to je asijske bylinky, lahvicka stoji asi 45 a je to opravdu znat. Pred zavodem to dokaze uplne super nabudit a nema to zadny vedlejsi efekt jako napr. kofein (poceni, tres rukou, atd...)

//edit - http://www.shleha.cz/
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

jezdím

Příspěvekod Aldo » pát črc 27, 2007 13:15

na kafe a pívo *
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Příspěvekod Polky » pát črc 27, 2007 14:12

kto chlemta redbul a spol. ten dopuje = svindluje. Cize len ked je volakto na marach tak nech si da ale inak treba spalovat svoj vlastny cez zimu poctivo nazhromazdeny telesny tuk! :P
Polky
účastník
účastník
 
Příspěvky: 601
Registrován: úte čer 26, 2007 10:46

Příspěvekod Rujir » pát črc 27, 2007 14:16

Polky píše:kto chlemta redbul a spol. ten dopuje = svindluje. Cize len ked je volakto na marach tak nech si da ale inak treba spalovat svoj vlastny cez zimu poctivo nazhromazdeny telesny tuk! :P


A prave preto beriem ten Speed8 len ako prostriedok zachrany v krize. Asi preto som ho este nikdy nepouzil. Vynimku tvoria 100km pochody, tam sa dopujem vsetkym, co pride. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Ionťáky

Příspěvekod Helca » pát črc 27, 2007 14:44

;) mě by vážně zajímalo, jestli stačí ionťáček hypotonický nebo je potřeba izotonický... Není tu někdo s lehkým lékařským či podobným vzděláním? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Re: Ionťáky

Příspěvekod pripluv » pát črc 27, 2007 15:30

Helca píše:Není tu někdo s lehkým lékařským či podobným vzděláním?


Tady jich pár je i s těžkým lékařským vzděláním ... a pak mraky teoretik(c)ů ... :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Helca » pát črc 27, 2007 15:37

Tak šup, neflákat se :mrgreen: a radit :lol: :lol: :lol: :smt024
Hluchému mlčí celý svět. ;)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » pát črc 27, 2007 18:28

já používám na treku a hlavně na kole jednak ionťáky-ISOSTAr, pak pro případ hypoglykemie gely-CASBOSNACK. jo a jelikož od přirození trpím nízkou hladinou kalia = draslík, užívám tabletky draslíku /KAlnormin/. poslední uvedené není volne prodejné, má smysl užívat jen při prokázaném deficitu.normálně užívám 1-2 denně, ale při větší zátěži i 6 denně. deficit poznám podle zvláštních křečí svalů. nejedná se o doping-je to normální tableta s obsahem tohoto prvku. chutná jako koncentrovaná sůl.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » pát črc 27, 2007 19:01

Ja kdyz potrebuju prezit noc a byt funkcni, tak si vetsinou Shock... Je to celkem dobry a pomaha to... Jinak je ale zaklad pit minerlaky kuli iontum a nepodcenovat pravidelne doplnovani tekutin, ktery napr kava z tela odvadi...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonga » pát črc 27, 2007 19:31

na kole jezdím na isostar, jinak z těch plechovek /red bull......../ nepiju nic :ú
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pavproch » pát črc 27, 2007 20:57

když sme loni v létě jeli přes noc od moře, tak mi žena otevřela pixlu teho, co dáváí křííííííídla.... abysem prý neusnul za kniplem.....

ešče fčíl mi stojí..... vlasy hrůzou...

No more!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Vilík » pát črc 27, 2007 20:59

pavproch píše:když sme loni v létě jeli přes noc od moře, tak mi žena otevřela pixlu teho, co dáváí křííííííídla.... abysem prý neusnul za kniplem.....

ešče fčíl mi stojí..... vlasy hrůzou...

No more!


Tobe se po tom podarilo usnout, co? :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » pát črc 27, 2007 21:12

Jo, druhý den..... :wink:

Sladký bublinkatý hubolep..... brrrrrrrrrrr :shock:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Vilík » pát črc 27, 2007 21:19

Ty radsi horke s mirnym bublanim a husto bilou penou?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Helca » pát črc 27, 2007 22:51

Hmmmm, to jsem se toho moc nedozvěděla... :(( zkusím se optat v lékárně, třebas tam bude nějaká šikovná duše, která si dokáže představit jak asi vypadá trek v horách...
Nebo se na to vykašlu a vezmu ten "silnější", naředit se to dá vlastně vždycky...
Hluchému mlčí celý svět. ;)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » pát črc 27, 2007 23:38

Helca píše:Hmmmm, to jsem se toho moc nedozvěděla... :(( zkusím se optat v lékárně, třebas tam bude nějaká šikovná duše, která si dokáže představit jak asi vypadá trek v horách...
Nebo se na to vykašlu a vezmu ten "silnější", naředit se to dá vlastně vždycky...


No ze si to ty, tak som sa pohrabal vo fore a v tomto vlakne som nasiel svackov prispevok, kde odporucal nieco, co na horach naozaj funguje. Citujem presne tak, ako to napisal:

a TU som nasiel este nejaky ten clanocek o spravnej hydrozivotosprave pri turistike ;)
s.

ad.esteze existuje tlacitko upravit :) noo,takze som nasiel aj ten link na tu moju zazracnu zltu skatulku-vola sa to Energia C55 a cena je stale nejakych tych 160,-sk..asi to veru opat po rokoch vyskusam,a uvidime, ako to pojde :climb:

ad2.fuuha, vdaka opat za upravit :prayer: :mrgreen:
moznoze toto by mohlo byt to spravne riesenie (pripadne tu)


Takze Energiu C55 som sebe zakupil, na sebe vyskusal a mozem zodpovedne prehlasit, ze to naozaj funguje. A vyborne. Momentalne to mam navazene po davkach na 1 liter vody v tych uzatvaratelnych sackov a par ich mam vzdy so sebou pre "strycka Nahodu". Vrele odporucam. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Helca » sob črc 28, 2007 0:00

Rujir: díky, nějaké takové info jsem přesně hledala... vytiskla jsem si tabulku se složením a jdu čmuchat jestli se něco takového prodává i tady... Hypotonických ionťáků je hafo, ani nebývají tak drahé jako ty izo-, takže vybírat bude z čeho... :D
Hluchému mlčí celý svět. ;)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod Helca » sob črc 28, 2007 0:01

a třebas budou mít i Energii C55 :wink:
Hluchému mlčí celý svět. ;)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » sob črc 28, 2007 0:02

Helca píše:a třebas budou mít i Energii C55 :wink:


No rozhodne nie je zac. Tu to nie je problem zohnat v kazdom obchode so sportovou vyzivou, ale ako je to v CR to vazne netusim. Good luck! *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Helca » sob črc 28, 2007 0:20

...nedostatkom vody sa zhusťuje krv, tým sa zníži jej tlak (môže to viesť až ku kolapsu). Zhorší sa okysličenie krvi a tým aj zásobovanie kyslíkom pre všetky tkanivá. Zhustená krv viac zaťažuje srdce (zvyšuje jeho frekvenciu)...: cit. z http://www.kstst.sk/pages/vht/pitrez.htm
Toto přesně se mi stalo v sedle pod Pietrosulem na Calimanu... (kvůli bouřkám jsme zkysli ve stanu celý den) a nikdy nezapomenu na ten 40km úprk v šest ráno, hned po 200 m od tábořiště jsem se složila - zašedlo mi před očima a rychlost srdečního tepu se přiblížila 150..., a to jen proto, že jsme neměli dost pitné vody (natož nějaké minerály do ní)... Pak jsem se celých těch 40 únikových kilometrů sotva držela abych viděla nějak jinak než šedě... Ztráta minerálů a tekutin (pokud už je) se dá jen obtížně a hlavně pomalu dohnat...
Hluchému mlčí celý svět. ;)
Helca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 87
Registrován: ned črc 22, 2007 12:51
Bydliště: Brno

Příspěvekod Labash » sob črc 28, 2007 12:47

pavproch píše:když sme loni v létě jeli přes noc od moře, tak mi žena otevřela pixlu teho, co dáváí křííííííídla.... abysem prý neusnul za kniplem.....
ešče fčíl mi stojí..... vlasy hrůzou...
No more!


tak konkretne redbull ja zrovna muzu, a kdyz se to jeste treba navecer v hospode namicha s vodkou, tak pak je to parada :mrgreen:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Rujir » sob črc 28, 2007 14:15

Labash píše:tak konkretne redbull ja zrovna muzu, a kdyz se to jeste treba navecer v hospode namicha s vodkou, tak pak je to parada :mrgreen:


Pani doktori ti urcite vysvetlia, preco to nie je prave idealny drink... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Labash » sob črc 28, 2007 14:19

Rujir píše:
Labash píše:tak konkretne redbull ja zrovna muzu, a kdyz se to jeste treba navecer v hospode namicha s vodkou, tak pak je to parada :mrgreen:

Pani doktori ti urcite vysvetlia, preco to nie je prave idealny drink... :mrgreen:


jo tomu verim, uz sem nake zvesti slysel, ze to nejni ouplne okej :mrgreen:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Rujir » sob črc 28, 2007 14:21

Labash píše:jo tomu verim, uz sem nake zvesti slysel, ze to nejni ouplne okej :mrgreen:


Nic strasne. Akurat si das tri taketo drinky a 2x prekrocis doporucenu dennu davku kofeinu a taurinu. A srdiecko z toho vraj radost nema... :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Labash » sob črc 28, 2007 14:28

Rujir píše:
Labash píše:jo tomu verim, uz sem nake zvesti slysel, ze to nejni ouplne okej :mrgreen:


Nic strasne. Akurat si das tri taketo drinky a 2x prekrocis doporucenu dennu davku kofeinu a taurinu. A srdiecko z toho vraj radost nema... :mrgreen:


to asi nema, kdyz ono je to tak dobryyyyyyyy :mrgreen:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod Rujir » sob črc 28, 2007 14:34

Labash píše:to asi nema, kdyz ono je to tak dobryyyyyyyy :mrgreen:


Kofila je lepsia. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Labash » sob črc 28, 2007 14:40

Rujir píše:
Labash píše:to asi nema, kdyz ono je to tak dobryyyyyyyy :mrgreen:

Kofila je lepsia. :mrgreen:


tak jako kofila nejni spatna :mrgreen: , jenze to je neco jineho, ten redbull s vodkou to je jako drink, ktery nakou chvili vidrzi, kofila je hned fuc
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Další

Zpět na Ostatní vybavení