Iontove vs Red Bull a im podobne

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod Rujir » pon črc 30, 2007 22:34

chonda píše:Já už se chtěl zeptat, ve které knížce to bylo...Aneb Není důležité, kam běžíš, ale od čeho utíkáš :)


:smt023
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Labash » úte črc 31, 2007 6:23

šíp píše:musím se Astrozzyho zastat.


to ja taky, nemyslim, ze na tom byl tak spatne, pac postavil stan, i tu diru nasel, dosel tam po vlastnich, kdyz sel jeste pro pivko tak se dokazal s poldikem vratit na to same misto, proste mu to jen v hospode trosku vic kecalo, ale zato byla desna sranda (chtel sem napsat prdel, ale to se asi nesmi, nevim)... takze tak :wink:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod šíp » úte črc 31, 2007 6:48

přesně tak. srazík byl super, sice jsme trošku popili /VŠICHNI/, byla sranda, nikdo nedělal problémy /ta troška ostudy na Valmontu se nepočítá/. navíc to nebyla ostuda tak jak by si někdo představoval-kdyby to nebyla oblíbená destinace výletů mojí máti tak bych to ani neregistrovala. jenže přeci jenom i přes svůj věk chci aby o mě rodiče ještě nějaké iluze měli
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod george1 » úte črc 31, 2007 10:25

Rujir píše:
Polky píše:A prave preto beriem ten Speed8 len ako prostriedok zachrany v krize. Asi preto som ho este nikdy nepouzil. Vynimku tvoria 100km pochody, tam sa dopujem vsetkym, co pride. :mrgreen:


Speed 8 můžu doporučit, ale opravdu jako nouzovku. Loni jsme zakufrovali v mlze a dešti na 48 hodin v údolí na Rodně. Nejdřív 400 metrů dolu po louce, pak 400 metrů po hubě lesem až k nějakým vodopádům a pak zase 800 metrů nahoru po kamenech a nakonec 10 hodin kosodřevinou až do lesů nad Borsu. Speed 8 jsme každý brali 4x, vždycky ráno a okolo druhé odpoledne a musím říci, že nám hodně pomohl. I koncetrace na cestu je lepší. Problém je, že si člověk neuvědomí, že musí jíst a vlastně jede na doraz. My žvejkali energetické tyčinky, takové ty, co se musejí zapíjet hodně vodou a bobtnají (stojí asi 40 Kč kus). V Borse jsem ale musel koupit placatku vodky, protože teprve potom se mi povedlo spát a pak jsem spal asi 15 hodin. Výhodou Speedu je, že jsou v něm minerály a že je lehounkej.
george1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 882
Registrován: úte črc 10, 2007 11:58
Bydliště: Praha, převis u Tošovskejch a řopík u Králík

Energetické nápoje

Příspěvekod fps » pon říj 11, 2010 15:41

Mam dotaz zda má podle vás opodstatnění používat pří tůrách energetické nápoje, nebo stačí multivitamín a voda, jestli používáte energetické nápoje tak které doporučujete a které nedoporučujete
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Energetické nápoje

Příspěvekod Voko » pon říj 11, 2010 15:46

Pro běžnou turistiku to nemá smysl. Normálně tahám i na tůry kolem 40km obyčejnou vodu.
Na dlouhé trasy v kuse, nebo běh už má smysl nad energetickým nápojem uvažovat.
Uživatelský avatar
Voko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 931
Registrován: pon bře 23, 2009 20:28
Bydliště: Ostrava

Re: Energetické nápoje

Příspěvekod vonkreuz » pon říj 11, 2010 16:13

fps píše:Mam dotaz zda má podle vás opodstatnění používat používat tlačítko "Hledat" a mozek, nebo stačí jen založit svoje jedinečné vlákno, jestli používáte mozek tak které hemisféry doporučujete a které nedoporučujete
:axe: ](*,)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod zbuddy » pon říj 11, 2010 16:27

:finga:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod axi12 » stř úno 4, 2015 9:42

Tak jsem pročetl toto vlákno, kde teda tak půlka je jen o chlastání piva, ale nevadí :twisted:

Doposud jsem pil hlavně čistou vodu, čaj, ale asi to není to nejiděálnější, tak přemýšlím, co na příště naředit do flaši. Koukal jsem na věci od nutrendu, ale maj toho tolik, že se v tom člověk moc nevyzná :D Používáte někdo ten isodrinx? Popř. používátě někdo bcaa, popř. nějaké jiné věci při větším a dlouhodobějším výdeji energie/minerálů/čehovšehoještě ?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod pickard » stř úno 4, 2015 9:54

Piju průběžně vodu a následně pivo. Ale pokud mám dojem, že jako fakt sportuju, jako fakt megahustě, tak piju průběžně Enervit G sport (ředěnej iso až hypo) a po skončení Enervit R2 na regeneraci.

Samozřejmě neumím naprosto nijak poznat, jestli to něco dělá. Pocity jsou jedna věc, ale objektivní pokus v podstatě udělat nejde.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod wawrik » stř úno 4, 2015 10:14

axi12: Nech to nepíšem znova, kukni sem alebo sem, o izotonickom nápoji sem.

BCAA mi dosť nefungujú, širokospektrálne aminokyseliny (konkrétne tieto) áno.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Lipon » stř úno 4, 2015 14:25

Axi - od Nutrendu míchám Unisport
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Aldo » stř úno 4, 2015 16:39

Já jezdil jednu dobu hodně v létě na bajku po Hvaru. Teploty kolem +40 na slunku i více a do flašky jsem si dával klasický ISOSTAR a v prvním krámě jsem vždycky do sebe obrátil třetinku píva a bylo to bez následků, a to jsme dávali aj 50-60 kiláků terénem.
Užíváním jakýchkoliv "sraček" ti asi může pomoct ale kde je hranice, kdy pomůžou a kdy ne je dost neurčitá a u každého trochu jiná.
Tak jak píše @pickart, pkud se dlouhodobě nesleduješ, tak o nějakém smysluplném osobním závěru si můžeš nechat jenom zdát.
Někdo při větším výkonu nemůže jíst, tam bych třeba viděl jistou možnost použití ale... chce to zkoušet, laborovot a sledovat se.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mifr » čtv úno 5, 2015 7:04

Já používám dlouhodobě tento nápoj, který si ředím dle potřeby. Je chuťově moc dobrý (alespoň většina příchutí - lze dohledat v diskuzi k produktu). Používám ho na kolo, běžky i při futsalu...Dříve jsem používal Nutrend Unisport, ale teď už několik let pouze tento...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod scinkk » čtv úno 5, 2015 20:11

Doposud jsem pil hlavně čistou vodu, čaj, ale asi to není to nejiděálnější


Jako ze mas pocit, ze je treba jeste dostat do sebe krute zaplacene cukry, nejake ty umele vyrobene zbytecnosti a par kilo umelych sladidel? :)

Zalezi co od toho ocekavas, jeste chapu, ze to do sebe nekdo laduje, kdyz krute dupe do pedalu bez jidla cely den. Pro turistiku a treking vcetne VHT je to imho zbytecne. Bez prisunu vitaminy a mineralu si telo urcite poradi mnoho dni, kor pokud nebudes mit vyslovene chudou stravu. A kdyz uz, tak bych vzal nejaky kvalitni komplex vitaminu a mineralu v kapslich nez tyhle lacine cosi v napojich.

V ramci udrzeni vykonu a regenerace je to pak hlavne o cukrech a bilkovinach. Behem dne a na konci to chce hlavne cukry, z toho se doplni energie do svalu nejrychleji. Aby mely svaly dost vyzivy k rustu (ci stagnaci) a regeneraci pres noc, chce to i doplnit bilkoviny. Tam pak hodne zalezi jaka je strava/vecere a zda je treba jeste dodat neco navic.
Nekdo pri nedostatku energie behem dne zobe hroznovy cukr, coz neni uplne idealni, nekoho to muze slusne rozhodit, zajimavejsi je treba palatinosa, coz je takovy lehce zpomaleny cukr. :) Ale treba pokud pijes cestou sladky caj, tak bych to vubec neresil :)
A v lete to resi to nealko pivo :) Osobne mu dam prednost vzdy pred nejakyma iontakama a nedej boze energetakama :)

Co se tyce bilkovin, ty Beef Aminos muzou byt zajimavy, kor nalecno po vykonu, kde se vyuzije rychlejsi vstrebatelnost nez amino z bilkovin z bezneho jidla. Ale je to celkem zbytecne drahy zdroj amnikyselin oproti treba tem ze syrovatky. Vyhoda je, ze je to v kapslich a nemusis resit rozmichavani. Ale zas porce 3-5g bilkovin neni nic moc zajimaveho, to ziskas i z orechove tycinky :)
Nebo si s sebou muzes zkusit vzit cisty L-Glutamin, ktery se hodne uplatnuje v regeneraci a ten se dobre rozmicha v cemkoliv.
Treba pro vicedenni VHT uz ma podle me nejaky pridavek bilkovin smysl, pokud kazdy den nekoncich se steakem na taliri :)

No jinak bych se osobne vyhnul Nutrendu. Treba ten Enervit se tvari jako mnohem kvalitnejsi sortiment.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » čtv úno 5, 2015 22:29

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » čtv úno 5, 2015 22:39

booze píše:Samotna voda, zvlast ledovcova, neni moc dobra...

Mne tedy voda v Alpach vylozene chutna, kdyz netece primo z ledovce, to je pak destilka bez chuti. O kus niz uz ale byva skvela a je skoda ji kazit nejakymi nesmysly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » čtv úno 5, 2015 22:52

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » čtv úno 5, 2015 22:56

Chapu, chybi ti v ni chlor :twisted: Ja to mam naopak, u nas radej kupuju slabe mineralky a z kohoutkove delam akorat caj.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » čtv úno 5, 2015 23:08

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:12, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » čtv úno 5, 2015 23:12

Divne, mne se tam barvi i chutna dobre. Mozna by to chtelo zmenit caj ;-) Navic minimalne ve vapencovych Alpach by mela byt naopak voda tvrda. Chutna jinak, nez na hlavnim hrebenu.

Jen jestli to nejsou ledvinove kameny :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Indy » čtv úno 5, 2015 23:21

no a prave ta vapencova, tvrda voda hur extrahuje caj, ale taky hur mydli, a vubec..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » čtv úno 5, 2015 23:24

Taky bych to tak cekal. U rodicu na Morave je voda celkem tvrda, na caji to sice nepoznam, ale na myti jo a fest. Zvlast vlasy nic moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Indy » pát úno 6, 2015 10:52

okoli Krasu, nebo napr. Prostejov je tim znamy, a vodovodni baterie jsou spotrebak.

oproti tomu Slovacko, Valassko na slepenci ma krasne mekkou vodu.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » úte srp 15, 2023 16:16

Minuly tyden me ve vedru zacala bolet hlava. Dal jsem si ISOSTAR POWERTABS 120G POMERANČ a trochu to pomohlo, ale nic moc. Existuje neco silnejsiho? Mel jsem sacky maxi nutrition a ty nefunguji vubec.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » stř srp 16, 2023 7:56

booze píše:Existuje neco silnejsiho?

Ale samozřejmě, dokonce bez umělin co maj ty komerční už hotový, akorát s tím má velká část lidí problém, to by myslím nemusel být tvůj případ, tak ti dám radu. Nakup si čistý suplementy, kvalitní, jen daná látka bez balastů okolo. A z nich si potom namíchej přesně co, kolik a v jakým složení potřebuješ podle toho kam, jakým stylem, za jakých podmínek atd jdeš. Lepší řešení asi není a ty bysis s tímhle poradit mohl. Jen to může být chuti poněkud nevábné, ale lepší, než aby to bylo uměle dochucený a dobarvený vším možným... Takhle aspoň víš, co sis tam dal. A můžeš si to vzít ven sypký a udělat si vždycky čerstvý pití. Ušetříš tak váhu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » stř srp 16, 2023 8:23

Jenomze to slozeni si nevycucam z prstu a nechci si odpalit ledviny, ze dam neceho od oka, asi, taak.
Isotonicky napoj by mel byt slaby a mel by se podobat slozeni krve.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » stř srp 16, 2023 10:04

Proč cucat z prstu? Existují receptury, postupy (nehledat u influencerů). Proč od oka? Jsou váhy co váží přesně na 0,00g. Případně se to dá konzultovat s odborníkem a dostaneš čísla přesně na míru pro tvůj organismus.
U tebe se divím, že ti to přijde složitý. Zrovna tobě to myslí víc, než většině zdejších.

Btw, kurvit si tělo těmi barvivy a ostatním balastem v Isostaru ti nevadí, nebo jen nevíš, co to uvnitř dělá?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Reccol » stř srp 16, 2023 14:12

booze píše:Minuly tyden me ve vedru zacala bolet hlava. Dal jsem si ISOSTAR POWERTABS 120G POMERANČ a trochu to pomohlo, ale nic moc. Existuje neco silnejsiho? Mel jsem sacky maxi nutrition a ty nefunguji vubec.


Relativně nedávno jsem řešil nákup ionťáku pro řádově stovky fyzicky poměrně zadřených lidí na letní měsíce a v poměru složení/cena/výkon/reputace firmy mi nejlíp vyšlo toto https://www.prom-in.cz/supreme-iont/.

Jsou tam nějaká sladidla, bez kterých bych se osobně obešel, ale na běžném (CZ/SK) trhu nic moc lepšího není a zpětná vazba je taky veskrze pozitivní.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » stř srp 16, 2023 16:19

Hlavne tam vidim celkem dost vitaminu, to by v intaku by nemelo, ne? Nevim, kolik se toho za den vypije, ale treba 5 ug vitaminu B12 je celkem hodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení