Iontove vs Red Bull a im podobne

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 20:10

Tos našel kde? Nějaký starý info?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » pát srp 18, 2023 20:12

Vzdyt je to primo na te linkovane strance a jeste cervene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 20:17

Nojo :D
To lze prodávat jakože pro lidi a napsat pro veterinární účely? Kdoví, jakej je k tomu důvod. Legislativa, jako s jinými látkami, které nejsou (v ČR) schválené pro lidi? Co jsem koukal na chování týhle formy hořčíku v organismu, nezdá se to marný..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » sob srp 19, 2023 9:25

mike píše:Na to bych nedal, nekteri doktori jsou schopni rikat naproste nesmysly.

Nestras, chodim s nim na pivo. :mrgreen:
apuka píše:Takze je ponekud blbost napsat, ze pri hodne potivych aktivitach pot obsahuje predevsim vodu - samozrejme, je to pravda absolutne ale vubec ne ve srovnani s mene potivymi aktivitami

Mechanika poceni by mela byt takova, ze napr u toho sprintu telo poti jen vodu, aby chladilo. U maratonu poti vodu a uz i sul, protoze to nestiha filtrovat. Kratkodobe teda iontaky nepotrebujes viz hrany ve fitku, ale pri vytrvalostnich aktivit uz ano.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Reccol » sob srp 19, 2023 11:28

Etheric píše:https://www.brainmarket.cz/brainmax/per ... ad5e6ab2d8
Maj i malát. Používám, super, čistší produkt neseženeš.


Tohle je stejná forma magnesia i B6 a vyjde tě levněji https://www.kulturistika.com/sportovni- ... nesium-p5p, pokud se z nějakého důvodu nebudeš točit na P5P, tak tohle si můžeš dávkovat dle potřeby a složení je taky čisté https://www.kulturistika.com/sportovni- ... sglycinate

Pokud tedy chceš konkrétně bisglycinát.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod apuka » sob srp 19, 2023 16:39

Technicka:
Pokud porovnas cenu za stejne mnozstvi Mg, tak to uz levneji nevychazi, spise naopak...
Navic nikde nevidim plne slozeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » sob srp 19, 2023 17:40

SLOŽENÍ:
bisglycinát hořečnatý (nepufrovaný), želatinová tobolka, protispékavá látka: stearan hořečnatý; vitamin B6 (pyridoxal-5-fosfát)

Něco je tam navíc. Plus jak říká apuka, musíš přepočítat využitelný množství. Tak či onak - první a zásadní kritérium je čistota složení. Cenu u věcí který strkám do těla a ony tam mizí neřeším, jdu po kvalitě.
Ani toto nezní přesvědčivě
ve 2 kapslích
Bisblycinát hořečnatý1300 mg
z toho hořčík150 mg (40 % RHP*)
Pyridoxal-5-fosfát20 mg

Slabota...

Btw, psal jsem ofiko dotaz na ten veterinární hořčík. Možná je to jen v rámci Evropské Utopie neschváleno pro lidi, ale v USA třeba jo. Nevim a nemám teď čas to hledat, tak jsem napsal výrobci a o odpověď se podělím.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » ned srp 20, 2023 7:26

@etheric tady mas Nuun isotonicky napoj bez chemikalii. https://nuunlife.com/products/nuun-sport
INGREDIENTS: Citric Acid, Dextrose, Sodium Bicarbonate, Potassium Bicarbonate, Sodium Carbonate, Natural Flavors, Potassium Chloride, Magnesium Oxide, Calcium Carbonate, Stevia Leaf Extract, Avocado Oil, Beet Powder Color.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » ned srp 20, 2023 16:28

Dík, kouknu jestli se to dá sehnat i v ČR..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Dromedaro » pát srp 25, 2023 20:09

Chci se zeptat. Jak jsou teď ty horka a já chodím delší trasy nebo jezdím na kole, tak i když piju vodu, tak jako kdybych potřeboval vodu s něčím. Třeba včera jsem vypil 4-5 litrů vody z pramenů nebo ze studní, které jsem potkal. Pak už mám stav, že tělo jako by vodu nechce, je mi z toho už trochu blbě, ale zase mám jako kdyby nutkání furt pít. Není na tohle dobrý nějaký ten ionťák nebo co pít? Napadá mě, že je to tím, že tělo chce nějaké minerály nebo co tím horkem a pocením při námaze ztrácím. Jak jsem přijel večer, tak jsem si dal pivo a rajčatový salát s octem, solí, pepřem, cibulí, ale stejně jsem tu chuť se něčeho napít měl pořád. Jsem si myslel, že ta sůl a ocet tomu pomůže.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » sob srp 26, 2023 6:12

@Dromedaro: když jsem šel Camino, měl jsem pak s příchodem léta a v důsledku posunu směrem na jih zezačátku podobný stavy, co popisuješ. Spotřeba vody byla i 6l na den. Cestou ve městě byla sportovní / fitness výživa, obchod jako prase, tak jsem popsal prodavači svůj problém, řekl jak kam a kudy jdu a on bez přemýšlení sáhnul do regálu, vytáh takový pytlíky s něčím, co chutí a konzistencí připomínalo nepovedenej sirup. Z toho, co mi říkal, jsem pochopil, že nemusím toho tolik jako píšou na obale a že místo do litru mi stačí do dvou, když neběžím. Furt dumám nad tím, jak se to jmenovalo, bylo to něco španělskýho. Dokonce už ani nevim, co to všechno obsahovalo. V ČR jsem podobný pytlíky viděl, tys mi teď připomněl, že jsem chtěl vyzjistit, zda jsou některý z nich stejný či podobný tomu, co jsem měl. Když neznám složení, budu to muset nastudovat, přijdu na to, co je dobrý k tomu účelu a podle toho najdu výrobek. Nebo se zeptám na eshopu. Nebo někdo zdejší ví, jaký pytlíky (s jakým složením) mám na mysli.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 26, 2023 11:13

Ten stav, co popisuji, jsem měl i večer, když jsem se vrátil, jak jsem zmínil. Druhý den ráno, jak jsem se vzbudil, tak jsem měl hned hroznou chuť na šťavnaté ovoce jako je pomeranč, jabko, hrozny atd., což normálně nemívám. Odšťavnil jsem si jablka s mrkví a vypil jsem asi půl litru toho a pak už mě to přešlo. Tak tam nějaký deficit vitamínu a minerálu asi bude.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2023 12:57

@Dromedaro: Skoro jiste jsi mel problem s nedostatkem mineralu. Nezapomen, i kdyby ses nahodou moc nepotil, ale kdyz vypijes 4-5 l vody, to se musi nekde z tela dostat ven - a bere to sebou i ty mineraly, at uz to je pocenim nebo moci. Jedine dychanim a difuzi pres pokozku to budes mit vice-mene cistou vodu, ale to zdaleka neni tak moc.

Takze, jak uz se to psalo, nevim, jestli v tomto nebo jinem vlakne, musis mineraly doplnovat. Hlavne sodik (sul) a horcik. Doporucuji mit vodu s umeoctem a citronovou nebo limetkovou stavou. Kolik ceho do te vody dat si musis sam vyzkouset. Nebo jablecny ocet a tu stavu a do toho trochu soli. Pokud nenosis sebou celou zasobu vody, tak si udelej napr. do litrove (nebo i mensi) etky trochu silnejsi napoj a vzdy, kdyz si nekde odfiltrujes/naberes cistou vodu, tak do ni trochu nalej.
Jeste neni uplne zahozeni ani kdyz si vezmes sebou pullitrovku (nebo 0,33l) Coca coly a jednou za cas si z nej loknes. To je dobre na doplneni energie, ale i mineralu. (Jen je lepsi "zapadni" CC nez u nas, venku vetsinou je to opravdu s cukrem a ne nejakym sirupem - samozrejme, zadne CC Zedro, Ligth a pod.). Pravda, u nas Ti taky pomerne dobre poslouzi Kofola, jen ta mi prijde, ze v tom teple po odpijeni vice "ztraci chut", proste na konci uz neni moc k piti.

Samozrejme si muzes koupit ruzne presne odmerene kapslicky nebo gely nebo co ja vim co, ale moje zkusenosti ukazuji, ze uvedene je plne dostacujici - a hlavne jednoduseji sehnatelne, teda pokud si vezmes trochu umeoctu z domu, toho moc neni treba. Nekde na jihu Evropy jeste dobre poslouzi jako "prvni pomoc" i olivy, u nas kvasak nebo cerstve kysane zeli.

Manzelka delavala predtim vodu s cerstvou pomerancovou stavou (kdyz nebyla, tak 100% sterilovana z krabice), tak 2 dc stavy na 1-1,5l vody, ji to docela vyhovovalo, ale mne to hodne vysusovalo v krku. Ta voda s umeoctem a citr/lim stavou vyhovuje vice. Uplne nejlepsi je to zkombinovat vsechno - trochu umeoctu a k tomu jak limetkovou, tak i citronovou stavu/vymackany citron. Pouzivali jsme ted na horach - a to i nad 3000m slunce palilo, jak u nas nezazijes (UV index 11+), sice namerena teplota mozna nizsi kvuli vysce, zato ucinek ("odsavani" mineralu a vody) silnejsi nez u nas pri 35 stupnich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 28, 2023 20:29

S tím jablečným octem to vyzkouším. Ale mám jednu láhev a většinou po cestě doplňuju z pump nebo studánek. Když po cestě nic není, táhnu všechnu vodu z domu. Tak ten jablečný ocet bych si dal do nějaké lahvičky a doplňoval do nové vody. Zkoušel jsem to doma, ale chce to jen trošičku v mém připadě. Jak je to tam cítit moc, tak nevím, tohle pít celý den, by mi nechutnalo. Leda to osladit třtinovým cukrem.

Ale jak je to s octem a plastem? Na těch mých cyklo lahvích bylo přímo napsáno nedávat do nich kyselé tekutiny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 8:48

apuka píše:Manzelka delavala predtim vodu s cerstvou pomerancovou stavou (kdyz nebyla, tak 100% sterilovana z krabice), tak 2 dc stavy na 1-1,5l vody, ji to docela vyhovovalo, ale mne to hodne vysusovalo v krku. Ta voda s umeoctem a citr/lim stavou vyhovuje vice. Uplne nejlepsi je to zkombinovat vsechno - trochu umeoctu a k tomu jak limetkovou, tak i citronovou stavu/vymackany citron.

Dneska rano vyzkouseno. Jablecny ocet, jablecny dzus a voda. Pitelne to je, funguje to na zizen, jen ja mam problem s chuti. Mam pocit, ze piju zkazene vino. 8-[
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 8:51

jablecny ocet obsahuje jen draslik a jinak nic. Takze se to musi jeste necim "najontovat" sul a soda bikarbona plus horcik a nevim co jeste. Takze to je spis na zizen. Driv se to u nas hodne pilo ocet, sul a soda bikarbona. Bavila me reakce sody a octu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2023 9:08

Proto jsem psal taky, ze pri jablecnem octu se tam jeste musi pridat trochu soli. Sodu bikarbonu jsem schvalne nepsal prave kvuli mozne reakci s octem :-).
Horcik do toho nemusis pridavat, male mnozstvi (co se ztrati potem) muzes doplnit ve strave (orisky, cokolada) a pokud potrebujes vetsi mnozstvi na svaly a pod, tak je to lepsi resit jinak, primo magneziovym napojem nebo talbetkou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2023 15:17

Hmm, neni lepsi si misto chemickych pokusu s sebou vzit nejakou slabsi mineralku? Na nedelni vylety u nas beru mattonku a/nebo magnesiu. Dve 1.5 litrove flasky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 15:48

To je napad... a na tyden si dam do batuzku karton Matonek.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2023 15:50

Pak budes velky a silny :twisted: Pisu na den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 15:54

mike píše:Pak budes velky a silny

Ja radeji to IQ
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2023 16:01

To jsi dostal od rodicu a nevylepsis ho, svaly se daji natrenovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Dromedaro » úte srp 29, 2023 16:29

Spíš než chemické pokusy mě odrazuje chuť nápoje z octu, citronu, jedlé sody a soli. To bude lepší koupit nějaké šumivé tablety.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4387
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » úte srp 29, 2023 20:52

Doplním info o tom "veterinárním" hořčíku.
Přesně jak jsem myslel, legislativa. V Americe i jiných státech je to běžně k lidské spotřebě, ale v EU tato forma není schválena, nikdo se tím zatím nezabýval. Jako s jinými léky či doplňky stravy, které jsem musel svého času shánět po všech čertech za velký peníze na černým trhu, páč v USA běžně používané, v EU neschválené a nedostupné (schválená a dostupná náhrada bohužel nefungovala)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod apuka » stř srp 30, 2023 11:13

Etheric píše:v EU tato forma není schválena, nikdo se tím zatím nezabýval. Jako s jinými léky či doplňky stravy
Ono je to dano tim, ze v Americe bud na tyto doplnky stravy nepotrebujes schvalovani nebo ano, ale je to jednak mene prisne a jednak se to firmam oplati, bo toho prodaji hodne. Zato v EU potrebujes mit i pro doplnky stravy schvaleni o zdravotni nezavadnosti. Ty testy nejsou sice tak dukladne a drahe jako pri lecich, ale i tak se toho docela dost testuje a zkouma, proces neco trva - a je docela drahy. Takze mnoho firem moc investovat do toho nechce a prodava to jako veterinarni doplnek - na to tyto testy nepotrebujes. Navic to nemusi byt zdaleka ani tak "ciste" jako pro lidske doplnky ani se nemusi nijak hlidat davkovani.

Ten Tvuj postoj tady je trochu v protikladu s tim, cos Mawenzi psal o kosmetickych vyrobcich a jidle...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod Etheric » stř srp 30, 2023 12:19

apuka píše:Ten Tvuj postoj tady je trochu v protikladu s tim, cos Mawenzi psal o kosmetickych vyrobcich a jidle...

Nechápu. V USA i jinde něco schválí a často pak i v EU, jen to trvá, a stojí peníze, jak píšeš.
Hodně věcí je v zahraničí zcela známých, prověřených, užívaných, ale v EU to schváleno není. To o bezpečnosti nic nevypovídá. V některých státech USA je navíc to testování extra přísný a hodně věcí neprojde.
Nemusí ten doplněk být nutně škodlivý, může být jen škodlivá byrokracie. Jako u některých léků, co mi byly doporučeny, ale z důvodu byrokracie tu nejsou a dr mi natvrdo řekl, že bude nejlepší, když si to a to seženu na černým trhu, a doporučil dávkování. Že prý to dostupné tady by mi nepomohlo.... Borec, většina doktorů ti napíše co je dostupný a nazdar.
Tak či onak, než bych takovou věc užíval, sehnal bych si studie ztama, kde to schválený je a dle toho se pak rozhodoval...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Iontove vs Red Bull a im podobne

Příspěvekod apuka » čtv srp 31, 2023 9:33

Ja jsem se na ty rozdily ve schvalovacim procesu a pozadavcich na "bezpecnost" pred nekolika lety kvuli necemu chvili koukal a teda mi prave u potravinovych doplnku prislo, ze v USA je to vyrazne "volnejsi", projde tam hodne veci, ktere v EU uz jsou duvodem na nepovoleni. Skoro by se dalo rict, ze v USA to funguje stylem, "povolime, kdyz neni neco prokazatelne skodlive" a v EU "nepovolime, pokud je tam nejake podezreni, ze by neco mohlo byt skodlive". Proste naprosto odlisnu pristup.

A opakuji - ve veterinarnich pripravcich nemusis mit tak ciste ingredience, mohou tam klidne byt nejake "balasty", nehlida se natolik stale presne slozeni ani hygiena vyroby. Takze je docela vetsi moznost, ze se tam nalezne neco, co Ti muze nakonec skodit.

No a to, ze milion lidi tvrdi, ze neco nicemu neskodi jen na zaklade svych zkusenosti, ze oni si niceho nevsimli pri kratkodobem pouzivani jeste vubec neznamena, ze pri dlouhodobem zkoumani se neco neprojevi - a taky, ze milion prvnimu cloveku to zdravi poskodi docela silne uz pri prvnim pouziti. Coz muze byt zrovna Tvuj pripad, kdyz Tvuj organizmus reaguje na veci ne uplne standardne. Takze ruzna tvrzeni o neskodnosti, ale zadnou dukladnou studii nepotvrzene jeste nemohou byt podkladem pro schvaleni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení