DIY Smart tube

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod šíp » pát srp 7, 2009 15:42

jsou tam dva adaptéry. Přímo šlauch je na PEtku, jeden malý adaptér na Sigg, druhý velký na NAlgene
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod vonkreuz » pát srp 7, 2009 16:18

mayya píše:Pls co je to Nalgene? Na širokou siggovku to bohužel asi není, co? :-k

Nalgene je výrobce polycarobonovych lahvi - kukni do papiroveho katalogu Hudy... ta Convert tube je na straně 163 dole a flašky Nalgene na další straně * Ale ten Convert pasuje myslim jen na tu "užší" Nalgene (např. model NG 2). :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod mayya » pát srp 7, 2009 19:14

Díky! Tak to se stavím mrknout na to live :ú .
Že nedostanete vždy, co chcete, je někdy obrovské štěstí.
(dalajlama)
Uživatelský avatar
mayya
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2791
Registrován: úte srp 21, 2007 22:09
Bydliště: Brdy, různě po světě

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod dogee » pon srp 10, 2009 11:15

tak v patek jsem zakoupil convertube a spokojenost!! vyzkouseno jak na sigg tak na nalgene (na klasicke s velkym uzaverem)

vse krasne tesni, nic netece, neni potreba nasavat jak o zivot, piti je jednoduche - doporucuju

OT: lahve nalgene jsou naprosto super, neznicitelny, muzes do nich nalit varici caj nebo dat do mrazaku, prezijou vse. Jsou pruhledny a maji odmerku jak v ml tak v oz, coz se hodi pri vareni. Jednu lahev mam od roku 2003 a je pouze trochu podrena. Druhou jsem bohuzel ztratil. Naproti tomu sigg je uz cela domlacena a pomackana.
dogee
účastník
účastník
 
Příspěvky: 328
Registrován: úte čer 23, 2009 10:19

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod juhele » pát úno 19, 2010 9:37

tak jsem minulý rok na jaře koupil Convertube u hudyho na Perštýně a taky spokojenost. Courali jsme v létě po Českém Švýcarsku, tak jsem nasával skoro pořád neb bylo fakt teplo. Obvykle totiž tahám velkej foťák, tentokrát navíc ještě monopod. Takže zatímco ostatní tahali z batohů lahve a pili, já fotil. Tím pádem jsem ovšem měl vždycky míň času na pití a lézt ještě do báglu by mě zdržovalo. Takhle jsem akorát hmát pro hadici a bylo. Pití navíc vydrželo mnohem déle studené, ačkoliv jsem to neměl v žádným izolačním futrálu ale jen v igelitce.

Jediné, co zteplá, je ta trocha v hadici - takže buď se s tím smířit, nebo to po napití nafoukout zpátky (já na to kašlal :) ) A ta petka dělá pěkný zvuky, když se vyprazdňuje :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod p0l0us » stř úno 24, 2010 10:40

tak jsem neodolal a poridil smart-tube, pac nemam cas na vlastni tvorbu. Nabidka 250 platila, ppl +85kc dovezla za den (zadny problem), nicmene jsem trosku zklamany tim, ze na piti ktere tu v praci piju (matoni 0.5l, auquila 0.5l) nesedi ani jedno vicko. Mensi vicko sedi pouze na kolu a icetea (ty maji vicka o par milimetru vetsi)... tenhle tyden jedu na hory tak budu testovat... doufam ze najdu vhodne lavhe s obsahem ktery piju a prvni dojem se zlepsi :-|

V baleni je trubka s naustkem, dve vicka, zpetny ventilek do vicka, prichytavatko na bundu (jak na prukazky na konderencich) a kousek suchyho zipu na pridelani ke kolu ci co.

btw. rikam se ze sem si mel trochu casu udelat a vyrobit si to sam, pac stejne ted musim vzit vicko od matonky a vyvrtat si tam vlastni diry...
p0l0us
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 24, 2010 10:20

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod juhele » stř úno 24, 2010 11:15

p0l0us píše:nicmene jsem trosku zklamany tim, ze na piti ktere tu v praci piju (matoni 0.5l, auquila 0.5l) nesedi ani jedno vicko. Mensi vicko sedi pouze na kolu a icetea (ty maji vicka o par milimetru vetsi)...


no jo, protože ti volové používají zrovna to nižší víčko. Standardní PETky mají stejná víčka ať už je to 0,25l nebo 2l, akorát právě Mattoni a spol. mají víčka atypická.

Bez problému to pasuje na flašky Dobrá Voda, Poděbradka, Korunní, z těch sladkých lepidel CocaCola, Pepsi apod. prostě až na pár výjimek na všechny. :D
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod zbuddy » stř úno 24, 2010 11:25

@ p0l0us: používat Smart Tube na 0,5 L PET mi připadá jako jít s kanonem na zajíce, česky řečeno zhovadilost :wink: Půl litru vypiju na dvakrát...A řešit to, že nepasuje zrovna na tyto láhve, které si "vemeš" v práci :(( :(( Nebo Ty jsi pracovník, který je fasuje do horkých provozů? Proč vlastně řešíš tuto velikost lahví? :((
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod juhele » stř úno 24, 2010 13:22

@ zbuddy: jo, tamto vlákno. No nic.

zbuddy píše:@ p0l0us: používat Smart Tube na 0,5 L PET mi připadá jako jít s kanonem na zajíce, česky řečeno zhovadilost


Mě taky, sám používám Convertube na 2l flašku. Litrovku bych ještě chápal, ale na ty 0,5l náprstky :? ? Takovej vycucnu na jeden zátah, když mám žízeň :drinkers:

Navíc u takhle malých flašek by asi byla vhodnější taková ta ledvinka s dvěma bočními pouzdry na cykloflašky (někde jsem to viděl) a nebo to nacpat do síťových kapes z boku báglu (pokud je má).
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod F.i.l.a.s » stř úno 24, 2010 23:07

juhele: Ahoj, kolik si prosímtě dal za Convertube v Hudy? V internetovým katalogu totiž není. Díky
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod juhele » čtv úno 25, 2010 7:47

F.i.l.a.s píše:juhele: Ahoj, kolik si prosímtě dal za Convertube v Hudy? V internetovým katalogu totiž není. Díky


Ahoj,
přesně už si to nepamatuju, ale bylo to myslím něco kolem 250 kč. Můžu se kdyžtak mrknout na paragon :wink:

Jinak jsem ho našel na stránkách libereckého hudyho:
http://liberec.hudy.cz/goodsdetail_ls.asp?nGoodsID=606
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod zbuddy » čtv úno 25, 2010 8:07

Ano, zaváděcí cena byla 250, nyní ho vidím za 290 Kč - jinde.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod vonkreuz » čtv úno 25, 2010 9:58

Na Slovensku stojí 11,90 euro.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod F.i.l.a.s » čtv úno 25, 2010 15:36

Ok, takže vychází cenově stejně. Jaký z nich mám teda koupit :(( ? Nebo je to fuk?
F.i.l.a.s
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: sob lis 7, 2009 22:15

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod juhele » pát úno 26, 2010 7:47

Někde jsem četl, že Convertube je propracovanější a má lépe řešený průchod hadicí víčkem, ale poněvadž jsem Smartube v reálu neviděl, tak je to potřeba brát s rezervou.

Ovšem třeba docela podstatná věc:
Smartube - alespoň podle obrázků na webu:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107547-velbloudi-hadicka-smartube

nemá nijak krytý náústek, zatímco Convertube se dodává s plastovou krytkou náústku uchycenou přes tkaničku, takže nejde snadno ztratit. To mi přišlo šikovné - neopatlám si batoh a taky při každém pití nebudu olizovat prach a další svinstvo, které může člověk cestou nachytat.

Takže bych spíš doporučil Convertube :D
Naposledy upravil zbuddy dne pát úno 26, 2010 10:21, celkově upraveno 1
Důvod: necituj zbytečně celý předchozí příspěvek, je jasné, na co reaguješ
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod p0l0us » pon bře 29, 2010 11:32

Tak abych nezustal dluzen ohledne smart tube, na horach fungovala super, na velkou flasku vicko OK. dalo se s toho pit fajnove. Nemel sem v ruce konkurenta Converttube, tak nemuzu porovnavat. Kazdopadne pruchod vickem a tesnost je dostatecna (ackoli ta pruzinka je tam spis pro paradu). Dofukovaci ventilek tesni dobre... co vic dodat. Funguje to :-D

co bohuzel neprezilo byl naustek. Protoze sem si do caje chytre nalil slivku, kazdy chtel ochutnavat a zkouset jaky to je .. :-) No dalsi den sem zjistil ze netesni a tekutina se mi vraci zpet do flasky, protoze je prokouslej. Nevedel by ste nekdo kde sehnat novy ? :-/
p0l0us
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 24, 2010 10:20

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod pumpkin » úte črc 13, 2010 22:00

Sice je to trošku offtopic, ale byly tady zmíněné láhve Nalgene a Sigg. Jak je to s adaptéry u ConverTube na výrobky těchto firem, tipoval bych, že ten šírší bude na široké Nalgene a ten užší na Sigg (konkrétně mám na mysli model, který má "takové to fajn víčko", kterým lze prostrčit prst:D), ale radši se chci prostě ujistit.

Jinak když už se ptám, máte někdo zkušenosti s Nalgene vs Sigg? Četl jsem, že Nalgene zanechávají nepříjemnou "plastovou" pachuť, kdežto Sigg je prý bezchybný.
pumpkin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte črc 13, 2010 21:57

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod vonkreuz » úte črc 13, 2010 22:27

Tady mas obrazek - Convertube pasuje na Sigg (uzaver s ockem), "siroke" Nalgene a PET lahve. Uzaver na Sigg a Nalgene ma na sobe "vylisek" se stejnym zaverem, jako PET lahve...

Jen tak, mezi nami děvčaty - "Just fuck google it!" - byl to hned prvni a treti odkaz ](*,)

Sigg mam dva roky a bez problemu voda, caj, pivo, iontaky, stavy, cokoliv... Nalgene mam mesic a zatim bez problemu to same co Sigg. Zadna pachut se nekona *
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod air2 » stř črc 14, 2010 11:12

Zkoušel jsem Convertube (od Source, kupované v Hudy). Po cca 1 měsíci používání v horách se mi povedlo prokousnout náústek a pak mi skrz tu dírku vytékala voda z flašky. Když mi pak takhle vykapala celkem asi 1/4 flašky, tak jsem to vyhodil. Je to celkem fajn systém, že nemusíte sundávat batoh a je skoro bezúdržbový. Musíte sát trošku větší silou, protože PETka se deformuje, jak vysáváte vodu (jak už se tu probíralo). Voda, která zůstane v hadičce a ohřívá se při chůzi na slunci pak má nedobrou plastovou příchuť. Jakmile prokousnete náústek (podle mě otázka času), tak vám tahle voda nasátá do trubičky bude vytékat ven.
Celkově je to fajn systém, hlavně s těžkým batohem, ale nevýhodou je, že nevíte kolik Vám zůstává vody v lahvi.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod pripluv » stř črc 14, 2010 12:03

nejen proto nosim lahve vzdy dve. jednu pijici, druhou varici (kde je pripadne moznost cast pretvorit na pijici). jednoho dne to vymakam k systemu kopirujici plachetnicovy :)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod chonga » pát črc 16, 2010 21:17

mám smartube, výborná věc, petku nemuchlá, neprokousl jsem ho, přijde mi lepší než converrtube. ten mám zatím zabalený (výhodná koupě)
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod ludvicek » pon lis 22, 2010 17:14

To vodahory.cz - platí eště furt ta akce 250 za smarttube? Chtěl bych si ji sobě a 2 bráchům nadělit na Vánoce.
ludvicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 9, 2010 7:30

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod laca » stř říj 5, 2011 10:02

2 Air2: Mam přes 1/2 roku CoverTube od Source a netuším jak bych to prokousnul :-) Stačí poměrně lehce skounout a sát. Používám to s 1l Sigg nebo petkou. Nosím 3-4l vody i na jednodenní výlety, většinu ve 2 petkách. Když mi začne docházet voda (netáhne), vím, že mám v petce asi 2 deci. Samozřejmě jde zkrátit (zasunout do hadice) tu pevnou hadičku a tak poznat třeba půl lahve.
Upřímě, už si nedovedu představit že furt šmátrám po batohu pro pití :-)
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod šíp » stř říj 5, 2011 14:13

laca píše: CoverTube od Source a netuším jak bych to prokousnul :-)

Lehce, věř mi. Já mám takhle na triku asi tři prokousnuté :mrgreen:
BTW řeč je samozřejmě o náústku :P
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod laca » stř říj 5, 2011 16:16

máš moc ostrý zoubky :mrgreen:
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod juhele » čtv říj 6, 2011 7:13

taky jsem si říkal, jak to někdo může prohryznout. Lidi, to musíte na cestě taky něco jíst, ať pak nemáte takový hlad. :mrgreen:
Já vím, že se říká, že má člověk takový hlad že by sežral i podrážku z boty, ale nesmíte to brát až takhle vážně. :lol:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod laca » ned říj 9, 2011 9:40

čištění a sušení - jak to děláte? Jelikož piju jen vodu čistím hadičku propláchnutím horkou vodou a myslím, že to stačí. Ale nejde mi vysušit. Furt se ve vnitř drží kapičky vody :-(
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod vonkreuz » ned říj 9, 2011 9:48

Pomocí repky - reep sňůra průměr cca 4mm. Hledej - Terkad to tu někde psala jako radu Kroptovi.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod laca » ned říj 9, 2011 10:01

Díky za tip, uz jsem to našel tady No nevím .. asi koupím ten čistící kartáček. ... až vyhraju ve Sportce :wink:
Uživatelský avatar
laca
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: pon čer 15, 2009 15:34
Bydliště: Praha

Re: DIY Smart tube

Příspěvekod juhele » ned říj 9, 2011 21:28

laca píše:čištění a sušení - jak to děláte? Jelikož piju jen vodu čistím hadičku propláchnutím horkou vodou a myslím, že to stačí. Ale nejde mi vysušit. Furt se ve vnitř drží kapičky vody :-(


Ahojky,
mno, já mám Convertube nechaný na skříni - samozřejmě jsem ho vypláchl a po předchozích zkušenostech s plísní a následnou odyseou s prasklým čisticím kartáčkem jsem ho nakonec rozebral.

Prostě jsem vytáhl tu pevnější trubičku, co se strká do lahve, následně opatrně sundal i ten silikonový náústek - bacha, nepostrácet díly a zapamatovat si, jak to tam bylo (naštěstí to až tak složité není). Nakonec jsem to celé vyložil na noviny a už to tam mám možná měsíc od poslední cesty a vypadá to suše, takže asi OK.

Lepší způsob mne nenapadl.

PS: bacha, jednou jsem si do toho udělal Tang s příchutí Mango a ta svině mi pěkně obarvila jak flašku, tak tu hadičku. Nicméně to nenasmrádlo a časem ta barva snad pustí - jo, karoten je holt sviňa. :mrgreen:
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení