Terenní kočárek

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod wawrik » stř črc 20, 2016 13:20

ita píše:Taky se nabízí možnost odvozit cca toho půl roku v košatině od Liberty... No a na jaře koupit sporťák, kterej bude na dýl :-k
Ak to myslíš vážne, dávaj u športových kočíkov veľký pozor na to, že v máloktorom bude decko spať na rovine. Aj keď sme po dvoch rokoch zháňali ten druhý - ľahší a skladnejší - tak bol veľký problém nájsť taký, aby sa podnožka dala vyklopiť a vytvorila so sedákom a sklopenou chrbtovou opierkou rovinu. U polročného decka to je zásadná vec, také malé sa ti možno zmestí na sedák+chrbtovú opierku, ale o trištvrte roka neskôr už nie.

Tá retro Liberta je tak do mesta, s tým ani po hrboľatom snehu veľmi neprejdeš. Je strašne vratká a tenké kolieska sa ľahko zaryjú do snehu alebo ich zablokuje každý primrznutý hrboľ. S tým máš s prírodou na pol roka utrum, my sme s našim hovienkom chodili von už po pár dňoch. Ale zasa je Liberta pohodlnejšia, ako väčšina moderných trojkombinácií :D
Den11.JPG
Den11.JPG (37.76 KiB) Zobrazeno 6383 krát
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Miras » stř črc 20, 2016 13:21

@ita: Ale není, to se ti jen zdá. Přes zimu ti tam bude stejně jen ležet, takže zabalíš do zavinovačky a maximálně hodíš přes boudu deku a máš zatepleno až až...
Miras
účastník
účastník
 
Příspěvky: 600
Registrován: pon črc 12, 2010 9:28
Bydliště: Toho času Dobřichovice

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod grco » stř črc 20, 2016 13:22

HOVIENKOM? :shock:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 13:28

Mám ještě dost času na rozmyšlenou, ale zatím se mi to nejeví jako nejhorší řešení. Do sněhu ta Liberta není, o tom žádná, ale jinak bych ji nezatracovala. Konkrétně brácha se v tom vozil všude možně a jezdilo se s tím fakt moc dobře. Lesní cesty bych se určitě nebála :twisted: No tak jen doufat, aby nastávající zima byla stejně mizerná, jako zima předešlá. Ale věřim tomu, že kdyby bylo nejhůř, tak tatinek by vymyslel, jak nasadit na kolečka nějaké lyžiny :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod wawrik » stř črc 20, 2016 13:32

ita píše:Mám ještě dost času na rozmyšlenou, ale zatím se mi to nejeví jako nejhorší řešení. Do sněhu ta Liberta není, o tom žádná, ale jinak bych ji nezatracovala.
Aby nedošlo k nedorozumeniu - ja tú voľbu vôbec nezatracujem, je rovnako rozumná, ako ktorákoľvek iná. Záleží, čo človek plánuje robiť a kam s tým chce chodiť. My bývame na okraji lesa a v kopci, takže sme mali požiadavky trochu iné.

Dobre vyber!
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 13:36

My ve městě, takže by mi ten první kočárek mohl stačit tento jako kompromis a sporťák už pořídit tereňák.
Dík, já se určitě ještě ozvu, až to bude více pálit :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Simi » stř črc 20, 2016 14:11

Mě tedy přijde, že každý terénní kočár byl víc nebo míň na prd. Řešili jsme to kombinací tříkolky po městě a lehkém terénu typu polní cesta a k tomu Chariot na cokoliv náročnějšího. Jedině s těma velkýma kolama takových vozíků se dá bavit o tom, že něčím trochu projedeš.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod ita » stř črc 20, 2016 15:01

To mi přijde malý pro trochu odrostlejší dítě, aby si v tom mohlo lehnout a spát. Pletu se?
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod wawrik » stř črc 20, 2016 15:11

Jo, staršie decká si v tom neľahnú. Náš v tom spal skoro do jedného roka, potom mu bola tá kojenecká vložka („miminkovník“ :vom: ) malá. Staršie musia spať posediačky.

Mne osobne prišiel na prístup do terénu a prechádzky v lese praktickejší kočík - na ľahší terén stačí, a tam, kde už mal navrch Chariot, bol zasa tak prudký alebo hrboľatý kopec, že ma to tlačiť fakt nebavilo. Ale záleží, kade človek chodí a čo ho baví, to má každý inak.

Ten náš Cougar bol ako kočík v pohode, ale po meste ani náhodou - široký, dlhý a vysoký. Pár miest sa s ním prejsť ani nedalo, zato s kočíkom áno. A do autobusu alebo električky to bolo za trest. Takže len autom na kraj lesa, tam vyložiť vozík a browsovať po lese.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod mmmmichal » stř kvě 5, 2021 14:04

obnovuji.. divam se po nejakym kocaru na beh/turistiku.. :D asi neco od Thule. nejaka rada na co bacha? nemam zadny akcni kamose, co by poradili :(
Hore háj, dolů háj!
Valašsko moje, zdrávo buď!
Uživatelský avatar
mmmmichal
účastník
účastník
 
Příspěvky: 627
Registrován: pát úno 2, 2007 16:41
Bydliště: hanácké atény / štatl

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod apuka » stř kvě 5, 2021 14:44

Pokud budes mit ochotneho spolubezece/spoluturistu tak druh kocaru je skoro jedno. V nejhorsim to stejne prenesete :-) (zkusenost z casu, kdyz jeste nebyly "kocikoprodejny" na kazdem rohu a terenni kocarek byl (skoro) neznamy pojem - zato (skoro) neschudny teren v bahne, na horach, ... byl k dispozici stale :-)).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Terenní kočárek

Příspěvekod Semo » stř kvě 5, 2021 16:54

"TfK (Tanks for Kids) Joggster Twist", dnes tomu cca odpoveda "TfK Mono air wheel". Uz z neho odrasta aj druhe moje dieta, takze zanedlho uz pojde z domu. Proti tunajsim nazorom sme s jedinym kocikom normalne prezili 2 kompletne deti od narodenia az do cca 2r, ked uz behali/budu behat vsade same. Na velke vylety mame este Chariot.

Po mechanickej stranke v nezmenenom stave a to v nom uz pomaly konci 4. dieta (bol kupovany z druhej ruky po dvoch detoch). S vynimkou plastoveho klbu na nastavenie polohy hlavneho drzadla, ktore uz ma trocha vakel. Vsetko sa da rozobrat, vymenit, napr. loziska v kolesach su priemyselne loziska beznych rozmerov, za cca 200Kc sa da vymenit vsetkych 6. Tie som menil preventivne, ked sme ho kupili. Inak nebolo menene nic. Samozrejme vzhladovo uz trocha osumely je, ale nijak vyrazne. Nemecky vyrobca predava kazdu cast ako nahradny diel a za da velmi rozumne ceny. Takze po vymene klbov (za 26E) by bol pocitovo ako novy.

Tankovitost sa prejavuje odolnostou, vydrzou, priechodnostou, ale aj vahou. Vybraty bol pre kotuceve brzdy pouzitelne aj na pribrzdovanie, nie len ako parkovacka - zena s nim chcela jazdit na inlinoch. Parkrat to aj spravila, ale potom presla na inlinovanie s Chariotom.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení