Podsedak

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Podsedak

Příspěvekod GreyMouse » čtv led 19, 2023 14:32

Mám 3. Zleva doprava váha cca 25 g, 32 g, 11 g. Skládací pěnové jsou z Číny, ten alumatkový je odstřižený kus sluneční clony do auta. Při odchodu z domu do něj někdy balím jídlo nebo láhev s pitím.
podprdelniky.JPG


Ani jsem nevěděla, že něco takového existuje, ale pak jsem na ně narazila při brouzdání po Aliexpressu a na zkoušku objednala. Takže třeba já jsem seděla na podprdelníku a manžel na batohu a podařilo se mu zlomit plastový spork (dnes má titanový a pro jistotu i ten podprdelník :-)). A od té doby už jsem jich i pár darovala (to už ne z Číny, ale YATE).

@Quido: Pěnový podprdelník dobře posloužil i jako podložka pod ucházející nafukovačku (tedy dva - jeden pod boky, druhý pod ramena). Mokrá bunda, mokrý igeliťák nebo batoh by opravdu takovou službu neodvedly :wink:. A s tou špínou a vlhkostí to asi pořád nechápeš. Na vlhký (studený, špinavý) povrch položím podsedák tou stranou, která po složení bude uvnitř. Ještě se mi nestalo, že bych od něj v batohu něco namočila nebo ušpinila (kdyby to hrozilo, přidělám ho zvenku). Ale samozřejmě si používej co chceš. Jen se trochu bojím, jak by dopadla tvoje vnučka, kdyby si třeba darovaný podsedák vzala sebou na výlet s tebou :-k. Jo, a neber všechno tak vážně, mě ntz s tím mraveništěm pobavil a ty hned tlučeš hlavou o zeď :lol:

EDIT: Vlastně jsem zapomněla na to, kvůli čemu jsem to psala #-o . Na problém s nasákavostí jsem při svém použití u svých podsedáků zatím nenarazila.
Naposledy upravil GreyMouse dne čtv led 19, 2023 14:34, celkově upraveno 1
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » čtv led 19, 2023 14:34

Mawenzi píše:quido
podsedak nosim v bocni sitovame kapse a ze je mokrej mi neva nebo ze se zachyti kaminky, necistoty ci mokry listi zvenku v kapse...

:smt023
no vida, to jsi prvni, kdo priznava, ze podsedak muze byt mokry ci dokonce spinavy... :twisted:
...nekteri to naprosto vylucuji :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » čtv led 19, 2023 14:49

@GreyMouse
:wink:
urcite bude mit kazdy nejakou tu zkusenost s timto tematem - nemusi to byt zrovna podsedak - a kazdy to nejak resil...
nikdy se mi ale za tech bezmala 50 let co provozuju, rekneme, outdoor, ze bych sezenim na batohu neco poskodil ci ulomil, takze osobne jsem bez obav...
:lol:
praveze to neberu vazne - ja se naopak naramne bavim prave celym tim tematem, jak se bez sedaku neda zit :mrgreen:
a ty neber vazne ty emikony, nejsou tu vsechny, ktere by presne vyjadrovaly me pocity... ten hlavou o zed vyjadroval s nadsazkou vlastne muj pocit pri cteni argumentace, jak je podsedak uzasna, vyjimecna a nepostradatelna zalezitost... no a na to sedani do mraveniste asi dlouho nezapomenu - chudak Ferda :mrgreen:

pochopitelne, nemam k nemu takovy odpor, ze bych nebyl schopen na nej sednout, ale kvuli tomu ho tahat nebudu;
vnucka, at si bere co chce - a jestli si o nej nekdy rekne, klidne ji ho i poridim, ale zatim dela skoro vsechno po mne, takze ted jsem v klidu \:D/


Obecne, je rozdil sdelovat, ze je podsedak fajn prijemna vec, kdyz ho mas, anebo sdelovat, ze bez nej se neda ven ani na krok, a jeste to obhajovat napr. tim, ze kdyz ho vytahnes z vody, ci bahna, neni mokry ani spinavy (opet pochopitelne nadsazka) - ja myslim, ze se chapeme :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod Etheric » čtv led 19, 2023 15:16

Quido píše:v tom pripade ti nezbyva nic ineho, nez brat takovou zbytecnost, jako je podsedak :twisted:

Ty zas taháš takovou zbytečnost, jako je drysack. A neříkej, že po tom, co na něm sedíš na mokrý zemi, bude suchej a čistej..
Určitě bych v tvé výbavě našel další věci, který považuju za úplnou zbytečnost, ačkoliv pro tebe to mohou být věci důležité..

Co nechápeš na tom, že lidi nosí v batohu věci, který se dají rozsednout? V přední síťový kapse lékárna, nad ní ve vnější i vnitřní kapse drobnosti. Uvnitř jídlo a voda. Ne, vážně neni možný, abych si na ten batoh bez újmy sedl. Ani s mými 55kg. A vyndávat a balit zpět to při každý pauze fakt nebudu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Podsedak

Příspěvekod apuka » čtv led 19, 2023 15:45

Quido píše:co ted pises je proto, zes to nikdy neudelal ci nezkousel, anebo fabulujes
Pokud toto jsi myslel na to, ze jednoduseji osusim/ocistim podsedak nez nejaky kus obleceni z batohu, tak jsi ponekud vedle. Vsak jsem psal, ze jsem predtim podsedak nepouzival a i kdyz jsem vetsinou pri prestavce v mene vhodnych podminkach stal, tak jsem nekdy - vetsinou v cistem snehu - pouzil membranovou bundu nebo kalhoty pod prdel. Mohu Ti zodpovedne rict, ze opravdu se to neda tak dobre a jednoduse osusit/ocistit jako podprdelnik. Je to slozite, protoze to musis rozebrat (snih, pripadne voda z nej se dostane i jinam nez co bylo dole). Kdyz mrzne a snih je zmrzly, je to doccela OK - otrepes a vetsina je dole. Ale stale tam zustavaji kapky vody, ktere jsi vytvoril svym teplem. Ty se musi utrit - a na neoblecene bunde/kalhotach, kdyz si to muzes "oprit" pouze o sebe toto fakt neni tak jednoduche. Spotrebujes vice (napr.) kapesniku a stejne se vsude nedostanes/vsechno si nevsimnes. Toto u podsedaku je jednoduche. Navic kdyz to zase slozis (ehm, ja si membranove veci skladam a nepcham hlava-nehlava, jak nekteri), tak z toho ta nevytrena vlhkost i vlhkost z latky prejde do dalsich veci. Z podsedaku ne. O to jde.
Quido píše:o problemu umisteni ani vaze jsem nepsal ani ja, a myslim ze ani nikdo jiny ... proc to tedy oteviras?
Uz zase zacinas prevracet veci... Kdo se tak asi ptal na toto Mawenzi:
Quido píše:a kam si das mokry podsedak?
Na toto jsem napsal, ze vzhledem k "nemokrosti" podsedaku tato otazka je trochu mimo.

Ze jsem napsal, ze v lavinovem batohu je umistneni podsedaku trochu problematicke neni odpovedi primo na toto. Samotne umistneni se teda resilo, hned na zacatku diskuze - mike to ma ve vrchni kapse, sobb "za zadama", nekdo v bocni kapse, nekdo pripnute popruhama. No a ja jsem (ano, svoji poznamkou jsi mi pripomenul, ze jsem o tomto zapomel napsat tam) napsal zkusenost. Takovou, na kterou "turiste" ne-skialpinisti a ne-freerideriste, co nenosi lavinovou vybavu skoro urcite nemysli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podsedak

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2023 17:22

Tomas píše:Koukám, že i podprdelník zcela nesmířlivě rozděluje společnost na dva tábory - konzervativní a progresivní.

Tady je to spis mezi dvema zabejcenyma a zbytkem sveta :twisted: Ale zas je zabavne, jakou takova malickost vyvolala diskusi :D

Jsem konzervativni a rozhodne nemam rad "pokrok" pro pokrok, ale kdyz vidim, ze je neco lepsiho, rad na to prejdu. Pripadne po vyzkouseni zmenim puvodni nazor. Konzervativnost se s otevrenou mysli nevylucuje ;-)

Quido píše:IMHO se to vubec neda takto srovnavat - nevidim zadny komfort v tom, ze si musim vytahnout nejakou extra vec, abych si mohl nekde v prirode sednout

Nemusis, muzes. Na primeru s perovkou trvam. Ta na me akce taky nebyla nezbytna, jezdil jsem dlouho bez ni a dalo se. Ted taham extra vec navic jen kvuli komfortu, ktery poskytuje. Proti podsedaku je to samozrejme jiny level, ale v principu jde o to same.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod oodoow » čtv led 19, 2023 17:29

Souhlasím s Quidem že podsedák je "zas nejaka nova hipsterina" abych parafrázoval jednoho zdejšího nejmenovaného moderátora. :)
Za chvilku zjistí, že větší komfort by byla židlička nebo nafukovací křesílko. :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod Etheric » čtv led 19, 2023 17:36

Až bude židlička či křesílko o váze a rozměrech podprdelníku, přičemž vydrží alespoň sezónu, koupim si to :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Podsedak

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2023 17:36

Dobre, tak teda tri zabejceni :twisted:

oodoow píše:Za chvilku zjistí, že větší komfort by byla židlička nebo nafukovací křesílko

To jiste byla, ale jde o pomer komfort/vaha :P

edit: jeste dodam: https://bezfaulu.net/argumentacni-fauly ... ma-plocha/ :P
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod JohnyFK » čtv led 19, 2023 17:43

GreyMouse píše:Mám 3. Zleva doprava váha cca 25 g, 32 g, 11 g. Skládací pěnové jsou z Číny, ten alumatkový je odstřižený kus sluneční clony do auta.


Přidávám se na stranu podprdelníkářů :)
Mám také ty první dva z Ali. Když jsem s tím začínal kdysi cca 8-9 let zpátky jezdit tak se mi parťáci smáli že to je zbytečnost. Dnes už ho mají všichni.
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 263
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 19, 2023 18:32

Quido píše:Obecne, je rozdil sdelovat, ze je podsedak fajn prijemna vec, kdyz ho mas, anebo sdelovat, ze bez nej se neda ven ani na krok, a jeste to obhajovat napr. tim, ze kdyz ho vytahnes z vody, ci bahna, neni mokry ani spinavy (opet pochopitelne nadsazka) - ja myslim, ze se chapeme :-..


ja mam za to, ze se bavime o tom, ze podsedak je fajn vec a ne, ze se bez nej neda ven ani na krok...

ono v parnym lete na hezkou vyhratou drevenou lavecku je celkem k nicemu, ale v zime treba na mokrou, nebo nekde na spinavou bahnolistnatou zem, vlhkou, kdyz jen kus igelitu neudela tu tepelne izolacni cast, jen od vlhkosti naprd... + zeny obecne sou nachylnejsi na nastydnuti zespod, me vyhovuje, ze krom te casti oddelujici mokre od zadnice (driv sem sedavala na batohu, ale takovej mastodont jako ja snadno rozdrti treba namazanou svacinu kdyz si sedne blbe :D) ma prave i tu izolacni cast, kdy oddeluje i studene, pripadne nerovne a tvrde :D

+ mi vyhovuje v noci pod tu karimatku na pridavnou izolaci pro koleno, ktery pak tolik neboli, takze to mam 2v1 a nekdy to jeste dobre poslouzi jako castecne vetrna zabrana pri vareni :D

Nejvic sem sedak ocenila kdyz sem si natahla prdelostehenni sval a hrozne me bolelo sedet a jeste vic me bolelo sedet na tvrdym, tak podsedak to taky trochu zlepsil :D

kdyz ho zapomenu, taky se nic nedeje, ale prave to vnimam jako uzitecnou vec, kterou kdyz mam, tak ji rada budu vyuzivat a paradoxne to ode me odkoukali i dalsi kamosky, takze ode me dostaly k jejich spokojenosti darek. A taky ho vozej hlavne v zime a za mokra :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Podsedak

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 19, 2023 18:34

jo a trojnozku si na vylety nekdy beru taky :D ve vysoke mokre trave se na ni lip sedi nez na zadku :D a s problemem s SI skloubenim se obecne lip sedi vys nez na zemi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Podsedak

Příspěvekod GreyMouse » čtv led 19, 2023 18:52

Quido píše:Obecne, je rozdil sdelovat, ze je podsedak fajn prijemna vec, kdyz ho mas, anebo sdelovat, ze bez nej se neda ven ani na krok.

To zas na mě tak nepůsobilo; prostě podprdelníky mají řadu spokojených uživatelů, kteří se za svoji spokojenost nestydí :D . A pak je tu pp, který podprdelník nepotřebuje, protože chodí jenom na procházky, oodoow, který ho nepotřebuje, protože nepotřebuje odpočívat a Quido, který preferuje improvizaci a nepohodlí, před něčím pohodlnějším, protože to za jeho mladých let nebylo :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » čtv led 19, 2023 20:52

GreyMouse píše:....a Quido, který preferuje improvizaci a nepohodlí, před něčím pohodlnějším, protože to za jeho mladých let nebylo :mrgreen:

Jasne, priznivce toho ci onoho chapu, ale porad mi nektere argumenty nepripadaji primerene, ale jen jednostranne a ucelove, aby obhajily jednu vec, pricemz nejmene pulka stejnych argumentu se da pouzit i na druhe strane...

Tak uplne to neni - nepohodli nepocituji v zadnem pripade, ani s podsedakem, ani bez nej, spise nevidim nijak zasadni pohodli v podsedaku - proste mi zadny pozitek neprinasi. - proto mi prijde zbytecny...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » čtv led 19, 2023 20:54

JohnyFK píše:Přidávám se na stranu podprdelníkářů :)
Mám také ty první dva z Ali. Když jsem s tím začínal kdysi cca 8-9 let zpátky jezdit tak se mi parťáci smáli že to je zbytečnost. Dnes už ho mají všichni.

u nas v bande je to presne naopak, za tech X let ho nenosi nikdo... jeden z clenu ho kdysi vzal, pak ho zase na dalsi akci zapomnel a zjistil, ze hovlastne nepotrebuje ;-)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » čtv led 19, 2023 20:56

Mawenzi píše:ja mam za to, ze se bavime o tom, ze podsedak je fajn vec a ne, ze se bez nej neda ven ani na krok...

ty jo, nekteri ne :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » čtv led 19, 2023 20:58

@apuka:
neprevracim - najdi mi jedinou citaci, kde tvrdim neco, co tvrdis, ze tvrdim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod ntz » čtv led 19, 2023 23:29

@Quido - me tady @mike maze citace zatimco ty pises 4 prispevky za sebou ... neslo by to treba napsat do jednoho prispevku ? pripadne do dvou ? (mozna i ty tri prispevku furt lepsi nez ctyri ...)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2035
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Podsedak

Příspěvekod mike » čtv led 19, 2023 23:36

Mazu ti zbytecne citace. Tj. hlavne kdyz citujes cely predchozi prispevek. Pak jsou dva uplne stejne texty hned za sebou, coz je fakt debilni a snizuje to citelnost.

Odpovidat ruznym lidem v separatnich prispevcich nebo najednou v jednom je spis vec vkusu a to prvni muze byt i prehlednejsi. Osobne odpovidam spis tematicky tj. spojim vice souvisejicich odpovedi do jednoho prispevku, ale klidne napisu vic takovych prispevku za sebou, kdyz mi to dava smysl. Quido mohl podobnym zpusobem spojit sve ctyri prispevky do dvou, ale tohle taky neni spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod oodoow » čtv led 19, 2023 23:59

GreyMouse píše:oodoow, který ho nepotřebuje, protože nepotřebuje odpočívat

Já odpočívám, ale situaci, že bych si potřeboval sednout zrovna, když není kam, si opravdu nepamatuju.
Pokaždé dojdu někam, kde se mi to líbí na přestávku a tam se to mi to líbí mimojiné proto, že se tam dá někam sednout.
Jinak v elasťákách na dlouhých bězích si sedám klidně i do sněhu, on ten zadek potom při pohybu uschne skoro okamžitě.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod apuka » pát led 20, 2023 10:52

Quido píše:@apuka:
neprevracim - najdi mi jedinou citaci, kde tvrdim neco, co tvrdis, ze tvrdim...
Chtel jsem na Tebe byt slusny a jen naznacoval. Ale pokud se TI to nelibi, mohu byt i primy a napsat misto "prevracis" ze primo lzes. Proc, jsem to ve svem prispevku napsal. Vyhovuje Ti to takto vic? :wink:

BTW, co jsem vlastne mel "tvrdit, ze tvrdis", na co chces citaci - krome toho, co jsem nasal primo i s Tvoji citaci? Jinak si nepamatuji, ze bych v tomto vlakne o Tobe tvrdil neco, ze tvrdis (s vyjimkou primych reakci na Tve citace, co by se s trochou nadsazky takto dalo nazvat) :(( Ale na toto same jsi se posledni dobou nekolikrat hral (a nejenom se mnou), tak to, prosim, nezacni znovu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » pát led 20, 2023 20:03

@apuka:
na tuhle hru neristoupim, nebud naivni - vis moc dobre, o co jde, takze az najdes prislusne citace, ktere po tobe chci - muzeme diskutovat... jink neni o cem
jenze nic takoveho najit nemuzes, takze jsou jen tvoje zbozna prani a tva fantazie, ze tvrdim neco, co bys rad slysel / cetl, abys mohl (pseudo)argumentovat :-s

=;
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 2:56

Pri nedelnim snehovem a mokrem vyletu jsem podsedak opet ocenil. Na sezeni byly jen silne zasnezene balvany, takze omest podsedakem a pak si na nej sednout. Docela prijemne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod apuka » úte led 24, 2023 9:51

Quido píše:vis moc dobre, o co jde, takze az najdes prislusne citace, ktere po tobe chci - muzeme diskutovat
Hele Quido, ja nectu Tve myslenky, proto opravdu ani v nejmensim netusim, na co myslis, resp. "o co jde".

V tomto vlakne jako "jsem tvrdil, ze jsi Ty tvrdil" se da vzit vice-mene pouze jedina vec, a to
apuka píše:Chapu, ze Ty bys to resil nejakym igelitem, co sebou nosis
a na Tvoji "pripominku", ze "necets pozorne - neberu nejaky igelit namisto podsedaku" (coz jsem vubec ani nenaznacoval, natoz ze bych psal) jeste dodal
apuka píše:Tys psal, ze pouzijes na toto igelit (nebo neco jineho) z batohu, co mas sebou, proto jsem spomenul igelit.
No a tyto "tvrzeni, ze jsi neco tvrdil" byly na zaklade Tveho prispevku, kdes toto psal:
Quido píše:na odizolování případné vlhkosti, stačí nějaký ten igelit, bunda aj., co mám vždycky v batohu

Nikde jinde (krome uz predtim spomenuteho, co by se s troskou fantazie tak dalo brat) jsem v tomto vlakne nic "netvrdil, ze by s tvrdil". Pokud Ty vidis neco jineho, tak, prosim, prestan mlzit a napis primo, o co Ti jde. I kdyby to bylo v jinych vlaknech...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » úte led 24, 2023 13:17

@apuka:
pokud nebudes cist cely kontext, nema cenu dal debotovat o cemkoli... piseme ti to tu opakovane, ze diskuze kolem vytrzenych slov ci slovnich spojeni bez kontextu je diskuze o nicem - asi to delas jen proto, abys mohl diskutovat, ale smysl to nedava...

a mawenzi jsem se ptal, kam dava mokry podsedak - nebavil jsem se o nejakem obecnem umisteni, ci vaze podsedaku, ale bylo to v kontextu, ze je podsedak mokry, kdyz tu jini tvrdili, ze podsedak "nikdy" neni mokry...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » úte led 24, 2023 13:22

mike píše:Pri nedelnim snehovem a mokrem vyletu jsem podsedak opet ocenil. Na sezeni byly jen silne zasnezene balvany, takze omest podsedakem a pak si na nej sednout. Docela prijemne :)

supr, ja si zase sedl na rukavice (a pekne je vyhral), ktere jsem dal na plastenku od batohu ... snih jsem ani neodmetal

(pro nektere podsedakove maniaky jeste podotykam, ze jsem tu plastenu pak jen strepl a byla sucha, cili jsem ji normalne zase strcil do kapsy v batohu :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 15:29

Plastenku na batoh? Tu jsem kdysi mel, mozna mi jeste nekde lezi, ale uz hodne let jsem ji nevidel ;-)

Rukavice jsem mel v tech podminkach mokre, to by bylo neprijemne. Pouzival jsem je na tohle driv a podsedak je vyrazne lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod Quido » úte led 24, 2023 19:01

U kazdeho batohu ji mam - mockrat se mi to vyplatilo... vetsina batohu na to ma primo urcenou kapsu, casto i nepromokavou, ale to jiste vis...
tentokrat jsem mel suche, i tak, vzdy taham v zime dvoje rukavice, takze na ty mokre si nesedam... asi je mam namisto podsedaku :mrgreen:
Naposledy upravil sobb dne úte led 24, 2023 19:07, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena citace předchozího příspěvku
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Podsedak

Příspěvekod mike » úte led 24, 2023 21:44

O vetsine pochybuju, u mych ji nemel zadny. Presel jsem na nepromokave batohy a je to mnohem lepsi.

Rukavice taky nosim dvoje a tentokrat jsem promocil oboje. Kdybych si na suche sedal, tak jsou promocene podstatne driv a nemel bych v cem jit. Teda, jeste mam jedny teple do rezervy, ale ty na sedani nejsou.

A ano, mas je misto podsedaku, taky jsem mel. Nedavno jsem to zmenil a je to zmena k lepsimu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Podsedak

Příspěvekod Lipon » úte led 24, 2023 21:52

no vida, hned se může založit další dohadovací vlákno o pláštěnkách na batoh, podsedák to tak pěkně zažehnul :axe:

kandidáty na každou skupinu tu hned máme
já se přidám do té pláštěnkové - na většině mých batohů mám buď integrovanou nebo samostatnou bokem, používám, když je potřeba (trvalejší déšť, kolo-bláto apod.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení