Podsedak

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 1:23

Nemyslím v zádové kapse, ale prostě za zády. Tam je dostupný snadno a nemůžu nic vytrousit. Ve víku mívám právě drobnější věci, který chci mít po ruce, ale ten podprdelník by se mi tam moc nehodil. Holt si to každej musí vymyslet sám, jak mu co vyhovuje.
Ale jinak teda ani v zádový kapse cenný věci jako doklady, peníze nebo klíče od auta nenosím, ty dávám do vnitřní kapsy víka, kam jinak moc nelezu, takže jsou tam bezpečně.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » úte led 17, 2023 1:26

@mike ... tim, ze se zdrazuje myslim ze se ted musela zdrazit v minulosti par poslednich mesicu ... kupoval jsem ji za 130 ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2038
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 1:30

@sobb: jako mezi zada a veci? To by se mi tahalo pekne blbe a jeste hur tam vracelo.

Muj batoh vnitrni kapsu vika nema, coz je sice chyba, ale da se bez ni zit. Ta zadova je ovsem bezpecna, je problem to z ni vubec vydolovat, samo to nevypadne a pripadny zlocinec neukradne. Jednodenni batoh vnitrni kapsu ve viku ma, tam penezenku a klice davam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 1:39

Jo, mezi záda a věci, já s tím žádný problém nemám a vyhovuje mi to tak. Mluvím o jednodenním batohu, na vícedenní podprdelník nenosím.

Vnitřní kapsa víka je celkem základ, asi bych bez ní velký (a asi ani malý) batoh nechtěla. I když - člověk se holt přizpůsobí tomu, co má.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 1:45

Mne by se to tam cpalo fakt spatne a kdyz se mi vleze do vika, neni co resit.

Dokonce jsem uvazoval, ze si ji tam necham dodelat, ale pak jsem si zvyknul. Ona se spis hodi v jednodennim, na treku se bez ni obejit da.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » úte led 17, 2023 1:45

ja teda podprdelnik zasouvam nekam na batohu at je dosazitelnej hned .. napr. do jedne te bocni zasouvaci kapsy na flasku a nebo do nejake jine *mesh pocket* ... nosit podprdelnik vevnitr v batohu me nenapadlo, to je skutecne vcelku lstive ..
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2038
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 1:48

No prave, aby byl snadno dosazitelny. Ja na jednodennim zadne vnejsi kapsy nemam, jen popruhy, proto viko.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte led 17, 2023 5:45

ja sem.si na osprey auru dovnitr viko dodelala, sice ne uplne jak od vyroby, ale klice ci drobnosti se tam nosit daji:D

ale cely to viko je divny, jak ke velky tak mi zavazi za hlavou (batoh je celkem vysokej), tak tam nakonec nosim viko z exose, kterej tu kapsu ma.

nevyhoda je, ze aura ma ve viku 2 kapsy a jedna je delana na plastenku a exos ma jen 1, a nechci si plastenkou vystouchnout nejaky jiny veci, takze je to vzdycky neco za neco.

jinak ale batoh bez bocni kapsy bych nechtela a pokud bych mela, dodelala bych si tam aspon stahovaci popruh - pokud bych nemela nepromokavy batohy jako mike, tam by to asi nebyl nejlepsi napad.

ale pokud by se dal nekam prichytit nejakej pavouk, urcite bych mela sedatko radsi z venku.

ntz:
tenhle ma kamos a velikost je super, ale vypada uz hrozne, sice ho ma 2x tak dyl nez ja (ja mam za tu dobu druhej, protoze neni vhodny kupovat podprdelnik v barve okolniho lesa :D drobna nepozornost:D ) ale ten jeho je fakt dezolat uz, ale pouzivat se da.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte led 17, 2023 5:48

Na tom ntz podprdelníku nechápu ten obal. Co je to za úchylku, na každou věc mít obal.. Obal je batoh :roll:

@mike: měl jsem něco jako to Yate a vadila mi ta struktura. Ne senzoricky, ale na používání. Používano od jara do podzimu, kdy jsem usoudil, že do podzimního počasí to chce něco lepší, odolnější, bez bublin v struktuře. Tomuhle kousku výbavy dávám hroznou sadu, dost možná větší, než čemukoliv jinýmu, takže pevnost materiálu je celkem zásadní.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte led 17, 2023 6:52

sobb píše:Nemyslím v zádové kapse, ale prostě za zády.

Jakože volně v batohu za zády? Nebo v tý našitý "kapse" zevnitř u zad, která je cca do půlky batohu či trochu níž? Ta mě vždycky neskutečně srala, cokoliv cpeš do batohu, chytá o tu kapsu, když chceš dát k zádům něco při plnějším batohu, je to voser, u báglu s hladkými zády bez kapsy to tam jen šoupneš, nikde se nic nezachytává...
Když už cpu něco k zádům, tak do kapsy na camelback, tam to nijak v ničem nepřekáží
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 17, 2023 11:00

mike píše:@Dromedaro: to ale neposkladas, ne? Pro mne je to celkem zasadni vyhoda, ze to slozene zabere minimum mista.

Ta Yate je skládací karimatka, takže jsem si ustřihnul tři články, zastřihl je na menší šířku a je dál normálně skládací.

Ale už mám asi třetí. Měl jsem i ten z Decathlonu. Ten je taky fajn. Dost je vždycky zapomínám na místě. Zvednu se a jdu a zapomenu, že jsem měl pod zadkem podprdelník...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » úte led 17, 2023 12:38

@Etheric .. ten obal taky nepouzivam, to je jasny ... teda alespon normalne .. mam ale tyhle podprdelniky asi 4 a zrovna ten obal se hodi u podprdelniku, kterej mam priplej ke kocarku .. tam me obal nevadi .. pak mam jeste tedle podprdelnik priplej i s obalem na fotobatoh od TT (Tasmanian Tiger) kterej je celej cut-molle .. tam se ten obal docela hodi .. mam to na strane a vlastne ten obal fixuje stativ, aby nelital dopredu a dozadu kdyz je na boku ... (ps. tenhle fotobatoh od TT za 300 ojro je asi nejhorsi fotobatoh sveta .. to opravdu vymyslel a v pocitaci nadesignoval nejakej debil, co mel spicku jazyka zalibne povystrcenou z koutku ust a kdyz to delal, radostne si u toho pobrukaval ... nastesti mam ale batoh z bazos.cz, takze me to tak nepali ..)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2038
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » úte led 17, 2023 13:49

Problém u většiny podprdelníků je, že maj tu pěnu moc řídkou.. Su holt zmlsanej Vylenem
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » úte led 17, 2023 19:38

UL zásobník plynu Made in Pakistan... :lol:

Pákistánci si nosí domů plyn v pytlích
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4345
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 22:32

Etheric píše:Jakože volně v batohu za zády?
Jo, normálně přímo u zad batohu. Je tam dobře dostupný. Na rozdíl od ostatních, co tu diskutují, ho zas tak úplně po ruce na první šáhnutí mít nepotřebuju. Až tak rychle se do sedu nehroutím :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 23:10

Etheric píše:Problém u většiny podprdelníků je, že maj tu pěnu moc řídkou.. Su holt zmlsanej Vylenem

Ptal jsem se pritelkyne, ktera pouziva Yate uz dyl, a meni ho tak jednou za dva roky. To mi pri vyrazne nizsi vaze prijde v pohode. Ja bych 52 g navic nenosil, 19 mi nevadi.

sobb píše: ho zas tak úplně po ruce na první šáhnutí mít nepotřebuju

Jenze vyhoda proti sacku s oblecenim je mj. prave v tom, ze ho mas po ruce hned ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 23:14

No jo, jenže já ho prostě nepotřebuju mít po ruce hned :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 23:23

Ty mozna ne, ale u mne je to jeden z podstatnych duvodu, proc to s sebou nosit. Kdyz komfort, tak se vsim vsudy ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 23:26

A to se jako opravdu máš potřebu složit znenadání, jen s rychlým sáhnutím do víka pro podprdelník?

My si sedáme tak maximálně na svačinu, a tu vytahuju z batohu spolu s podprdelníkem. Případně něčím na zateplení, když je zima.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod mike » úte led 17, 2023 23:33

Proc znenadani? Proste zastavim, vytahnu podsedak, sednu na nej a teprve pak se hrabu v batohu. Kdybych ho musel tahat z batohu, tak zrovna muzu vytahnout sacek s oblecenim. Nekdy si sednu jen na chvili na nejake vyhlidce a batoh ani neotviram, to bych si zas pod sebe hodil jen rukavice nebo nic.

Jde mi o to, ze tahle vec je uplne navic a driv jsem se bez ni obesel. Kdyz uz ji s sebou nosim, tak to musi byt pohodlne se vsim vsudy a to ve viku batohu je, vevnitr by tak nebylo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod sobb » úte led 17, 2023 23:42

Hm, tak to evidentně používáš jinak než já, a tudíž máš jiné představy o pohodlí s tím spojeným.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř led 18, 2023 5:37

mike píše:meni ho tak jednou za dva roky. To mi pri vyrazne nizsi vaze prijde v pohode. Ja bych 52 g navic nenosil, 19 mi nevadi

Vidíš, já fanatický gramhonič nosím 52g. Holt náročný uživatel, jak píšu, můj podprdelník dostává hroznou sadu, nepoužívám to jen k sezení. A měním jednou za 3-4 sezóny.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » stř led 18, 2023 5:41

podprdelnik mino hlavni kapsu / zada vnimam lip i tim, ze muze byt na nem necistita, vlhkost... v nejake venkovni kapse to neva, ve vnitrni by mi vadilo treba riziko nejake steceni vlhkosti nebo spatna manupulace a zaspineni.

nicmene nekdy su za nej rada i na na nadrazich na tech studenych kovovych lavickach :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř led 18, 2023 5:54

Já ten podprdelník nosim v boční síťový kapse, nebo vevnitř v batohu vedle jídla, podle toho kam jdu a jakej bude charakter výletu. Někdy je lepší mít ho venku, jindy vevnitř.

Ale na běhání bych si ten UL klidně pořídil, tam slouží jako podložka pod batoh při filtrování vody aby nenabral vlhkost a pak při krátký pauze na jídlo, když sedim někde na skále, na padlým smolným stromu, mokrý stráni,... Tady by nemusel být tak moc odolnej a 33g dolů na běh není marný :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Olchor » stř led 18, 2023 8:24

Podprdelník nosím jen na jednodeňáky a mám ho v zádech batohu. Batůžek je jen obyč bez výztuh, takže ten ppdl mi izoluje záda od hrbatých předmětů - plechovka piva, termoska, jabko...no a váhu vůbec neřeším, nejedu na výkon a je fuk, jestli batůžek váží 3kg nebo 3,052kg.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1003
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » stř led 18, 2023 9:33

Podprdelník vůbec nechápu a neřeším - to je dle mého další zbytečná věc / duplicita
:roll:
v létě, když je hezky, není třeba nic, anebo na odizolování případné vlhkosti, stačí nějaký ten igelit, bunda aj., co mám vždycky v batohu, a když je kosa, sedím na batohu - všechno, co by se mohlo tlakem poškodit (ale vlastně ani nevím, jestli něco takového, krom jídla, na tripu nosím, když, pak to je ve víku, či boční kapse)...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř led 18, 2023 9:53

Tak to nehrozí, že bych si sedl na 25l batoh, musel bych z něj všechno vyndat :roll:
A stejně bych pod něj musel dát igelit nebo Tyvek, aby nebyl od bahna a mokrej. A šlapat po batohu při sundavání podvlíkaček nebo při mytí nohou... :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Tomas » stř led 18, 2023 10:48

Nevím jestli bych si chtěl sednou třeba na svůj Exos (podle mě by to nedal a ani by to nebylo pohodlný). Titanovej ešus by to uvnitř nedal určitě. Stejně tak si asi nehodím membránovku za X litrů někam do hlíny a nesednu si na ní.

Tohle se dalo dělat s heavy duty věcma co jsem měl před lety.

No něják mi ten párgramový podprdelník vychází pořád nejlíp.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod ntz » stř led 18, 2023 12:14

ja kdyz jdu na vetsi vylet, tak jeste nosim spolu s podprdelnikem nekde na batohu dokonce celej footprint na stan, kterej mi slouzi jako takova podlozka .. muzu na ni polozit celej batoh (mam ho prelozenej), prevlikat se na nem, hrabat veci z batohu (treba foceni), sedet na nem, lezet na nem .. kdyz jsme dva, tak samozrejme na tom footprintu muzeme sedet dva lidi s batohama a jeste se v nich hrabat a prevlikat .. delam to takhle x-let .. kolik ma footprint nevim .. myslim, ze to bude neco jako 200g
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2038
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu :-) vol. 4

Příspěvekod Quido » stř led 18, 2023 15:10

no tvl, tak koukám samé slečinky - batoh mám na outdoor, ne na parádu a na předvádění se... nikdy jsem nebral v úvahu, že se batoh či bunda v outdooru nemá zašpinit, ale samozřejmě i druhý zde zmíněný extrém beru, že nic nebudu házel do bláta... stejně tak si ale nedovedu představit situaci, ale ani důvod, proč bych měl nějaký podprdelník házet do bláta... taky nevím o ničem, co bych mohl v batohu zničit, když si na něj sednu (nemluvil jsem o nějakém hopsáním po batohu), a na mytí nohou si opravdu žádnou podložku neberu, to by mne ani nenapadlo, proč a jaký to má efekt....? V 90% případů, když si chci někde kecnout, tak pod zadek nic nedávám...

Ale nikomu neberu to, aby si tahal s sebou, co ho napadne, píšu o tom, že pro mne tato věc ztrácí jakýkoli smysl, pokud se bavíme o tripech a ne módní přehlídce, nebo marketingové akci, kde je nutné co nejvíce lidí přesvědčit, že právě tuto věc k životu nezbytně potřebují... tudíž zde předložené argumenty beru za účelově vykonstruované ](*,)

BTW:nemluvím tu o váze, ale o dlší věci, IMHO naprosto zbytečné... něco jiného asi bude zmíněný footprint, nebo jakýkoli igelit či co, který tahám i z jiných důvodů, ale speciálně tahat nějakou podložku pod zadek do přírody, jen abych si na ni seld, mně smysl nedává :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení