Podsedak

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Podsedak

Příspěvekod booze » pát srp 18, 2023 7:14

mike píše:@booze: slozis to do vika batohu? To je pro mne zasadni vec u podsedaku, ze muze byt ve viku i jednodenniho batohu, kde skoro neprekazi a je kdykoliv po ruce. Tohle mi prijde zbytecne velke a na druhou stranu mozna moc tenke (jak je to silne?).

neslozim, je to vetsi. Sila jsou 2mm.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Podsedak

Příspěvekod Etheric » pát srp 18, 2023 7:38

Ty měkký rychle odejdou, slehnou se, tlačí přes to nerovnosti... Radši nosim těžší, ale trvanlivější a z hustší pěny z Vylenu, netlačí přes to nerovnosti tolik, jako např přes ten z nalehko, ten je hroznej...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Podsedak

Příspěvekod ntz » pát srp 18, 2023 8:03

Mawenzi píše:casem se z toho stane spis alumatka, nicmene na izolacni schopnosti to vliv nema zrejme.


ne, je to v pohode ... ta, kterou ma moje zena na kocarku, je fakt intenzivne pouzivana denne, hlavne v zime a na jare a podzim na ruzny sedani na lavickach, na piskovisti, proste skoro nekolikrat kazdej den .. nestalo se s ni vubec nic .. ty ostatni, co mam spolu s batohama jsou samozrejme taky jako netknuty ... o izolacnich schopnostech se nedovolim dohadovat, je to ale jako kus penove karimatky, spise slabsi .. je to presne co to je .. diky tomu, jak je to velky a tlusty (resp maly a hubeny) je to strasne kompaktni ..


ja jsem vzdycky nejake sedatko nosil ... na foceni/vylety vzdy/vetsinou .. proste tohle podsedatko je posledni stupen evoluce v mejch podsedatkach .. za ty 2 stovky fakt stoji .. mam i tohle a nekolik dalsich na tomhle principu (vc. home-made z karimatky) a to prvni jmenovane je nejlepsi presne kvuli tomu, jak je perforovane aby se dalo slozit

edit: nosim ho strcene do nejake mesh-pocket na batohu, treba z boku do kapsy na lahev, ze ho dokazu vyndat i bez sundavani batohu
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2070
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Podsedak

Příspěvekod Mawenzi » pát srp 18, 2023 12:59

kamosovo slehlo , ale pointa je prave v tom, ze porad plni svou funkci, takze to je vec vic esteticka nez funkcni
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení