Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Příspěvekod Sateza » pon črc 26, 2021 18:16

Ahoj, potřebuji radu, jak rozebrat hole Leki Micro trail pro. Jde o to, že tohle už jsou několikáté hole, které mají problém s aretačním kolíkem, kterým se hole zafixuji po rozložení. Kolík zůstává viset v hůlce, nevyjede a tudíž nejde hůlku rozložit. Největší problém je, že mám strach, aby, se mi to nestalo při závodě. Tohle jsou už moje 2 hole, manželka už má třetí a už nás to nebaví. Nemůžu pořád hole reklamovat a být bez nich 30 dnů nebo i jen týden.

No, hole jsem rozebral tak, že spodní část lze vysroubovat, resp. jde vysroubovat plastová zátka a spodní část odejmout. Co je ale problém, tak u druhé části shora, kde je aretační kolík. Vůbec nevím, jak se k němu dostat a pročistit to?

Pořadí mi někdo? Díky.
Sateza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 26, 2021 18:09

Re: Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Příspěvekod oodoow » pon črc 26, 2021 18:33

Jak to opravit netuším, maximálně ti můžu poradit nekupovat znova něco, o čem víš, že je to problémové.
Sám mám Mountain King Trailblaze, který jsou lehčí, byly i levnější a ještě k tomu nemají žádný problémový kolík.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Příspěvekod Sateza » pon črc 26, 2021 18:44

Ahoj, diky za reakci. Ale jednak se mi ten systém tvých holí nelíbí už vůbec, protože rozhodně nechci, aby mi kolem ruky plandala nějaká šňůrka a jednak jsem zvyklý na ty rukavičky od Leki, nemám totiž rád ty poutka, dokonce i u lyžařských hulek je mám sundane. Každopádně díky.
Sateza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 26, 2021 18:09

Re: Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Příspěvekod Sateza » pon črc 26, 2021 19:33

Tak jen ještě doplním... kamarád měl jednu hůlku prasklou, zavolal jsem mu, aby ji rozřezal a zjistil ten mechanismus. Takže už v tom mám jasno a pro případné zájemce - trn kus plastu je v hulce silně nalisován. V tomto plastovém výlisků je pak zalitý kus pelíšku včetně aretačního koliku, který na pelíšku jen pruží a podél něj vede lanko.

Osobně jsem to tedy pouze pořádně propláchl vodou a zatím to zase funguje, nicméně se domnívám, že ten kolík, když se o hůlku člověk opírá/zapírá, tak může mít tendenci se sklonit z vodorovné polohy zcela nepatrně směrem dolů a tím už zcela přesně nesedí do otvoru v hůlce a má problém vyjíždět ven. Tak třeba to taky někomu pomůže.
Sateza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 26, 2021 18:09

Re: Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Příspěvekod milarepa » úte led 9, 2024 11:18

se mi to s tím aretačním kolíkem teď stalo pod Lysou, schoval jsem hůlky pod kámen, odběhl si trénink a doma hůlku důkladně vyčistil, vysušil a zaseklý kolík prostříkl strojním olejem, a krásně se znovu rozhýbal a funguje jak má
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Příspěvekod Sateza » úte led 9, 2024 13:10

Ani jsem netušil, že to zde sleduji. Přišla mi zpráva do emailu. Nicméně, to, že se ti to stalo a pak jsi hole vyčistil je jedna věc. My už ty hole rozebrali, resp. prasklé hole rozrezali a tak vím, že jakmile se to stane jednou, je to jen otázka času, kdy k tomu dojde znova a znova. Ono totiž ten aretacni kolik je navařeny na plíšku a časem se pod váhou, kterou člověk tlačí do hole, ohne. Záleží i na váze běžce a jak moc do hole shora dolů tlaci. Já mám už asi čtvrté hole a na všech 3 předešlých se to stalo. Dvoje jsem vyreklamoval. U předposledního svého páru svých a dvou párů holí od manželky jsem to vyřešil vyvrtanim - zvětšením otvoru pro ten kolík.
Sateza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon črc 26, 2021 18:09

Re: Rozebrání holí Leki Micro Trail Pro

Příspěvekod apuka » úte led 9, 2024 14:51

No... Ja si myslim neco podobneho jako naznacoval oodoow. Kupovat si dokolecka hole za nejakych 4000 (kdyz nekupujes ve velkych slevach), ktere se neustale kazi, doma venovat hodne casu opravam mi prijde ponekud ujete.
Nemyslim si, ze bys nemohl sehnat jine hole na podobne urovni (vcetne uchytu), ktere maji min problemu... Pisu to i kdyz vim, ze tento typ holi je docela dost nachylny na problemy, hlavne pokud clovek se o ne opravdu silne opira - napric celeho spektra vyrobcu. Samozrejme ale zalezi na vaze uzivatele.

Kdyz uz na nich natolik lpis, mel bys hned koupit dvoje a jedny hned po problemu dat na reklamaci. I ted mas na Leki hole omezenou dozivotni zaruku, ktera by se na tyto problemy mela platit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Ostatní vybavení

cron