Kde kupujete metráž?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kde kupujete metráž?

Příspěvekod Ryba » pát úno 2, 2007 13:55

Je mi jasné, že moderní outdórák nevychází z domu bez skafandru renomované firmy. Nicméně patřím mezi kutily domácí a rád si nějaký kus vybavení občas spíchnu. Ovšem sehnat v poslední době třeba nepromokavý šusťák je problém. Nešije taky někdo z vás? Poraďte nějakou prodejnu metráže, kde mají i nepromok... V brněnském KARSU je to v poslední době naprd.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2007 14:00

Blahé paměti firemní prodejna Hedva v Moravské Třebové.
Ditto Gumotex v Břeclavě.

(Naposled sem tam ale nakupoval hluboko za totality.... :ú )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Ryba » pát úno 2, 2007 14:26

Jo, GUMOTEX vyrábí jakýs záhadný porotex, ale kolko to stojí a jaké to má parametry ví bůh...

Hedva má úděsné webovky o ničem, ale něco by se z nich asi vymámit dalo http://www.hedva.cz/novinky/?stany_v_himalajich.
Napsal jsem jim...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete metráž?

Příspěvekod Yopo » pát úno 2, 2007 14:51

Ryba píše:Je mi jasné, že moderní outdórák nevychází z domu bez skafandru renomované firmy. Nicméně patřím mezi kutily domácí a rád si nějaký kus vybavení občas spíchnu. Ovšem sehnat v poslední době třeba nepromokavý šusťák je problém. Nešije taky někdo z vás? Poraďte nějakou prodejnu metráže, kde mají i nepromok... V brněnském KARSU je to v poslední době naprd.


Hmmm, tak to si moj clovek. Ja sijem zasadne vseto, co sa doma usit da. Je to aj jeden z dovodou kvoli ktoremu som sa dal na sitie a vystudoval som odevarinu a textil na SS aj VS. Ja osobne nakupujem v KRIVANI v Presove. Je to perfektny obchod s poriadnym vyberom (cca 600 druhov tkanin a pletenin) od materialu na damske saty az po oblekovky a nepremokavy matros na bundy a dokonca ja kordura na batohy a navleky sa tam najde. Neviem ako je to na brnensku ale v liberci kde prave pobyvam je to bieda. Nato ze je tu VS textilna a liberec je makkou textilu je tu vyber textilu minimalny. Textilky krachuju - textilanu zburali a idu stavat zabavny park. Nedavno som skusal zohnat nepremokavy material na bundu a nic soom v Liberci nenasiel. Ale v Prahe su nejake velkosklady. Kamarat tam nakupoval za rozumnu cenu a nemusis byt ani zivnostnik. Noneviem ci maju nejaky nepremokavy matros. Taky nepremokavy "sustak" je dnes problem zohnat. Na slovensku sa vyrabal v Lipt. Mikulasi resp. v Ruzomberku nepremokavy matros pre celu CR/SR ale podnik krachol ako vacsina textiliek. Teraz sa skoro vsetko dovaza zo zahranicia resp. niektory vyrobcovia outdoor vybavenia si nakupia PL tkaniny a nechaju to upravit v Gumotexe PU zaterom alebo inou upravou v existujucich textilkach v CR (ale to je len pre vlastnu potrebu a nepredava sa to).
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod Ryba » pát úno 2, 2007 14:58

Cákryš, Prešov je pro mě trochu z ruky... Ale vidím, že v česku to asi fakt bude problém. Zkusím ten porotex, ale stejně kvůli tomu musím do Břeclavi, GUMOTEX to prodává jen tam. Tomu říkám obchodní politika...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod Schnappi » pát úno 2, 2007 19:56

Když už jsme u toho - má někdo z vás tušení, jestli se dá sehnat třeba Nowind nebo Pontetorto softshell na metr? Nebo to po vzoru Gore dodávají jen licenčním partnerům? A takový Schoeller a ostatní firmy z oboru?
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

Příspěvekod Yopo » pát úno 2, 2007 20:29

Tiez som sa zaujimal o taketo materialy, ale metraz z materialov ako je polartec, softshell, nowind, gtx, blockvent, atd. nezozenies. Je tu vsak jedna moznost a to je zamost v odevnej firme, kde sa sije outdoor vybava. Ja mam takto vsetky polartekove bundy a vselijake termo pradlo. Staci ak mas skuseneho znameho na spravnom mieste a ak dokaze pri vyrobe usporit vacsie mnosztvo materialu a z uspor necha vystrihnut dalsie vyrobky, ktore nasledne zada do vyroby, je to len plus. Dopracujes sa tak k lacnemu vyrobku, ktory je usity kvalitnejsie ako keby si to sila doma na kolene. Napriklad moja polarka stala 200Sk a v hudy ju predavali za nekrestanskych 3500Kc. Pekny rozdiel co? Pravdou je ze tych 200Sk nepokrije ani naklady na material, ale materiel dodava zadavatel vyroby a co si urobis zo zbytkom je vacsinou tvoja vec. Neviem ako to funguje v roznych firmach, ale v tej dotycnej o ktorej pisem to robia tak, ze tie nadbytocne produkty z usetreneho materialu potom predavaju za vyrobnu cenu mezi VIP zamestnancami. Niektore sice nemju vysacky polartec, ale to ti moze byt jedno, ved za tu cenu to nekup.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod chonda » pát úno 2, 2007 21:01

Mě by jenom zajímalo, jestli je nějakej objektivní rozdíl mezi třeba Polartecem a no-name fleecem...Já bych řekl, že jestli jo, tak bude naprosto minimální...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2007 21:04

Já bych řek, že je - aspoň podle podstatně rozdílného vzhledu po "N" praních - "noname" žmolkovatí, "Polartec" ani omylem....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Ryba » pát úno 2, 2007 21:10

A to nějak redukuje izolační schopnost? Pokud máš nějakou vrstvu ještě na té flísce, tak spíš naopak, ne? Pak ty žmolky fungují jako takové ty špuclíky na podšívce bund...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2007 21:12

Mno, asi ne.... taky mám samodělek noname flísku už asi 10000000let a furt dobrý.... :ú
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod chonda » pát úno 2, 2007 21:14

Neřekl bych, že to nějak ovlivní izolační vlastnosti...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod pavproch » pát úno 2, 2007 21:16

Eště jinej postřeh - narozdíl od tý noname flísky značková ("Etirel" Polartec100) hřeje i mokrá/zpocená...... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mandys » pát úno 2, 2007 21:18

je pravda že sehnat tady plus mínus aspon trochu slušný látky je dost problém, taky trochu šiju, i když spíš jenom takový ty technický maličkosti, jako obaly na lékárnu, úpravy batohu, a tak, nicméně i jedny kalhoty už mám za sebou, a kdyby byly k sehnání látky , tak šiju určitě mnohem víc.

ten porotex chci taky zkusit, nemáte s nim někdo zkušenosti ? jde mi asi hlavně o nepromokavost, potřeboval bych nový technický kalhoty :D
Uživatelský avatar
mandys
nováček
nováček
 
Příspěvky: 61
Registrován: pon pro 11, 2006 13:12
Bydliště: Praha

Příspěvekod ONDRA » pát úno 2, 2007 21:19

chonda píše:Mě by jenom zajímalo, jestli je nějakej objektivní rozdíl mezi třeba Polartecem a no-name fleecem...Já bych řekl, že jestli jo, tak bude naprosto minimální...

moji bunda z polartec(u) wind pro mam 4 roky a je beze zmen vzhledu a vlastnosti, ktere jsou imho super... tim nechci pomlouvat no name, ale ochubuju ze by tohle zvladl [-(
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Kde kupujete metráž?

Příspěvekod ONDRA » pát úno 2, 2007 21:23

...vystudoval som odevarinu a textil na SS aj VS... quote]
tak to te tak trochu lituju. tim jsem se chtel taky zabyvat ale na skole nam na prednaskach z textilni chemie tvrdili ze textil jde v CR a SR do kytek tak jsem si to rozmyslel...
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod chonda » pát úno 2, 2007 21:40

Cosi jsem našel z montany ohledně porotexu, ale je to strašně starý...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod Dena » pát úno 2, 2007 21:52

@ONDRA jj- já taky studovala, jak píšeš- oděvařinu, chachá- ta je ale v kytkách už dost dlouho.. :mrgreen: ale matroše, ty high- tech mě braly už i dříV.. :(( :wink:
@Yopo vždycky se mi líbily ty tvoje zasvěcený a odborný názory na ty různý druhy hadeR .. - bylo mi jasný že jsi textilák ..
:smt023
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Yopo » pát úno 2, 2007 22:20

Rozdiel medzi orig. polartecom a no-name ja hlavne kvalitativne lepsi vzhlad, omak a mozno je nieco v izolacnych vlastnostiach, ale tomu by som az tak velky vyznam neprikladal, lebo to bude nepatrne. To ze mokry polartec hreja ja diskutabilne, lebo ziaden textilny material totiz nehreje, ale iba izoluje. Teoria vravi ze voda ma cca 25 nasobne vyssiu tepelnu vodivost a preto teoreticky musi pritomnost vody zhorsit izolacne vlastnosti. Je to vsak diskutabilne do akej miery sa to v praxi deje. Zatial na tuto temu neexistuje solidna praca, ktora by to potvrdila. Momentalne pracujem na teme vpliv vlhkosti na izolacne vlastnosti runa pre spacie vaky a snazime sa o potvrdenie domienky ze v praxy nema vlhost az taky velky vpliv na zhorsenie izolacnych vlastnosti, ako predpovedaju teoreticke modely. Takze k tomu polarteku asi tolko ze podstatny rozdiel je hlavne vo vzhlade textilie.

PS: diky za podporu Dena :D
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Příspěvekod ONDRA » pát úno 2, 2007 22:25

Dena píše:@ONDRA jj- já taky studovala, jak píšeš- oděvařinu, chachá- ta je ale v kytkách už dost dlouho.. :mrgreen: ale matroše, ty high- tech mě braly už i dříV.. :(( :wink:
@Yopo vždycky se mi líbily ty tvoje zasvěcený a odborný názory na ty různý druhy hadeR .. - bylo mi jasný že jsi textilák ..
:smt023

ja vim, taky jsem chtel delat "hi-end", ale nevim jestli by na me mel pan docent cas )on je spis pre barvicky) a hlavne uz to neni moc chemie
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Dena » pát úno 2, 2007 22:36

beru vás oba na pokeC- :yawinkle: máme si o čem povídat.. :-..
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod djx1 » pát úno 2, 2007 22:44

Jednou jsem premyslel, ze bych si usil brasny na kolo. Zatim jsem nenasel zadne, jenz by mi vyhovovaly. Jedny maj tohle, jedny tohle....ale nejake, jenz by mely vse...nejsou:-) No....mozna se do toho pustim. Na nich se toho moc zkazit neda.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Ryba » sob úno 3, 2007 0:01

No zrovna ten plastex na ty brašny se dá sehnat celkem bez problémů.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Příspěvekod Hanzik » sob úno 3, 2007 1:44

Jo, tak plastex, ten je k sehnani uplne v klidu...Jinak ja sam nesiju, ale muj otecko sveho casu (a obcas i ted se hecne) sil pomerne dost... Cyklobrasen z plastexu nasil velmi mnoho, navleku, sustakovych souprav a perovych spacaku jakbysmet...Latky vertsinou kupoval prave v Moravske Trebove a nikdy si na ne nestezoval...Prave naopak, vzdy je velmi chvalil...Hlavne kdyz se vratil z osobni navstevy, tak basnil, co mu zas ukazaly za super matrose... :D Jinak treba ty navleky podsival ve spodni tretine tropikovinou, kterou bral od Jurka za par kacek ve forme odstrizku... :D
Hanzik
účastník
účastník
 
Příspěvky: 726
Registrován: stř lis 1, 2006 14:07
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Dena » sob úno 3, 2007 8:18

tvůj tatík je šikulka :smt023 :yawinkle:
už jsem to tu kdesi psala, moji tři spolulezci si toho taky dost ušili, návleky, sedáky, prsáky, fleecový mikiny, kalhoty a. j., vzhlížím k nim za to s obdivem- hlavně batohy z toho plastexu a dost vymakaný, jen ten jeden má takovou obrovskou krysu, když s ní jde, vypadá to jako by šel s velkou travnicí.. :mrgreen: ale co všechno se do ní všechno vejde, to nechápu..
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Kde kupujete metráž?

Příspěvekod mifr » sob úno 3, 2007 10:17

ONDRA píše:...vystudoval som odevarinu a textil na SS aj VS... quote]
tak to te tak trochu lituju. tim jsem se chtel taky zabyvat ale na skole nam na prednaskach z textilni chemie tvrdili ze textil jde v CR a SR do kytek tak jsem si to rozmyslel...


to vypada na FCH VUT :wink:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete metráž?

Příspěvekod ONDRA » sob úno 3, 2007 16:20

mifr píše:
ONDRA píše:...vystudoval som odevarinu a textil na SS aj VS... quote]
tak to te tak trochu lituju. tim jsem se chtel taky zabyvat ale na skole nam na prednaskach z textilni chemie tvrdili ze textil jde v CR a SR do kytek tak jsem si to rozmyslel...


to vypada na FCH VUT :wink:

:smt023
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Příspěvekod Ryba » čtv úno 8, 2007 13:10

Psal jsem: Dobrý den, máte stále v sortimentu i nepromokavé materiály? Na vašem webu mě zaujal stan nasazený v Himálaji.
Dodáváte do nějaké prodejny metráže v Brně?

Napsala mi paní z HEDVY:
Přeji dobrý den,
tento sortiment do prodejny v Brně nedodáváme, zkuste se optat na naší prodejně v M.T. č. tel. 461 311 528, zda mají.
odbyt - Slaná P.

Takže pokud něco potřebujete, jedině v Moravské Třebové nebo přímo v Břeclavi v GUMOTEXu.
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete metráž?

Příspěvekod Archeolog » ned bře 8, 2009 15:48

Zdravím. Chtěl bych taky zkusit ušít kalhoty, ale nějak se nemůžu dopracovat k nějakému prodejci látky. Většinou jsou obchody s metráží plné kvěinek a srdíček, ale to není nic pro mě.

Potřeboval bych odolnou a přitom prodyšnou látku-mají to být spíš lehké letní/třísezonní kalhoty-v barvě khaki (v pův. významu, tj. taková béžovošedá). Ideální složení by bylo nějaká 50% umělina a 50% bavlna a nejlíp kdyby to bylo někde v okolí Opavy. Nemáte nějaký nápad?

Jinak pro tenhle počin jsem se rozhodl, protože mám podobný problém jako djx1 s brašnama na kolo. Každé kalhoty mají něco, co se mi líbí a co používám, ale žádné to nemají všechno dohromady. A když už ano, stojí většinou tolik, že bych se pak bál je vzít jenom do města, abych je nezašpinil...
"Žádné místo nepoznáš, dokud tam nepřespíš." Thor Heyerdahl
Archeolog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: ned říj 19, 2008 18:43
Bydliště: hranice Moravy a Slezska

Re: Kde kupujete metráž?

Příspěvekod Misell » čtv bře 26, 2009 15:00

Jen nápad...co zkusit nějaký český firmy,co šijou z tadytěch matrošů,jestli by se u nich kus nenašel k prodeji? Jurek,HP,...
Misell
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: sob zář 27, 2008 15:29
Bydliště: Opatovice nad Labem

Další

Zpět na Ostatní vybavení