S dronem v horách

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

S dronem v horách

Příspěvekod TTR » úte črc 11, 2017 10:54

Nenašel jsem tu vůbec nikde nic, co by se týkalo používání dronů v průběhu akcí.

Zajímaly by mě především osobní zkušenosti, hlavně co se týče použití v horách. Ale klidně aj všeobecný názory a odkazy na zákony a tak podobně.

Drony se stávaj dost kapesní záležitostí, takže je tahle představa víc než lákavá, ale osobní zkušenosti z hor jsem zatím nikde moc neviděl.
TTR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 23, 2015 16:12

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » úte črc 11, 2017 12:48

Ja bych zase rad nevidel pouzivat zadne drony na horach.

Jo, pronekoho je jejich pouziti lakava, pro jine desiva. Hlavne kdyz si nekdo smysli je pouzivat na hur pristupnych mistech, kde ale obcas nekdo chodi a leze... a ted v lepsim pripade mu "pomaha" v soustredeni nejaky bzucici dron kolem hlavy, v tom horsim mu brani nebo az neopatrnou manipulaci do nej narazi....

Moje zkusenost z Otztalu nebyla popisovaneho razu, ale pro mne byla velice neprijemna, kdyz v tom tichu a krase najednou nejaky vul cyklista si smyslel, ze musi sebe a svoji partu dronem nahrat a plnou parou poslal dron asi na kilometr daleko (zvuk jako Pionyr se dvema lidma do kopce), aby nahral jejich "uzasny" prejezd na polni ceste a potom se vznasel nad nima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod wawrik » úte črc 11, 2017 15:42

Jo. Polovica Islandu je ovešaná tabuľkami so zákazom používania dronov... Je to mimoriadne otravná vec.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: S dronem v horách

Příspěvekod dudy » úte črc 11, 2017 15:54

Ty drony, nebo ty tabulky?
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » úte črc 11, 2017 18:19

Nedavno jsem videl podobnou cedulku v Hrensku, u zastavky, kde zacina turisticka stezka k Pravcicke brane.

Za mne: bezte s dronama do rusufur. Chodim do prirody a do hor mj. kvuli klidu a nemam chut poslouchat vase bzucici blbince. Jste priserne otravni a jestli s tim neprestanete, tak holt prijde protiakce a dopadnete jak kuraci na zapade (u nas to maji jeste dobry).

Njn, dan za techicky pokrok. Technickou stranku veci ocenuju, spojuje me dva konicky, letecke modelarstvi (byvaly) a vypocetni techniku. Jenze v rukou sebestrednych idiotu, kteri maji potrebu neustale natacet videa, na ktere by se dobrovolne nedival ani policajt po lobotomii, je to fakt otravne a mozna i nebezpecne. Protoze nejakou bezpecnost, jako nelitat nad lidma a v jejich blizkosti, bezohledni pitomci samozrejme neresi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod tunak » úte črc 11, 2017 19:29

Chápu rozhořčení. Ale pohled z opačné strany - pro fotografa je dron nenahraditelný. Je to úžasná technologie, které otvírá doposud těžko dosažitelnou perspektivu. Na druhou stranu, záběry z dronu jsme asi už trochu přesyceni. Je to vrcholící móda. Bublina splaskne a drony budou používat především ti,v jejichž rukou vznikají hodnotné obrázky.

(Aspoň doufám.)

Pořádný dron ale stále není (a nebude) kapesní záležitostí. (Podobně jako pořádný foťák nemůže být kapesní záležitostí, to je otázka optických zákonů; ačkoliv řadu z nich netřeba porušovat, protože se dají obejít. :) Kdo viděl zvětšeniny Vittoria Selly a mohl je porovnat s obrazovým výstupem moderní techniky ví, o čem mluvím. Málokdo nafotí Baltoro tak, jako on; a tím momentálně myslím i technicky kvalitně... Moderní objektivy nenahradí negativ velikosti 30x40cm.) Pro mne má smysl vyloženě jen na fotografických výpravách, kdy má člověk čas půl dne snímat jeden ideální (idealizovaný) záběr.
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 1:50

tunak píše:Na druhou stranu, záběry z dronu jsme asi už trochu přesyceni. Je to vrcholící móda. Bublina splaskne a drony budou používat především ti,v jejichž rukou vznikají hodnotné obrázky.

Optimisto... Koukni se, jak to dopadlo s videokamerama. Pouzitelne video dokaze vyrobit tak jeden clovek ze sta (spis z tisice) a presto se prodavaji mraky nesmyslu na prilbu, natacet video umi kazdy smartfoun a kazda trubka cpe sva uplne nepouzitelna videa na trubku. Prisla doba vidiotu.

Bojim se spis opacneho extremu. Drony budou male a levne, na kvalite videa nebude zalezet, jako uz nezalezi ted, a kazdy blb bude chtit zvecnit svuj zivotni zazitek, kdy jel na kole po polni ceste (viz apuka vyse).

tunak píše:Pořádný dron ale stále není (a nebude) kapesní záležitostí.

Jenze kdo potrebuje poradny dron? Rec je o sorte lidi, co toci videa mobilem na vysku. Par profiku by nikomu nevadilo, masy ano.

Pred casem jsem sel v Ceskem Stredohori na zriceninu a nad hlavou mi jeden bzucel. Majitel mel aspon tolik slusnosti, ze s nim pristal, kdyz jsem tam byl. Bylo to docela male a mel na nej plus cele vybaveni tak 20 litrovy batuzek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod Hafi » stř črc 12, 2017 7:23

Asi jsi mu vlezl do zaberu...
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: S dronem v horách

Příspěvekod TTR » stř črc 12, 2017 11:03

to bych bejval ani neveřil, kolik se tu najde omezenejch idiotů s klapkama na očích :-k

tak jen pro rozvedení původní představy:

cesty v horách si plánuju pokud možno tak, že bejvám většinu času jen já a parťák (max tvoříme skupinu 4 lidí)

vysoko nad chatou na kraji ledovce moc lidí při soumraku ani svítání nebejvá, fakt není koho v tu chvíli prudit a chodit a natáčet ve frontě mě fakt nebaví

naopak miluju ty chíle, kdy je mi celej svět hluboko pod řití a je kolem mě naprostej klid, ty chvíle který nevidí ani můj souputník, protože odmítá vylejzat se spacáku do mrazu jen kvůli čumendě na hru světla, ještě předtím, než se obloha začne z temně nachový měnit do barev s předzvěstí brzkýho východu, koukám na první paprsky ozařující špičku Hornu do oranžova .... fotím a kochám se, ale popravdě začínám cejtit limit v tom, že můžu fotit jen ze svý pozice, když vím, jaký možnosti technika nabízí

takže ano, sou mi dost fuk vaše zkušenosti z vejletu 5km od auta, mluvím o dost specifickejch situacích

pro ty bez fantazie ... inspirovalo mě třeba toto https://www.youtube.com/watch?v=_TmzDhHqLDE
TTR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 23, 2015 16:12

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » stř črc 12, 2017 12:37

TTR píše:pro ty bez fantazie ... inspirovalo mě třeba toto
Vsak si myslim, ze mike psal o podobnych, mzna sice jeste vice ujetych lidech. A vlastne ja do jiste miry taky.
1) to "inspirativni" video je mirna ukazka toho, jak by to - z fotografickeho/kameramanskeho hlediska - byt delane nemelo. Chapu, ze se Ti libi, ze uvidis, co bys jinak nevidel, ale je to docela chaoticke. Zkus se podivat na ukazky opravdovych profesionalu na hory a uvidis, ze vetsinou se to dela z velke vyse, max s priblizenim, aby to co nejmene rusilo a melo smysl. Tocit video o vyhledu v horach o 20-30 m vys nez dokazu sam z vrcholu je i jinak o nicem. Tys to stejne nevidel a zasnout na tim, je by tam bylo nadherne, kdybych mohl vyletet o 20 m vys mi prijde trochu ujete...
2) takove hezke toceni z dokolecka kolem vrcholu z blizka - napadlo Te, co by to mohlo pro nekoho znamenat, kdo najednou vystoupi zpoza nejake skaly a jemu necekane zacne bzucit dron u ucha? Ze by se mohl leknout a zritit? A to ani nerikam, ze by ten droh do nekoho mohl vrazit (nebo naopak). A vem si jed na to, ze neuvidis kazdeho, kdo bude lezt, i kdyz se Ti tobude tak zdat. Ty profesionalove taky netoci jen tak a tam kdy a kde se jim zachce a snazi se pouziti dronu omezit na minimum.
Taky nechapu, ze kdyz pises "miluju ty chíle, kdy je mi celej svět hluboko pod řití a je kolem mě naprostej klid", tak primo Tobe nevadi to bzuceni a hodne necitlive poruseni toho klidu. A zase, co kdyz i nekdo jiny tam pujde kvuli tomu klidu a Ty si ho nevsimnes? Myslis vubec na to, ze v tech horach nejsi sam? Ze krome lidi tam mohou byt zvirata, ktere taky neuvidis a kterym dronem muzes zpusobit neuveritelny stres, ktery zrovna v tech vrcholovych partiich nebo na ledovci muze zapricinit jejich zkazu? Atd., atd.

Mam trosku dojem, ze privlastek "omezenej idiot s klapkama na ocich" nepatri tem, co tady a to zareagovali...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod ratel » stř črc 12, 2017 13:32

asi je to prehnana predstava ale nerad bych zažil situaci kdy se na kopci sejde x lidi, každý vytáhne kapesního drona aby si udělal selfie z 10 m. Vůbec mám pocit že technika dost mění chování lidí na horách - elektrokola významně zvyšují provoz na některých kopcích, lidi běhají na Lysou kvůli tomu aby si očipovali výstup ( přeháním možná ), droni, gps...

Možná to vidím pesimisticky :-)
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: S dronem v horách

Příspěvekod scinkk » stř črc 12, 2017 15:34

kdy se na kopci sejde x lidi


kdyby jen na kopci, podle me bude nejvetsi boom, az ty drony budou opravdu male + plne a spolehlivě autonomni, takze to pak kde kdo an zacatku dne vypusti a necha se tim treba nekolik hodin ci treba cely den sledovat, pak budes potkavat strudl lidi (v lepsim pripade portismerne) kolem kterych bude dron krouzit jak hejno komaru :) A co teprv cyklisti :)

Pro me je to takova urcita ukazka sobeckosti :), ja chci mit takovy a takovy zaber a udelam pro to cokoliv, ostatne jako obycejne foceni, kdy clovek treba kvuli fotce leze tam, kam nema a ostatne i ta rusivost u foceni nemusi byt mala, klapani zrcatka, motor v objektivu, pripadne blesk, ale aspon je to lokalizovane na jednom miste, kde nejaky hluk vznikne tak jako tak, tohle je nekolikanasobne vyssi level :) apuka par scenaru naznacil.
Dokud to meli k dispozici jen profici pro nataceni dokumentu a reportazi, tak to nikoho netrapilo, ale nejhorsi je pak ta nevyhnutelna masovost :) Ktera se nabaluje, obzvlast kdyz uz se nejaky zaber povede, tak to ma efekt dalsiho rozsireni vlastniku. Pac prezentace vysledku je pro vetsinu to zcela nejdulezitejsi.

Podobne me stvou treba ctyrkolky, poridit to dnes muze kazdy jeliman, a porc se neprojizdet po lese a po horach, to je preci mnohem lepsi zabava, tak proc brat na neco ci nekoho ohled, dulezite je ze delam, to co chci :)

Tys to stejne nevidel a zasnout na tim, je by tam bylo nadherne, kdybych mohl vyletet o 20 m vys mi prijde trochu ujete...


jj souhlas, jako koukat na krasu hor z gauce doma :) Navic, proc nicit urcitou tajemnost, jak to asi vypada na spicce stitu, kam se ja (a mozna nikdo) tezko podivam :) Fotku aspon udelam z mista, kde jsem byl, ze je realita i tak zkreslena me netrapi, byl jsem tam a fotku si take odnesl, beru to jako dve ruzne veci, obe me bavi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: S dronem v horách

Příspěvekod Pierre111 » stř črc 12, 2017 16:34

Když si to tu čtu tak se nestačím divit :D. Všeho moc škodí to je jasné. Ale to co tu mnozí z vás naznačují je úplně přitažené za vlasy a s prominutím plné neznalostí. Já minulý týden na Dufourspitze potkal kluka s dronem a nijak mě teda nerušil. Naopak stroj předvedl a stroj to byl krásný, akorát cena vysoká 40000. Já jsem velmi citlivý na rušení v přírodě, nerad chodím na známé vrcholy, kde je hafo lidí. To co tu píšete podle mě jasně ukazuje, že s drony nemáte moc zkušeností a jen vymýšlíte katastrofické scénáře :). Já samozřejmě taky nechci aby kolem kopce kroužili desítky dronů ale to se podle mě moc nestane. Možná jen tam kde jsou stovky lidí a tam stejně nerad chodím už ted.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » stř črc 12, 2017 17:15

Drony v horach jsou uplne na p.cu. Rozptyluji, hluci, videa jsou z toho boozi. Co jsem byl s hipsterame "ty nemas BMW" v Toteskach, tak jim poryv vetru paradne rozyebl drona o skalu, protoze pod prevysem foukalo jinak.

Ted uz jsou nejake drony, ktere sleduji signal a litaji primo nad majitelem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod pavproch » stř črc 12, 2017 17:34

Položím to jinak (vymýšlím): mám legálně drženou pušku (nebo jinou střelnou zbraň na kterou není třeba lístek), sem na veřejném místě, kde mě obtěžuje dron svou přítomností. Sestřelím ho (tak abych nikoho neohrozil). Co mi hrozí podle nešní EU-kocourkovské legislativy?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » stř črc 12, 2017 17:47

Umyslne poskozeni ciziho majetku?
Kuchni starou mikrovlnku a budes mit klid. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 17:49

Tipuju trest smrti, ale museli by te chytnout :twisted: Presne to mne napadlo taky, ze do outdoorove vybavy bude patrit UL brokovnice. Mozna by ale byla efektivnejsi smerova rusicka. Nebo miniaturni atomovka, ktera by dron zlikvidovala pomoci EMP. Jako bonus i veskerou dalsi eletroniku toho bezohledneho blba ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » stř črc 12, 2017 17:51

Smerove rusicky na drony jsou uz par let v prodeji. Maji to na letistich.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 17:53

Vim, ale co jsem videl na fotkach, tak to bylo docela monstrozni a asi to bude chtit hodne stavy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » stř črc 12, 2017 17:59

Drony jedou na par frekvencich problem jsou baterie.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 18:17

No prave. Tusis, jaky to ma asi dosah? Vetsi nebo mensi nez brokovnice? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » stř črc 12, 2017 18:33

Zalezi co ladujes do brokarny. :twisted: zas brokovnice je lepsi kdyz napr zombie pilotuje drona. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 18:39

ratel píše:asi je to prehnana predstava ale nerad bych zažil situaci kdy se na kopci sejde x lidi, každý vytáhne kapesního drona aby si udělal selfie z 10 m. ... Možná to vidím pesimisticky :-)

Bojim se, ze to naopak vidis realisticky.

ratel píše:Vůbec mám pocit že technika dost mění chování lidí na horách - elektrokola významně zvyšují provoz na některých kopcích, lidi běhají na Lysou kvůli tomu aby si očipovali výstup ( přeháním možná ), droni, gps...

Jj, jak jsem psal, dan za technicky pokrok. Ke vsemu za tom trochu muzeme my, co elektroniku vyvijime... Je to teda skvele, ale bohuzel dava sobeckym blbum moznost, aby se naplno projevili a obtezovali ostatni.

scinkk píše:Pro me je to takova urcita ukazka sobeckosti :), ja chci mit takovy a takovy zaber a udelam pro to cokoliv, ostatne jako obycejne foceni, kdy clovek treba kvuli fotce leze tam, kam nema a ostatne i ta rusivost u foceni nemusi byt mala, klapani zrcatka, motor v objektivu, pripadne blesk, ale aspon je to lokalizovane na jednom miste, kde nejaky hluk vznikne tak jako tak, tohle je nekolikanasobne vyssi level

O to presne jde. Fotografovani mne nikdy neobtezovalo, jelikoz je lokalizovane a ruseni je minimalni. S timhle ovsem dokaze jeden blb rusit vsechny v okruhu nekolika kilometru. Coz nakonec povede k zakazum. Ne kvuli lidem, ale kvuli zviratum. V tom Hrensku byli myslim duvod hnizdici sokoli, ktere bezhohledni blbove z dronu nataceli.
http://www.npcs.cz/nejcastejsi-dotazy píše:11. Smí se v národním parku létat s drony?

Používání dronů, ostatních bezpilotních letadel a modelů letadel na celém území národním parku, s výjimkou zastavěných území a zastavitelných ploch, zakazuje zákon o ochraně přírody a krajiny. Důvodem tohoto opatření je zabránění rušení živočichů, především ptáků, ale také zajištění klidu návštěvníků národního parku.

A tak to nakonec bude vsude. Nakonec budeme s ochranarema na jedne lodi a myslim, ze v tomhle se i pp prida ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 18:46

Pierre111 píše:Já minulý týden na Dufourspitze potkal kluka s dronem a nijak mě teda nerušil.

Ze tebe nerusil neznamena, ze nerusil nekoho jineho.

Pierre111 píše:To co tu píšete podle mě jasně ukazuje, že s drony nemáte moc zkušeností a jen vymýšlíte katastrofické scénáře

Naopak, minimalne u mne je to zalozene na primych zkusenostech. Treba z CS Svycarska, kde takovy blb lital s dronem mezi skalami, kde se zvuk pekne odrazi a byl slyset uplne vsude. A to je to tam uz zakazane.

V horach bylo vzdycky zakladni pravidlo chovat se tise a nerusit. Ostatni i zver, co tam zije.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř črc 12, 2017 18:56

TTR píše:takže ano, sou mi dost fuk vaše zkušenosti z vejletu 5km od auta, mluvím o dost specifickejch situacích

pro ty bez fantazie ... inspirovalo mě třeba toto https://www.youtube.com/watch?v=_TmzDhHqLDE

Jenze ja pisu o presne stejnych situacich. V podobnych vyskach a na vrcholech se obvykle pohybuju a posledni, co tam chci potkat, je nekdo s dronem. Protoze tam chci potkat treba orla.

TTR píše:vysoko nad chatou na kraji ledovce moc lidí při soumraku ani svítání nebejvá, fakt není koho v tu chvíli prudit

Byvam tam treba ja. Ze tam nikoho nevidis neznamena, ze tam nikdo neni. Lidi, jako ja, se totiz chovaji tise a nedavaji o sobe vedet. A kdyz uz tam nejsou lidi, tak zvirata urcite.

TTR píše:naopak miluju ty chíle, kdy je mi celej svět hluboko pod řití a je kolem mě naprostej klid,

A proto ho chces znicit ostatnim, jen aby sis to natocil z dronu. Pekna ukazka sobectvi a bezohlednosti, o cemz celou dobu pisu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod pavproch » stř črc 12, 2017 19:48

drone shotgun

:supz:

akorát, kdo by to tahal v báglu, že.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: S dronem v horách

Příspěvekod Lipon » čtv črc 13, 2017 7:53

hele a co prak a dávka kuliček nebo kamínků? nedělá to rambajz jak shotgun, je to skladné, jen to má omezený dosah
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: S dronem v horách

Příspěvekod TTR » čtv črc 13, 2017 8:47

koukám že je to tu akorát samej militantně smýšlející profík v maskování, kterýho není možný na sto metrů odhalit, přesto je vždy a všude a rozhodně je si svou přítomností jist víc než tím, že tam není ... samá zabejčená palice s ortodoxníma názorama přes který neletí dron (aniž by měli ponětí o čem melou) ... a mastersclass profi kameraman a fotograf, jehož zaryté pseudoestetično jest jediným možným a správným způsobem uchopení námětu ... to co píše druhej a jaký jsou jeho představy, byť nahony vzdálený tomu co se tu jede za sračky nikoho nezajímá ... no tak si to tu broučci užijte a já jdu ... opět se mi potvrdilo že napříč všema odvětvíma, kterejma jsem se kdy toulal se nejvíc kokotů pohybuje právě v horách, osobní reálný zkušenosti z kopců, teď potvrzený i zde hrdinnejma forumfighterama ... rád bych viděl tuhle nabubřelou ortodoxní tvrdohlavost z xichtu v xicht u píva ... ale to je už taková ta moderní klasika :lol:

PS: bylo tu i pár smysluplnejch názorů a postřehů vybočujících z bojový vřavy a díky aspoň za ně

tak nabzučenou :finga:
TTR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 23, 2015 16:12

Re: S dronem v horách

Příspěvekod remy77 » čtv črc 13, 2017 9:52

Neviem ako v CR, ale v SR pokial je dron vybaveny snimacim zariadenim. musi mat drzitel platne povolenia na lietanie s lietadlom sposobilym lietat bez pilota, vydane Dopravnym uradom.

http://letectvo.nsat.sk/letova-prevadzk ... ez-pilota/
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: S dronem v horách

Příspěvekod amigo » čtv črc 13, 2017 9:56

pavproch píše:Položím to jinak (vymýšlím): mám legálně drženou pušku (nebo jinou střelnou zbraň na kterou není třeba lístek), sem na veřejném místě, kde mě obtěžuje dron svou přítomností. Sestřelím ho (tak abych nikoho neohrozil). Co mi hrozí podle nešní EU-kocourkovské legislativy?

nelogické. pokud tady běsníte ohledně toho, jak dron vyleká člověka lezoucí někde na skále, je nerálné sestřelit ho tak, abys nikoho neohrozil.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Další

Zpět na Ostatní vybavení

cron