S dronem v horách

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » čtv črc 13, 2017 11:17

@remy77 rozdeluje se to podle vahy do a nad 150kg na male drony nic nepotrebujes nebo ne?
Spis zajimave je toto:
Kód: Vybrat vše
  LETECKÁ FOTOGRAFIA
Ak je akékoľvek lietadlo (aj UAV) využívané za účelom leteckej fotografie (fotografovanie, filmovanie a iné zaznamenávanie z paluby lietadla), je to výkon leteckých prác (§ 44 leteckého zákona), ktoré podlieha aj vydaniu povolenia Ministerstvom obrany SR v súlade s §63 a § 64 zákona NR SR 215/2004 Z.z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Resila se nejaka kauza s BISkou, ze ma pozemky a baraky ruzne po SK a kdyz kluci po preletu dali fotky na net, tak meli problem, ze jsou spioni. :rolleyes:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 11:32

TTR píše:opět se mi potvrdilo že napříč všema odvětvíma, kterejma jsem se kdy toulal se nejvíc kokotů pohybuje právě v horách
Nevim jestli nejvic, ale o jednom uz tady rozhodne vsichni vime :wink:
TTR píše:samá zabejčená palice s ortodoxníma názorama přes který neletí dron (aniž by měli ponětí o čem melou)
Ty ses tvaril, ze chces znat nazory lidi, co chodi po horach na drony. Dostal jsi je. Kdyz ale nejsou takove, jake jsi ocekaval, tak jsme najednou "zabejcene palice s ortodoxnima nazorama"... Nebylo by lepsi se zamyslet, proc asi prakticky vsichni mame podobne nazory (neberu do uvahy militantni vyjadreni), jestli neco pravdy na tom nebude??? Kdyby ses ptal na fore dronovych nadsencu, kteri ale malokdy mysli na jine, dostal bys naprosto odlisne odpovedi. Bohuze pro Tebe, lidi, co po tech horach chodi kvuli odpocinku, relaxaci a pod, z cela pochopitelnych duvodu (dostal jsi je tady) dronama nadseni nebudou nikdy. Pokud to nechapes, asi mas trocha problem...

Edit: Jeste mala poznamka - uvedomujes si, ze prakticky kdekoliv (i na miste na tom linkovanem videu) v chranenych uzemych a horach po cele Evrope plati, ze se nemas chovat hlucne, nemas ohrozovat floru a faunu, atd? A ze za pouziti dronu uz i z techto duvodu bys mohl dostat celkem tucnou pokutu (krome SK, tam na miste max jen cca 60 EUR, vice nejde) a v pripade opakovani jeste mozna o rad-dva vyssi??? A taky, ze mnoho zajimacych mist lezi v narodnich parcich, klidovych zonach a jinych chranenych oblastech (nebo nekdy i ve vojenske oblasti, kde za dron hrozi jeste mnohem vetsi postih, klidne i za spionaz).
Naposledy upravil apuka dne čtv črc 13, 2017 11:39, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod pavproch » čtv črc 13, 2017 11:38

apuka píše:
TTR píše: se nejvíc kokotů pohybuje právě v horách
Nevim jestli nejvic, ale o jednom uz tady rozhodne vsichni vime :wink: ...


Mám si to brát osobně? :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » čtv črc 13, 2017 11:41

Myslim, ze vsichni - i Ty - vime, na koho jsem myslel, ale kdyz si to chces vzit osobne, posluz si, bude mi potesenim rekonvalescentovi poskytnout tolik blaha :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod pavproch » čtv črc 13, 2017 11:49

To byl (pokus o) ftip.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » čtv črc 13, 2017 12:19

@pp no a jeste se muzete premerovat. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod scinkk » čtv črc 13, 2017 19:34

TTR: me by zas zajimalo, jak desne bys byl tolerantni a prejici, kdyby sis poustel tu svou hracku a natacel nejaky vrchol stitu a nekdo ve stejny moment na ten stit vylezl a z brokovnice strilel hlinene holuby, pac ho to desne bavi a vidi v tom nepochybny prinos vsem, pac proc by to jinak delal. Urcite by sis s nim rad pokecal a vyjadril svouji podporu a nadseni pro strileni z brokovnice v horach, pac tam je prece krasne a probaral, z jakych vsech kopcu uz si zastrilel a zda nema nejaky pekny zvukovy zaznam z minula, aby ses mel doma pak cim sluchove kochat.


Samozrejme jsme se po tvem prvnim prispevku tajne domluvili, ze nas jednotny nazor bude, ze nas (nejen) drony se*ou :) Jinak musim souhlasit s poslendim prispevkem apuky
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » čtv črc 13, 2017 20:43

TTR píše:opět se mi potvrdilo že napříč všema odvětvíma, kterejma jsem se kdy toulal se nejvíc kokotů pohybuje právě v horách, osobní reálný zkušenosti z kopců, teď potvrzený i zde hrdinnejma forumfighterama ...

Jede chlap po dálnici v protisměru a poslouchá rádio. Z rádia se ozve: Pozor, po dálnici jede jeden šílenec v protisměru! Chlap si odfrkne: Kdyby jeden - všichni!
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mitau » čtv črc 13, 2017 21:19

Nelíbí se mi tu ten vyhrocený styl, i když i já jsem k dronům spíš negativní. Můj hlavní problém je v tom, že úplně nechápu, v čem jsou záběry z dronu tak úžasné. Je to teď nové a neokoukané, ale to je tak všechno. Nějakou větší fotografickou kvalitu si nějak z dronu neumím představit. A nahrávat aktivitu ze vzdálenosti je sice lepší (viz např. videa Kiliana Jorneta oproti jeho GoPro záznamům), ale pokud neděláš nic obdivuhodného, přijde mi to jako potkat chlapíka s GoPro na hlavě, když běží po cyklostezce podel Vltavy. Zkrátka to nepochopím a ten člověk u mě na první pohled klesá (já vím, předsudky)

Z hlediska bezpečnosti vůči ostatním to nevidím tak tragicky, i když ten zvuk může překvapit (šlo by to zaměnit se zvukem záchraného vrtulníku v dálce?), tak to podle mě spíš akorát naštve. Když bych někde na opuštěném vrcholku potkal člověka s dronem, tak to budu brát podobně, jako by trávil spoustu času pořizováním selfie - zkrátka je to jeho volba, kterou nepochopím. Problém bych mohl mít ve dvou případech. Buď by dotyčný chtěl super záběr východu slunce a mě by ze spacáku vytáhl zvuk dronu a nebo by se kvůli tomu zdržoval na nějakém místě, kde i tak je moc lidí a moc rušno. Představte si třeba takový Kriváň v létě, jak tam přibyde navíc ještě pár chlápků s drony. A to jsem si myslel, že horší to tam být nemůže. Kapitola sama o sobě je vliv ne na ostatní lidi, ale na přírodu. V tom se nevyznám, ale být tebou bych si o tom něco zjistil.

mike: :mrgreen:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » pát črc 14, 2017 2:09

mitau píše:Z hlediska bezpečnosti vůči ostatním to nevidím tak tragicky

Taky si nemyslim, ze je to zasadni bezpecnostni problem, jde hlavne o to obtezovani. S vyjimkou ferat pripadne jineho lezeni, viz booze. U skalnich sten je proudeni vzduchu nevyzpytatelne a s lehkym strojem snadno svihne o stenu nebo o nekoho na ni. Nebo na nej spadnou trosky. Na to driv nebo pozdeji urcite dojde, protoze "zazitkove akce" na feratach primo pritahuji tenhle druh exhibicionistu.

mitau píše:Kapitola sama o sobě je vliv ne na ostatní lidi, ale na přírodu. V tom se nevyznám, ale být tebou bych si o tom něco zjistil.

Viz zakaz v Hrensku, co jsem zminoval vys. Podle mne jsou drony nelegalni ve vsech horskych NP uz ted, protoze tam je vzdycky pravidlo o dodrzovani klidu. Explicitni zakaz dronu tam nejspis pribude casem.

Lipon píše:hele a co prak a dávka kuliček nebo kamínků? nedělá to rambajz jak shotgun, je to skladné, jen to má omezený dosah

No prave, omezeny dosah. Mozna odstredivy prak, kterym David zabil Goliase ;-) Ten ma dosah slusny, ale asi by to vyzadovalo hodne treninku, nez by clovek dokazal trefit letici cil. Mozna by byla lepsi nejaka mala nebo skladaci kuse :)

mitau píše:ale pokud neděláš nic obdivuhodného, přijde mi to jako potkat chlapíka s GoPro na hlavě, když běží po cyklostezce podel Vltavy. Zkrátka to nepochopím a ten člověk u mě na první pohled klesá (já vím, předsudky)

U Vltavy potkavam s GoPro na hlave spis cyklisty :D Taky nechapu, ale jsou mi ukradeni, dokud sve vytvory nenuti nikoho sledovat nasilim, tak je to jejich vec, nikoho neobtezuji. A o to prave jde, drony obtezuji a to tak, ze velmi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod amigo » pát črc 14, 2017 6:59

mike píše:[Viz zakaz v Hrensku, co jsem zminoval vys. Podle mne jsou drony nelegalni ve vsech horskych NP uz ted, protoze tam je vzdycky pravidlo o dodrzovani klidu. Explicitni zakaz dronu tam nejspis pribude casem

tady myslím jenom legislativa dohání techniku - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-polit ... ovela.html
více zde - http://www.droneweb.cz/legislativa-prov ... drony-v-cr
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » pát črc 14, 2017 10:32

Bylo by skoda kdyby z NP drony vyhnaly hnizdici ptaky, kteri jsou pro krajinu dulezitejsi nez nejaky dron a nesestrihane video na YT. Navic je peknejsi pohled na dravce, ktery vyvadi mlade nez na to yeble video.

mike píše:Mozna by byla lepsi nejaka mala nebo skladaci kuse

Jo a z druhe strany batohu ten granatomet na komary. :twisted:
:-k vlastne by stacil jen ten granatomet se siti.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » pát črc 14, 2017 13:32

Tak v NP v CR uz je zakazane pouzivat drony. Novela spominana v predchozim linku asi uz byla schvalena, v zakone je uvedene:
§ 16
Základní ochranné podmínky národních parků
(2) Na území národních parků mimo zastavěná území obcí a zastavitelné plochy obcí je zakázáno
...
s) provozovat letadla způsobilá létat bez pilota nebo modely letadel
Na tom webu o dronech (v druhem linku ve spominanem prispevku) je clanek popisujici podminky podle jineho predpisu, vlastne i primo ten linkovany je uvadi
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » pát črc 14, 2017 19:13

amigo píše:tady myslím jenom legislativa dohání techniku

Technici jsou holt pracovitejsi, nez zakonodarci ;-)

booze píše:Bylo by skoda kdyby z NP drony vyhnaly hnizdici ptaky, kteri jsou pro krajinu dulezitejsi nez nejaky dron a nesestrihane video na YT. Navic je peknejsi pohled na dravce, ktery vyvadi mlade nez na to yeble video.

:smt023 moje rec. Nemuzu si vybavit nic mene duleziteho, nez nesetrihane video na YT ;-)

apuka píše:Tak v NP v CR uz je zakazane pouzivat drony. Novela spominana v predchozim linku asi uz byla schvalena, v zakone je uvedene

Fajn. Ale stejne to v Hrensku musi explicitne napsat a vyvesit hned u turistickeho rozcestniku, protoze bezohlednym blbum by to jinak nedoslo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod remy77 » pát črc 14, 2017 20:30

booze píše:@remy77 rozdeluje se to podle vahy do a nad 150kg na male drony nic nepotrebujes nebo ne?
Spis zajimave je toto:
Kód: Vybrat vše
  LETECKÁ FOTOGRAFIA
Ak je akékoľvek lietadlo (aj UAV) využívané za účelom leteckej fotografie (fotografovanie, filmovanie a iné zaznamenávanie z paluby lietadla), je to výkon leteckých prác (§ 44 leteckého zákona), ktoré podlieha aj vydaniu povolenia Ministerstvom obrany SR v súlade s §63 a § 64 zákona NR SR 215/2004 Z.z. o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov.


Ved prave o to ide. Akonahle je na drone snimacie zariadenie, treba povolenie aj ked je dron pod 150 kg, resp. vaha nie je podstatna.
No a ak si niekto na hory berie dron, vacsinou preto aby si narobil foto alebo video ...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: S dronem v horách

Příspěvekod booze » pát črc 14, 2017 21:18

Idealne si zalozit firmu na zamerovani dronu a tahat pokuty. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: S dronem v horách

Příspěvekod wawrik » ned črc 16, 2017 17:09

TTR píše:to bych bejval ani neveřil, kolik se tu najde omezenejch idiotů s klapkama na očích :-k
No jo. Každý, kto s tebou nesúhlasí, je automaticky idiot :(( Myslím, že to je odpoveď na otázku, prečo si tu nenašel vůbec nic, co by se týkalo používání dronů v průběhu akcí...

Čerstvá skúsenosť: islandská lávová púšť, nikde nikto, podľa rangerky som tento rok bol prvý, kto tam išiel (ono tam niet ani veľmi prečo chodiť). Ticho, žiadne mušky, dážď ani vietor, proste dokonalý večer. Akurát že z druhej strany púšte (asi 4-5 km) priletel dron nejakého magora, ktorý tam od deviatej nacvičoval prelety a zábery na zapadajúce slnko - ktoré však zapadalo až po polnoci. Ticho sme mali len keď prehadzoval baterky. Fuck. Toľko k tej TTRovej „samote“ :evil:

Takže tie tabuľky, čo povyskakovali po celom ostrove, celkom chápem. A o tom, že ani to nebráni iným magorom lietať v tesnej blízkosti ľudí na okraji vysokého vodopádu tak, že sa mu musia uhýbať, a len náhodou pritom nikto nespadol, ani nehovoriac.
DSC05267.jpg

Doteraz som proti dronom nič vážneho nemal, ale to sa práve zmenilo.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: S dronem v horách

Příspěvekod Hafi » úte črc 18, 2017 19:19

Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2017 20:33

:smt023 jsem si hned rikal, ze dron by se dal sundat necim, co se mu namota do vrtuli. Akorat je opet problem maleho dostrelu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod PaKo » sob črc 22, 2017 18:55

PaKo
 

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » sob črc 22, 2017 23:15

Dlouhe, koukal jsem jen na konec, ale ten je uspokojivy ;-)

Kousek pod tim bylo 4 WAYS TO TAKE DOWN ILLEGAL DRONES, tam jsou site dokonce dve. Pro nas by asi bylo nejlepsi, kdyby se v Alpach naucili lovit drony orli jako ten na konci :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » stř kvě 30, 2018 10:18

Clanecek pro ty, co si furt mysli, ze drony jsou jenom skvely nastroj na filmovani/foceni bez "vedlejsich ucinku".
Doufam, ze to budou docela hodne kontrolovat a hlavne pokutovat, jinak na zakazy bude kazdy kaslat.

Minule jsem v Mikulove na Svatem kopecku (nebo jak se to tam jmenuje) sedel u kaplnky a koukal na zapad slunce. Klidek, ticho - a najednou bzzzzzz, bzzzzzz, vrrrrrr.... Nekdo si zacal hrat s dronem a letal s kratkymi prestavkami tak pul hodiny. To vrceni a bzuceni bylo v tom tichu obzvlaste neprijemne, navic tam lital kousek od/nad lidi. Vice nas melo chut ten dron sejmout, ale nikdo jsme nemeli nic, cim by to dobre slo. Samozrejme chlapek byl v pulce cesty na kopec, kde nikdo jiny nebyl, proc by se taky strachal nahoru, kdyz se muze doma podivat na skvele zabery... :axe: :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 30, 2018 11:23

a kdyz tambude fakan poslouchat nahlas z mobilu,nebudes mit stejnou chut ho sejmout?

jinak jasne, nerikam ze nesouhlasim... jen ze nekdy bych chtela legalne strilet i lidi bez dronu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » stř kvě 30, 2018 12:59

TOmu fakanovi to alespon muzes rict (nerikam, ze poslechne...), ale kdyz nekdo je pul az 1 km daleko a odtud ridi dron, je to neco jineho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod mike » stř kvě 30, 2018 16:10

V nedeli jsem potkal zakaz dronu v Ceskosaskem Svycarsku. U zastavky busu a rozcestniku Tri prameny, odkud se chodi k Pravcicke brane. Duvod je nejspis stejny. Velmi fotogenicke uzemi, ale prvni zona chranene oblasti, kde na skalach hnizdi ptaci. Skaly jsou vysoke, turisticka stezka vede hluboko pod nima a jak se dostat nahoru (nastesti) moc lidi nevi. Doletet tam dronem by ale nebyl problem a ptaci to budou vnimat stejne, jak se pise v tom clanku.

@Mawenzi: njn, moderni technika bohuzel prinasi nove zpusoby, jak otravovat lidi okolo. Tomu fakanovi bych to ale nejdriv zkusil rict, mozna si ani neuvedomuje, ze to muze nekomu vadit (taky jsme jako decka delali hluk).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: S dronem v horách

Příspěvekod pipe » čtv kvě 31, 2018 10:31

Nejen v NP je zakázáno létat s drony, jejich provoz je omezen ve všech ZVLÁŠTĚ CHRÁNĚNÝCH ÚZEMÍCH !
http://www.ochranaprirody.cz/statni-spr ... i-s-drony/
Majitelé dronů by si měli nejprve zjistiti veškerou legislativu, ono pro provoz dronů jsou pravidla jasně daná, nejen v NP, CHKO apod...
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » čtv kvě 31, 2018 12:41

pipe píše:pro provoz dronů jsou pravidla jasně daná
To bych teda nerekl. Napriklad ze co vsechno spada pod pojem "profesionalni vyuziti" z pohledu Uradu pro civilni letectvi... Je napr. uverejneni fotky porizeneho malym dronem na FB soukrome vyuziti nebo uz profesionalni, prip. profesionalni je jenom na verejnem profilu nebo i na soukromem pro pratele. Podobne z hledisko ochrany osobnich udaju. Atd.
Z hlediska ochrany prirody ano - tam je to docela jasne uvedene, jak v CR, tak i v SR, jen se nepise primo o dronech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod pipe » pát čer 1, 2018 10:23

apuka píše:Je napr. uverejneni fotky porizeneho malym dronem na FB soukrome vyuziti nebo uz profesionalni, prip. profesionalni je jenom na verejnem profilu nebo i na soukromem pro pratele. Podobne z hledisko ochrany osobnich udaju. Atd.


Tak ano, naše zákony jsou "klasicky ohebné" a mnohdy (furt) jde o slovíčkaření.
Prodáváš fotky? Nebo živíš se tím? Nebo videa? Tak je to profesionální využití (komerční).
Pokud zveřejníš fotky jen tak na FB tak nejsi "profík", pokud je tam neprodáváš, to by byli profíci všichni... A někteří třikrát...
Ještě někde zmiňovali výzkumné využití, to už taky nebude hobby.

A další věci řeší zákony 89/2012 a 101/2000, převážně, bo čert ví kde je ještě nějaká zmínka.
Zase bych v tom nehledal zbytečně složitosti.
A případně můžeš vznést dotaz přímo na ÚCL.
pipe
nováček
nováček
 
Příspěvky: 165
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:04

Re: S dronem v horách

Příspěvekod apuka » pát čer 1, 2018 13:44

Ano, jde o slovickareni, bohuzel s moznosti dost citelnych postihu, pokud se interpretace lisi od "uredni", resp. soudni....

Ale diky za inspiraci, jsem alespon ohledne ochrany osobnich udaju jsem nasel oficialni stanovisko Uradu pro ochranu osobnich udaju k porizeni zaznamu z dronu a pod.
Z nej (i dle ostatnych zakonu a predpisu) v extremu vyplyva, ze neni zakonne porizeni prakticky zadneho bezneho zaznamu z dronu (ale vlastne zadny z kamery nebo fotaku), kde se nachazi identifikovatelna osoba, ktera nedala pisemny souhlas (dopredu!!!) se svym snimanim. Resp. je pouze pokud majitel dronu ma zaznam vyhradne pro osobni potrebu - tj. neukaze jej ani napr. kamaradum - a nebude jej zverejnovat (ani na tom FB) aby k tomu mel kdokoliv jiny pristup (a pripadne jej mohl sirit).
Stejne tak v extremu kdyz si das svoji fotku (ciste jenom prirody) z dronu na svuj web ktery vsak zobrazuje nejaky placeny reklamni banner, nebo das vytistenou A4 fotku kamosovi za pivo v hospode, tak uz je to komercni pouzivani.
A to jsem jeste nebral do uvahy autorsky zakon, kde z EU byly pozadavky, aby se nesmely fotografovat ani autorske objekty (napr. budovy) bez souhlasu majitele, atd. ](*,) - to ale ani nevim, jak nakonec skoncilo.

Jo, jsou to interpretace do extremu, ale prave kvuli tomu, ze jde o slovickareni a nejasne, resp. neexistujici definice, je to cele ponekud blbe uchopitelne.

Samozrejme neberu do uvahy ty dalsi, zakonem primo povolene pripady snimani.

Ale toto jsou z hlediska prirody ne tak dulezite omezeni. Mnohem dulezitejsi je vedet, ze ve vsech zvlast chranenych oblastech (nejenom) u nas v CR a SK je pouzivani dronu zakazane a to z velice jasnych pricin.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: S dronem v horách

Příspěvekod pavproch » úte čer 5, 2018 11:07

Fčíl sem tu měl firmu, co sa lítáním s dronama živí a fotil sem svoji fabryku z nadhledu - ty woe, to bych nechtěl, aby mi taková sfiňa (letová váha až 12 kg) lítala nad hlavou/padala na hlavu.... se nedivím, že sou pojištění proti způsobeným škodám a nechaj si za to focení zaplatit... dyk enem ten dron prý stál víc než 1/4 mega....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení

cron