Outdoorové brýle

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 9, 2020 17:05

Etheric píše:Proto radši zajdu do optiky, vyberu si obroučky co mi sedí a do nich skla jaký přesně chci. Taky ti v optice ty obroučky přizpůsobí tvaru tvý hlavy. Teď mě to stálo 3860Kč, ale mám brejle přesně podle svých představ.

Jsem ani nevěděl, že to jde. Jsem myslel, že na zakázku dělají jen dioptrické.

mike píše: Moje maji kozene bocnice, ktere uz se trhaji. V optice jsem z nima byl a tohle spravit neumeli.
Nosim je akorat v Alpach, ale taky cely den, takze fakt musi sedet perfektne. Mel jsem tenkrat stesti, od te doby uz jsem nic pouzitelneho nepotkal.

https://www.hudy.cz/cham-j0201256?size=238468
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Etheric » čtv črc 9, 2020 17:08

Mně nejde ani tak o UV filtr, jako spíš o to, jak přes ty skla vidím. A přes ty bez antireflexu to prostě není ono.

@Dromedaro: dělají i sluneční i polarizační + další, dle mě už nesmyslný úpravy. Jen ne všechny optiky, jak už jsem psal. Rozdíly jsou velký, záleží od koho berou skla
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod mike » čtv črc 9, 2020 17:15

Dromedaro píše:Natrefil jsem na prodavačku se znalostma a měl jsem dvacetiminutovou přednášku o brýlích plnou odborných výrazů, takže jsem si z toho skoro nic nezapamatoval. Jen to, že mi stačí zatmavení skel na stupeň 3.

To sis zapamatoval spravne :twisted: Mam 3 a 4 a pouzivam hlavne 3. Staci i na ledovce i kdyz od 3500 m za jasneho dne uz je to na hrane.

Dromedaro píše:Tak já třeba zkoušel tyto a nikde okolo nic neprosvítalo. Možná trošičku zespodu, ale to sem musel koulet oči.https://www.decathlon.cz/polarizacni-bryle-mh-570-k-4-id_864164.html

Na snehu a ledu staci zespoda mala mezirka a uz ti tecou slzy. Odraz zespoda je silny, jednou jsem si nemaznul zespoda nos a pekne jsem se tam spalil.

Dromedaro píše:No a jestli to s těmi brýlemi a potřebou kvality není moc vyhrocené. Si nevybavuji, že bych potkal na horách nějakého pastevce či vesničana z osady se slunečními brýlemi. Kdyby to bylo tak horké, tak už by museli být slepí, když tam žijí furt.

Do nejakych 1500 - 2000 m clovek s normalnima ocima slunecni bryle nepotrebuje. Taky je to o zvyku, v Peru jsou vesnice okolo 4000 m a lidi tam ziji tisice let pred vynalezem slunecnich bryli.

Dromedaro píše:https://www.hudy.cz/cham-j0201256?size=238468

Psal jsem, ze mi Julba nesedi. Zadna, tyhle jsem zkousel taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 9, 2020 17:25

Mike:
To jsem si neuvědomil s tím odrazem od spodu na sněhu nebo ledovci. To je fakt. Tam já nechodím (zatím), tak to neznám.

Etheric
Jo, tak s tou polarizací je ten obraz o dost lepší.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod apuka » čtv črc 9, 2020 20:11

Etheric píše:nechápu Apuku s citlivejma očima, že mu vadí absence antireflexní úpravy a stejně ty brejle bez toho běžně nosí
Tak me to vadi hlavne (a vlastne jedine), kdyz je blby uhel dopadu svetla/sviceni slunce a sviti to primo na ty skla. Jakmile mam na skle jen trochu bordelu/mastnoty (a to se nasbira hned), tak nevidim skoro nic. Bez toho bordelu je to taky horsi, ale docela se da. Vice-mene toto je to, cemu z velke casti ale zdaleka ne uplne - zabrani antireflexni vrstva.
Vzhledem k tomu, ze oci se snazim chranit i ksiltem, tak zase tak casto na bryle slunce nesviti, navic mi to vadi hlavne ve meste, protoze kdyz slapu, tak se snazim divat pod a kousek pred nohy, cimz jeste menekrat se problem stane.

Ale polarizace Ti na turistice krome tech mraku pomuze opravdu jen po desti proti odrazum (hlavne kdyz po bouri vyjde znovu slunce) a pri vetsim oparu, kde dokaze zmirnit odrazy od kapicek vody ve vzduchu. Ale to pro mne neni az tak dulezite, navic za silneho svetla stejne mam na nose Julba - i s polarizaci.
mike píše:Na snehu a ledu staci zespoda mala mezirka a uz ti tecou slzy. Odraz zespoda je silny
Presne tak, jen bych k tomu dodal, ze nemusi se jednat o snih a led, staci vapenec, ale i jine svetle skaly - nebo i vodni plocha, klidne hned vedle chodniku. No a toto si muzes "uzit" klidne i u nas, dokonce i v nizinach.

Moje oci jsou uz v prdeli a jsou na toto hodne citlive. Vsak jsem nekdy psal, ze od mala jsem mel "trvale" krasne velky cerveny flek v jednom oku - a az nekde ve triceti se mne ptala moje nova prakticka doktorka, jestli me s tim nekdo posilal k ocnimu. Hooodne se divila, kdyz jsem rekl, ze to nikdy zadnemu doktorovi nevadilo (a ze jsem jich v mladosti navstevoval casto), timpadem nikdo me nikam neposilal... Proste nejakych 25 let trvaleho zanetu spojivek s citlivosti udela svoje. A k tomu pozdeji jeste nejake jine zanety, ktere se doted nepovedlo dostat uplne pryc. Potom se nemuzes divit, ze casto ty levne bryle nosim i pri zatazene obloze, kdy by to normalniho cloveka nenapadlo.

V tech optikach je jasne, ze Ti daji do kterehokoliv ramu jakekoliv sklo. Vsak oni maji i uplne cire, bez dioptrie a vsechny, dioptricke i nedioptricke se vsemi moznymi upravami - a samozrejme cenou. Takze klidne si vyberes ram za 4000, nechas do toho dat super cire nerozbitne sklo od Zeisse nebo Hoyi s polarizacnim, desetinasobnim antireflexnim a poradnymi UV filtrem s upravou proti uspineni a zamlzeni, mozna za 7-8000. Takze budes mit ciste pruhledne bryle za nejakych 12000, s dozivotnim servisem a cistenim zdarma :-). Tak ono te prace je na vsechn brylich cca stejne, to nezavisi na dioptriich, teda krome multifokalnich skel.

Problem ale je jednak s ramy - maloktery je zaobleni vice nez minimalne, tj. nemuze zakryvat boky, o tech bocnicich ani nemluve, co v optice nahodou sezenes je na ledovci skoro nepouzitelne. A jednak vetsinou i s obsluhou v optikach, protoze oni se uci prizpusobit bryle necemu uplne jinemu a malokdy narazis na nekoho, kdo Ti bude rozumet, co od nej (resp. od bryli) vlastne chces.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Outdoorové brýle

Příspěvekod Lipon » čtv črc 9, 2020 21:35

A co z toho plyne? Každý má jiný xicht a musí prostě vybírat na něj.
Mně třeba ty mnou zmiňovaný sedí jak na kolo, tak na turistiku, vyzkoušené desítky měsíců u moře i na horách vč. sněhu.
Polarizační jsem zkoušel a dal pryč, třeba na řízení úplně na houby.
Nemám rád silné světlo, s těma mejma jsem žádný problém nepočítal, nikdy a nikde. Antireflex neměly explicitně žádný skla, co jsem tam měl.
Univerzální návod na to není.

Já bych třeba do optiky si nechat udělat brýle nešel, ne ty sportovní. Nějaký do města možná.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Dromedaro » pát črc 10, 2020 5:32

Lipon píše:Já bych třeba do optiky si nechat udělat brýle nešel, ne ty sportovní. Nějaký do města možná.

Zase mi ten Ethericův přístup nepřijde úplně mimo. Za cenu z optiky, kterou zmiňuje Etheric, se normálně prodávají Julba. Tak to bych si také raději za stejné peníze nechal udělat brýle přímo na míru.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Etheric » pát črc 10, 2020 5:54

Má to ovšem jedno velký ale - ne všechny optiky to dokážou a ne všichni optici tomu rozumí. Takže musíš vědět co přesně chceš. V optice mají katalogy různých skel, co je a neni možný objednat, co s čím lze nakombinovat, to z toho optik vyčte, ikdyž problematice nerozumí. Ukáže ti katalog, ty si vybereš a na nich je už jen ty skla zabrousit. Pokud chceš plany /bez dioptrií/, máš brejle často za den, dva hotový. Hlavně v tom katalogu vidíš kompletní technickou specifikaci skel, o tom si můžeš v obchodě nechat jen zdát..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod apuka » pát črc 10, 2020 14:32

@etheric: jak jsem psal, nejvetsi problem v optice budes mit, ze nemaji ramy dostatecne zahle, aby Ti kryly vetsi cast oci z boku ("vzor" zahnuti cyklistickych bryli nebo horskych/ledovcovych Julbo). Timpadem si muzes vybrat sebelepsi sklo, ty bryle budou dobre chranit jen v omezenem rozsahu - na mesto i na nase pomery vetsinou to postaci, na VHT je to horsi.
Navic bych ani nerekl, ze kdyz nebudes chtit dioptricke skla, ze to bude rychleji. Skladovy stav tech skel je cca stejny, bez ohledu na dioptrie. Max. odpadava promerovani oci a "centrovani" (to je laicky pojem) dioptrickeho skla.
Etheric píše:Hlavně v tom katalogu vidíš kompletní technickou specifikaci skel, o tom si můžeš v obchodě nechat jen zdát.
A co myslis, kolik "normalnich" lidi se v tech technickych specifikacich vyzna? Drtiva vetsine bude uplne jedno i jestli to ma 1 antireflexni vrstvu nebo 3, 7, 9,... Navic bych rekl, ze ani 18%-ni zadrzeni svetla jim toho moc nerekne (bez nasazeni na oci a to jeste venku, protoze v optice to moc neukaze). Ne to jeste neco o opticke kvalite skla.
Jo, taky ne uplne kazdy optik (i v tech nejlepsich optikach) se bude privetive tvarit na pozadavek toho technickeho katalogu. Ten neni pro zakazniky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Etheric » sob črc 11, 2020 5:08

Obroučky, který krejou i z boku taky seženeš, málokde, ale dá se.
Vyšší dioptrický hodnoty anebo skla s cylindry často skladem nejsou, takže se výroba protáhne.
Není tak těžký si o tom něco načíst, alespoň rozšířený základy, to stačí abyses orientoval.
Katalogy skel se dají sehnat na internetu, například Essilor je nabízí volně ke stažení, ostatní výrobci na požádání zašlou, odzkoušeno. Optik ten katalog stejně vytáhnout musí, těch skel je tolik, nabídka se mění, nemůže znát všechny kombinace z hlavy. Většinou ti to i ukáže sám od sebe. Katalog neradi ukazují ti, kteří berou neznačková skla. Anebo ti, kteří si za zábrus účtují víc, než by bylo zdrávo. Maj problém mi ukázat katalog? To je varovnej prst.
Jo a v řetězcích typu Eiffel optik nebo Grand optical nepochodíte, to je snad nejhorší možná volba kam jít
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 8, 2020 11:53

Narazil jsem v Decathlonu na tyto brýle, tak jsem je vzal, protože vypadaly nadějněji než ostatní, co jsem doposud zkoušel. Co se týče mlžení. Zatím to tak zůstalo,ale ještě jsem je nezkoušel na nějaké tůře v kopcích během parných dnů. Na horní obroučce mají takové mini otvůrky pro ventilaci a dole je mezera, takže je tam ventilace. Zatím jsem spokojený.

https://www.decathlon.cz/polarizacni-bryle-mh-590-k-4-id_8548667.html

Edit: oprava pravopisné hrubky :oops:
Naposledy upravil Dromedaro dne sob srp 8, 2020 13:51, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod pavproch » sob srp 8, 2020 12:11

Dyž je opravdu vlhký vzduch, taxe (víc či míň) rosit budou každé brýle. Fčera i neska ráno, dyž sem vyrazil na bajku proti kopci, tak v údolí bylo krásně chladnavo, ale vlhký vzduch a i přes dopředný pohyb proti vzduchu (jízda na bajku) a relativně otevřený / větrající design se vnitřní dioptr skla ca z 1/2 plochy mlžily. Dyž sem vyjel z oudolí taxe rosit přestaly. Takle to dělají často i v zimě na skialpu, dyž je vlhký vzduch. Rudy Project Perception.

Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod apuka » sob srp 8, 2020 13:47

@Dromedaro: myslim, ze to jsou nastupnicke bryle tech co mame doma. Resp. Synovym uz odesla guma u nosu, tak "zdedil" moje a ja nemam nic :evil:. On je ale s oblibou nosi po horach uz snad deset let a neda na ne dopustit. Jsou mu lepsi nez Julba ledovcove ale unich ho netrapi, ze by se jim neco mohlo stat. Ale taky jsme je koupili po 349 Kc ve vyprodeji.
Jestli budou stejne dobre, tak bys s nima mohl byt spokojeny. Ani jednou se nam ani jednomu na nose pri beznem noseni nezarosily, vyjma ze jsme v zime vlezli do tepla a vlhka, co je ale fyzika.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Dromedaro » sob srp 8, 2020 14:00

PP: Jo, já už ani nějak moc nečekám, že by byly úplně bez zamlžování, ale třeba mě překvapí (viz, jak píše Apuka).
Spíš se mi hodně brýlí zamlžilo už hned v obchodě po nasazení a neodmlžovaly se. Včetně těch třeba za 2 tisíce Kč. A já zase asi nějak dražší už moc nechci kupovat, protože na ty brýle neumím být opatrný nebo by mě u brýlý za dva tisíce štvalo,kdybych je poškrabal atd.. Tyhle mají v ceně lehké pouzdro, hadřík a stahovací "provázek", že si člověk může navolit délku třeba úplně na krátko. A ta polarizace je super, to měl Etheric pravdu. Od teď už budu chtít jen polarizované brýle.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4260
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Etheric » sob srp 8, 2020 16:33

Dromedaro píše:Od teď už budu chtít jen polarizované brýle.

Kdo to nikdy neměl, tomu to nechybí a kdo to zkusil, říká si, jak mohl nosit brejle bez toho, vždyť je to strašný :D
Polarizaci si klidně odpustím, ale skla bez antireflexu nechcu ani kdyby mi za nošení platili [-(
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Outdoorové brýle

Příspěvekod Lipon » sob srp 8, 2020 20:14

Omyl, ještě jsou lidi, co polarizaci vyzkoušeli a už jí nedají zpátky. Na chození ok, ale do auta se to nedá.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod apuka » sob srp 8, 2020 21:00

Tak toto by me docela zajimalo, proc Ti pri rizeni auta vadi polarizace? Ja mem byvale zkusenosti spise opacne se slunecnymi brylemi, hlavne za mokra. Manzelka se taky nestezuje, ze ma v brylych do dalky polarizaci, spise naopak, kdyz si vezme druhe bez nich.
Nejak me fakt nenapadava, proc by melo vadit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Etheric » ned srp 9, 2020 5:04

Tak nevím, já nikdy neřídil, a brýle do auta tu neřešíme :)
Polarizace není nezbytná, zato antireflex ano, nejen kvalita vidění, ale aj se s tím tak neunavujou oči po celym dni nošení. Stejně jako u dioptrických brýlí, tam jsou skla bez antireflexu šílenost.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Outdoorové brýle

Příspěvekod Lipon » ned srp 9, 2020 7:34

Neřeší to možná pár lidí, co neřídí, další ano.

Protože dnešní auta mají různě upravená skla, a je to hodně nepřirozené, když u protijedoucího auta vidíš místo skla zelenou plochu, nebo nevidíš dopravu skrz před tebou jedoucí auto.
S polarizačníma sklama je třeba hodně nečitelný displej mobilu. A když je v mobilu puštěná navigace, moc toho nevidíš.

Měl jsem je několik měsíců a bylo to tak nepříjemné, že jsem je musel nahradit "normálním" slunečníma sklama.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod apuka » ned srp 9, 2020 15:44

Jo, s tema sklami aut mas pravdu, ja jsem si to vsiml spise pri beznem noseni, pri rizeni mne to nevadilo - vetsinou nepotrebuji videt, kdo ridi protijedouci auto, pripadne co mi ukazuje.

S monitorami (sem patri i mobil a navigace) je to tak, tam se ten jejich polarizacni filtr bije s brylema a vysledkemmje cerna obrazovka - resenim byva otocit o 90 stupnu, ale ne vzdy to funguje. Kdyz jsem ridil s takovyma brylema, navigaci jsem nepouzival, proto mi to nevadilo. Ale v modernich autach, kde pomalu vsechny ukazatele jsou jako LCD displey, to asi fakt neni dobry napad.

Diky za vysvetleni.
Etheric píše:brýle do auta tu neřešíme
Auto je tad uz taky soucasti outdooru. Navic si myslim, ze mnoha lidem (stejne jako mne) jednoduse nedoslo, ze kdyz ridi auto, kterym jde na jiny outdoorovy vylet nebo dovolenou, tak na rizeni nemuze pouzivat ty same bryle, co ma na chozeni, pokud ma polarizacni.
Navic to s mobilem plati i pri outdooru - ani bez auta na obrazovce toho moc neuvidis, pokud jej mas natoceny tak, ze se to bije s brylema.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod apuka » pon srp 10, 2020 18:05

Jak se tady bavime o brylych, za posledni dva dny jsem si s nima neco uzil.
Vcera jsem mel ty nejlevnejsi (a jako jedny zmala sedici) z Dekace, ty nosim uz par let. Ale jak je silne slunce tady v Otztalu, jsou prilis propustne, trocha me z nich odpoledne uz boli oci. Ale vcera, jak jsem jedl na lavicce u lanovky, foukal vitr z tak blbe strany, ze mi v mezirce mezi cepici (mam s takovou sijovou latkou), tvarina brylema primo foukal do oci. A ja blbec , jak jsem byl uplne zniceny, jsem si toto uvedomil pozde, tak me oci bolely fakt dost.

Dnes jsem na to myslel a po case, cca v poledne jsem si na vrcholu Wildes Mannle dal Julba. To jsou ledovcove a maji sirsi obrubu - i dole. Jak jsem vyrazil, malem jsem se zabil na tech velkych sutrech (typicky alpsky vrchol, jako by tam nekdo rozhaze tisic nakladaku vetsich i mensich skal), protoze jsem nevidel, kam stoupam. Proste v nich se musim chovat a divat pod nohy uplne jinak.

Takze vyberu bryly se je opravdu treba poradne venovat a stejne nekdy clovek zjisti, ze vyhodil tisic(e) zbytecne...

Jeste k te polarizaci: pozadal me typek (na druhem kopci), abych ho jeho mobilem vyfotil. Mel jsem ty Julba, polarizacne. Docela jsem videl, co fotim. Potom ale chtel fotku s o 90 st. posunutou orientaci - to jsem videl jen cernou tmu... Musel jsem si dat dole bryle.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2023 1:02

Mam takovy problem. Co mi zestarly oci a nevidim do blizka, potrebuju bryle na cteni. Normalne je pouzivam jen doma, ale ukazuje se, ze se obcas hodi je mit i v batohu. Kdyz potrebuju nekde neco precist nebo kdyz vecer kupuju jizdenku zpatky a jak jsem unaveny, tak uz poradne nevidim ani na displej mobilu. Takze jsem s sebou zacal nosit plastove bryle na cteni, na tohle jsou naprosto v pohode a navic skoro nic nevazi (20 g). Jenze taky nic nevydrzi, uz jsem takhle znicil dvoje. Takze by to chtelo nejake pevnejsi pouzdro, ve kterem prezijou, sacek nestaci. Pevne pouzdro, co mam, ma 112 g, to je overkill a tahat ho nebudu.

Takze, mate nekdo tip na lehke, idealne UL, pouzdro na bryle? Musi neco vydrzet, ne nutne mou vahu, ale vahu plneho batohu rozhodne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 24, 2023 4:35

mam toto
https://m.aliexpress.com/item/100500259 ... t=Pc2Msite

jedna ze dvou veci co mam z ali.

sou lehky, asi 30g ale z hlavy nereknu presne, na noseni v batoh dost pevny (nosivam pouzdro dole jakoby na predni casti batohu, tedy na nem neni cela vaha ale je vzdy zamacknute mezi necim lehcim. nedeformuje se, drzi tvar.

nekde nahore po ruce nebo ve viku uplne v pohode.

odolny jako pevny fakt neni, rozslapnuti medvedem asi neda a pusobi trochu krehce ale mam ho asi uz 2-3 roky a porad je OK. kdyz ho pevne stisknu, plast se trochu podda asi jako kduz se macka lahev se samponem, svoje limity tedy ma.a neni na nejaky velky designovy kusy.

neco podobnyho maj reklamky ale co sem hledala tenkrat tak odber 50ks nebo na ico a takovy...
Přílohy
tmp-cam-5553156797994284792.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 6:59

I optiky to maj, mám podobný, někde na českým netu už se to koupit dá, jen zapátrat. Už ho mám asi 5 let, furt drží a už opravdu netušim, kde jsem ho kupoval. A vejdou se do něj i Ray Ban Wayfarer
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod booze » stř kvě 24, 2023 7:12

Dělá se takový plastový trojúhelník na úzké čtecí brýle. Pokud máš normální velikost, tak se podívej na toto.
https://www.e-outdoor.cz/pouzdro-na-bry ... e-/-amber/
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Etheric » stř kvě 24, 2023 7:33

@mike: jestli máš ty uzounký, tak papírová role např od alobalu, záleží na velikosti, případně jiná role, trubka, špunty si hravě uděláš. Nebude tě to stát nic, někde vespod batohu to vydrží lépe než to UL plastový a ve finále může být i lehčí, záleží jaký materiál použiješ. Kámoš takhle vozí úzký čtecí brýle na ryby když musí něco navázat, má to hozený v kabeli a pouzdro stále drží, přitom věci na ryby jsou násobně těžší a tvrdší než věci na turistiku. Toť taková inspirace. Parádu s tím nenaděláš, ale na to se nehraje :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8036
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod mike » stř kvě 24, 2023 15:17


To se mi libi. Nevite nekdo, kde to koupit u nas nebo aspon v EU? Objednavat z Ciny se mi moc nechce, jednak je to nadlouho a jednak by DPH i s poplatkem CP stalo nekolikanasobek ceny...

booze píše:Dělá se takový plastový trojúhelník na úzké čtecí brýle.

Odkaz? Jestli myslis takove to pouzdro co jen prekryje cocky, tak to ne, to by polamani nezabranilo.

booze píše:Pokud máš normální velikost, tak se podívej na toto.
https://www.e-outdoor.cz/pouzdro-na-bry ... e-/-amber/

Hmotnost: 0,082 kg, to je moc.

Etheric píše:jestli máš ty uzounký, tak papírová role např od alobalu, záleží na velikosti, případně jiná role, trubka

To neni vubec spatny napad :smt023 Akorat se mi tam bryle o kousek nevejdou, zas tak uzke nejsou. Mozna jestli nekde narazim na sirsi trubku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 24, 2023 16:29

mike
o vikendu ti to zvazim az prijedu z dovci a podivam se, zda nemam nahradni 2ks. pokud jo, byla bych ochotna jedno strelit.

uz je mam nejakou dobu a bylo to bez cla a poplatku poste, jen si nepamatuju, kolik jsem jich brala.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9358
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod booze » stř kvě 24, 2023 17:20

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Outdoorové brýle

Příspěvekod lojzmen » stř kvě 24, 2023 23:44

Tohle pouzdérko je bezva, je na velmi úzké brýle, mělo by mít uvnitř plastovou vložku.
Po letech užívání promačkané, vložka rozdrbaná, ale nejlepší.
Kromě rozlámání brýlí by pouzdro mělo chránit čočky před podřením o vnitřek pouzdra, protože brýlová čočka je nejvíc vypouklá v místě, kterým se díváš.
A bohužel, žádné pouzdro to asi neumí, používám hadřík, ale to je opruz navíc při manipulaci.

Kvůli rozměrové kompatibilitě je vhodné kupovat pouzdérka i s brýlemi.
Cvikr
Měl jsem kdysi fresnelovu čočku schovanou v obalu na mobil, koupil jsem to jako záložku do knihy v papírníctví..
Brýle pro běžné čtení +1,5 až +2D.
Naposledy upravil lojzmen dne čtv kvě 25, 2023 9:41, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení