Židle/stolička do lesa

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Krysha » čtv zář 8, 2022 14:18

tady jsou nějaké pěkné tipy - https://www.cleverhiker.com/backpacking-chairs
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod mike » čtv zář 8, 2022 21:39

Reagoval jsi na spamera, tohle vlakno je nejak pritahuje :? Dva spamy pred timhle prispevkem jsem zrusil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 13:25

tohle nechapu... chodim po lesich, hajich a kotaroch bezmala 50 let, ale esce mi nikdy neprislo na mysl, ze bych tu potreboval zidlicku... :rolleyes: :-k
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2022 14:18

a ja nekdy chodim se stolickou, protoze se mi na ni lip sedi kdyz mam 3h sedet na stolicce nebo v mokre trave (i kdyz na kusu karimatky) tak preferuju stolicku :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod mike » stř lis 2, 2022 14:34

Obrázek
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 15:09

@Mawenzi

Ok, kazdy to ma jinak... pro mne je kolem v prirode (nepocitam poust) tolik krasnych a azjimavych veci, co plne ci z vetsi casti nahradi zidlicku... esce bych se tahal v ruksaku taku hlupostu :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod apuka » stř lis 2, 2022 16:06

Quido píše:pro mne je kolem v prirode (nepocitam poust) tolik krasnych a azjimavych veci, co plne ci z vetsi casti nahradi zidlicku
JJ. Kde se tezi, tak po tezbe, kde ne, tak popadane stromy nebo koreny nebo trcici skalky/kameny... Rekl bych, ze kurovec se postaral nejenom o spoustu "zidlicek" ale i lavic, skoro by se mi chtelo napsat i kresel, ale jaksi zapomel na operadla :-).

Ale nejaky "podsedak" z EVA se obcas docela hodi. Proti mokru, proti necemu tlacicimu do zadku - ale hlavne proti smule na jehlicnanech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2022 16:19

kam sem chodila cihat na lednacka - marne - nic takovyho nebylo a sedet na zemi, tak nez se vyskrabu abych se treba posunula... prijde mi stolicka lepsi (mam takovou tu trojnozku) a je mi i docela pohodlna, vydrzim na ni v pohode sedet i ty 2 hodiny, nebo snadno popojdu o dva metry...

ale tak samozrejme ji nevozim na bezny vandry, ale je skladna, vejde se krasne do bocni kapsy, ne moc tezka i kdyz pak vyrazim na dve hodky pecha a rozhodne to zvysuje tu pohodlnost cihani, teda pro me. bych si chtela koupit dalekohled a chodit vic do lesa cihat, tak ji mozna nekdy za rok az nasetrim na dalekohled, budu pouzivat o dost vic :D ted tahat tele je asi tak podobne tezky, jako ta stolicka :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 17:56

Mawenzi píše:vydrzim na ni v pohode sedet i ty 2 hodiny, nebo snadno popojdu o dva metry...

2 hodiny :roll: to nevydrzi na nicem, ani v kresle (pokud neusnu)


Mawenzi píše:ale tak samozrejme ji nevozim na bezny vandry, ale je skladna, vejde se krasne do bocni kapsy, D

tady to mam podobne jako sobb:
sobb píše:dál jak pár set metrů od auta ji nikdy neponesu, a přichycení na batoh tudíž asi řešit nebudu :D


BTW: na lednacka se hlavne nesmi pres den.. vim presne kam zajit, na jare a na podzim, a vzdycky tam bude - akorat v late je to problem, pac lednacek nesnasi teplo a je aktivni jen vecer a brzy rano, coz u mne v letnich mesicich nehrozi, ze bych tak dlouho / tak brzo byl vzhuru...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 2, 2022 18:15

ja ho videla 3x, vzdy mezi 6 a 8 rano, ale ne vzdy posedel... a kdyz posedel, nebyla sem na lednacka v tom miste vubec pripravena... jinak vetsinou jen prulet, na sednuti sem nemela stesti ale fakt sem zvladla treba 2h sledovat...

misto lednacka sem treba mela jednou vydru ve volne prirode :) docela rada chodim pozorovat zvirata, ale nemam zadny hejkaly, fotostany a tak, takze potrebuju vydrzet fakt relativne klidne dlouho sedet :D

ja vim, ze kazdej druhej ma na prste 10 lednacku a 400 vyder a jeste vyfocenych prumernym mobilem za 5t, no bohuzel asi nespadam mezi ty stastlivce ale hodne me nabiji to pozorovani
Přílohy
of-vydra.JPG
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Quido » stř lis 2, 2022 23:20

Mawenzi píše:ja vim, ze kazdej druhej ma na prste 10 lednacku a 400 vyder a jeste vyfocenych prumernym mobilem za 5t, no bohuzel asi nespadam mezi ty stastlivce ale hodne me nabiji to pozorovani

Nema, neboj... [-X
a nekteri ani nevi jak vypada...
vydra je super, takhle vyfocena :smt023

ja tedy lovy beze zbrani vylozene neprovozuju, ale kdyz se neco nachomytne, tak proc ne...
(nejvice zviratek vidam, kyz vykonavam ranni potrebu, ale to vetsinou nelze fotit - a to mne stve)
:-s
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Židle/stolička do lesa

Příspěvekod Mawenzi » čtv lis 3, 2022 5:36

quido
to znam, treba zvedava veverka kdyz te prepadne :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení