Zádové brašny na psa

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zádové brašny na psa

Příspěvekod Reinhard » úte říj 11, 2005 7:32

Mému hafíkovi jsou sice necelé 4 měsíce, ale už se ptám dopředu: Máte někdo zkušenosti se zádovými brašnami na psa - nevíte o nějakých promakaných, které budou kvalitní materiálem a ještě dobře využitelné??? Pes doroste za půl roku do velikosti dospělého a bude se mnou jezdit samozřejmě na vandry. Mám NO - tudíž pracovní plemeno a nošení brašen by se (po konečné osifikaci kloubů) pro něj mohlo stát samozřejmostí, dokonce má pes radost, že pracuje. Pokud někdo v této trošku nezvyklé záležitosti máte přehled (např. máte známé, kteří provozují dog-trekking apod.) nebo i jen tušení, poraďte mi, prosím.

:(( :ú :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: :rolleyes: :supz: :smt115
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod pripluv » úte říj 11, 2005 8:08

...jezevčík to asi nebude, což :wink: ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » úte říj 11, 2005 13:26

Přípluv píše:...jezevčík to asi nebude, což :wink: ?


musis lip cist, dyk pise, ze ma "NO" - a i kdyz se ve psech vubec nevyznam, tak si, aspon doufam, dokazu odvodit, co ta zkratka ma znamenat:)

takze si trosku namahej hlavicku:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod maykl » úte říj 11, 2005 16:12

Ha, tak v tom ti můžu poradit přesně.
jsou dvě firmy od kterych koupit: http://www.polarpesek.com/czech/index.htm
http://www.manmat.cz/web/data/gallery/42.jpg
obě zašlou na dobírku. Jinou firmu nedoporučuji. Manmat doporučuji více - vlastní zkušenost.
Jinak pes může nést 1/3 - 1/2 své váhy.
Doporučuji zakoupit ihned a už od štěněte nasazovat. Zatim prázdné, ale ať si zvyká. Pomalu pak ve 3/4 roce zatěžovat a tak v roce a půl může nést už 1/3 své váhy. nedoporučuji dávat láhve a vše co se pohybuje, ač tam jsou i na to kapsy. Je to nepříjemné. Jo a taky nedávej spacák, ono když se royhodne, že se pujde vykoupat :(( . To same vše, co se může rozmočit. On ten pes za to totiž nemůže. To ten páníček.
Jinak je to fakt bomba. Když ti ulehčí 10kg, což já z oblibou dávam když šlapem, je to pohoda.
Když budeš potřebovat ještě něco, tak písni, nebo jsem na skypu - maykll

:mrgreen:
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod pripluv » stř říj 12, 2005 5:38

teoretic píše:
Přípluv píše:...jezevčík to asi nebude, což :wink: ?


musis lip cist, dyk pise, ze ma "NO" - a i kdyz se ve psech vubec nevyznam, tak si, aspon doufam, dokazu odvodit, co ta zkratka ma znamenat:)

takze si trosku namahej hlavicku:)

t.


O psech vím jen to, že kouše i když štěká ... co to je NO? :((
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Filip » stř říj 12, 2005 6:47

mě napadlo jedině německý ovčák :)
Filip
 

Příspěvekod Reinhard » stř říj 12, 2005 7:06

Filip píše:mě napadlo jedině německý ovčák :)


Jawohl, Deutscher Schäferhund - německý ovčák. :mrgreen: :smt023 :smt077 :smt082

Děkuji všem za reakci a pokud se někdo chce vyjádřit k tématu psi a vandry, pak směle pokračujme v nastoupené linii.

High North!!!

Ps: Pro maykla - díky za radu, jen u toho Peška jsem zjistil, že neznám budoucí míry mého psa - těžko to odhadnu, abych to zadal do objednávky, nevím, jaké rozměry bude mít můj pes za půl roku.... mamina byla malá a drobnější, táta byl zase ostrá černá pekelnická obluda 65 cm v kohoutku s neskutečným hrudníkem a tlapama :twisted: :smt077 arm4 . Ten můj prďola vypadá, že bude po tátovi, má už jako štěně velké tlapky a jeho hrudník je oproti zbytku zatím hubeného tělíčka široký a jakoby asymetricky velký... krmím ho dobrým krmivem pro štěňata velkých plemen a pořád čekám, co z toho vyleze - co bude mít v sobě z mámy a co z táty. Po tátovi je černý, po mámě má zlatavé nohy... po tátovi je ostražitý a pevný hlídač už ve 3,5 měsících, pokud se mu něco nepozdává, ale po mámě je docela flegmatik, když ho lákají cizí lidé... a po tátovi má zase širokou hlavu a ušiska se mu postavila už ve 2,5 měsících, takže vypadá jak šakal se širokou lebkou, :mrgreen: , mnoha jiným štěňatům NO to trvá až do půl roku... Bohužel nemám zatím nikoho známého, kdo by měl velkého NO, abych si na něm vzal alespoň přibližné míry. Ten manmat je asi univerzální velikost, takže do něj asi půjdu spíš. Až budu mít po výplatě, teď jsem po stěhování v těžkém mínusu... :((
Naposledy upravil Reinhard dne stř říj 12, 2005 7:29, celkově upraveno 1
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod teoretic » stř říj 12, 2005 7:23

Přípluv píše:
teoretic píše:
Přípluv píše:...jezevčík to asi nebude, což :wink: ?


musis lip cist, dyk pise, ze ma "NO" - a i kdyz se ve psech vubec nevyznam, tak si, aspon doufam, dokazu odvodit, co ta zkratka ma znamenat:)

takze si trosku namahej hlavicku:)

t.


O psech vím jen to, že kouše i když štěká ... co to je NO? :((


koukam, ze ti to po rano jeste tolik nezapaluje ;) :D

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » stř říj 12, 2005 7:35

No, napadlo mě to taky (zvlášť po tom, co jsem si vzpoměl, že se Reinhard o psiskovi už v nějakým vláknu zmiňoval), ale čekal jsem nějaký special označení čehosi.
Jinak, po ránu to je fakt těžký ... asi ne jen se mnou, což :wink: ?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Reinhard » stř říj 12, 2005 7:37

Přípluv píše:No, napadlo mě to taky (zvlášť po tom, co jsem si vzpoměl, že se Reinhard o psiskovi už v nějakým vláknu zmiňoval), ale čekal jsem nějaký special označení čehosi.
Jinak, po ránu to je fakt těžký ... asi ne jen se mnou, což :wink: ?


Neboj Přípluve, za pár minut vyrážim do nekonečné bitvy pedagogického procesu, tam se teprve projeví, jakých kvalit můj mozek dneska ráno (ne)dosahuje :roll: :mrgreen: :mrgreen: :ú :mrgreen:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod teoretic » stř říj 12, 2005 7:42

Reinhard píše:
Přípluv píše:No, napadlo mě to taky (zvlášť po tom, co jsem si vzpoměl, že se Reinhard o psiskovi už v nějakým vláknu zmiňoval), ale čekal jsem nějaký special označení čehosi.
Jinak, po ránu to je fakt těžký ... asi ne jen se mnou, což :wink: ?


Neboj Přípluve, za pár minut vyrážim do nekonečné bitvy pedagogického procesu, tam se teprve projeví, jakých kvalit můj mozek dneska ráno (ne)dosahuje :roll: :mrgreen: :mrgreen: :ú :mrgreen:


kde v usti ucis?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pripluv » stř říj 12, 2005 9:24

Reinhard píše:
Přípluv píše:No, napadlo mě to taky (zvlášť po tom, co jsem si vzpoměl, že se Reinhard o psiskovi už v nějakým vláknu zmiňoval), ale čekal jsem nějaký special označení čehosi.
Jinak, po ránu to je fakt těžký ... asi ne jen se mnou, což :wink: ?


Neboj Přípluve, za pár minut vyrážim do nekonečné bitvy pedagogického procesu, tam se teprve projeví, jakých kvalit můj mozek dneska ráno (ne)dosahuje :roll: :mrgreen: :mrgreen: :ú :mrgreen:


:smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Reinhard » čtv říj 13, 2005 7:31

teoretic píše:
Reinhard píše:
Přípluv píše:No, napadlo mě to taky (zvlášť po tom, co jsem si vzpoměl, že se Reinhard o psiskovi už v nějakým vláknu zmiňoval), ale čekal jsem nějaký special označení čehosi.
Jinak, po ránu to je fakt těžký ... asi ne jen se mnou, což :wink: ?


Neboj Přípluve, za pár minut vyrážim do nekonečné bitvy pedagogického procesu, tam se teprve projeví, jakých kvalit můj mozek dneska ráno (ne)dosahuje :roll: :mrgreen: :mrgreen: :ú :mrgreen:


kde v usti ucis?

t.


Teplice, Metelkovo nám.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Reinhard » čtv říj 13, 2005 9:20

maykl píše:Ha, tak v tom ti můžu poradit přesně.
jsou dvě firmy od kterych koupit: http://www.polarpesek.com/czech/index.htm
http://www.manmat.cz/web/data/gallery/42.jpg
obě zašlou na dobírku. Jinou firmu nedoporučuji. Manmat doporučuji více - vlastní zkušenost.
Jinak pes může nést 1/3 - 1/2 své váhy.
Doporučuji zakoupit ihned a už od štěněte nasazovat. Zatim prázdné, ale ať si zvyká. Pomalu pak ve 3/4 roce zatěžovat a tak v roce a půl může nést už 1/3 své váhy. nedoporučuji dávat láhve a vše co se pohybuje, ač tam jsou i na to kapsy. Je to nepříjemné. Jo a taky nedávej spacák, ono když se royhodne, že se pujde vykoupat :(( . To same vše, co se může rozmočit. On ten pes za to totiž nemůže. To ten páníček.
Jinak je to fakt bomba. Když ti ulehčí 10kg, což já z oblibou dávam když šlapem, je to pohoda.
Když budeš potřebovat ještě něco, tak písni, nebo jsem na skypu - maykll

:mrgreen:


Maykle, co máš za Psa?? Výcvik?? Pohyb na volno na vandru?? Poslušnost při spatření zvěře?? Pohyb a přespávání se psem v zimě - nějaký vychytávky?? Asi máš zkušenost, já ještě ne. Napiš to sem, zajímalo by mě to. Díky R.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod maykl » čtv říj 13, 2005 15:45

to je na dlouhé psaní. pokusím se přijet v sobotu za vámi do sedmihorek. ale ve stručnosti:
hasky-smečka: banda debilů, tak je oslovuji. totiž každej, kdo je má ví proč. je to pes, kterej je težce v pohodě. zásadně neposlouchá, když uteče průser - zakousle ve vesnici vše - slepice, ovce, králíci - lidi ne. V zimě samozřejmě bezproblémů, spíš naopak. Problém v létě.
Magyar Vizsla: hyperaktivni fena. kraťas (teda jako krátkosrstej). nerozmazluju nikoho. Takže jsou i ona neustále venku. (hehe, když jsem ji koupil, dal jsem ji jméno MONNKEY, sem netušil, že bude dokobnale sedět). Pokud ho máš v bytě, doporučuji koupit od manmatu tzv dečku. maj ji taky na webu.
jinak velikost obojiho kup jako na "malamuta", to oni již budou vědět. Ty brašny se daj bez jakýchkoliv problému na popruhách upravit.
Jinak na www.mushing.cz jsou rozepsaný závody, tak když budeš mít čas, většinou alespoň jeden z výrobců tam je.
Jinak mužeš zavolat, kyž bys potřeboval cokoliv: skype-maykll, tel 777 908 887.
Fuj, nesnáším psaní, už mě bolej ruce.
Jo, jinak doporučuji vepřové nožičky nebo kosti, kvůli chrupavce a maso (plíce, žaludek, kuřecí skelety-sou nejlepší, ale střídání lepší) samozřejmě syrové.
Jinak na zvěř, utíkání atd musíš psa vycvičit. Mě třeba vizla uměla na dálku i down (ha, už neumí, páč na ní kašlu). Jinak doporučuji cvičák. Pokud nemáš ykušenosti. je to dobré. Amatéru na výchovu znám hodně a on má pak bulvár o čem psát. Většinou to je v neděli dopoledne, trvá 3 měsíce. Zeptej se u Vás. A vzchova je již teď. začíná se okamžitě. Na nic nečekej.
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Reinhard » pát říj 14, 2005 7:38

maykl píše:to je na dlouhé psaní. pokusím se přijet v sobotu za vámi do sedmihorek. ale ve stručnosti:
hasky-smečka: banda debilů, tak je oslovuji. totiž každej, kdo je má ví proč. je to pes, kterej je težce v pohodě. zásadně neposlouchá, když uteče průser - zakousle ve vesnici vše - slepice, ovce, králíci - lidi ne. V zimě samozřejmě bezproblémů, spíš naopak. Problém v létě.
Magyar Vizsla: hyperaktivni fena. kraťas (teda jako krátkosrstej). nerozmazluju nikoho. Takže jsou i ona neustále venku. (hehe, když jsem ji koupil, dal jsem ji jméno MONNKEY, sem netušil, že bude dokobnale sedět). Pokud ho máš v bytě, doporučuji koupit od manmatu tzv dečku. maj ji taky na webu.
jinak velikost obojiho kup jako na "malamuta", to oni již budou vědět. Ty brašny se daj bez jakýchkoliv problému na popruhách upravit.
Jinak na www.mushing.cz jsou rozepsaný závody, tak když budeš mít čas, většinou alespoň jeden z výrobců tam je.
Jinak mužeš zavolat, kyž bys potřeboval cokoliv: skype-maykll, tel 777 908 887.
Fuj, nesnáším psaní, už mě bolej ruce.
Jo, jinak doporučuji vepřové nožičky nebo kosti, kvůli chrupavce a maso (plíce, žaludek, kuřecí skelety-sou nejlepší, ale střídání lepší) samozřejmě syrové.
Jinak na zvěř, utíkání atd musíš psa vycvičit. Mě třeba vizla uměla na dálku i down (ha, už neumí, páč na ní kašlu). Jinak doporučuji cvičák. Pokud nemáš ykušenosti. je to dobré. Amatéru na výchovu znám hodně a on má pak bulvár o čem psát. Většinou to je v neděli dopoledne, trvá 3 měsíce. Zeptej se u Vás. A vzchova je již teď. začíná se okamžitě. Na nic nečekej.

Neboj, na nic nečekám a cvičíme, za ty 2 měsíce, co psa mám, umí už: Ke mně (za to je vždycky megachválenej, takže už se nechal odvolat, když byl 1,5m od kočky... akorát, když je rozdováděnej a chce si hrát s jiným psem, tak musím s tímhle povelem chvíli počkat, protože to má uši i oči jen pro druhého psa, holt je to ještě mrňavý štěně...), Sedni, Lehni (obojí ale v mé bezprostřední blízkosti, na dálku zatím nezvládá, je moc mladej), Stůj - u silnice dobrá věc, Drž - dobrej zákus do hadrovýho peška, baví ho to, Pusť - (nutná pokaždé pochvala, protože po něm chci, aby pustil z mordy něco, s čím si před chvilkou hrál) zvládá to docela dobře, Čištění (dobré při čištění od bahna, nebo i při utírání ospalek z očí, nebo při čištění ušisek či kartáčování), Zůstaň (zvládá dobře pokud jsme venku bez rušivých podnětů, když odejdu tak na 50 m, na 3-4měsíční štěně je to docela dobrý, je to náročnej cvik, pak se zase k němu vracím, aby si nezvykal se ze cviku zvedat a chválím a chválím), samozřejmě Fuj (nalezené žrádlo je vždycky potíž, taky za to dostává nejvíc vytaháno za kůži a plácnutí) a dočasný omezující zákaz Nesmíš. Začíná se taky učit Aport, ale teprv teď ho začalo bavit běhat za míčou... a jde to relativně pomalu, holt NO nejsou vždycky tak náruživí aportéři jako třeba borderky apod. Taky ho chválím při správné chůzi na vodítku (Pojď), když jde bez táhnutí i bez záseků, protože vodítko nemá zrovna rád...první měsíc jsem s ním chodil vždycky na volno, ale dementně-represivní přístup městské policie prudí a prudí... K noze cvičíme při běžné chůzi na vodítku, zatím jen po malinkejch kouskách, když jde u levé nohy, tak si ho přiblížím a lehounce usměrním zároveň s povelem K noze.. chvíli jde u nohy a pak chválím a pak zase jen Pojď...
Jak vidíš, tak nejsem zase taková začátečnická lemra, přece jen nechci mít vedle sebe psa těžkýho jak pytel štuku, kterej má spoustu ostrejch zubů a kterej je nezvladatelnej. V neděli se jdem kouknout na cvičák, ale nejdřív si to okouknu, leckde to bývá naprosto stupidní drilování bez chvíle oddechu pro štěňata... ale co jsem tak slyšel, tak tenhle cvičák, kam se jdu podívat, je dobrej.
Soused měl huskyho kříženýho s NO a ten pes furt děsně vyl, hlavně kvůli sanitkám... :roll: To ten můj naštěstí nedělá. Jsou husky fakt takoví debilové, jak píšeš?? Ty děláš mushing???
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod maykl » pát říj 14, 2005 13:52

Debilové? Jo, ja jim tak říkám neustále. Ale jakmile jednou pronikne k seveřanovi, většinou Tě nepusti. navíc to je opravdu jediné nevychovatelné plemeno, takže neustále čekám průser. Výhoda je, že v životě neublíží člověku. Tudiž ty průsery člověk platí. To když sedíme na závodech a začne se toto téma, to neznajicí jenom zíraj. Kámošce 2 haskouni vybili ovčín - 30.000Kč :((
Jinýmu u babičky haskoun vyrovnal 40 slepic vedle sebe a čekal na pochvalu.
Prostě kdysi jednou jeden člověk prohlásil: u seveřena je to vždycky poprvé.
Jo jinak já mám ty potvory, páč s nima jezdim *
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Rujir » ned říj 16, 2005 13:23

maykl píše:Debilové? Jo, ja jim tak říkám neustále. Ale jakmile jednou pronikne k seveřanovi, většinou Tě nepusti. navíc to je opravdu jediné nevychovatelné plemeno, takže neustále čekám průser. Výhoda je, že v životě neublíží člověku. Tudiž ty průsery člověk platí. To když sedíme na závodech a začne se toto téma, to neznajicí jenom zíraj. Kámošce 2 haskouni vybili ovčín - 30.000Kč :((
Jinýmu u babičky haskoun vyrovnal 40 slepic vedle sebe a čekal na pochvalu.
Prostě kdysi jednou jeden člověk prohlásil: u seveřena je to vždycky poprvé.
Jo jinak já mám ty potvory, páč s nima jezdim *


Moja draha ma pre zmenu malamuta a vzdy sa neskutocne nas..e, kde sa opytam ako sa ma jej husky. :twisted: Ja mam k psom asi taky vztah ako k autam - tak ako odlisim auto od motorky tak odlisim psa od macky ale tam to hasne, takze obcas je z toho zbytocny ohen na streche. :mrgreen:

Takze viete mi povedat aky je rozdiel medzi malamutom a huskym? Aj malamut patri do kategorie debilov? To by som ju potesil, keby som jej baskervilla zacal prezyvat debil... :mrgreen: :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod maykl » ned říj 16, 2005 18:17

Rujir píše:[
Takze viete mi povedat aky je rozdiel medzi malamutom a huskym? Aj malamut patri do kategorie debilov? To by som ju potesil, keby som jej baskervilla zacal prezyvat debil... :mrgreen: :twisted: :mrgreen:


Jo, malamut taky spada do kategorie debilů. A rozdíl mezi haskym a malamutem je moooooooc velký.
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod norman_64 » ned říj 16, 2005 23:15

maykl píše:
Jo, malamut taky spada do kategorie debilů. A rozdíl mezi haskym a malamutem je moooooooc velký.

Ten velký rozdíl kdyžtak vysvětli - to si rád poslechnu(přečtu),abYch pak mohl machrovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » pon říj 17, 2005 7:01

norman_64 píše:
maykl píše:
Jo, malamut taky spada do kategorie debilů. A rozdíl mezi haskym a malamutem je moooooooc velký.

Ten velký rozdíl kdyžtak vysvětli - to si rád poslechnu(přečtu),abYch pak mohl machrovat :mrgreen:


Taky tak... Aj ked v mojom pripade ma vedie hlavne tuzba podpichovat drahu... :twisted:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Reinhard » pon říj 17, 2005 8:14

Rujir píše:
norman_64 píše:
maykl píše:
Jo, malamut taky spada do kategorie debilů. A rozdíl mezi haskym a malamutem je moooooooc velký.

Ten velký rozdíl kdyžtak vysvětli - to si rád poslechnu(přečtu),abYch pak mohl machrovat :mrgreen:


Taky tak... Aj ked v mojom pripade ma vedie hlavne tuzba podpichovat drahu... :twisted:


:roll: :roll: ehm... pánové, stačí zadat do vyhledávače jednou malamut, jednou husky... kouknout na nějaké stránky chovatelů a přečíst si standarty obou zmíněných zástupců Canis familiaris... a rozdíl (i třeba jen z fotek) vám bude zřejmý :(( :ú :mrgreen: :mrgreen:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Reinhard » pon říj 17, 2005 8:23

Siberian Husky: http://www.celysvet.cz/hasky.php


Alaskan Malamute: http://www.amkcr.cz/
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod norman_64 » pon říj 17, 2005 8:24

Samo,že je od sebe, když jsou dospělí rozeznám,ale chtělo by to nějaké perličky - proč jsou tak podobní a přitom tak rozdílní atd. atd....
Já jsem si vždycky myslel že malamut je něco jak NO, akorát stříbrný,který má rád zimu... *
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Rujir » pon říj 17, 2005 8:56

Reinhard píše: :roll: :roll: ehm... pánové, stačí zadat do vyhledávače jednou malamut, jednou husky... kouknout na nějaké stránky chovatelů a přečíst si standarty obou zmíněných zástupců Canis familiaris... a rozdíl (i třeba jen z fotek) vám bude zřejmý :(( :ú :mrgreen: :mrgreen:


No to je sice mozne, ale napr z charakteristiky "Sibiřský hasky je věrný a vstřícný kamarád, rád si hraje s dětmi." sa rozhodne nedozviem ze v skutocnosti to je debil. Nam proste ide o vlastne skusenosti a zazitky chovatelov, ktore su nenahraditelne... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod maykl » pon říj 17, 2005 10:41

Rujir píše:
Reinhard píše: :roll: :roll: ehm... pánové, stačí zadat do vyhledávače jednou malamut, jednou husky... kouknout na nějaké stránky chovatelů a přečíst si standarty obou zmíněných zástupců Canis familiaris... a rozdíl (i třeba jen z fotek) vám bude zřejmý :(( :ú :mrgreen: :mrgreen:


No to je sice mozne, ale napr z charakteristiky "Sibiřský hasky je věrný a vstřícný kamarád, rád si hraje s dětmi." sa rozhodne nedozviem ze v skutocnosti to je debil. Nam proste ide o vlastne skusenosti a zazitky chovatelov, ktore su nenahraditelne... :mrgreen:


to slovíčko věrný je dokonalé :(( .to je snad u každého plemene v každém atlase :(( (nesnášim takový atlasy). jinak hasky je opravdu věrnej a to komukoliv. absolutní nehlídač (vyjímku tvoří smečka)
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod Reinhard » úte říj 18, 2005 7:26

Jak píše Vl. Mikulica v knize o etologii a psychologii psů "Poznej svého psa" (Tak nějak zhruba se pokusím o parafrázi): Na otázku, jestli pes svého pána skutečně miluje, musíme odpovědět jednoznačně - NE. Příběhy věrnosti psů, kteří se nechali pro svého pána i zabít jsou jistě dojemné, ale pokud takové případy jsou, pak v nich hraje roli jiná, prozaičtější věc. Pro normálně ukázňovaného psa je jeho majitel "superalfa", resp. "jenom" alfa. Jako člena a vůdce smečky jej pes brání, ale pokud se vyskytne situace, v níž pes své šance na úspěch v boji s útočníkem odhadne jako nulové, pak prostě pána bránit nebude a třeba i uteče... Pokud nějaký pes při obraně svého pána zahyne, pak prostě odhadl situaci špatně - vyrazil do útoku ve vyladění, že vyhraje, ale protivník byl silnější a zabil jej. :finga: :smt089 :smt021 #-o Proto se třeba vlčice (pokud by byla bez smečky) až k smrti bude prát se psem, který jí vybírá doupě, protože bude očekávat své vítězství s odehnáním soupeře...ale kolem grizzlyho bude "jen" úzkostlivě pobíhat a sotva asi zaútočí. Pud sebezáchovy bude silnější, než ochota riskovat.
Takže pes je věrný asi tak, jak mu velí pud vázanosti na smečku a na alfa-jedince... :(( :(( :| :fuj:

Ps: za ty kecy chovatelů nemůžu, odkazy jsem tam dal jen kvůli prvnímu rozeznání rozdílu.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Rujir » úte říj 18, 2005 11:17

to Reinhard: Diky moc. Tvoj prispevok mam ulozeny, vytlaceny a uz sa tesim ako s nim budem iritovat svoju drahu :lol:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Reinhard » stř říj 19, 2005 7:24

Rujire, ale ani mi nijak moc nevadí, když se vázanost psa na pána nazývá věrností (ač věrnost je specificky lidská vlastnost mající co do činění s vyššími city)... Ono totiž taky záleží na tom, co dělá pán, když je napaden - pán je alfa, pes do určité (alespoň minimální) míry očekává, co pán udělá (třebas i na povel). Jsou i takoví psi, kteří se do zápasu s protivníkem vrhnou, teprve až když uvidí, že alfa také reaguje agresivně. Četl jsem dokonce o nějakém případu, kdy pes si rvačku pána s nějakým jemu známým chlápkem vyložil jako zápas o alfa pozici... a tak se přidal na stranu vyhrávajícího, v tomto případě svého pána (lidově řečeno) zradil a dokonce jej pokousal, protože si chtěl pravděpodobně upevnit své místo tím, že pomůže novému vůdci... kolik je na tomto případu pravdy, to nevím, ale do modelu chování psů to docela může zapadat. Pes, který by si nikdy sám netroufl na medvěda, na něj zaútočí, pokud alfa, nebo smečka do boje s medvědem vstoupí...
Ale nemám moc rád, když k tomu slovu věrný se přidávají přívlastky typu absolutně, neskonale, neotřesitelně.... to je prostě kravina.. i když uznávám, že tzv."věrnost" psa, tudíž vázanost na pána, může být skutečně až neskutečně :mrgreen: :(( velká, pro lidská měřítka přímo obrovská... :prayer: :supz:

Ps.: U služebního výcviku pes kouše a útočí ne kvůli agresivitě!!! Tam je využíván hlavně lovecký pud a do těchto vloh se zapracovávají jednotlivé cviky... pes by ve službě neměl být agresivní, ale "nasartovaný" k lovu, to se dělá, když se u psů v kruhu kolem figuranta rozvíjí tzv. zloba - nejde o agresivitu, ale o společné nabuzené vyladění k lovecké náruživosti...

Ještě k té neskutečně velké "věrnosti" psů: Znám příběh psa (myslím, že to byl Akita-inu) v Japonsku, kterému někde v metru postavili pomník, protože asi ještě 9 let po smrti svého pána na něj čekal den co den ve stejnou hodinu na stanici metra a vyhlížel, jestli se pán nevrací z práce... etologicky si to sice dokážeme vysvětlit, ale stejně jsme jen lidi a tak nás takové příběhy dojímají. Japonce vysazené na loajalitu už tuplem, že :ú :mrgreen: :wink: :mrgreen:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Reinhard » stř říj 19, 2005 13:07

Rujir píše:to Reinhard: Diky moc. Tvoj prispevok mam ulozeny, vytlaceny a uz sa tesim ako s nim budem iritovat svoju drahu :lol:


Mno... iritovat jí to asi chvilku bude, ale to nevadí, stejně si většina majitelů psů do svých miláčků promítá vlastní city k nim. A proč taky ne, pes pozná emocionální vyladění a o to lepší (i když stále jen psí) vztah získá k pánovi. Otázka je, jestli: "dívenka Reiko hledá svého psa jménem Goro, nebo vlastně Goro hledá dívenku jménem Reiko..." - je to otázka závislá na pohledu psa, nebo na pohledu člověka... tolik k té věrnosti psů... :ú :ú :mrgreen: :roll: :(( :ú :ú :ú :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Další

Zpět na Ostatní vybavení