Mačky nebo nesmeky ?

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod gegis » pon lis 21, 2016 15:53

Potřeboval bych poradit. Hodlám si koupit něco na zimní turistiku v horách - tady v ČR. (takže předpokládám hlavně ušlapaný sníh a led). Na to by asi stačily nějaké nesmeky, ale přiznám se, že ve mne nebudí moc důvěru. Nerad bych si koupil něco, u čeho se po dvou výletech utrhnou řetízky nebo něco podobného... Proto se chci zeptat jestli je lepší přidat nějakou korunu a koupit si rovnou mačky (třeba Singing Rock Fakir II) nebo bude opravdu stačit nejaký nesmek (třeba Climbing Technology Ice Traction) ?
gegis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 21, 2016 15:21

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod DAV » pon lis 21, 2016 17:02

Do českých hor považuji mačky jako jít s tankem na mraveniště.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod gegis » pon lis 21, 2016 18:09

Já vím že kupovat mačky je to trochu přehnané, ale jak sem psal, mám obavu spíš o životnost nesmeků. Když čtu jejich recenze, tak tam je každou chvíli, že se někomu něco utrhlo...
gegis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon lis 21, 2016 15:21

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod scinkk » pon lis 21, 2016 20:48

Ze by tu nekdo psal, ze rozerval ty znackove retizkove nesmeky, to si nepamatuju. navic diky tomu, ze jsou retizkove, neni zas takovy problem je v nejhorsim opravit.
Muzes koupit grivel spider a nemusis se bat pretrzeneho retizku.
Jak bylo poznamenano, pro situace, kdy potrebujes jen nesmeky, jsou macky zbytecny overkill. Uz jen ten transport macek. Nesmeky se bezne nosi pro pripad "co kdyby". Takze i hmotnost a skladnost je dulezita.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod mike » pon lis 21, 2016 20:52

Tak. Nosim Grivel Spider celou zimu v batohu a kdyz jsou potreba, tak je pouziju. Nevydrzi vecne, mam uz druhe (za 10 let?), ale je poznat dopredu, ze odchazeji, takze moc nehrozi necekany rozpad. U nas myslim neni teren, ktery by se s nima nedal a nosim je i do Alp, kdyz neberu macky. V podstate se v nich da zvladnout to, co v mackach, kdyz nejsou potreba predni hroty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod oodoow » pon lis 21, 2016 21:47

No, mně zrovna teď o víkendu v Jeseníkách ruplo jedno gumový očko na kahtoola mikrospikes a to opravit už asi nepůjde. Ale mám je už hodně dlouho a jsou trochu menší, než by měly být, takže jsem s tím asi šlápl xkrát na kámen a bylo.
Teď přemýšlím, jestli znova mikrospikes tentokrát v normální velikosti anebo tu lehčí variantu.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 10:40

já taky doporučuji řetízkové nesmeky, třeba Snowline
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2016 12:09

V CR opravdu v drtive vetsine pripadu staci nesmeky. A ty (znackove) retizkove moc neodchazi, prakticky se Ti mohou stat dve poruchy:
1) nekde se vysmykne retizek nebo jeste spise ten drzici drat pres ocko - oprava lehka, staci to dat zpatky a klestema lepe uzavrit ocko. Kdyz kus odpadne, vetsinou nesmeky muzes pouzit az do konce vyletu i bez toho a doma je vyspravis dratkem nebo provazkem.
2) prdne "guma". To je problem, dojit vylet pomoci spojeni zbylych casti provazkem nebo necim jinym jde, ale uz to nespravis. Ale zatim vypada, ze nikomu to neudelalo, pokud pouzil spravnou velikost. Mne osobne to dost hrozilo, bo mam Asolo Granite, sice jen 47 a nesmeky jsou do 48, ale podesev Granitu je hrozne vysoky, takze nesmeky natahuji tak o dve-tri cisla vice nez tech 47. Zpocatku se natahovala "guma" az "zbelela", ted uz si zvykla bud ona nebo ja a natahnu je v pohode, zadny problem uz asi tri roky.

Co se tyce hranice pouzitelnosti, rekl bych ze je takovato stupnice:

1) Grivel Spider - problem, kdyz musis vystoupat po spickach (nemyslim predni hroty), napr. po "prirodnych schodech", kam se Ti nevleze alespon pulka boty. Jinak ujdou - bachsa. musis se je naucit spravne nasazovat, jinak Te nepodrzi a muzes je ztratit!!! (Viz vlakno o nesmecich).
2) retizkove nesmeky - zvladnou skoro vsechno, krome prilis strmych svahu, traverzu a "blbeho" snehu, kdyz se Ti pod nohama uslapne vzdy vetsi vrstva nez delka hrotu ale ta vrstva nedrzi na podkladu, takze klouzes i se snehohou kouli pod nohama. Dobre drzi na zledovatelem terenu.
3) macky - na beze kopecky overkill, na strme stoupani a sestupy, traverzy, kombinaci led/snih na skale tezko nahraditelne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 15:40

mám nesmeky Grivel Spider i řetízkové Snowline Spikes Light, a nosím už jen ty řetízkové Snowline Spikes Light i když jsou o cca 100 g těžší než Grivel Spider, řetízkové nesmeky zabírají celou plochou podrážky, ne jenom středem jak Grivel Spider
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod wawrik » úte lis 22, 2016 15:44

Presne tak. Akékoľvek iné nesmeky stratili príchodom tých retiazkových opodstatnenie. Špeciálne Spidery sú na smiech :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod DAV » úte lis 22, 2016 16:24

Mám řemínkové nesmeky a pokud je sucho tak nemám problém, ale jakmile jdu v mokrém sněhu, mám během chvíle botky jednu velkou ledovou kouli kterou musím neustále oklepávat, ale mám takový dojem, že to samé budou i řetízky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod apuka » úte lis 22, 2016 16:33

Ne, na smich vubec nejsou. Ale je problem, ze kdyz si je obujes, v prihodnem terenu musis(!) myslet na to, ze mas na nohou protismykovou oporu pouze uprostred a tomu prizpusobit chuzi, volbu cesty, atd. A dosti obtizne to je, kdyz dopredu neznas teren a situaci a hlavne nejdrive jdes dlouho v pohode a najednou se pred Tebou otevre misto, kde potrebujes oporu vepredu (nebo vzadu, coz je ale mene caste), pritom mas zamestnane ruce a hlavne hlavu vyberem cesty. Je pomerne snadne zapomenout a stoupit nekde, kde se se Spiderama neudrzis...
Navyse je (podle mne) mnohem snadnejsi se nekde pri kroku zachytit o reminek, resp. uchyt a "nebadane" o ne prijit...

Ale na nase (CR) bezne hory by to mohlo byt dostatecne.

Jo, a maji jeste jednu velkou nevyhodu - pokud je naledi ve meste, jsou prakticky nepouzitelne, dobre akurat na spadnuti na hubu. Retizkove uplne v pohode.

@DAV: Nevim, toto jsem nepozoroval nikdy u nasich tri retizkovych - resp. nikdy se na ne nelepilo znatelne vice sneho nez na boty bez nich. A to ani v mokrem snehu ani pri primrzajicim poloprasanu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod fps » úte lis 22, 2016 17:01

DAV píše:Mám řemínkové nesmeky a pokud je sucho tak nemám problém, ale jakmile jdu v mokrém sněhu, mám během chvíle botky jednu velkou ledovou kouli kterou musím neustále oklepávat, ale mám takový dojem, že to samé budou i řetízky.

já nasazuji nesmeky jen když je led, nebo je na sněhu ledová krusta, když je sníh měkký, tak mi stačí vzorek na podrážce
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2016 17:11

TVL, ja souhlasim s apukou :shock: :twisted:

Vyhoda Spideru je v tom, ze maji dlouhe hroty, nevyhoda, ze se v nich clovek opravdu musi davat pozor, aby se neoprel o spicku a neujel. Je to spis zvyk, po case uz to clovek dela automaticky. Beru je spis jako UL nahradu macek nez jako nesmeky. Sestoupil jsem v nich ze zasnezeneho Antelaa a zalednene Peralby, ani jedno si v nesmekach moc nedovedu predstavit. Antelao byl docela tvrdy firn a pri sestupu jsem se o ne opiral celou vahou jako o macky, na to by mely nesmeky kratke hroty. Peralba byla ze severu zafoukana prasanem a pod nim byla ledova stezka. Kratke hroty by na led nedosahly a ujelo by to.

Na chodnik do mesta bych je samozrejme nebral, vubec by mne to nenapadlo :) Na to jsou urcite retizkove lepsi, ale jeste lepsi je zit ve meste, kde se v zime uklizeji chodniky ;-)

fps píše:já nasazuji nesmeky jen když je led, nebo je na sněhu ledová krusta, když je sníh měkký, tak mi stačí vzorek na podrážce

Na tohle prave Spidery funguji skvele. Na snehu, kde podrazka trochu podkluzuje, takze chuze je namahavejsi, se v nich jde jako kdyby snih nebyl. Parkrat jsem takhle prosel hrebenovku MF. Opet pomahaji dlouhe hroty.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod oodoow » úte lis 22, 2016 17:33

@mike: Jak dlouhé hroty to má, můžeš to změřit? Nikde jsem to nenašel a podle obrázků vypadaj celkem krátce. Snowline maj 1cm hroty.
Jinak souhlas s wawrikem, ty grively vypadaj dost děsně. Jedinou jejich výhodu vidím ve sbalitelnosti a minimální váze. Za to ale platíš pomalejším nazouváním a malou jistotou kroku, což je dost nevýhodný obchod. Stejně tak výdrž nevypadá nic moc, při pobíhání po zmrzlých šutrech ta destička asi brzo prdne. Celkově se mi celé to provedení moc nelíbí, tak max do města na procházku v parku.
apuka píše:2) prdne "guma". To je problem, dojit vylet pomoci spojeni zbylych casti provazkem nebo necim jinym jde, ale uz to nespravis.

Právě jsem to "spravil" místo gumového očka, jsem řetízek připojil očkem z klíčů. Vypadá to celkem festovně. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod mike » úte lis 22, 2016 17:51

Nemam doma supleru, takze jen od oka proti pravitku, asi 12 mm od desticky je spicce hrotu. 1 cm na nesmeky neni spatne, co jsem videl, tak byly mozna polovicni.

Do mesta se prave nehodi vubec :D Naopak, hodi se spis na hory, nosim je do Alp, kdyz neberu macky. Vydrz je dobra, klamou telem, ta umela hmota je velmi houzevnata. Mam asi za 10 let druhe. U prvnich jsem nejdriv postupne urazil dva hroty, jeden pri sbihani z Rozsutce na MF, kde jsem zakopnul o kovovy zebrik pod snehem. Teprve nekdy pozdeji se ulomila ta packa, na ktere drzi pasek, ale to uz byly v podstate na vyrazeni, jelikoz hroty byly obrousene do kulata.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod fps » čtv lis 24, 2016 11:33

tak znova
fps píše:mám nesmeky Grivel Spider i řetízkové Snowline Spikes Light, a nosím už jen ty řetízkové Snowline Spikes Light i když jsou o cca 100 g těžší než Grivel Spider

že by měli Grivel Spider delší hroty něž Snowline Spikes Light a že by byli lepši jsem si nevšiml, ba právě naopak, od té doby co jsem si koupil Snowline Spikes LightGrivel Spider nepoužívám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod apuka » čtv lis 24, 2016 11:41

Spidery maji delsi hroty nez ty light Snowliny. V rodine mame nelight verzi SnowLin, ktere maji o malo delsi hroty nez Lighty a stale jsou viditelne kratsi nes maji Spidery.
Na druhe strane ty hroty maji mnohem mensi plochu do vsech smeru. A retizkove maji hrity v nasmerovane do ruznych smeru, takze celkove se "opiraji" o vetsi plochu nez spidery, kdyz se jedna o podrzeni nohy ve kteremkoliv smeru pohybu (mysleno soubezneho s povrchem), tj. lip odolavaji uklouznuti. Navic ve vetsinou pripadu (snad krome tvrdeho hladkeho ledu) i ty retizky zvysuji treni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod slezacekm » čtv lis 24, 2016 16:21

jen mimochodem v Lidlu měli nesmeky za 99. Koupil jsem, protože jsme jeli na Sněžku. Ze Sněžky dolu uklouzáno, lidí jak :toimonster: v teniskách a podobně. Vyzkoušel jsem nesmeky, na sestup celkem pohodička (můj první pochod s nesmekama), bylo komické jak všichni padali a my šli v pohodě.
pod kopcem jsme nesmeky sundali a každému nám chyběl jeden hrot. tak jsme domontovali náhradní (2 kusy v balení u každých nesmeků) a ještě tak dvě akce zvládnou.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod DAV » čtv lis 24, 2016 20:03

Jen tak bokem, včil jsem koupil pláště na kolo s hřebama a úplně vidím jak by bylo supr mít takové bačkůrky které bych nasadil na boty.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod scinkk » čtv lis 24, 2016 20:09

Jsem ty nesmeky z Lidlu taky mel a taky mely premieru na ceste na Snezku, jen se tam uz nepodivaly, pac zustaly jedny ci obe nekde cestou :) Ale to bylo tim, ze jsem je nesundal v hlubnsim snehu a pri nejakym zaboreni se mi asi stahly z boty a vsiml jsem si toho az casem. Ale do mesta jsou dobry.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod mike » pát lis 25, 2016 1:53

apuka píše:Na druhe strane ty hroty maji mnohem mensi plochu do vsech smeru. A retizkove maji hrity v nasmerovane do ruznych smeru, takze celkove se "opiraji" o vetsi plochu nez spidery, kdyz se jedna o podrzeni nohy ve kteremkoliv smeru pohybu (mysleno soubezneho s povrchem), tj. lip odolavaji uklouznuti. Navic ve vetsinou pripadu (snad krome tvrdeho hladkeho ledu) i ty retizky zvysuji treni.

Ono jde o to, jak nesmeky pouzivas. Podle mne nejsou tyhle a Spidery stejna kategorie, kazde se hodi na trochu neco jineho. Do mesta na zledovately chodnik urcite budu chtit neco s kratsimi hroty a rozlozenymi po cele plose podrazky. Do firnu, kde potrebuju poradny zaber, chci delsi hroty, o ktere se muzu oprit a ktere ani trochu neuhnou.

Snowliny jsem nezkousel, ale co vidim na fotkach, tak maji relativne tupe trojuhelnikove hroty, ktere nejsou uplne pevne. Hroty u Spideru jsou neco jako hrebiky, kulate a spicate. Na sestup firnovym svahem potrebuju neco, na co se muzu spolehnout, ze neuhne. Doslapnu na patu, ktera se vic nebo min zakousne do firnu, prenesu vahu, zakosnou se "hrebiky" a podrzi mne jako macky a ja se do ncih v postate zavesim jako do macek. Nekolikrat prakticky overeno v Alpach i jinde.

Taky jsem v nich schopen jit cely den po snehu aniz by mi to nejak vadilo. V podstate bych se bez nich i obesel, ale mam je kvuli lepsimu zaberu, podrazky nepodklouzavaji a nemusim vydat tolik energie. Ale ja jsem zas z tech, co si na ledovci automaticky nasazuji macky i kdyz to "neni potreba", jak tvrdi nekteri, kterym nevim proc vadi. Mozna to potreba neni, ale mne se v nich jde lip prave kvuli tomu podkluzovani. Takze Spidery pouzivam stejne, akorat v posledni dobe uz moc ne. Protoze v zime chodim na sneznicich, coz jsou v podstate obrovske macky, a nesmeku netreba :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49432
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod apuka » pát lis 25, 2016 9:57

No, kdyz si ja obuji na sve 12-ky Granity sve retizkove nesmeky, ty se potom nepohnou (mysleno se nepohnou na bote) ani kdys traverzuji strmsi svah po tvrdem firnu.

Ale jasne, kdyz ma nekdo boty na spodni hranici velikosti a to jeste s mensi a uzsi podrazkou, tak se mu to malo hybat muze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod DAV » pát lis 25, 2016 12:37

apuka@ nejsou ty Granity s drážkami pro automatky mačky :)
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod apuka » pát lis 25, 2016 12:43

Ne, drazky nemaji :twisted: - maji centimetrove vystupky smerem od boty #-o.
Resp. moje ne :-D. Jsem si je nechal zbrousit, nevesel jsem se v nich do svych macek. mel jsem problemy s nesmekama a k tomu jsem neustale zakopaval o kameny a skaly, protoze jsem mel o min. 2 cm delsi podrazky a ty vycnelky mely skvelou tendenci se zachytavat o cokoli, co alespon o milimetr odstavalo. Pro stouraly - jsem se na tuto moznost ptal dovozce, ktery dokonce se obratil na Vibram, jestli v tech vycnelcich neni nejaka vyztuz a jestli se neposkodi integrita podrazky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16596
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod DAV » pát lis 25, 2016 14:05

nosím boty co mají drážku pro poloautomaty (drážka na patě) a dost mne sere, že neexistují nesmeky pro poloautomatky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic


Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod DAV » pát lis 25, 2016 14:14

Až se někdy uvidím s oodoowem a bude mít ty svoje nesmeky tak je zkusím, bo to nalepování sněhu mne fak sere.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod karitapepe » pát lis 25, 2016 15:48

gegis- tak tak, na české hory ti stačí nějaké kvalitní nesmeky, já měl řetízkové a na nich plechy od piva :lol: (ještě se prodávají v Hudy) roky jsem si vystačil, ale jsou to šmejdy, věčně jsem je musel opravovat, teď mám od Campu(podobné jako Snowliny nebo Climbing Technologe), stojí kolem 750 kč ,ale zdá se mi hrubší guma než u těch vychvalovaných snowlinech, které stojí o tři kila více.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Mačky nebo nesmeky ?

Příspěvekod fps » pon lis 28, 2016 20:47

Snowline dělá i verzi Pro která je robustnější a těžší než verze Light
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Další

Zpět na Ostatní vybavení