Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » čtv črc 14, 2016 21:19

Dobry den,

Zhánam to najlepsie vybavenie na letnu turistiku a festivaly ale aj v chladnejsom pocasi na jesen a jar, par noci v prirode a turistika, ale tiez vybavenie kt. by som si vzal na 3-4mesiace do zahranicia do prace. Či už na zimnu alebo letnu sezonu.
Vybral som si tieto veci s ohladom nato,aby bolo vsetko ultra lahke a nezaberalo vela miesta v batohu.
Este pre doplnenie, plánujem cestovať čo najlahsie a minimalisticky a čo je hlavne- neobmedzeny finančny limit, tzn. neobmedzujte sa ani v prispevkoch a nepozerajte na cenu.

1. Batoh: Osprey Exos 38l alebo po pripade 48l
2. Stan: MSR Freelite 2
3. Spacak: Sir Joseph KOTEKA II 290
4. Karimatka: Therm-a-rest ProLite Plus - Regular 2015
5. Vodeodolna vetrovka (namiesto pláštenky) Tilak Aira, tenká/teplá bunda a podobne oblecenie.

Keby ste mali nieco lepsie alebo vedeli poradiť su výtané vsetky príspevky.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod dudy » pát črc 15, 2016 7:27

Aira místo pláštěnky?
:((
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 15, 2016 8:41

Tak za prvé máš moc široké požadavky. Nejdřív chceš vybavení na léto a potom najednou na 4 měsíce v zahraničí a to třeba i v zimě. V takovém případě potřebuješ třeba dva různé spacáky, dvě různé zateplovací bundy a podobně. Asi to bude pořádný opruz, ale zjisti si co je užitečné a důležité pro jednotlivé vybavení. Z tvého příspěvku mi přijde, že se v tom zatím moc nevyznáš.
Ale abych jenom neprudil, poradím pár kousků vybavení řekněme spíš do teplejších podmínek tak přes léto část jara a podzim. Beru v potaz, že chceš lehké vybavení, u toho ale musíš počítat, že má zpravidla kratší životnost.

1. Batoh: pokud chceš lehký a odolný podíval bych na něco z cuben vláken nebo z Dyneemy. Například Montane Hyper tour 38.
2. Stan: myslím dobrá volba, lehčí stany dělá třeba Terra Nova Voyager ultra 2
3. Najdeš určitě lepší spacák něž Koteku, hodně lehký je třeba Malachowski ultralight 300, lighwave firelight nebo cumulus liteline 300 s hydrofobním peřím
4. Karimatka: Thernarest neoair xlite
5. Větrovka místo pláštěnky je blbost, promokne to sakra rychle. Proti dešti a co nejlehčí bych doporučil Montane Minimus 777 nebo Arcteryx Norvan SL Hoody případně ještě Rab flashpoint. Existují i lehčí ale to už budou podle mě úplný igelitky.

Až sečteš kolik by tě to stálo, dej vědět, třeba pak změníš nadpis ;). Případně můžu doporučit další kousky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod apuka » pát črc 15, 2016 9:42

Ja nejsu znalec Ultralight veci, ale rekl bych, ze pro vetsinu vybaveni bude platit, ze nejlepsi pro mne (a spoustu jinych lidi) jeste nemusi byt nejlepsi pro Tebe. Napr. k cemu mi byl sebelepsi spickovy batoh, ktry by mi na zadech nesedel dobre a trapil bych se s nim?
Jinak souhlasim s tim, ze mas tak siroke predstavy, ze to bude potrebovat z nekterych oblasti vybavy vice kousku zamerenych na ruzne vyuziti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 9:48

Zle som to napísal asi, do sveta na 3-4mesiace som plánoval ze idem do práce do alských hotelov alebo na letnu sezonu a stále len bývam po hoteloch, hosteloch, ubytovniach takze nijaky spacak na zimu alebo čo. Len aby preniesol par veci aj na zimne obdobie teda par teplejsich svetrov a mal viacej miesta, inak vecsinou do prirody len na letne mesiace. Noazaj len na lahko cestovať veci do práce a inak turistika cez leto.
Naozaj sa vtom nevyznam a pátral som už dost dlho a vy ste moja posledna šanca ako dostat este par rad.
- batoh sa mi zdá viac stabilnejsi asiten Osprey Exos, tento mi pride nie velmi stabilny. Exos sa mi zda ako taky poriadny batoh na cesty ked sa vydam.
- stan mi islo práve oto aby som ho vedel zložiť aj ako uplny amater a aby to bolo pomerne rýchlo ked sa bude blížiť na burku a nebolo to náročne. Tak preto MSR.
- z SK obchodov som nenasiel ani jeden z uvedených spacakov, a v ČR heureke mi ukázalo len Malachowski ultralight 300 čo je asi 40g najviac. Je lepší v kvalite alebo lepsie zahraje?
- uvažoval som nad touto karimatkou,ale čo som pozeral nejake recenzie ludi sralo,ze su jakeby na nafukovačke a kazdy svoj pohyb počuli ako to šušti, preto som volil radsej samonafukovaciu penu a mal som dojem,ze je to celkom dobra voľba pomer váha a pohodlie aj celkom dost pozitivnych recenzii mala.
- z nepremokavých vetroviek som opäť nasiel len v ČR Montane Minimus 777 a po pravde nad touto som rozmýšľaľ uz predtým a dost zaujimavý koncept ma dost oslovila a páči sa mi tiez,tak to by mohla byt aj dobrá voľba.
Určite nebudem meniť názov len koli cene, max. to výjde tak do 2000 eur typujem mozno 3000e (54 000-80 000Kč)
Ďakujem za rady, potreboval som práve nejake rady ktorým smerom sa posunuť dalej.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 10:21

Batoh: Osprey Exos moze byt, pripadne Arc'teryx Kea 37, alebo Boreas Lost Coast 45
Stan: MSR Freelite 2 moze byt
Spacak: Western Mountaineering Summerlite
Karimatka: Therm-a-rest ProLite Plus moze byt, pripadne uz spominany NeoAir...
Nepremokava bunda: Westcomb Shift LT Hoody
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 10:32

Tie dalsie dva batohy som nenasiel na SK-CZ shopoch, neviem odkial beriete tie modely ale potesilo by ma,keby som ich dokázal aj kupiť vo svojom okolí. Inak ako su,ale v inych krajinách asi.
A spacak som tiez nenasiel tu lokálne tak mi ostáva bud ten tá koteka alebo Malachowski 300 objednat z CZ po prípade.
Bundu Westcomb Shift LT Hoody som tiez nenasiel, su nejake specialne obchody kde mozem najst tie veci alebo nieco? Bundu nejaku čo by hlavne nepremokla v daždi a tiez by mohla aj zahriat, samozrejme sveter pod nou by bol,tak nie nejaku hrubu..
Inak ďakujem za každú radu.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod grco » pát črc 15, 2016 10:48

A objednavat cez net neumis?

Ked chces to najlepsie vybavenie na trhu, tak sa nemozes obmedzovat len na CZ/SK :)

Jedine ak si to myslel, ze chces "najkvalitnejsie vybavenie na ceskom a slovenskom trhu", potom sa omlouvam, pretoze niektore tie veci v CZ/SK proste nezozenies...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 15, 2016 10:56

Chápu. Grco taky doporučil velmi kvalitní vybavení. Spacák je super ale prodávají ho myslím hlavně v USA v Evropě moc neseženeš. Westcomb Shift je velmi dobře hodnocená bunda a lze jí sehnat za velmi pěkný peníz na slovensku, snad nebudu se nedostanu na pranýř, když doporučím odchod outdoorline.sk. Tam jí myslím mají a taky tam mají zajímavé spacáky, které jsem ti doporučoval. Možná by ti uměli sehnat i ten Malachowski je to přesně typ ultralight II 300 má novou velmi lehnou látku. Prodávají ho třeba na prohory.cz. Co se ještě bundy týká, tyhle bundy nemají žádné zateplení, trochu "hřejí" tak, že odráží tvé teplo nazpět ale není to zateplovací bunda. O trochu víc by měla hřát membrána Gore-tex než Neoshell co je v Westcomb Shift. Pokud ti vadí nafukovačka (osobně si myslím že to takový problém ale není) skus třeba hybridní Evolite Plus 2016. Batoh určitě osobně vyzkoušej jak sedí, bez toho bych nekupoval. Zajímavé batohy také jsou Ortovox Trad a Ortovox Peak, ty se mi hodně líbí, ale já mám trochu jiné požadavky než ty. Když tak se ptej dál.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 11:32

No najradsej by som bol keby to bolo z SK/CZ obchodov pre prípad zeby to nebolo dobre, alebo vrátenie zlého tovaru a reklamacie.
Bunda ma určite dobre hodnotenia určite do toho vidíte lepšie ako ja,tak s nou som dost spokojný podla vasich recenzií. Inak bunda Westcomb Switch LT Hoody je jej podobna? lebo nevidim velmi rozdiel ani v cene ani čo tam píšeu okrem trochu vyssej váhy.
Rozmyslal som aj nad touto to boa moja druhá varianta ale trochu ma obmekčílo ze ma také tie rurky hore,či to nebude trochu cítiť a vadiť to na chrbte,inak neviem či je pohodlnejsia alebo skladnejsia ako Prolite plus 2015,alebo je lepsia ta Evolite plus 2016. Mozno vtom by ste mi mohli este poradit.
U batohu by som asi aj ostal u tej svojej varianty a určite ho poojdem vyskusat do predajne ako sedí aj kapacita a velkost.
Nasiel som v outdoorline.sk tiez tie spacaky Cumulus Lite Line 300, čo je celkom dobry ale aj tak mi príde ze Koteka II 290 mu konkuruje, či uz teplotami alebo hmotnostou a skladnotou. A značka Lightwave Firelight su tam 4 modely: 150, 250, 350, 450.
Aky bude asi najvhodnejsi do takeho letneho pocasia, kedy moze byt vonku aj rosa a para z ust ráno v prírode,ale zase budem spat len na karimatke a v stane najskor.
Zase nič na zimu,čo je ťažké a hrejive,ale aby som sa neklepal zimou aj pri nižšich teplotách nad nulou.
- Batoh by aj bol
- Bunda by aj bola
- Stan by aj bol
- Uz len karimatka a spacak nejaky co by bol lahky, skladny a spolahlivý.
Spacak najepsie páperový a vodeodolny.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 15, 2016 12:07

Těžko říct jestli je podobná. Switch je o 100g těžší než Shift, má víc kapes a dalších fíčur a také je většinou z pevnějšího materiálu. Jinak membrána je tam stejná, nejakých 10000-12000mm nepromokavost, což je důležité říct, že nemusí být vždy 100% nepromokavé. V delším dešti z batohem by to mohlo něco propustit, sám odzkoušeno ale nemám. Zase je prý tato membrána velmi prodyšná, což je výhoda pokud se potíš. Cumulus lite line má oproti Koteka 290 jednu výhodu a tou jsou trapézové komory oproti X komorám. X komory jsou normálně skrz prošité a těmi švy pak víc utíká teplo. Jinak pro tvoje potřeby spaní v teplotách lehce nadnulou a vyšších by ti mělo v pohodě stačit 300-350g peří a to ještě s rezervou. V péřovém spacáku je také dobré používat vložku kvůli mastnotě z kůže, která ničí peří, tím zlepšíš trochu izolaci. Vlhko a voda je pro peří problém, větši spacáků chrání jen vnější látka kde je většinou jen DWR úprava (hlavně u letních spacáků), ta zvládne tak rosu a i tak budeš muset ráno pravděpodobně trochu dosušit. Možností je pořídit spacák s membránou nebo hydrofobní peří (to nabízí za příplatek Cumulus).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 12:16

Najradsej by som bol aby bola 100% nepremokava.. Síce vsetko fajn čo píšeš, vsetko je super az nato,ze nieje 100% neprekava ked bude nejaky lejaka a ja budem musiet pochodavat po daždi.
Tak moj ciel je najvyssia kvalita, takze určite by som isiel do hydrofobniho peria, teda to ponuka len cumulus?
Ako to vyzera tak jedine cumulus zo spacakou je najlepsia volba a to som si hovoril,ze za tu cenu bude ČR kvalita Koteky to najlepsie.
Bude treba nosit aj vložku do cumulus?
Inak este s tou karimatkou čo sa týka pohodlia a skladnosti je lepsia ProLite plus 2015 alebo EvoLite Plus 2016 hybrid?
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 15, 2016 12:22

Cumulus je jediný výrobce co mě ted napadá aby byl pro tebe dostupný, jinak to dělá samozřejmě celá řada výrobců. Můžeš se ješte skusit podívat na Marmot, ten by asi taky šel koupit na Slovensku nebo v Česku. Ty karimatky si můžeš zjistit i sám přeci ;). Obě jsou více méně stejně težké, Evolite je vyšší ("pohodlnější") a má menší balení o cca 5cm na délku. Bunda je nepromokavá dost, bez batohu na zádech podle mě pořád s batohem by promoknout mohla. Ovšem hodně lidí říká, že nepromokne.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 12:44

Karimatka Evolite je 20x14cm po zbalení a Prolite 28x12cm to je celkom dost 8cm naviac v batohu, ale inak pohodlnejsia a lepsia volna by bola asi naozaj tá Prolite plus hybrid, len velmi nafukovacím moc neverim, sa bojim ze to bude jak na nafukovačke niekde spat a tiez ze sa to lahsie pretrhne ako samonafukovacia.
Z Marmot čo ma oslovilo bol jedine Marmot Always Summer Team čo by tak sedel na moje potreby.
Velmi sa nevyznam do tych Cumulus spacakov, ale asi najlepsia voľba by bola zatial toto.
Dal by si mi aj nejaky typ na model?
Na take letne stanovačky do prirody, kedy je rosa vonku aby moc nenavlhol z toho a tiez aby ma dobre zahriali tie X-komory.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod apuka » pát črc 15, 2016 13:29

Mrvinko píše:Najradsej by som bol aby bola 100% nepremokava.. Síce vsetko fajn čo píšeš, vsetko je super az nato,ze nieje 100% neprekava ked bude nejaky lejaka a ja budem musiet pochodavat po daždi.
Ehm, zadna membrana neni a nikdy nebude 100% nepromokava, nejake podminky vzdy najdes, kdy se promoci.
Druha vec je, ze pokud budes dlouho pochodovat v dest, idealni ve velice studenem desti, resp. opravdove prutrzi mracen pri 100% vzdusni vlhkosti, tak se na kazde "nepromokave" bunde, i s tou nejprodysnejsi membranou bude srazet pot (nema se jak odparovat, na latce je souvisla vrstva vody), takze budes mokry zevnitr. S tim nic nenadelas, to je fakt ktery Ti prodejci a vyrobci nerikaji. Takze reklamam typu "Absolutne nepromokave a absolutne prodysne" (myslim to mela na bilboardech Columbia na nejake boty) never, to pravda nemuze byt.
Proste "nempromokava" znamena tolik, ze v naproste vetsine beznych pripadu deste a vlhkosti Te budna ochrani pred proniknutim vody dovnitr a "prodysna" znamena, ze ve vetsine pripadu Ti zabrani srazeni vlhkosti z potu pri Tvych aktivitach.
A jen tak mimochodem, bezne prodavane plastenky maji vodni sloupec casto kolem 3000 (tri tisice) mm a bere se to jako nepromokave.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod GreyMouse » pát črc 15, 2016 14:17

Mrvinko píše:Velmi sa nevyznam do tych Cumulus spacakov, ale asi najlepsia voľba by bola zatial toto.
Dal by si mi aj nejaky typ na model?
Na take letne stanovačky do prirody, kedy je rosa vonku aby moc nenavlhol z toho a tiez aby ma dobre zahriali tie X-komory.

Vždyť ti Pierre111 psal, že výhodou Cumulusu je, že má trapézové komory (na rozdíl od Koteky 290, která má horší X). (Zdá se, že se ptáš na moc věcí najednou a pak dodané informace nezvládáš zpracovat ;-)) Ty věci za tebe nikdo nevybere, ale odpovědi by tě měly nasměrovat někam, kde se toho dovíš víc, v tomhle případě třeba na stránky Cumulusu, kde si můžeš přečíst jaké spacáky vlastně nabízejí ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 14:18

Takze bunda Westcomb Switch LT Hoody je jasna voľba.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 14:37

Rozmyslam nad spacakmi Cumulus X-lite 200 alebo Cumulus Magic 125, kedze budem stanovať výhradne cez letne mesiace a teplota nespadne pod 0 stupnou určite a v stane ked bude horsie pocasie.
Nepíše to tam ale neviete, či tie spacaky maju hydrofobne perie?
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod fps » pát črc 15, 2016 14:47

já na 0°C potřebuji 500 g peří 800 cuin, můj letní spacák má 290 g peří 800 cuin, a teplotní komfort má cca +6°C, ale musím na sobě mít komplet PWS, a ještě ležet na zimní nafukovačce Therm-A-Rest NeoAir Xtherm ve stanu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 14:58

Tak som zase na začiatku..
Neviem aky by bol asi najlepsi spacak na letnu sezonu prevažne v stane, hydrofobne perie a tie lepsie švy..
Mozno snad niekto mi dá dobrý typ,lebo ja čo pátram tak dajako nemozem nič nájsť.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 15, 2016 15:11

Kup něco kde bude cca 300-400g peří. Třeba Cumulus lite line 300 nebo 400 a připlat si za hydrofobní peří. ;) Já mám například Cumulus panyam 450 a hodlám s ním spát převážně v létě, případně i část podzimu a jara do teplot něco pod nulu třeba -5, do něj mám vložku sea to summit termo reactor a karimatku budu mít taky sea to summit ultralihgt insulated. Pokud chceš něco na tří sezónní použití, tak kolegové používají spacáky s 600g peří ale každý to má jinak. Nejlíp se to odhaduje pokud už jsi nějaký spacák používal, znáš jeho parametry, a počasí ve kterém jsi s ním spal a jak jsi se cítil.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 15:25

Ja by som chcel len nejaky na festivaly ked bude leto, alebo do prírody na par dni aby som sa neklepal zimou ked pojde teplota ku nule,ale v lete to je vzdy nieco na 10 stupnou tak rozmyslam nad Cumulus Lite Line 400 alebo Cumulus Lite Line 300, sa mi celkom pozdávaju, ale není tam nikde moznost zeby som chcel hydrofobne perie alebo ako to poriešiť tam.
Inak tá vložka je nutna? Nerad by som so sebou pbral plno veci, na take letne stanovačky myslim,zeby stacilo uplne len mat stan, spacak a podložka dajme tomu EvoLite Plus 2016 hybrid aby neťahalo zo spodu.
Este som si vsimol,ze tento spacak nema akompresny vak. Nepoznáte nejaku dobru alternatívu čoby bol podobne dost kvality a teplý na leto s kompresiou? inak zbytočne mi tam bude zavadzat tak nafučany spacak v batohu ako cumulus.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Pierre111 » pát črc 15, 2016 15:55

Nafouknutý ten spacák nebude, je opravdu malý a když tak lze koupit normálně jiný obal, který má kompresy ale je to úplně zbytečné. Se podívej na jeho rozměry jak je to malý balíček. Ta vložka je velmi malá opět to lze vygooglit například od sea to summit jsou dobré a nutná není, jen si možná spacák dřív zamastíš. Hydrofobní peří musíš objednat zvlášť, musí se napsat výrobci, což můžeš udělat ty nebo prodejce co ti spacák prodá. Kontaktuj kvůli tomu třeba prodejny prohor.cz nebo pok7kilo.cz.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 16:06

Tak asi najlepsie bude Cumulus Lite Line 400 s hydrofobnim perim. Lepšie asi mať teplejší spacak ako sa potom niekde klepať od zimi ked spadne teplota a ranna rosa vonku.
To by mi asi az tak nevadilo, v spacaku sa aj tak spi len v trinirkach a na lahko tak to bude asi aj tak stačiť podla mna.
Este vedeli by ste o nejakych topánkach na turistiku?
Len nejake naozaj lahke, na pešiu turistiku vela chodit a nič s vysokými kotníkmi.
Inak napado ma,ked niekto sa chysta na 1-2 dni do lesa tak staci do 40l batoh ale ked na týžden a viac tak nad 60l určite,to koli tomu,ze tam treba dať viac jedla alebo tak? lebo inak oblecenie a výbava ostáva rovnaka,či?
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod pavproch » pát črc 15, 2016 16:51

kdysik dávno tu už podobné vlákno - "nejlepší výbava bez ohledu na peníze" (nebo tak nějak) - bylo.... hledat to ale nebudu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » pát črc 15, 2016 17:58

Vedel by mi niekto podvedať, ze ked sa ide na 1-2noci do hor tak staci uplne do 40l ruksak,ale viacdnove aktivity a pobyt v priroode dajme tomu aj týžden alebo na cesty ist do sveta na par mesiacov tak určite pod 60-70l neist.
Predsa výbava sa nijako neliší, stále je tam stan, spacak, karimatka, oblecenie, voda a mozno nejake nahradne boty a vetrovka. je to koli tomu,ze viac jedla treba zobrat a zásoby??
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod scinkk » pát črc 15, 2016 18:46

jj vetsinou je to zalezitost jidla, v neketerych oblastech i vody (respektive, je dobre na vodu mit v baglu rezervu). Takze kdyz vyrazis mas plnou 60ku, kdyz se vracis tak uz toho tam mas treba polovinu. Pokud mas moznost se zasobovat cestou, tak muze stacit i ta ctyricitka. Navic na vice dni uz to treba chce nahradni trencle, ponozky, triko. Na vice dni, kor do vysokych hor, pak treba beru nepromok kalhoty, tezsi a objemnejsi nepromok bundu, je taky treba pocitat se zasadni zmenou pocasi, takze to chce treba i izolacni zalohu oproti 2-3 dnum.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod dudy » pát črc 15, 2016 18:54

fps píše:já na 0°C potřebuji 500 g peří 800 cuin, můj letní spacák má 290 g peří 800 cuin, a teplotní komfort má cca +6°C, ale musím na sobě mít komplet PWS, a ještě ležet na zimní nafukovačce Therm-A-Rest NeoAir Xtherm ve stanu


Myslím, že zrovna my dva se shodneme, že není radno cokoli (krom lékárničky :twisted: ) podceňovat, ale 0°C dám v pohodě v WP Summerlite 300 a tenkém kompletu Craft Pro Zero na TaR NeoAir XLight pod vzdušným tarpem.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Stani » pát črc 15, 2016 23:21

Mne príde divné a smiešne, ak niekto sa pýta na také veci ohľadom balenia a ide kupovať to naj prakticky bez finančného limitu. Čo už. Tak si ešte pozri outdoorline.sk, košická predajňa Petra Kuchtu zameraná na light a ultralight produkty, ponúka značky napríklad Hyperlite Mountain Gear (cuben stany a batohy), Cumulus, Lightwave, Crux, Westcomb.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Najlepšie vybavenie bez finančneho limitu

Příspěvekod Mrvinko » sob črc 16, 2016 11:13

Najlepsie co som zatial vybral je batoh Osprey Exos 38l/48l (2014), stan MSR Freelite 2 (2016), spacak Culumus Lite Line 400 (300 by mohlo mozno tiez byt dobry ale radsej teplejsi ako sa klepat zimou), karimatku sa neviem rozhodnut este ale bud hybrid Thermarest Evolite Plus (2016) alebo Thermarest ProLite Plus (2015). Obidve su dobre ale asi z 2016 bude lepsia a pojdem osobne do KE a povyberam si uz veci tam na mieste osobne.
Mrvinko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 59
Registrován: čtv črc 14, 2016 20:42

Další

Zpět na Ostatní vybavení