hole pro "nemocného" otce

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod Greeen_day » sob čer 4, 2016 17:44

Hezký den,

obracím se na vás s prosbou o radu. Otec po infarktu, s cukrovkou a odvykačce od kouření značně přibral na váhu cca 120Kg /výška 176cm/. Problém řešíme rovněž s dietologem, ale krom specialních diet je potřeba pohyb, ale bohužel ten nám činí potíže i při obyčejné chůzi a tak jsme přemýšleli, že bychom mu pořídili hole pro oporu a ulehčení chůze. Dnes máme více druhů holí. Vlastně ani nevím, jestli pro tento účel jsou vhodnější trekové hole nebo nordic walkingové hole. Předpokládám, že trekové, ale nechci jen předpokládat, ale spíše dohledat, co mu opravdu pomůže nejvíce. Mohu vás poporosit o návrhy holí pro tento účel s cenovým stropem do 3000,- ? Moc vám děkuji. :prayer: Sám bych spíše hádal...
Naposledy upravil Greeen_day dne sob čer 4, 2016 19:50, celkově upraveno 2
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod remy77 » sob čer 4, 2016 18:15

Rozdiel je hlavne (aspon podla metodik) v sposobe pouzivania a nie v paliciach.
Cize je jedno, ake mu kupis. Uniest ho unesu skoro vsetky normalne palice a so svojim mnozstvom pohybu ako aj jednoduchym terenom nemusis do palic tolko investovat. Kludne aj nieco z Decathlonu ak ho mas poruke. Aby mu boli pohodlne do ruky.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod apuka » sob čer 4, 2016 18:34

Ja bych mozna doporucil spise hole typu "vychazkova hul", ty jsou urcene na drzeni zvrchu, da se o ne lip oprit. Pokud nikdy turisticke hole nepouzival, bude se mu s tim lip a prirozeneji chodit. Tato hulka je jenom pro ilustraci, jak to vypada, samotnou jsem nikdy v rukou nemel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod remy77 » sob čer 4, 2016 18:46

Apuka:
To uz rovno klasicku palicu. Pri nordic walkingu ide o zapajanie hornych koncatin a nie o prenasanie znacnej casti vahy z dolnych koncatin ako u pacientov po uraze. Pretoze nepotrebuje taky stisk v dlani.
Kamoska si "neskusenostou" kupila taketo palice tak som si ich zo srandy skusil. A pri normalnej chodzi to zakoncenie je viac na skodu ako na uzitok. Hlavne do strmsieho kopca to doslova vykruca zapastia.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod booze » sob čer 4, 2016 19:13

Podle jeho vysky NW carbonove hole napr. od Leki. Dulezite je s nim poradne nacvicit metodiku. Preji hodne zdravi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod apuka » sob čer 4, 2016 19:24

@remy77: Ale tady to nema byt pro nordic walking ale pro podporu (nemocneho) cloveka pri tezkostech s chuzi. A ja nejak nepredpokladam, ze by se mu lip chodilo s rukama na urovni nad brichem, zaveseny na rucce hulky.Ale jase, nejepsi by bylo, kdyby zasel do nejake prodejny a zkusil ruzne typy, vykaslal se na znacky a vzal s cim se mu nejlepe chodi - a co jej pri jeho zatezi udrzi!
Jeste bych rekl, ze pokud nebude chodit po lesnich a polnich stezkach, mel by mit na konci nasazenou gumovou koncovku, idealne ne krytku na prenaseni ale na chuzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod booze » sob čer 4, 2016 19:29

Pise, ze je potreba pohyb. Aby shodil mel by mit NW hole. Pokud budou v provedeni carbon, tak nebudou prenaset vibrace do ruk.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod Greeen_day » sob čer 4, 2016 20:08

moc děkuji za iniciativu, jsem opravdu rád. Ještě bych rád předešel zbytečným dohadům, tak upřesním pár maličkosti. Tátovi bylo 50, takže by "měl" být celkem vitální, druhou věcí je bohužel realita. Infarkt a s ním spojené potíže měl před rokem, cukrovka bohužel trvá. Nyní potřebuje snížit váhu a to nejen za pomoci upraveného jídelníčku, ale také pohybu. Nemyslím si, že by táta byl v nejbližší době schopen jiné aktivity než chůze. Bohužel díky váze ho bolí kotytníky a po krátké době chůze i záda. Proto jsem chtěl využít hole, aby mu pomohly. Hole by měly v první řadě pomoci při běžné chůzi, ale v druhé by mu měli být oporou při hubnutí. Tedy pevně věřím, že se z krátkých procházek kolem náměstí stanou procházky lehoučkým terénem po okolí a třeba z toho vyroste nadšení po turistiku. Horské tury nepředpokládám....
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod apuka » sob čer 4, 2016 21:03

Ja jsem to pochopil, bohuzel, vim dobre, co je za problem s podobne "postizenym" clovekem a co to da za namahu se projit i tech par set metru. Prave proto, zkus dostat tato nekam, kde muze vzit do rukou ruzne typy holi nebo nekde si zkus pujcit od znamych, co by slo at to vyzkousi. At uz se mu bude zdat uzitecne cokoliv, tak bych neradil hned nakoupit neco moc drahyho - lehce se muze stat, ze se ukaze, ze nakonec ten typ jemu ted moc vhody neni (napr. mu z toho budou bolet zad jeste vice) a budete se muset obhlednout po jinem. ALe to neznamena, ze je musite vyhodit - az se mu povede se trochu rozchodit a zesilnit, muze je stridat, je to potom trochu jine zatizeni, jiny pohyb.

@booze: tady fakt nemuze zpocatku jit o zadny nacvik NW a metodiky chozeni. Bude rad, kdyz se dokaze projit par minut pomalou chuzi. Vsechno chce svuj cas - az se rozchodi a ziska trochu sily, muze premyslet i nad NW a potom resit i metodiku a nakonec prejit na metodicky spravnou chuzi. A u tech gumovych krytek jsem to nemyslel kvuli prenaseni vibraci, ale spise kvuli hluku a vetsi jistote na suchem asfaltu/dlazbe, kde bude hrot klouzat nebo se zachytavat mezi dlazdicemi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod remy77 » sob čer 4, 2016 22:02

Greeen_day píše:Horské tury nepředpokládám....


Len ho nepodcenuj, este je mlady.:)
Mam otca diabetika, prekonany infarkt, pol roka po operacii srdca - bypass. Nastiastie nema nadvahu, cize funguje aj bez palic.

Ako predpokladas, palice mu pomozu ohlahcit. Zaroven bude zapajat aj hornu cast tela, lepsie.na chudnutie.
Cize netrapit sa ucebnicovym sposobom NW a fakt ako aj ostatni pisu, za palice nedavaj majland. Len aby mu boli pohodlne.

Vela zdaru.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod Greeen_day » stř čer 8, 2016 14:54

Ještě jednou všem moc děkuji za pomoc, přeci jen není někdy lehké pomáhat člověku, který se tváří, že o ní nestojí, ale přitom dobře víte, že ji potřebuje.
Verze vycházkové hole s úchopem ze shora mi přijde zajímavá, ale na druhou stranu už ted dobře vím, že to otci bude připomínat důchodcovskou hůl a už z principu a kvůli jakési vnitřní ješitnosti by hůl nenosil, takže ji nejspíš musím zavrhnout.
Nordic hole bych mu vzal hned, ale limitem je žádné nebo horší nastavení výšky, alespon z toho co jsem zahlédl a pak přesto, že by to asi vydrželi, tak s ohledem na tátovu "sílu" bych raději vzal odolnější turistické hole. Můj mozek souhlasí s názorem, že nemá nyní smysl pro něj brát drahé hole, ale současně to bude dárek k narozeninám a pak mu zkrátka vnitřně chci dopřát to nejlepší i kvůli tomu, aby si k holím získal opravdu vřelý vztah a roli mohou hrát i zanedbatelné maličkosti.
Co jsem se díval, tak mi padly do očí dva modely, které by jste doporučili ? Případně mi je klidně vyvraťtě, ale prosím s konstruktivními argumenty a případnou alternativou, jelikož přeci jen jsem laik, který hole zatím nepoužívá/nenosí.

Leki Khumbu: (zde uvažuji, jestli by nebylo lepší připlatit pár korun a koupit verzi AS s lepším tlumením).
http://www.hudy.cz/turisticke_hole/leki ... 0.html?&fi[77]=203&fPt=3024

Ferrino KAILASH: (v porovnáním s předchozím jsou z karbonu)
http://www.ferrino.cz/zbozi/3701-kailash/

přeji krásný slunečný den :-) :rock:
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2016 8:23

Ja Ti nechci nic vyvracet, ale zamysli se nad tim, jestli potrebujes hole s rychloupinakem? Podle mne se jednou nastavi na delku vyhovujici otci (samozrejme na zacatku asi bude trocha stelovani o par cm nahoru dolu) a potom se ta delka menit uz nebude, dokonce bych se skoro vsadil na to, ze se hole ani nebudou skladat ale zustanou nastavene nastalo.
Podobna pripominka je ke karbonu - podle mne je to pro nej nejenom zbytecne, ale za jistych okolnosti mu mohou poslouzit dokonce hur nez hlinikove. Musis vzit do uvahy, ze on je bude pouzivat trochu jinak jako turista a bude mit asi trocha jine "pozadavky", resp. co horskemu turistovi muze byt vyhoda, pro nej muze byt nevyhoda. Napr. vetsi (a rychlejsi) pruzeni karbonu muze byt pro nej az neprijemne na svaly rukou, resp. ramen, muze od nej vyzadovat rychlejsi reakci a korekci prace rukou. A pokud bude mit trochu nejistou chuzi a hrozi mu pad, tak hlinikove hole se spise ohnou, kdyz na ne spadne nebo nekde se zachyti, zato karbonove sice vydrzi vetsi zatez a neohnou se ale odpruzi (to je velka vyhoda pro turistu, ale mozna nevyhoda pro otce, viz predchozi veta), ale kdyz se prekroci hranice zateze, tak se zlomi a muze jej zranit.
Toto jsou veci, ktere bys mela zvazit - mozna ze se mu nic z uvedenho vadit nebude, resp. muze se to i otocit ve vyhodu, ale taky ho to muze odradit od chozeni s nima. K cemu by mohlo byt blize, si musis ale odhadnout sama.
Jeste bych Ti doporucil do vyberu zaradit i hole Fizan. Kdybys chtel pro nej to nej, tak z obycejnych sroubovacich bych Ti doporucil model Everest (i kdyz k nemu dostanes talirky, ktere asi nevyuzije) a z modelu s lehce pouzitelnym upinanim Concept System (neco jako rychloupinak, ale uplne jiny princip), pokud bys myslela, ze se budou hole casto nastavovat, tak napr. dvou nebo trojdilny Glacier, kdybys chtela vervomoci karbonove tak Aria. Vsechny tri modely maji obrovskou vyhodu v neoprenovem "navleku" pod rukojeti, coz umozni v pripade potreby jej prenaset za ne, co se oceni obzvlaste v zime. Na vsechny se muzes podivat na strankach dovozce - alpisport.cz z Pribora. Fizany maji jednu vyhodu, ze neni problem s jejich opravami a vymenou poskozenych casti a to za cenu uplne jinou nez napr. u Leki.
Hlavne nezapomen na ten gumovy kryt na hrot, aby na ulici neklouzal!
Posledni pripominka je abys uzcite nekoukala na popisy typu "skialpova", "Nordic Walking", "turisticka", atd. hul. Ty hole jsou vice-mene stejne, vyber, co se bude libit a podle vlastnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 9, 2016 10:40

@apuka: Ty jsi mistr černých scénářů ;-). Greeen_day nevybírá hole pro invalidu, který má problém postavit se na nohy a když už se mu to povede, tak při každém kroku hrozí pád. Je řeč o člověku, jehož tělo se nestačilo vyrovnat s rychlým nárůstem hmotnosti a dává to najevo bolestí kotníků a zad při chůzi.

BTW, Greeen_day o sobě píše v mužském rodě, tak bych se toho držela ;-). My, co jsme tu častěji, víme, že už ses pokoušel udělat z Mawenzi chlapa a tak se to třeba teď snažíš kompenzovat, ale Greeen_day by mohl být zmaten ;-) (nic ve zlým, já vím, rozdíl je často jen v jednom písmenku a taky ho občas při čtení přehlídnu nebo při psaní zapomenu napsat ](*,) )

@Greeen_day: Myslím, že nápad pořídit otci hole je skvělý a chápu i obavy z toho, jestli je otec vůbec bude chtít používat. Možná by pomohlo, kdyby součástí dárku byla i společná vycházka (několik vycházek) s holemi, aby si zvykl jít s nimi po ulici a neměl při tom divný pocit. Přeci jenom, ve dvou se to lépe táhne a když může jít s holemi po ulici syn, proč by nemohl jít i otec. A současně zkontroluješ, jestli hole používá (alespoň přibližně) správně. (Občas potkám někoho, kdo hodí obě hole současně dopředu, bodne je do země co nejdál před sebe, pak ujde několik kroků a když už má ruce hodně vzadu, tak hodí hole opět co nejvíc dopředu). Třeba otce chození opravdu chytne, pokud nepřepálí začátek a začne zlehka a uvidí pokroky. A co se horských túr týká, jak psal remy77, nepodceňuj ho, je ještě mladý. A taky se může chytit nějaký party jako moje maminka (je jí přes 70), která vyráží každý rok koncem léta se svými vrstevníky na týden do Krkonoš. Většinou si půjčovala tašku, protože jeli autem, ale loni chtěla půjčit batoh, že pojedou se sestrou autobusem a pak potřebují kus dojít pěšky :D.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod apuka » čtv čer 9, 2016 11:36

Jo, mas pravdu, nejak se mi asi opletl s nekym jinym, tak se mu omlouvam za zmenu pohlavi :toimonster:.

Ale jinak pise, ze mu dela problem i obycejna chuze a ja predpokladam, ze po tech problemech bude mit ponekud horsi koordinaci a reakce na neocekavanou zmenu v pohybu a proto pri uklouznuti hulky (coz pri nejistem pohybu, neznalosti chuze s hulkama, hladke suche dlazbe/asfaltu a nepouziti gumy na konci /za sucha!/) pad opravdu hrozi. Vzhledem k vyssi hmotnosti potom pri padu na hulku to zlomeni taky hrozi. Pokud myslis, ze je to cerny scenar, budiz. Ja ale jen popsal mozne nevyhody karbonu pro podobne lidi (a moznost zlomeni pri nadmernem zatizeni sem patri) a taky ze by to Green_day mel zvazit, ze to je on , kdo musi odhadnout, jestli to u jeho otce hrozi nebo ne. Nikdo jiny z nas nevi, jestli je to pro jeho otce relevantni informace nebo ne. Bohuzel, kdyz zacnes hledat informace o karbonovych trekovych hulkach, tak se doctes jenom o vyhodach - a to jeste casto takovych, ktere jsou vyhodne pro aktivni turisty ale zrovna v uvedenem pripade mohou byt (ale nemusi) byt spise nevyhodou, hlavne pri nespravnem pouziti. Tak je to i s vetsi pruznost. A o nevyhodach, krome vyssi ceny se skoro nikde nedoctes.
Jeste k tomu zpusobu pouziti, cos popsala: V zacatcich je mozne, ze mu pomuze prave takovy zpusob, kym "se nerozhybe". Ja bych to nezatracoval a nenutil jsem ho od zacatku do metodoligicky spravneho pouzivani. Zamysli se - kdyz se bude moci opirat o dve hulky najednou, tak bude mit pocit vetsi jistoty, vetsi opory nez kdyz se bude stale opirat o jednu a pritom mu to chuzi odlehci i takto, mozna pro nej i lepe. A zpocatku jde prave o ziskani pocitu jistoty, ta opravdova podpora hulek muze prijit az pozdeji, kdyz uz bude vedet, ze s hulkama se mu chodi lip nez bez nich. To se vzdy da rict, ze ho naucis jeste vic si pomoct a zmensit namahu vlozenou do hulek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod GreyMouse » čtv čer 9, 2016 12:08

apuka píše:Ale jinak pise, ze mu dela problem i obycejna chuze a ja predpokladam, ze po tech problemech bude mit ponekud horsi koordinaci a reakce na neocekavanou zmenu v pohybu a proto pri uklouznuti hulky (coz pri nejistem pohybu, neznalosti chuze s hulkama, hladke suche dlazbe/asfaltu a nepouziti gumy na konci /za sucha!/) pad opravdu hrozi.

Já to brala spíš tak, že je pro něj trochu delší chůze únavná a nepříjemná. Infarkt není mrtvice a 120 kg není morbidní obezita znemožnňující chůzi. Ale to bude Greeen_day vědět líp a určitě si to, co jsme napsali nějak přebere.
Gumové koncovky samozřejmě ano, na chodníku jsou potřeba, na lesní (polní...) cestě vadit nebudou.

apuka píše:Jeste k tomu zpusobu pouziti, cos popsala: V zacatcich je mozne, ze mu pomuze prave takovy zpusob, kym "se nerozhybe". Ja bych to nezatracoval a nenutil jsem ho od zacatku do metodoligicky spravneho pouzivani.

Ten způsob chůze, co jsem viděla, ale byl celkem k ničemu, ten člověk se o hůlky nijak neopíral. Prostě je jen přehazoval dopředu, aby je nevláčel za sebou. Kdybys to viděl, bylo by ti jasný, že tomu člověku spíš překážejí než aby mu k něčemu pomáhaly. Ale já myslím, že i s tímhle si Green_day poradí, protože je vidět, že o tom přemýšlí :) .
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1982
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod booze » pát čer 10, 2016 12:38

1. NW hole maji tvar madla i upinani pro spravnou oporu ruky
2. NW tvar madla nezpusobuje krece a zajistuje spojeni ruka-hulka-botka po celou dobu (pred-zad)
3. botka na NW zajistuje stabilitu i v meznich bodech (pred-za)
4. Pro spravny pohyb a spravne pouzivani se doporucuje pro zacatecnika pevna hole, aby si zbytecne spatnym nastavenim nezpusobyl nejake jine zdravotni komplikace
5. pokud spadnes s NW holi tak jedine v terenu s botkou a nebo pri rychle chuzi
6. vyplati se pouzivat kvalitni botky
Tot muj nazor.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 10, 2016 13:14

nezvazujete i rotoped? kamaradce otci po potizich pomohlo navratit se i k te vrtsi chuzi tak, aby aspon neco pochodil, doma si treba 10minut denne zaslapal u televize a pomaha to i hubnout i posilovat stehenni svaly ktery pak budou i lip drzet kolena, coz se u silnejsiho cloveka taky hodi jako ohrana pred pretezovanim. s kombinaci s chuzi by to mohlo byt supr
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9408
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod Greeen_day » ned čer 12, 2016 19:00

Ještě jednou všem děkuji za názory, bylo jich poměrně hodně a každý z nich mi určitě svým způsobem pomohl s orientací při výběru.
Nicméně, pár tipů jsem postřehl, ale mohl bych vás poprosit o další konkrétní tipy, aby se mi lépe plavalo, moc děkuji :)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod booze » stř čer 15, 2016 15:20

Pro NW Fizan, Gabel, Leki konretni se mi nechcou hledat sry. Chces skladaci nebo cele?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod Greeen_day » ned čer 19, 2016 9:30

Už to neřešte :-) , vzal jsem při výběru v potaz všechno co zde padlo a hole objednal. Dostat bych je měl v pondělí, tak doufám, že mu udělají radost , a že je bude především aktivní používat. Ještě jednou všem děkuji za pomoc !!! :prayer:
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod Kuba Turek » pon čer 20, 2016 8:26

Ahoj, tatínkův problém není sportovní, ale zdravotní. Takže je to jasné - měl bys zajít do nějakých zdravotnických pomůcek a tam se poradit a potom s tátou vyzkoušet. Předpokládám, že by hole dostal i na recept anebo určitě s velkou slevou.

Pokud nejsi z velkého města, tak je to samozřejmě potíž, protože na maloměstě bývají zdravotnické pomůcky součástí lékárny a tam o tom obvykle moc nevědí.

Na sportovní krámy bych se vykašlal. Tam se řeší jiné věci, než pomoc s chůzí.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: hole pro "nemocného" otce

Příspěvekod apuka » pon čer 20, 2016 11:08

@Green_Day: Tak at se mu zalibi a ke zdravi je pouzije!

@Kuba: Asi jsi to trocha blbe pochopil. Problem je dusledek byvaleho zdravotniho problemu, ale ne primo zdravotni, spise ponekud i psychologicky. A prave nejake hole ze zdravotnich potreb by tady neprosly a on by je asi nepouzil - i kdyby ze zdravotniho hlediska mohly poslouzit vic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16607
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Ostatní vybavení