Baterie Suunto Ambit3

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Baterie Suunto Ambit3

Příspěvekod MirekCek » pát říj 16, 2015 16:26

MirekCek muž Včera 20:46:32
Zdravím,

jako majitel Suunto Ambit3 Run HR jsem se chtěl zeptat na následující. Mám podezření, že baterie není kvalitní, respektive hodinky mají slabou výdrž baterie: Zakoupeny byly minulý týden.

Měl jsem 100% nabito, v pondělí (12.10. 2015) v 19:00, dnes (15.10.2015) mám v 20:15 12%, a to jsem během té doby (od pondělí) celkově, když to posčítám, používal 8 h a 15 minut hodinky s GPS, 1s aktualizace, na nejvyšší přesnost (na movescountu je to ta možnost "nejlepší).

Mezitím jsem asi 3× synchronizoval s Bluetooth a poté také občas něco nastavoval. Mé nastavení v movescountu: mrkněte do přílohy mám tam toho screen. Suunto Ambit3 Run nastavení

Pokud tedy dobře počítám, tak nějakých 10 – 10,5 hodiny z toho nemám šanci dostat.

Ta výdrž se asi uvádí v stavu, kdy je gps pořád v provozu, že?

Popřípadě jsou nějaké typy, jak dostat z té baterie co nejvíce, jak povypínat nějaké zbytečnosti atd?

Pro mě je klíčové, ať hodinky vydrží v provozu cca 20 hodin v kuse s gps během závodu. Je to reálné, pokud ano, co je potřeba nastavit? Co se týče rozdílu zaznamenávání GPS 1s, 5s a 60s – v čem pak poznám rozdíl? Bude mi to ukazovat nepřesnou vzdálenost, nebo nepřesnou rychlost?

Možná vyšiluji a měl jsem jiné představy o výdrži, ale nějak se mi to nezdá. Díky za rady a tipy!

odpovědět
http://postimg.org/image/505xupp2b/
MirekCek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 16, 2015 16:24

Re: Baterie Suunto Ambit3

Příspěvekod mike » pát říj 16, 2015 18:10

MirekCek píše:Co se týče rozdílu zaznamenávání GPS 1s, 5s a 60s – v čem pak poznám rozdíl? Bude mi to ukazovat nepřesnou vzdálenost, nebo nepřesnou rychlost?

Co od toho vlastne cekas? Nepresnosti jsou tam vzdycky a kratsi interval je nekdy muze zvysit. Rozumne je pouzit nejaky kompromis, na chozeni se mi osvedcil zaznam po 10 metrech (u jine GPS), ale vetsinou by stacilo i min. Nekde tu na to tema byla diskuse. Jestli nebehas sprinty, tak by melo bohate stacit 5 sekund, 60 uz je moc.

Koukat jen na to, co ti hodinky ukazou, muze byt velmi zavadejici. Staci chvile spatneho signalu a klidne ti naskacou kilometry navic. Zaznamenany log je potreba projit a zeditovat, jestli ma vysledek k necemu byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Baterie Suunto Ambit3

Příspěvekod MirekCek » pát říj 16, 2015 18:38

Díky za reakci.

Více mě ale trápí ta baterie. je možné, že by byla chyba v softwaru, jelikož jsem měl na hodinkách 0% a indikátor neblikla, rozblikal se až po několika hodinách, pčitom v návodě je, že od 2% trvale bliká (což bliká až teď) a navíc stav 0% = vybití a přesto jede. Proto jsem měl možná pochyby o výdrži, ale ta může být v pořádku, jelikož to jen špatně ukazuje=tzn baterie vydrží víc, než ten ukazatel říká. Je možné něco takového,

Jinak si to neumím vysvětlit. Mám nejnovější firmware
MirekCek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát říj 16, 2015 16:24


Zpět na Ostatní vybavení

cron