Sawyer SP128 Mini

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Sawyer SP128 Mini

Příspěvekod Boravn » úte dub 28, 2015 10:14

Zdravím, máte nekdo zkušenosti s vodním filtrem Sawyer SP128 Mini.
Otázka: pokud už není co pít a máte jen znečištěnou vodu, která je perlivá, dá se přez filtr vyfiltrovat aniž by se vnitřní stuktura filtru zničila.
I při vytřepání bubulinec ve vodě nejaké zůstanou.
Děkuji za vaše odpovědi a názory
Boravn
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 13, 2014 15:48

Re: Sawyer SP128 Mini

Příspěvekod Hafi » úte dub 28, 2015 13:57

nevidím důvod, proč by nešla perlivá voda přefiltrovat, na tož pak, že by měla zničit filtr.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Sawyer SP128 Mini

Příspěvekod turista54let » úte črc 14, 2015 12:26

Tento filtr vlastním už rok. Nedám ho z ruky. V parném létě žádné tahání litrů vody ( až 4 ). Stačí 1 litr "pitný" + 0,5 litru jako záloha a vždy mi to stačilo. Dala se pít, žádné problémy jsem neměl. Chce to ale vybírat pokud možno vodu bez mechanických nečistot, aby jsi nemusel po každém filtrování pročišťovat. Upravil jsem si ho, aby se dal našroubovat sáček i z té druhé strany. Jinak jsem si dokoupil i soupravu tří litrových originál sáčků. A upravil klasický igelitový třílitrový pytlík : uříznuté hrdlo z PETKY, připevněné na uříznutý roh. Ten používám pro vodu na vaření.

Takže super !! Nesmíte ale zapomínat si zjistit, jak je to s vodními zdroji v oblasti, kam jdete. Pokud počítáte, že budete vegetovat na filtraci a nenarazíte na jakýkoliv vodní zdroj, je pozdě.
turista54let
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 14, 2015 11:11


Zpět na Ostatní vybavení