EDC - Vybavení pro každý den

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: EDC - Vybavení pro každý den

Příspěvekod choze » pát led 7, 2022 14:07

Etheric píše:Vida, já zapomněl postnout své EDC. Chybu napravím. Dle tvé terminologie asi level 3. Jen s tím rozdílem, že to nosím furt.

Taky jsem pozapomněl :) Je to hezká výbava, díky za inspiraci! :)
Štěstí přeje připraveným!
choze.webnode.cz
choze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: stř črc 18, 2007 9:32

Re: EDC - Vybavení pro každý den

Příspěvekod AlexBeck » pát led 7, 2022 21:36

To je pro ty Pepře bo jak se to píše? Bo hrát si na Bera Gryllse nemusím. Jako podníkám solo akce většinou mímo turistické značky, ale že bych za těch X let něco z těch seznamu potřeboval :((
Tak leda telefon a zachranaře to jo 8)
Jasný, když něko potřebuje týden přežít v divočině.Je vubec v Evropě ještě někde divočina?

Pro mě je nutné vybavení tak foun s mapama + powerbanka, čelovka + nahradní baterka, nějaké teple oblečení (idealně péřové) lekárničku kde je jen dafakto náplast a obvaz. Nic víc bych si stejně neošetřil. Nějak sem nepocítil nutkaní si cestou něco ulovit. V batohu mívám hroznový cukr. Bez jídla se dá vydržet týdny. Jo to umět "číst mapu" a najit vodu. To už je opravdu životně duležité i během jednodení akce.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: EDC - Vybavení pro každý den

Příspěvekod Etheric » sob led 8, 2022 5:41

AlexBeck píše:Bez jídla se dá vydržet týdny.

A bez vody dny, tak proč ju brát na jednodenní akce...
Samozřejmě je to blbost, že, kdo by chtěl být žízní... Zrovna tak i hladem...

Lékárničku mám tedy bohatší, ale troufnu si i na tracheotomii, ona se ta situace moc neptá, někdy prostě musíš, tedy pokud se nechceš nečinně dívat, jak ti někdo umírá pod rukama. Kdyby na to přišlo, byl bych schopen takto operovat i sám sebe. Tady už chápu, že na to hodně lidí nemá.. Zrcátko by k tomu bylo nezbytný, stejně jako k vyndání bordelu z oka či klíštěte ze zadních partií. Třeba to zrcátko využívám často.

Výbava na survival mi do našich podmínek taky nedává smysl. Ani nůž nenosim, na co tady v ČR.. Zato všechno z toho co jsem popisoval už jsem použil a běžně používám. Namísto survival sady mám sadu opravnou, to využiju :)
Souhlasím s tím, že výbava ala Grylls je vpodstatě batoh plnej blbostí. Ale když ono je to tak strašně cool :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: EDC - Vybavení pro každý den

Příspěvekod AlexBeck » sob led 8, 2022 6:41

Dny bez vody? Dehydrataci zažívá na horách snad každý a skoro vždy. V létě někde na hřebenu, při fyzické námaze (tj chůzí/lezení). Asi nejsem velbloud, ale několikrát jsem se hezky "vysušil" i pod 10hodin. Zlatá Tatranská žula a doliny plné vody :drinkers:
Paradox je v zimě. Všude voda, ale jíst sníh se fakt nedá.

V létě jsem byl v Chorvatských horách (Velebit) a to je teprve extrém. Jen nástup tou "pouští" od moře a i 4 litry na 6 hodin chůze bylo fakt málo.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení