Krem na oblicej do mrazu

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod [b2e] » stř led 22, 2014 15:56

Nemate nejaky tip na dobry krem na ksicht, kterym je treba se mazat na delsi treky kdyz poradne mrzne?
Neco, co bude v mini/kompaktnim/lehkym baleni a zaroven to nepraskne/nevytece v batohu, kdyz s nim nekde mrsknu o zem.


Btw. nenasel jsem tu nikde zadnou kategorii venujici se chemii a drogerii pro outdoor - kremy, masti, pasty, hygienicke potreby apod. a nebo treba i vybaveni lekarnicky (myslim tim ted diskusi ke konkretnim produktum a jejich srovnavani). Nezaslouzilo by si to vlastni kategorii?
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod šíp » stř led 22, 2014 15:59

Zde krátká minirecenze:
Krém nejen na ruce, ale i na ksicht. Musí být bezvodý, protože jakýkoliv krém i s minimálním obsahem vody na kůži zmrzne a krystalky roztrhají buňky. My jsme užívali RevitGal AD a patlali jsme si tím hlavně obličej. Ten pak byl bez ztráty kytičky, neboli bez poškození omrzlinami. Obličej důkladně namazaný opravdu odolával okolním teplotám pod -42°C. Rampouchy, které mi vznikaly pod nosem, stačilo jen průběžně odšprtávat, protože vrstva krému důkladně izolovala kůži. /Jakožto obrýlení jsme nemohli mít masku na obličeji./
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod wawrik » stř led 22, 2014 16:06

Šípko, a obyčajná Nivea vám nefungovala? Ja ju používam v Nepále (kvôli ultralight baleniu ju mám prepatlanú do menšej plastovej krabičky) a na mráz som s ňou navýsosť spokojný. Ale je pravda, že -42 °C som tam nezažil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod šíp » stř led 22, 2014 16:19

Při takové teplotě bych si ji ani patlat na obličej netroufla.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Jesterka6 » stř led 22, 2014 20:09

Měsíčková vazelína (Melkfet Ringelblume s květem měsíčku na víku bílého kyblíčku
mají v DMku (kyblík za ca 40kč/větší (250ml? za 70Kč)
Jedinou nevýhodou je nutnost přepatlat do menší krabičky
(ale ty se dají sehnat v lékárně, nebo použít i krabku od kinofilmu).
Voda v tom není, alergie na to taky nejsou a dá se použít i na boty :-)
Uživatelský avatar
Jesterka6
nováček
nováček
 
Příspěvky: 109
Registrován: pát dub 12, 2013 15:31
Bydliště: Praha

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod kareha » čtv led 23, 2014 8:59

Vazelina ve velkem mrazu neni spatna volba, pokud jde jen o ochranu. Pokud se ma oblicej i hydratovat, neni to nejlepsi varianta, aspon mne to nefunguje.

Mne nejvic vyhovoval zimni krem s brusinkou od Oriflame (ale nevim jestli je jeste v nabidce, porad to meni), ale teploty pod patnact stupnu mrazu jsem v nem nezkousela.

Balenim bych se nenechala omezovat, vsechno se da prematlat do filmovky :).
kareha
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:30

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod keijei » čtv led 23, 2014 9:17

A můžete poradit něco pro jízdu na zimním skútru cca 8 hodin non-stop při -30°C?
Uživatelský avatar
keijei
účastník
účastník
 
Příspěvky: 217
Registrován: stř srp 3, 2011 7:26
Bydliště: Hlavní město Slezska

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod šíp » čtv led 23, 2014 9:25

Skútraři nosili helmy se speciální maskou na obličeji, aby nedýchali vzduch při takových teplotách.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno


Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod wawrik » pát led 24, 2014 8:57

šíp píše:Při takové teplotě bych si ji ani patlat na obličej netroufla.

Prečo? Pozerám zloženie tej tvojej mastičky, ako základná zložka je tam voda:
Složení:

Aqua, Paraffinum Liquidum, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Petrolatum, Lanolin, Paraffin, Cera Alba, Ceresin, Cholesterol, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Proplyparaben.
Bohužiaľ nikde neviem nájsť podiely, ani u Nivei.

Ja som mal Niveu na xichte, keď mi na Mera Peaku omrzli prsty, bolo tak -20 až -30 °C a silný vietor. Nos bol stále vonku a neomrzol, na rozdiel od rúk.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod šíp » pát led 24, 2014 9:00

To koukáš na jinou, ta Tvoje je "E", moje "AD" :wink:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Sikula » pát led 24, 2014 10:00

šíp: mají ji běžně v lékárně?
Sikula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: ned dub 14, 2013 12:47

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod šíp » pát led 24, 2014 10:37

Já ji mám normálně z kamenné lékárny, ale ne v poslední době.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod aksam » pát led 24, 2014 11:57

aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod [b2e] » pát led 24, 2014 12:52

Tak jsem obehl par lekaren a mam podezreni, ze ted uz se RevitGal AD nevyrabi, vyrabi se pouze RevitGal E, ktery je neco jineho.
Ani vyrobce ho nema na svych strankach
http://galmed.cz/cz/produkty/produkty-g ... -gely.html
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod ita » pát led 24, 2014 13:56

A co třeba dětská zimní nivea? http://1url.cz/uGB7
Podobné dělá myslím i Bübchen a další značky.

Ale takovou kosu jak tu někteří popisujete, jsem teda ještě nezažila :-)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod šíp » pát led 24, 2014 16:04

[b2e] píše:Tak jsem obehl par lekaren a mam podezreni, ze ted uz se RevitGal AD nevyrabi,

Tohle vědět, tak si nakoupím větší zásobu ](*,)
V tom případě se omlouvám, netušila jsem, že už se nevyrábí.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod [b2e] » pát led 24, 2014 19:56

Takze jsem sel hledat nejaky ekvivalent nebo alespon nahradu za RevitGal.
Lekarnice chvili zjistovala, co od te masti presne ocekavam a k cemu ji prirovnavam, pak chvili zapadla dozadu a nakonec prinesla "EXCIPIAL mast s mandlovým olejem 100g", ktery tady uz doporucoval aksam. Ja jsem si ten nazev odsud pamatoval, takze jiz druhe doporuceni na stejny produkt me presvedcilo a rovnou jsem ho vzal. Cena 110,- Kc (Dr. Max) za 100 g, ve srovnani s RevitGalem 35,- za 30 g, vychazi +- na stejno. K tomu jsem si vzal i maly sroubovaci "kyblicek" na masti o objemu 20 ml (12,- Kc) a hotovo.

Jinak mandlovy olej:
"obsahuje vitaminy A, E, minerály (draslík, vápník, křemík, hořčík, fosfor, síru, nikl, zinek, selen), glyceridy (kyselina olejová - 80%, linolová - 15%, palmitová a myristová), sacharózu a asparagin"
Uživatelský avatar
[b2e]
účastník
účastník
 
Příspěvky: 231
Registrován: ned kvě 18, 2008 9:34

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod matesmaly221 » čtv úno 27, 2014 20:14

možná je to pro tebe už passé, ale já sehnal v lékárně obyčejnej čistej LANOLIN..neboli výměšek ovčích potních žláz..vodu neobsahuje žádnou, i při -30 je rozmazatelnej a na obličeji vydrží celej den (možná i dýl), když z nějakýho důvodu nemůžeš, nebo nechceš mít masku (u mě třeba plnofous) a dáš si ho větší vrstvu třeba na špičku nosu, tak i parádně izoluje a zároveň poslouží na odehnání vlka..kalíšek co budu mít pár let, než to žlukne, mě vyšel tak na dvacku
matesmaly221
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 28, 2011 23:01

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod budo » čtv úno 27, 2014 20:34

clovece ten lanolin zni zjimave.

jinak nase kluky mazeme kremem Robatko, obcas se tim mazu i ja a je to dost prijemny. nemam to ozkouseny v nejakych extra mrazech (pod -20°C), ale jinak jsme s tim spokojeni.
ten lanolin oni pouzivaji jako surovinu k vyrobe v lekarne delanych veci? ze bych si to taky zkusil poridit ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2014 20:36

Lanolin ma neco do sebe, ale je neskutecne mastny a nema moc tendenci se vsaknout. Coz muze byt v mrazech na obliceji vyhoda, na rukach moc ne. Potvrdi kazdy, kdo nekdy strihal nebo pomahal strihat ovci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod budo » čtv úno 27, 2014 20:41

Jak jde vlastne dohromady tohle mazani s oblecenim? Predpokladam, ze umastit si funkcni bundu na limci mastnym oblicejem neni zrovna zadouci ... Namazat treba hodinku pred tim, nez clovek vyrazi, aby se to vsaklo do kuze? Tuhle jsem se maznul tesne pred oblikanim a pak jsem si musel resit tak, ze jsem vyrazil zakuklenej s tubem pres oblicej, abych si neumastil bundu. Jak to resite vy ostatni?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod mike » čtv úno 27, 2014 20:46

Rekl bych, ze se nevsakne ani za hodinu, ale uz je to hodne davno, co jsem s nim mel co do cineni. Podle mne neni lanolin krem, ale surovina, ktera se do kremu (a dalsich veci) pridava. Treba v Indulone je a ta se po nejake dobe vsakne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod matesmaly221 » čtv úno 27, 2014 21:05

no mě bundu chráněj fousy a aby sem nezamatlal spacák, tak to utíram do rukávu od devoldu a v tom to zůstává jako doma, natíram to i na rty a ani z těch to neslíznu, ale teda i ve veliký zimě ředim vodu sněhem až do ledova..jinak v lékárně je to surovina na mastě a ne všude ho maj čistej, což je nutný kvůli tý vodě..jo a půlka toho čim smrdí ovce je lanolin..
matesmaly221
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv dub 28, 2011 23:01

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod lojzmen » čtv úno 27, 2014 23:11

Vazelína lékařská - ta je dobrá (a mastná)
http://www.recordati.cz/p38-VAZELINA_LEKARSKA

Nouzově se dá použít Ifadolan, ale je hnusnochuťový na rty.
http://farmaceutika.info/infadolan :toimonster:


Každá nemocniční lékárna zhotovuje masti a suroviny tam jdou (draho) koupit.
Mnohá nemocniční mast má za základ mast Ambiderman
http://www.recordati.cz/p48-Ambiderman
Je příjemnější, řidší a roztíratelnější, než předchozí. Vytvoří na kůži jakoby jemně voskový povrch.
Jen nevím, zda není upravena na snadnou tvorbu emulze, to by do mrazu nebylo ono.
Vyzkouším, namažu si ruce a pak je budu namáčet.

Edit: vyzkoušeno, i na obličeji, nemastí oblečení, emulzi po navlhčení nedělá, ale zdá se, že má jen krátký nevýrazný účinek.

A na hraní 8) Vám všem přidávám tento odkaz
http://farmaceutika.info/
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1092
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Quido » stř led 25, 2023 18:28

nebudu zakladat nové vlákno, tak dám dotaz sem:
máte osvědčený či oblíbený nějaký lůj / pomádu na rty do horských podmínek?
je zásadní rozdíl v pomádě do hor v létě a v zimě?

nějakou dobu používám na hory Doliva Lipcarestick, resp. v KPZ mám Doliva SOS Lip balm a je OK, jenže se už hůře shání - máte nějaké tipy na jiné, osvědčené?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Vexo » stř led 25, 2023 22:45

v kremech se obecne moc nevyznam, nestuduji slozeni, nicmene v jedne veci mam celkem jasno - nesnasim tycinky, ktere se mazou primo na rty. takze preferuji Neutrogena intense repair potom taky podobny, ale drazsi je Eucerin. Neutrogena dela i tycinky s 15 SPF..
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 4:10

Tady budu za konzervu ja. Na rty pouzivam klasicky jeleni luj, v kapse mivam tenhle: https://www.drmax.cz/jeleni-luj-pomada-na-rty-12-g. Jsem na nem zavisly, kdyz ho vyjimecne zapomenu, jsem z toho nervozni, ac ho v terenu pouzivam minimalne, to spis doma. Tim myslim, ze si naprosto bezne maznu rty rano pri odchodu, dam ho do kapsy a vecer zas nepouzity vyndam, ale kdyz ho tam nemam, tak zacnu mit potrebu se mazat #-o

Kdyz hrozi silne UV zareni (leto a ledovce), tak mam v lekarnicce nejaky s SPF 50. Nevim jaky, tycinka mi vydrzi hodne let. Pouzivam ji jen vyjimecne, jinak si na ochranu vystacim s Daylongem 25, kterym pri mazani ksichtu vezmu i rty. Nesmi se nejakou dobu oliznout, nez se navaze na kuzi, a pak vydrzi cely den.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49362
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 26, 2023 5:26

mam rada weleda everon
https://pece-o-rty.heureka.cz/weleda-ev ... rty-4_8-g/

je tak akorat mastnej, ze na suchy rty "nezatrhava" ale dobre se maze i v zime (vic nez cca -10 ale nevim, vetsinou mazu rano/ve vlaku a tak) a zaroven v lete "netece".

jinak ja naopak nesmasim sahat rukama do krabicek a patlat tim ret, uz kvuli zapatlani ruky, ale ve vetsich mrazech je takto vyssi citlivost nanseni a clovek to jemneji rozetre, hlavne pkud ma rty popraskany (nekdy ztuhlejsi loje svadi k vetsomu tlaceni)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod apuka » čtv led 26, 2023 8:46

Taky se pridavam na stranu Weledy. Ja sice osobne na rty nic bezne nepouzivam (na praskani moc netrpim, natru si je jen opalovacim kremem), ale manzelka dlouho hledala a ta Weleda byla nejucinnejsi a nejprijemnejsi jak v lete na ledovcich, tak i v zime pri velkych mrazech, vetrech a fujavicich.
Kdyz jednou se nedala sehnat, tak jsme nasli nahradu od dr. Haushky.

Dalsi veci potom jsou "reparacni" osetrovaci kremy, kdyz uz se neco se rty (nebo i ocni vicka a vubec kuze kolem oci ale i jinde) stalo, tak na dodatecne osetreni taky od Weledy Skin Food Lip Balm(/Butter) nebo balzam na rty od dr. Hauschky. Oba se taky daji pouzit i misto tycinky, ale vydrzi kratsi dobu a jidlem/pitim/mytim se rychleji "ztrati" - v tomto smere lepsi vydrz ma dr. Hauschka. Idealni ko KPZ.

Tyto vyrobky maji vyhodu, ze jsou prakticky vylucne prirodne.
(Linky jsem dal taky na drmax, kdyz ten od Mawenzi je tam.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16556
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Další

Zpět na Ostatní vybavení