Krem na oblicej do mrazu

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod irem » čtv led 26, 2023 9:25

Rozdil leto/zima neresim, pouzivam to same na horach i vsude jinde - kdyz nestrim objem a vahu v zavazadle, tak https://www.gigalekarna.cz/produkt/jeleni-luj-28g/ , kdyz je prilis slunecno https://www.gigalekarna.cz/produkt/jele ... stru-4-5g/ (koukam, ze jsem se mela zasobit, protoze neni dostupny :roll: ) a kdyz musim hodne resit vahu a objem, beru https://www.gigalekarna.cz/produkt/regi ... -luj-2-3g/

V podstate chci neco dost mastneho s rozumnou konzistenci a co nejmin aromatizovane a ochucene. A ve forme tycinky, protoze sahani rukama do krabicek s pomadou nesnasim. Zato tu tycinku v pripade potreby klidne pouziju na rozprakane klouby na prstech :-D Zkusila jsem par drahych balzamu s proklamovanymi super vlastnostmi od regenerace po vysoky SPF a vysledky me nijak nepresvedcily.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod pavproch » čtv led 26, 2023 9:32

365 dní v roce (venku/doma/fprci) používám tenhle.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28248
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod mike » čtv led 26, 2023 16:36

Koukam, ze klasicky jeleni luj mezi pritomnymi vede. Navic ma nejlepsi pomer cena/vykon. Ja jsem nektere ty "lepsi" zkousel a lepsi mi neprisly. Teda, ona to na mne zkousela spis ma byvala, ktere klasicky nevonel :)

apuka píše:Linky jsem dal taky na drmax, kdyz ten od Mawenzi je tam

Link od Mawenzi je na Heureku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 26, 2023 18:24

irem
ze ma jeleni luj tohle baleni aji nevim, diky za tip!
(a nekdy to taky pouzivam jako krem:D

mike
tak driv sem taky nic jinyho nepouzivala, ale tu weledu sem dostala jako darek kdysi a od te doby ji uprednostnuju, protoze mi vyhovuje nejvic strukturou. klasickej luj mi vadil, ze kdyz se uvolni to vicko treba v batohu tak se tam pak nalepi jemnej bordel z kapsy... ale to resi tip od irem.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Quido » čtv led 26, 2023 19:31

mike píše:Tady budu za konzervu ja. Na rty pouzivam klasicky jeleni luj, v kapse mivam tenhle: https://www.drmax.cz/jeleni-luj-pomada-na-rty-12-g. Jsem na nem zavisly, kdyz ho vyjimecne zapomenu, jsem z toho nervozni, ac ho v terenu pouzivam minimalne, to spis doma. Tim myslim, ze si naprosto bezne maznu rty rano pri odchodu, dam ho do kapsy a vecer zas nepouzity vyndam, ale kdyz ho tam nemam, tak zacnu mit potrebu se mazat

Tak to mam hodne podobne - v kapse vzdy "nejaky" luj a nuz (nejcasteji My First Opinel), at jdu kamkoli, kdykoli... mazu se rano, v aute (klima je sfina), hlavne na jare a na podzim mam suche rty... klasika jelenak, nebo Labelo, nebo tak neco, a taky jsem nervozni, kdyz ho zapomenu... Ale na narocnejsi akce je to neco jineho, hlavne ve velkych mrazech a ve ficaku mi obyc jelenak nepomaha, a taky, v lete se jelenak v kapse roztece, v zime zase, kdyz neni v kapse na tele, ztuhne - proto jsem chtel vedet, jestli je na "poradny" outdoor vhodne neco osvedcene... jak jsem psal vyhovuje mi uz vyzkouseny osvedceny Doliva, ale nejak mi dochazi a blbe se shani, toz nejaky kvalitni ekvivalent


Mawenzi píše:mam rada weleda everon
https://pece-o-rty.heureka.cz/weleda-ev ... rty-4_8-g/

Hm, ten znam, moc mi nevyhovuje a pri te jeho cene mi dela stejnou sluzbu, jako jelenak za dvacku - to uz radsi tu Dolivu

@apuka:
Dr.Hauschka neznam - toz ale to je darda, tak snad opravdu funguje lip.... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Lipon » čtv led 26, 2023 22:44

tak já ho použiju tak jednou za měsíc nebo dva, když už fakt někdy cítím, že mám suchý rty, taky mi jedna rtěnka jeleního loje vydrží dobrou pětiletku;
na lyžích nebo ve vyšších horách/u moře tedy mažu víc, nejradši mám takovou tu malou tubičku s malým opalovacím grémem a ve víčku bobek jeleního loje s vysokým faktorem
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod sobb » čtv led 26, 2023 23:44

Používám lékařskou bílou vazelínu, v zimě i létě.
A vrátím-li se k původnímu názvu vlákna, tak mě překvapilo, že do mrazu žádný krém nepotřebujem. Kůže na obličeji se o sebe zvládne postarat sama a není třeba se ničím patlat. Leda tak proti slunci, ve chvílích, kdy jsme ještě ze zimy neopálení. Po přismahnutí již není potřeba ani to.

Za slunečných podmínek, ať už na sněhu nebo v létě, máme už roky tyčinku padesátku z dm drogerie. Předpokládám, že se už nevyrábí, ale tato byla tehdy v testech celkem chválena, tak jsme ji pořídili. Teď už dochází, tak asi zas vezmu něco z dm. Jediná nevýhoda, že z ní měl Laďa oranžové fousy :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Mawenzi » pát led 27, 2023 6:16

tak me ta weleda vydrzi treba 3 roky, takze tu cenu moc neresim.

u me se suchost rtu nejvic projevuje nedostatkem pitnyho rezimu tak si ho hlidam ale v zime teda to nepomaha.

vcera sem dokonce zjistila ze mam uplne vyschlou a supinatou kuzi na lytkach a holenich, asi si na stary kolena musim.zacit po sprse mazat nohy
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod zonn » pát led 27, 2023 11:09

Lipon píše:nejradši mám takovou tu malou tubičku s malým opalovacím grémem a ve víčku bobek jeleního loje s vysokým faktorem


To mam taky, ale uz mi dochazi a nevidel jsem nic podobneho. Kde jsi kupoval, pokud to bylo nedavno?
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Mawenzi » pát led 27, 2023 11:18

v brne sem neco podobnyho koupila v drogerii na orli, ale to uz sou tak 3 roky, a neco podobnyho je v decathlonu
Ochranný balzám 2v1 na obličej a rty SPF 50+
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Quido » pát led 27, 2023 13:07

sobb píše:Používám lékařskou bílou vazelínu, v zimě i létě.

A to se dá koupit...?

sobb píše:A vrátím-li se k původnímu názvu vlákna, tak mě překvapilo, že do mrazu žádný krém nepotřebujem. Kůže na obličeji se o sebe zvládne postarat sama a není třeba se ničím patlat. Leda tak proti slunci, ve chvílích, kdy jsme ještě ze zimy neopálení. Po přismahnutí již není potřeba ani to.

To je pravda, a tady u nás nic neřeším, leda v tatrách - když jsem byl ve vyšších horách (Alpy, Kavkaz a tak) a bylo azuro i zima, potřeboval jsem něco na líce, neb se mi dělaly takové bolestivé puchýře... tehdy jsem měl jen Niveu, trochu pomůže, ale není to úplně ono...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Lipon » pát led 27, 2023 13:27

zonn - dávno, takže už nevím, kde
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Dromedaro » pát led 27, 2023 13:53

Quido píše:A to se dá koupit...?


Ano, jde to běžně koupit: Lékařská vazelína

Já kupuji Valinku. Jsou různé velikosti i balení. Když používáš hodně, tak je lepší ten kyblík. Má to široké použití. S úspěchem používám, když mi začnou vrzat popruhy, tak to tím jde promastit (trošičku vazelíny) a přestane to.
Pak tím jde namazat třeba stehna, když ti o sebe drhnou, tak aby jsi je neměl spálené nebo když ti v botě o sebe třou nebo na sebe tlačí prsty, tak se tím můžeš mezi těmi prsty namazat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4330
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod apuka » pát led 27, 2023 14:09

Jo bila lekarska vazelina se da pouzit na mnoho veci - ale zrovna na rty se mi to az tak neosvedcilo. Nejak - na mne - prilis brzo "zmizela" a bylo treba znovu natrit. Mozna ale u jineho to bude pusobit dele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16551
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Quido » pát led 27, 2023 15:19

Dromedaro píše:Ano, jde to běžně koupit: Lékařská vazelína

díky... jaj, snad se dá koupit i méně, než těch 100 nebo 800 ml, to bych měl do konce života :-D
třeba to prodávají někde na váhu :roll:
Naposledy upravil sobb dne pát led 27, 2023 23:23, celkově upraveno 2
Důvod: mike sice spravil citaci, ale dodrbal odkaz, z nějž vznikly tři řádky :)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod irem » pát led 27, 2023 15:24

irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 268
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod zonn » pát led 27, 2023 17:34

Mawenzi píše:v decathlonu
Ochranný balzám 2v1 na obličej a rty SPF 50+


Diky.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod sobb » pát led 27, 2023 23:36

Quido: :D Chápu, že kilovku asi neuživíš, ale dělají se i malá balení, jak odkazuje irem výše. Ve spoustě lékáren mívají i váženou - v těch klasických lékárenských pikslovkách.
Ale jak píše apuka - nemusí to třeba na rty vyhovovat každému. Pro mě je to jediná záchrana, když mě začnou štípat rty, nic jinýho mi na to nefungovalo. Navíc má spoustu dalšího využití na všech možných částech těla i vybavení :mrgreen:
Zůstanu-li u obličeje, tak je velmi vhodná i do mrazu (neobsahuje vodu ani parfémy). A mimo obličej třeba na mrazem praskající kůži na rukách (kůže na kloubech tím někdy trpí).
Dost mi jednou v zimě pomohla i při poškození kůže na tvářích, u kterého nevím, zda bylo způsobeno zcela nepatrným povrchním omrznutím nebo ostrými krystalky ledu, možná to byla kombinace obojího.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Mawenzi » sob led 28, 2023 6:54

na druhou stranu kdyz se do toho saha cistou veci na odebiani (no ale zrovna vazeline asi nevadi ani prstem:D tak kilovka vydrzi do konce zivota, da se to treba i na psi pacicky, na drobny zraneni a tak...

takze zrovna kilovka mozna ne, ale i 200g muze vydrzet 10 let a u vazeliny nedochazi ke zkazeni :D coz je vyhoda.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Quido » stř úno 1, 2023 10:37

sobb píše:Quido: :D Chápu, že kilovku asi neuživíš, ale dělají se i malá balení, jak odkazuje irem výše. Ve spoustě lékáren mívají i váženou - v těch klasických lékárenských pikslovkách.

Jo, to by bylo pro mne řešení - ptal jsem se teď ve třech lékárnách, ale nerozváží mi to, tak budu hledat nějakou, kde jsou ochotnější... nebo se poptám po příbuzných, jestli neznají někoho v nemocnici...


sobb píše:Zůstanu-li u obličeje, tak je velmi vhodná i do mrazu (neobsahuje vodu ani parfémy).

:smt023 přesně na to jsem to chtěl, na zimu na lyže, skialpy, sněžnice atp. Nivea je problém - obsahuje vodu (parfémy mi nevadí)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod apuka » stř úno 1, 2023 11:42

Kup si tu malou krabici (30g? nepamatuji si presne), co tu nekdo linkoval. Moc levneji Ti to v lekarne nevyjde (vcetne tuby/krabicky) a taky si nejsem jisty, ze Ti budou chtit navazit jen par jednotek gramu. Navic ve Tvem okoli asi neni moc lekaren, ktere maji vlastni laborku a delaji vlastni veci. V nejakem Benu nebo Dr. Max Ti to urcite nenavazi - nemaji z ceho, to jsou jen preprodejci toho, co se jim posle.

Zbytek opravdu vyuzijes. V nouzi napriklad i na natreni pantu dveri misto normalni vazeliny :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16551
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Krem na oblicej do mrazu

Příspěvekod Mawenzi » stř úno 1, 2023 17:36

maly baleni hlavne maji hodne drogerie, nez lekarny, dmko myslim.sem neco takovyho videla, krabicka akorat do batohu mozna tech 30-40g...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9372
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení