Kvalitní české outdoorové vybavení

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 14:26

Japonci využívají špičkové oblečení určené na ten nejtvrdší outdoor jako běžné oblečení pro nošení ve městě.

Skoro jak cesi :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 15:51

A Slovaci v Praze a v Brne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod VEPA » pon kvě 2, 2016 17:01

když je to "slušivý" a účelný tak proč to nenosit pořád. Je to určitě lepší jak chodit ve vytahaných maskáčích a myslet si že je to to správný na celodenní nošení. Také nosím pohorky a kalhoty stejné po městě i mimo něj. Je to určitě hezčí jak díravé texasky.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod Mawenzi » pon kvě 2, 2016 17:13

tak hlavne proc se oblikat nepohodlne jen proto, ze to nekomu vadi ...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 17:16

Tak a teraz tu pekne vidime, kto z OF chodi do mesta v "outdooru" ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod Stani » pon kvě 2, 2016 18:48

Dík grco za článok. Mňa to vždy poteší, ak také niečo o dizajne a vývoji čítam. Aj o tom zlacňovaní :).
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod grco » pon kvě 2, 2016 18:48

@stani: wawrik poslal, jemu dakuj :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod Stani » pon kvě 2, 2016 18:50

veď som myslel na wawrika, ale prečo som napísal grco... :D
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod mike » pon kvě 2, 2016 19:50

Ja bych vedel :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod Stani » pon kvě 2, 2016 20:56

Roman Kamler spomínal aj problém kvality pri šití, aké nite použiješ. Ja som si vyskúšal Balerina a Gutermann. Hovorím si, na skúšku mi stačia lacné nite - Balerina. Lenže to je veľký rozdiel v strapkaní, uzlíkovaní a vôbec v takom tom hladkom preklzovaní. Gutermanny sú výborné. Kamler spomína aj nite Amann. To všetko sa prejaví aj v cene.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod dudy » úte kvě 3, 2016 7:32

grco píše:Tak a teraz tu pekne vidime, kto z OF chodi do mesta v "outdooru" ;)


Ještě Dudy se hlásí.
Právě jsem se vrátil z hradu a ne nebojte se, prezident mou demisi nepřijal, ale na sobě jsem měl kraťasy Fjäll Räven, mikinu Ternua, triko Berghaus, kšiltovku Mammut, ponožky Voxx a boty Lowa. Na ruce hodinky Polar a v kapse peněženku Lafuma a to celé završené outdoorovým odolným mobilem X-Cover.
Kdyby mě Grco lapil, tak se zvencne.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod apuka » úte kvě 3, 2016 7:41

No, ja chodim v mixu napr. uz jenom z toho duvodu, ze jsem ani po nekolikaletem hledani nenasel zadnou mne se libici neoutdoorovou bundu v Ostrave bezne pristupnych prodejnach (neoutdoorovych). A to ja urcite nejsem zadny outdoorovy maniak, ze bych potreboval vsude mit sportovni veci. Jen se mi ten soucasny styl, co se prodava jednoduse nelibi a nechci. Tak proc bych si nebral Pinguin Parkera, kdyz jinou bundu nemam?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod VEPA » úte kvě 3, 2016 7:45

kraťasy a mikinu ?? V Brně prší a je 12°C.
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod dudy » úte kvě 3, 2016 7:50

Praha Velká Chuchle, polojasno, 15,8°C, vlhkost 47%, tlak 1021hPa, vítr SZ 0,1m/s.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod VEPA » úte kvě 3, 2016 7:54

paráda seš jak radio v osmdesátých letech. Stav vody na českých tocích, teplota, tlak a rosný bod !
VEPA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 209
Registrován: čtv říj 13, 2011 17:04

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod dudy » úte kvě 3, 2016 8:07

To bych musel eště udávat tlak plynu a svítiplynu.
:mrgreen:
A omlouvám se.
Rosný bod 4,1°C.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod fps » úte kvě 3, 2016 11:33

dudy píše:
grco píše:Tak a teraz tu pekne vidime, kto z OF chodi do mesta v "outdooru" ;)


Ještě Dudy se hlásí.

já se taky hlásím, a jak píše VEPA, lepší než nosil seprané a roztrhané texasky na kterých neumí číňan ani ušit rovně švy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 12:56

Myslim, ze vacsina z Vas to tu vobec nepochopila. Ja som nikdy nemal nic proti obleceniu do mesta od outdoor znaciek.

Myslim si ale, ze clovek, ktory je v meste obleceny vo vyslovene pomaly expedicnych outdoorovych modeloch, vypada jak pako (moj nazor) :)

Tym chcem povedat, ze samozrejme napriklad Scarpa robi slusne mestske boty, no problem. Rozne outdoor znacky robia kratasy, tricka do mesta, no problem. Sam mam mestsku bundu Vaude, nejake bavlnene trika Arc'teryx atd.

Ale chodit po meste napriklad v nohaviciach s kevlarovymi vyztuzami na zadku a kolenach, alebo v lyziarskej bunde so snehovym limcom a recco, to je podla mna na hlavu. To mozu uz rovno chodit aj so sedakom, mackami, a z tej lyziarskej bundy im moze vysiet skipass na gumicke... :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 13:07

Hlavne, co nechapem je to, ze ja od mestskeho oblecenia mam uplne ine poziadavky ako od outdooroveho. Na mestskom mi nezalezi na vahe, zbalitelnosti, vodeodolnosti, odvadzani potu a podobne.

Takze preco by som si do mesta kupoval oblecenie, ktore ma vsetky tieto veci ako prioritu? Ked si mozem kupit nejaku, co ja viem mikinu zo 100% bavlny, ktora nie je ani nepremokava, vazi pol kila, ale vypada dobre a je v nej prijemne?

Ja neviem, vy nepoznate auta/MHD, alebo dazdniky? Alebo zijete na aljaske, ze potrebujete do mesta nepremokave a neprefuknutelne bundy? Alebo neustale do prace a z prace behate, ze potrebujete po meste vrstvy, ktore dobre odvadzaju pot a rychlo schnu? :)

Mi to pripada rovnake, jak keby som doma spal na karimatke v spacaku, namiesto v posteli s perinou. :mrgreen:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod apuka » úte kvě 3, 2016 13:09

grco píše:Ale chodit po meste napriklad v nohaviciach s kevlarovymi vyztuzami na zadku a kolenach...
Myslim, ze to nechapes Ty / ty kevlarove vyztuze na zadku jsou perfektni ochrana pro manazery pred vlezdoprdelistama :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod grco » úte kvě 3, 2016 13:11

@apuka: Aha :mrgreen:

Inak pre ukazku, tu je napriklad Vaude mestska bunda.

Netvrdim, ze je to nejaky modny skvost, ale je pouzitelna, proti takemu "outdoor obleceniu" osobne nic nemam :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod TimTaylor » úte kvě 3, 2016 14:52

tak já se taky přidám, v práci to mám tak půl na půl město/terén a už pár let preferuju outdoorové věci i do práce. Začalo to asi kdysi batohem, když jsem měl něco obyčejného od Alpine Pro a při běžném nošení do práce (papíry/šanony/šrajtofle/svačina + pití + sem tam nákup) se mi batoh po půl roce nošení začal doslova rozpadat na kusy. Párkrát zmoknul,
v létě se pekl v autě, v zimě se mnou venku zmrzal a po půl roce byl prostě KO - zipy, rozpadlé švy, odlepený "zátěr" atd. Zkusil jsem Salewu, vydržela mi rok a pak odešli zipy (nebyly YKK). Tak jsem tehdy nakonec koupil Deuter (2krát dražší než ten Alpine Pro) a mám ho dodnes, přes 8 let při stejném druhu používání (+ víkendové tůry po střední Evropě). Další byly boty - v podstatě to samé co zkušenost s batohem, pracovně bývám téměř denně venku min. několik hodin a to celoročně a boty mám denně na noze nejméně 4-5h, v kanclu si pak mužu vzít na zbytek šichty něco pohodlnějšího. Zase jsem po pár zkušnostech došel k závěru, že se mi prostě vyplatí si koupit jednou za 4-5 let Lowy Renegade nebo nějaké nízké Asola či Garmonty (pokud možno civilního vzhledu), ke kterým se dají vzít softshell. kalhoty (v zimě/dešti) nebo "neutrální" rifle či jednobarevné "trekové" kalhoty v létě, ve kterých se citím dobře a vypadají přijatelně. Totéž trička, sluneční brýle, lahve na pití, termosky...
Pak bunda - teď zrovna vybírám jednobarevnou jednoduchou bundu od jara do podzimu (nebo i na lehkou zimu), kdy mám jednoduché požadavky - jednobarevná (zelená/khaki/šedá/černá barva) - s kapucí, kapsy dole na ruce, 1/2 kapsy na prsou, hlavní zapínání na zip, délka pod zadek, tvarované rukávy, stahovaní šířky rukávů , ne softshell /mám už 2 jiné softshell bundy/ a tuhle jsem procházel všechny možné obchody. Bundy co jsem našel měly obvykle polovinu věcí/funkcí co já chci, stáli běžně kolem 4000-5000Kč, kdy za tyhle prachy nakonec asi stejně koupím něco od Fjallraven nebo od Direct Alpine, protože prostě s nima mám dobré zkušenosti, věci od nich jsou promakané a fungujou, tak proč bych je nepodpořil. Když mrkneš na nějaké "modní" zboží typu New Yorker, HM, Nordblanc atd, tak kvalitou je třeba Tilak nebo DA rozhodně o několik úrovní výše a kdyby dělali něco takového, co hledám, tak neváhám a kupuju i "věci do města". Moc nechápu, že třeba Tilak nebo i DA nědělajívíce jednobarevných věci (do práce fakt nejde mít oranžovo/šedo/černou bundu, viď Tilaku...)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod sobb » pon pro 9, 2019 20:09

Něco zpráv z Tilaku - rozhovor s Romanem Kamlerem (už starší - březnové datum)

Novinky ze Sportenu. Mimo jiné i o loňské koupi rakouské značky Kästle.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kvalitní české outdoorové vybavení

Příspěvekod apuka » úte pro 10, 2019 0:00

TimTaylor píše:Moc nechápu, že třeba Tilak nebo i DA nědělajívíce jednobarevných věci (do práce fakt nejde mít oranžovo/šedo/černou bundu, viď Tilaku...)
Sice je to 3,5 roku stary prispevek, ale sobbuv aktualni odkaz na to dava castecnou odpoved:
Tilakacka fashion kolekce Poutnik. Arteryx taky ma lifestyle kolekci, dokonce jsem od nich videl i normalni saka (slusne a pekne vypadajici) ze softshelloveho materialu. Stejne tak i kalhoty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení