GTX záplaty

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

GTX záplaty

Příspěvekod pavproch » pát zář 1, 2006 7:16

Přátelé, potřebuju poradit:

Už asi rok mám bundu LA Grepon. Od prvopočátku pozoruju, že větrací zipy zezadu na rukávech (i přesto, že jsou to ty "vodovzdorné") při opravdu velkým dešti začnou pouštět, takže mi rukávem od lokte dolů valí voda.

Zvažoval sem reklamaci, ale protože si nedokážu představit měsíc nebo i dýl bez bundy, tak sem se nakonec rozhod provést opravu/úpravu doma sám.

Co sem proved: zipy zapnul na doraz, zapnutou částz zalepil sekundovým lepidlem, rozlomil jezdce, zub po zubu pozapínal tu část po jezdci a taky zalepi sekukundou. (stějně bysem ty zipy v životě nepoužil). Vypadá to, že by to mohlo pomoct - ta voda zřejmě valila okolo jezdce.

Pokud to nepovalií, tak už to nechám tak, ale pokud by valilo dál, tak bysem chtěl (bývalý) zip zevnitř přelepit nepropo záplatou (cca 20*2 cm).

Dotaz: jaký je Váš názor - pokud budu lepit - přelepit radši origoš GTX záplatama nebo něčím obyčejnějším (nepropo záplaty Jurek?) V případě, že origoš GTX, kdy by se daly sehnat takový nudličky? (sem v krámě viděl záplaty enem ve tvaru obdélníčků a čtverečků....)

PS: ten zip zrovna tvoří přechod mezi XCR a paclitem .....

PPS: off-topic - kolik z Vás někdy použilo věrací zipy na rukávech bundy? si myslím, že asitak 0.000001%, že jo?!?! IMHO je to vyfikanost úplně naprd.... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Dena » pát zář 1, 2006 7:35

Větrací zipy na rukávech tedy já osobně používám docela často- při pohybu ( směrem nahoru )- běžky , skialpy aj. Reguluji zipy větrání dle toho, jak se zapotím, zapínám zase při sjezdu dolů a zastavení se na místě na delší dobu. Když je celkem teplo, ale vítr- otevřu zipy zcela a prostrčím jimi ruce- trochu to plandá, ale na sundání bundy to ještě není. Toť vše. :wink: *
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod pripluv » pát zář 1, 2006 7:45

Z obdélničků si nastříhej nudličky. Sice tam píšou něco o tom, že by to mělo z každý strany přesahovat asi dva centimetry, po mým lepení to přesahuje asi dva milimetry a taky to drží.
Po zalepení sekundovým lepidlem bych to klidně přeplácl záplatou od Jurka.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod packy » pát zář 1, 2006 8:16

No ja vetraci zipy taky pouzivam - jak na bunde (Fitz roy), tak na kalhotech (Free fall). Je to nahodou uplne mega vynalez. Pri vetsi zatezi to pekne odvetra a kdyz je chladneji tak udelam zip, zip a je teplo :)
Geomatika for ever ...
Uživatelský avatar
packy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 406
Registrován: úte kvě 9, 2006 22:22
Bydliště: Krušné hory

Příspěvekod tuso » pát zář 1, 2006 8:25

Já mám LA Ice Man GTX - přibližně stejný střih jako Grepon, ale robustnější /jenom XCR, bez Paclitu/ a ty zipy mi nepropouštějí a navíc je dost používám. Vzhledem k tomu, že LA dává doživotní záruku na své výrobky, tak jsi asi tím zásahem do bundy záruku zrušil.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod pavproch » pát zář 1, 2006 8:36

tuso píše: Vzhledem k tomu, že LA dává doživotní záruku na své výrobky, tak jsi asi tím zásahem do bundy záruku zrušil.


Sem si toho vědom....

Za ten rok sem ji dost otestoval - a všecko se zdá být OK. Taky se na jejím vzhledu ten rok ne zrovna moc šetrnýho provozu docela podepsal - takže dybych náhodou musel reklamovat - už vidím reakci .... (jako kdysi s tříproužkatýma botama na běhání s názvem Trail runner, které se po asi 3 měsících a 400 km běhu polníma cestama rozpadly - no jó milej pane , to sou sice boty na běh, ale né na tak intenzivní... reklamace se neuznává....)

Takže tak....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)


Zpět na Ostatní vybavení