Adaptery na zasuvky

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Adaptery na zasuvky

Příspěvekod djx1 » ned dub 2, 2006 9:19

Ahoj.
Mam dotaz. Nevite nekdo stranky, kde bych se dozvedel, jake druhy zasuvek se pouzivaji v jednotlivych zemich? A treba webik, kde by se dali koupit nejake redukce?
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Adaptery na zasuvky

Příspěvekod algar » ned dub 2, 2006 10:46

djx1 píše:Ahoj.
Mam dotaz. Nevite nekdo stranky, kde bych se dozvedel, jake druhy zasuvek se pouzivaji v jednotlivych zemich? A treba webik, kde by se dali koupit nejake redukce?
Dik


http://www.hw.cz/projects/zasuvky/index.php

Nicméně "nabíječkový" typ C používají snad všechny země, kromě asi 2 zemí Afriky a USA.
algar
účastník
účastník
 
Příspěvky: 496
Registrován: stř bře 8, 2006 4:38
Bydliště: Havířov (to je u Ostravy:o))

Re: Adaptery na zasuvky

Příspěvekod djx1 » stř srp 30, 2006 18:53

algar píše:
djx1 píše:Ahoj.
Mam dotaz. Nevite nekdo stranky, kde bych se dozvedel, jake druhy zasuvek se pouzivaji v jednotlivych zemich? A treba webik, kde by se dali koupit nejake redukce?
Dik


http://www.hw.cz/projects/zasuvky/index.php

Nicméně "nabíječkový" typ C používají snad všechny země, kromě asi 2 zemí Afriky a USA.


Takze jestli to chapu, jednoduchej dvoukolik (treba nabijecka na mobil) se da strcit vsude?
Jinak, kde by se dala koupit samotna redukce? Byl jsem v Elektrowordu a tam mi cpali nejakej multifunkcni za skoro petikilo, coz mi prijde zbytecne. A hlavne to bylo velke.
Dik
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Adaptery na zasuvky

Příspěvekod Rujir » stř srp 30, 2006 18:57

djx1 píše:Takze jestli to chapu, jednoduchej dvoukolik (treba nabijecka na mobil) se da strcit vsude?


Ja by som skor povedal, ze takmer nikde. Napr. v UK nemas sancu. Ich koliky su blizsie alebo dalej - uz si presne nepamatam, ale viem, ze nacpat tam nas dvojkolik nehrozilo... :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Adaptery na zasuvky

Příspěvekod djx1 » stř srp 30, 2006 19:00

Rujir píše:
djx1 píše:Takze jestli to chapu, jednoduchej dvoukolik (treba nabijecka na mobil) se da strcit vsude?


Ja by som skor povedal, ze takmer nikde. Napr. v UK nemas sancu. Ich koliky su blizsie alebo dalej - uz si presne nepamatam, ale viem, ze nacpat tam nas dvojkolik nehrozilo... :((


To je zajimavy. Na tech strankach pisou, ze je to kompatibilni s tema nasema.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Adaptery na zasuvky

Příspěvekod Rujir » stř srp 30, 2006 19:11

djx1 píše:To je zajimavy. Na tech strankach pisou, ze je to kompatibilni s tema nasema.


No v maji pobliz Liverpoolu kompatibilne neboli. Napatim ano, ale tvarom nie. A teraz som si spomenul, ze tie ich boli blizsie, takze nepomohla ani hruba sila.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Adaptery na zasuvky

Příspěvekod djx1 » stř srp 30, 2006 19:15

Rujir píše:
djx1 píše:To je zajimavy. Na tech strankach pisou, ze je to kompatibilni s tema nasema.


No v maji pobliz Liverpoolu kompatibilne neboli. Napatim ano, ale tvarom nie. A teraz som si spomenul, ze tie ich boli blizsie, takze nepomohla ani hruba sila.


Takze radeji nejakou redukci...zatim hledam na netu a nic:-(
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » stř srp 30, 2006 19:59

nejjednodušší (to je slovo :-) ) je vzít 10 cm dvoulinky, jednu koncovku k prodlužováku a dva "banánky" a máš redukci hned. 11 let jsem jezdil po světě jako servisák a pohodlně jsem si s tímhle udělátkem vystačil v asii i africe. i tam kde měli nožové zásuvky tak ty dirky končily zdířkou do které se dal banánek zastrčit ..... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod djx1 » stř srp 30, 2006 20:03

tulak píše:nejjednodušší (to je slovo :-) ) je vzít 10 cm dvoulinky, jednu koncovku k prodlužováku a dva "banánky" a máš redukci hned. 11 let jsem jezdil po světě jako servisák a pohodlně jsem si s tímhle udělátkem vystačil v asii i africe. i tam kde měli nožové zásuvky tak ty dirky končily zdířkou do které se dal banánek zastrčit ..... :-)


Ty voeee...ty me chces zabiiit :axe: :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod tulak » stř srp 30, 2006 21:14

nebuď srab, libye má jen 120V a tak jsme přez tohle udělátko připojovali ponorný vařič na sdružené napětí (něco jako u nás 380V .....) na aircondicioneru přez dva drátky omotané kolem těch banánků a přežil jsem :-) nevím kam se chystáš, ale jsou státy kde tato součást je nejbezpečnější z celého rozvodu :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Vilík » stř srp 30, 2006 21:23

Ja sem loni na podzim na dve noci, co sem spal v Londyne zasuvky kompatibilni mel... Teda mozna to bylo tim, ze sem spal na ceske ambasade... :wink:
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno


Zpět na Ostatní vybavení