Outdoorove teplomery a meteostanice

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Etheric » stř bře 24, 2021 17:27

Teploměr do chladničky doma. Bez všech serepetiček má 28g a oproti kalibrovanýmu rtuťáku ukazuje o 0,4 stupně víc, takže to použitelný bude. Su zvědav, jak dlouho vydrží baterie.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » stř bře 24, 2021 17:33

0.4 pri jake teplote? Taky jsem si kdysi poridil teplomer do chladnicky, lihovy. V praxi se ukazal nepouzitelny. Spravnou teplotu ukazoval asi pri 5 stupnich a odchylka rostla se vzdalenosti na obe strany. Nelinearne :roll:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Etheric » stř bře 24, 2021 17:54

Při 4 - 11 ti st. Při 20ti ukazuje o 0,5 stupně víc. Což odpovídá údajům výrobce o přesnosti měření. Míň jsem neměřil. Jinak ten obchod za příplatek 600 nabízí možnost akreditovaný kalibrace, takže to není žádnej lacinej šunt, např těm z ali za pár šupů bych nevěřil.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod pavproch » pon lis 29, 2021 11:39

Fprci mám (jednoduchý) těploměr EMOS. Fčíl ve venkovní jednotce scípla baterla (jsou tam dvě AAA), taxem pro ni zašel ven, donesl do kanclu, za pár sekund vyměnil baterky (za dvě nové o těplotě kanclu) a odnesl ji zase ven. Hned při výměně ukázala +3 a po umístění venku to vylezlo až na +12, fčíl (po půlhodině) už zase ukazuje správně (nula).

Takže ta venkovní jednotka má teplotní čidlo někde poblíž baterek, že ty těplé baterky to tak moc ovlivnily. Zase sem chytřejší.

Jinak obecně: mám ho už asi 5 let, sem s tím těploměrem spokojen, ukazuje správně (těplotu fkanclu i venku - venkovní jednotku mám po stříškou na SV straně, kam v létě sfítí slunko jen kolem šesté ráno, pak už ne), nic složitějšího (meteostanici) bych nechtěl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28129
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Ostatní vybavení