Outdoorove teplomery a meteostanice

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod wawrik » stř dub 24, 2013 9:42

Budo: super, tie hodnoty sú fajn. Digitály majú vo všeobecnosti presnosť okolo ±1 °C, tento prívesok má dva, čo stále stačí. Moje Suuntá, ktoré dlhé roky ukazovali teplotu presne, teraz okolo bodu mrazu ukazujú asi o 1,5 stupňa viac. Asi aj ten senzor starne, inak si to neviem vysvetliť, ručne sa kalibrovať nedá, takže som ho nemal ako rozhasiť...

Ten rámik, na ktorom drží retiazka, je kovový?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod budo » stř dub 24, 2013 10:20

Očko na těle teploměru je bohužel plast, tak to člověk bude muset trochu rozumně umístit třeba na batoh tak, aby to nebylo moc namáhané. Osobně nahradím řetízek prusíkem, je to jistota. U řetízku někdo povolí očko a ztráta přívěsku hrozí víc.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2013 16:50

budo píše:Co na to mike jako odborník skoro na všechno?

mike na to, ze jestli ti to pomaha, tak si klidne posluz 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod budo » stř dub 24, 2013 17:26

ja se vazne ptal na tvuj nazor a ty ses hnedle vztahovacnej jenom proto, ze jsem to podal s lehkou nadsazkou ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2013 17:37

Ale ja to myslim vazne ;-)

Nazor nemam, digitalni teplomer mam akorat doma a venkovni teplotu ukazuje blbe, v zime asi tak o 5 stupnu vic, nez hlasi rosnickari. Jeste jsem nemel cas zkoumat jestli je to umistenim cidla nebo jestli je proste mimo.

Takze az budes mit s timhle nejake zkusenosti, napis, urcite to bude zajimave pro vic lidi. Zima uz bohuzel skoncila, docela by mne zajimalo chovani displeje v mrazu. Protoze tekute krystaly na mych hodinkach zacinaji byt pod -10 stupnu velmi line a to mam hodinky na ruce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod wawrik » stř dub 24, 2013 18:16

mike píše:digitalni teplomer mam akorat doma a venkovni teplotu ukazuje blbe, v zime asi tak o 5 stupnu vic...
To neznamená, že meria blbo... Veľa urobí, ak máš senzor pripevnený na stene bytu alebo domu - teplá stena ovplyvňuje senzor tak, že 5-stupňový rozdiel je aj málo :-) Plus pohyb vzduchu, rozdielne ochladzovanie... Ja mám na východnej strane balkón a na západnej okno. Rozdiel medzi čidlami na tých dvoch stranách je 5-8 stupňov (a nie, na žiadny nesvieti slnko). Aj keď ich navzájom prehodím, východná strana je o 5-8 stupňov teplejšia.

A hlavne - rosničkári nie sú žiadny etalón :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2013 18:26

Jj, ja vim. Cidlo mam asi 20 - 30 cm pod balkonem nade mnou, aby na nej nesvitilo slunce. Jenze tam pro zmenu stoupa ohraty vzduch a kdyz nefouka, tak se tam nejspis drzi. Teplo z bytu to asi nebude, barak je dobre izolovany a cidlo neni primo na stene (je na svetle ;-)).

Zrovna tohle bych rosnickarum veril. Prepovidat pocasi sice neumi, ale merit teplotu snad zvladnou ;-) Kdyz dve stanice v Praze hlasi teplotu v rozsahu jednoho stupne a mne to ukazuje o 5 stupnu vic, tak asi bude chyba u mne. Navic kdyz venku zamrzaji kaluze a mne to ukazuje +4 stupne, tak to taky nepusobi moc verohodne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod wawrik » stř dub 24, 2013 18:29

Jóóó, pod stropom balkónu, to je ďalšie fasa miesto :-) Tam mám čidlo kotla a ukazuje ešte o ďalšie dva stupne navyše :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » stř dub 24, 2013 18:33

Njn, kdyz ja mam okna na zapad (schvalne :)) a to je jedno z mala mist kam nesviti od pulky dne slunce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod dudy » stř dub 24, 2013 21:24

Já Vám kluci poradím.
Nejpřesnější dostupnej teploměr je rtuťovej lékařskej (plus mínus desetinka, páč má uzounký spekrum).
Tak vemte vodu, termostatický baterije bejvaj dost přesný (nebo to vohřejte), natočte si vodu cca 38°C, co ten lékařák pobere a pak si to vověřte, jak Vám to měří.
Bacha, digitálové podměřujou, páč zapípaj, dyž teplota nestoupá určitej časovej úsek.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod budo » stř dub 24, 2013 23:12

Jak jsem měl tendenci spíše věřit bimetalu, tak tady mike zmiňuje další úskalí digi verze - displej a mráz .... no tak to jsem teda fakt zvedavej, jak takovej teloměr zvládne měřit v teplotním rozsahu do -30°C. Leda by měl tak skvělou rychlost měření, že by se nechal nosit v teple bundy a měřil hluboké teploty pod 0 velmi rychle, rychleji než by nastal problém displeje. Ale to je dohad. Jdu to hodit do mrazáku a dám vědět. Narychlo asi nemám jak dohledat nějaký srovnávací lihový .... takže půjde jen o ten displej.

Mimochodem, teď jsem přišel z práce a srovnání:

A) domácí stanice 20,6°C a 50%
B) KHT-1 20,6°C a 54%

To je celkem slušný.

EDIT:
Po 3 min v mrazáku: 11,5°C a vlhkost LOW - tedy bez hodnoty
Po dalších 15 min: -11°C
Po dalších 15 min: -16,6°C
Po dalších 15 min: -17,5°C a 33% - vlhkost tedy evidentně měří, ale při prudkém poklesu teploty až po 30-45 minutách
Po dalších 15 min: -18°C a 33%

Dispej je stále stejně dobře čitelný. Takže to při běžných CZ mrazech nebude až tak hrozné a vyjde to podstatně levněji než nějaké hodinky s teploměrem.
Naposledy upravil budo dne čtv dub 25, 2013 0:21, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2013 0:13

Docela mu to trva. Pocitam, ze mas mrazak na -18 a ta posledni hodnota je spravne. 45 minut je ale hodne. Jak se tvaril displej po vytazeni z mrazaku? Nemel problemy s prekreslovanim?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod budo » čtv dub 25, 2013 0:27

Jo. Teď jsem to vyndal, leží to na stole a teplota i vlhkost stoupají. Překresluje vláčně, nicméně čitelnost je skvělá. Takže půjde i o výdrž v čase vzhledem k baterii. Pokud bude teploměr nesen na batohu, bude mít člověk neustále přehled o teplotě. Ale na druhou stranu může být kapku potíž s baterií. Já bych to nosil v kapse a večer pověsil na stan nebo větev (v zimě myslím). To by zas ale dělalo výkyvy měření vlhkosti.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2013 0:30

Hmm, hodina na ustaleni teploty je fakt hodne. U mych hodinek pisou 15 minut a co jsem zkousel, tak to tak nejak je. Jinak je ovsem teplomer v hodinkach na dve veci. Na ruce je k nicemu a kdyz ho zapnu a dam v mrazu hodinky z ruky, tak se maji tendenci vyresetovat, protoze jim dojde stava, jak v chladu klesa kapacita baterky. Jednou mi takhle uplne chciply, mel jsem skvely napad je nechat pres noc, aby mi zaznamenaly graf teploty. Bylo to v lete v horach, rano byl ve flasce led a hodinky mrtve. Nepomohlo ani zahrati, uplne baterku vycucly (uz byla zrala na vymenu, ale normalne by jeste tak mesic vydrzela).

S displejem jsme si nerozumeli. Problem neni s citelnosti, ale s prekreslovanim. Akorat ze tady asi neni moc co prekreslovat, takze to nevadi. U hodinek s menu je to jine, coz mi nedoslo.

Ma to nejaky indikator stavu baterky? Tam by mohl byt stejny problem jako s hodinkama. Kdyz uz bude z vetsi casti vybita a vytahnes to na mraz.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod budo » čtv dub 25, 2013 0:38

Indikator na prvni pohled nevidim a navod jsem jeste necetl, nebyl cas. S prekreslovanim jsme si naopak rozumeli.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2013 0:42

Koukni prosim do navodu, az bude cas. Aspon jestli tam neni, jak dlouho to ma na baterku vydrzet.

Koukam na ten web:
Zobrazení maximální a minimální teploty (HI/LO)

Uzivatel píše:Informace o zobrazení Max a Min hodnot je zavádějící. Teploměr zobrazí text HI nebo LO v případě, že je dosažena limitní hodnota, kterou umí přístroj naměřit - jak je uvedeno v návodu. Nikoliv paměť na naměřená maxima a minima.

:(( pitome, zrovna min/max by se dost hodila.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod budo » čtv dub 25, 2013 0:57

jo, to jsem taky cetl ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod wawrik » čtv dub 25, 2013 7:30

mike píše:...45 minut je ale hodne.

Na treku to, myslím, nehrá žiadnu úlohu. Keď to máš pripnuté na bágli, teplota sa mení pomerne spojito a nie o 40 stupňov za pár sekúnd.

Inak, tu je link na manuál, ak ťa zaujíma. O životnosti baterky tam nič nie je, len maximálna spotreba. Ale zasa ma potešilo, že pri kladných teplotách je presnosť ± 1°C.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod fps » čtv dub 25, 2013 16:19

jojo "když už bych kupoval digitální teploměr, tak by to chtělo aby měl záznam min. a max. hodnot" viewtopic.php?p=367151#p367151
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod mike » čtv dub 25, 2013 20:32

wawrik píše:Na treku to, myslím, nehrá žiadnu úlohu. Keď to máš pripnuté na bágli, teplota sa mení pomerne spojito a nie o 40 stupňov za pár sekúnd.

Jak kdy a kde. Na podzim v jiznich Alpach je na slunicku pres 20 a kdyz zajdes do stinu, tak je tam namraza. Teda, 40 to samozrejme neni, ale 15 klidne. V Nepalu to musi byt podobne, ne?

wawrik píše:Inak, tu je link na manuál, ak ťa zaujíma. O životnosti baterky tam nič nie je, len maximálna spotreba.

Diky. Jsem si rikal, no tak teda s sebou nahradni baterku a pak jsem si precetl tohle :((
Vyšroubujte 4 šroubky na zadní straně přístroje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Xsakorov » úte led 6, 2015 13:51

Ahoj,

od posledního komentáře uplynula nějaká doba a tak se chci zeptat, jestli máte nové poznatky s užíváním KHT-1 a případně, jestli jste našli podobný produkt k KHT-1 (bytelnější, vzhlednější, přesnější)

Hledal jsem na internetu alternativy a nic pořádného jsem nenašel.

dík.

Vláďa
Xsakorov
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:53

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod wawrik » úte led 6, 2015 14:00

Ja som s ním celkom spokojný, žiadne relevantné výhrady. Baterka vydrží asi rok, pre istotu ju mením pred každým dlhším trekom, ak bude pod nulou. Používam ho v podstate denne, default je zavesený v kočíku alebo cyklovozíku.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Chmeld4 » úte led 6, 2015 14:20

Google -> Schrade Iquip S195
Osobní zkušenost nemám.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod budo » úte led 6, 2015 14:25

Stejne u mne - baterka je tak na rok, teplomer je stabilni souocasti vybaveni zakladniho batohu, kterej mam na vesaku u dveri. Pro zakladni orientaci o teplotach mi bohate staci. Domaci meteostanici Hyundai jsem udelal srovnani a udaje jsou srovnatelne, tak to asi nekeca. Ja osobne bych asi radeji mechanicke zarizeni (aby to nepotrebovalo baterii), ale tohle bylo levne a je to presne a spolehlive. Navic dostatecne bytelne. Mohu doporucit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Xsakorov » úte led 6, 2015 14:45

Díky za informace.

Náhodou někdo nemá zkušenost s http://shop.thermodo.com/ ? Docela mě to zaujalo, mít teploměr přímo v mobilu.
Xsakorov
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 21, 2012 11:53

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Etheric » sob bře 20, 2021 17:23

Vytáhnu toto vousaté vlákno.
Hledám teploměr se záznamem nejnižší a nejvyšší teploty, s rozumnou hmotností a výdrží baterie.
ne aliexpress
Budu vděčný za tipy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod FilipR » ned bře 21, 2021 9:31

Ahoj.
Brácha má snad deset let cyklotachometr, který umí měřit teplotu a zaznamenat její minima a maxima.
Je to Crivit z Lidlu, bohužel ho naposledy měli před cca třemi roky a já blbec si ho zapomněl koupit, od té doby ho nemají v nabídce, jeho cena byla asi 150,- Kč.
Jednalo se o tachometr s kabelovým čidlem, ten co měli pak, ten bezdrátový, je krám, kamarád jim dva reklamoval, ani nevím zda měli teploměr.
FilipR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: ned bře 18, 2018 14:24

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Etheric » ned bře 21, 2021 10:33

Jediný, co jsem našel jako použitelný /lehký a na lehkou baterii/ je toto https://www.epristroje.cz/kapesni-teplo ... neho-bodu/

Nebo tohle https://www.epristroje.cz/digitalni-chl ... a-30-1042/

Pak ještě by mohlo být toto, ale nikde nelze najít váhu a cena je podezřele nízká https://www.tipa.eu/cz/teplomer-it-102/d-194904/

Takže vpotaz přichází jen první dva. Vzhledem k rozměrům ten do chladničky. Nic jinýho pro moje použití jsem nenašel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod apuka » ned bře 21, 2021 11:03

Zkus se podivat jeste po anemometrech (neco mas i na strankach linkovanych Tebou). Ty sice meri hlavne rychlost vetru (co se Ti taky nekdy muze hodit), ale maji (vetsinou) i mereni teplot, obvykle na desetiny a min/max hodnotu vseho si uchovavaji. Taky buch rekl, ze jsou lehci nez bezne digitalni "meteostanice"/teplomery.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Outdoorove teplomery a meteostanice

Příspěvekod Etheric » ned bře 21, 2021 11:11

To už je bohužel všechno moc těžký, su ochoten tomu věnovat max 40g. Taky ty ceny...

Objednal jsem ten do chladničky/mrazničky, nejlíp vyhovoval mým potřebám. Schválně ho pak zkusím vs kalibrovaný rtuťák. Taky su zvědav na váhu, jak odpovídá realitě. Přeměřím, vyzkouším.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení