Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Příspěvekod Ryba » čtv říj 19, 2006 16:50

Taky moc nechápu. Mám taky Pýky (za 700,-, rovnou v Brně ve VO Pasko - nekup to!) a po dvou letech jsou sice dole sedraný až na hliník, ale jinak plně funkční. A to je používám i jako tyčky na přístřešek a při tom rukojeti trochu trpí. Akorát ty karbidový hroty halt už nejsou ta ostrost jak zamlada...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Leki Hot Shot

Příspěvekod ToM » pát lis 24, 2006 20:30

http://eshop.sportkoncept.cz/?e_id=E_SE ... &p_id=2290
Co říkate na tohle? Celkem se vejde do obou hůlek asi tak 4 dcl tekutiny (čti alkoholu)... :)
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod pavproch » pát lis 24, 2006 20:54

Ty wole, bernardýn s karbidovým hrotem... to sem ešče neviděl..... :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod chonda » pát lis 24, 2006 21:29

Já kdesi v bulletinu LK ČHS četl cosi o tom, že hole by se měly používat jen u sestupů, nebo pořád u osob s nadváhou. Jinak mají víc záporů než kladů...
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod ToM » pát lis 24, 2006 21:29

Si myslím, že Leki vykročili správným směrem :D
ToM
účastník
účastník
 
Příspěvky: 371
Registrován: pon úno 13, 2006 10:48
Bydliště: OV

Příspěvekod pripluv » sob lis 25, 2006 11:49

chonda píše:Já kdesi v bulletinu LK ČHS četl cosi o tom, že hole by se měly používat jen u sestupů, nebo pořád u osob s nadváhou. Jinak mají víc záporů než kladů...


Po tom, co se mi na jednom hřebeni odstřelili obě dvě kolena asi s hodinovým odstupem nacházím u holí kladů poměrně dost...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » sob lis 25, 2006 13:35

@chonda: Predstav si, ze ta na trekoch rozbolia kolena, prides k doktorovi a rozhovor bude vyzerat asi takto: (D=Doktor, T=Ty)
D: "A coze ste robili, ze vas tie kolena tak bolia?"
T: "Slapal som pat dni po horach s 20kg batohom."
D: "A vy sa divite, ze vas bolia kolena? Ved to je absolutne neumerna zataz na vas organizmus."
T: "OK. A co s tym mam robit?"
D: "Nezatazovat ich."

No a potom si vyberies. Bud prestanes chodit do hor alebo si kupis palice a bude ti jedno, co o nich hovori ktokolvek. Hlavne ze pomahaju. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Leki Hot Shot

Příspěvekod Vilík » sob lis 25, 2006 14:26

ToM píše:http://eshop.sportkoncept.cz/?e_id=E_SELECTPRODUCT&e_to=Produkty&p_id=2290
Co říkate na tohle? Celkem se vejde do obou hůlek asi tak 4 dcl tekutiny (čti alkoholu)... :)


Lepsi nez camelbag... * * * Ten kdyz je u zad, tak to piti neumerne zahriva... Tady bude piti obzvlast v zime pa spravne teplote... :ú :ú :ú
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod chonda » sob lis 25, 2006 15:31

ale já to nevymýšlel :) Je to doporučení zdravotní komise UIAA...na konci je teda výslovně uvedeno, že každý případ se musí posuzovat zvlášť, ale všeobecně je doporučeno používání holí při sestupu (zejména s batohem). Pravdou je, že já zatím problémy s kolenama řešit nemusel (čemuž se při svých proporcích docela divím, ale ono to příjde :cry: ), takže až takové osobní zkušenosti nemám.
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod pripluv » sob lis 25, 2006 16:06

chonda píše:ale já to nevymýšlel :) Je to doporučení zdravotní komise UIAA...na konci je teda výslovně uvedeno, že každý případ se musí posuzovat zvlášť, ale všeobecně je doporučeno používání holí při sestupu (zejména s batohem). Pravdou je, že já zatím problémy s kolenama řešit nemusel (čemuž se při svých proporcích docela divím, ale ono to příjde :cry: ), takže až takové osobní zkušenosti nemám.


Hele, já jsem kdysi nějakou takovou zprávu Bezpečnostní komise ČHS stáhl z horosvazu, ale když to vydali, tak se myslím datoval rok 1992 nebo tak nějak...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod pavproch » sob lis 25, 2006 16:48

Vzhledem ke svým "doj**aným" haxnám (vrcholkovým sportem k trvalé invaliditě..... :(( ) si už život bez hůlek neumím ani představit...... do kopce (4x4) i z kopce ......
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod patentik » sob lis 25, 2006 16:50

ja jsem si poridil hole od firmy Gabel Montblanc odpruzene za cca 1000kc a spokojenost.
Uživatelský avatar
patentik
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1323
Registrován: pon lis 6, 2006 11:48
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chonda » sob lis 25, 2006 16:50

Přípluv píše:
chonda píše:ale já to nevymýšlel :) Je to doporučení zdravotní komise UIAA...na konci je teda výslovně uvedeno, že každý případ se musí posuzovat zvlášť, ale všeobecně je doporučeno používání holí při sestupu (zejména s batohem). Pravdou je, že já zatím problémy s kolenama řešit nemusel (čemuž se při svých proporcích docela divím, ale ono to příjde :cry: ), takže až takové osobní zkušenosti nemám.


Hele, já jsem kdysi nějakou takovou zprávu Bezpečnostní komise ČHS stáhl z horosvazu, ale když to vydali, tak se myslím datoval rok 1992 nebo tak nějak...


Ano, myslíme to samý, je to z r.94...což ale není na škodu, protože pochybuju, že by se zrovna tohle nějak překotně měnilo...Přesněji řečeno by to mělo být tady.
Naposledy upravil chonda dne sob lis 25, 2006 16:54, celkově upraveno 1
chonda
účastník
účastník
 
Příspěvky: 763
Registrován: pát srp 11, 2006 22:44

Příspěvekod tulak » sob lis 25, 2006 16:51

to doporučení jsem také někde četl. psali tam o tom, že se ztrácí cit pro rovnováhu :-) a snad ještě cosi o uvolňování kotníků, ale to si nejsem jistý že to bylo v tomhle doporučení. měl jsem z toho pocit, že to psal nějaký teoretik ..... několik měsíců po tom jsem četl o nordic walking, kde se hole používají na rovině ............... no co dodat :-). s 20 kilama na zádech je při výstupu docela fajn když se stoupáním pomůžou i ruce a nemusím při tom lézt po čtyřech :-) (jistě, s 1/2 l rumu není třeba řešit hole :-) )
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Martin350 » úte kvě 6, 2008 23:33

Trekové hole - MADLO
Jaký typ madla doporučíte popř. zkušenosti (dobré i zlé)
Guma?
Pěna?
Korek?
Plast? (asi ne)
Jiné?

Úhel madla?

Dík.
Martin350
nováček
nováček
 
Příspěvky: 113
Registrován: sob lis 11, 2006 11:47
Bydliště: Severovýchod

Příspěvekod bobo » stř kvě 7, 2008 5:48

mne vyhovuje taka ta trvdena pena, pri odierani totiz nepali ako niektore gumy....korok som este intenzivnejsie neskusal, ale celkom by ma zaujimal....a uhol som zatial neriesil, predlzuje to dlzku zlozenej palice...
Uživatelský avatar
bobo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 692
Registrován: ned bře 19, 2006 0:55
Bydliště: Zilina, SR

Příspěvekod jedik » stř kvě 7, 2008 8:03

Zkousel jsem korek i gumu a prijde mi to nalej-vylej.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod -ant- » stř kvě 7, 2008 9:10

Mám Leki Cortec Super Makalu a můžu je s klidným srdcem dále doporučit)

1) Madlo Cortec (směs korku a plastu)
2) pozitivní náklon rukojeti ANO
Naposledy upravil -ant- dne úte črc 22, 2008 12:03, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
-ant-
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1272
Registrován: čtv lis 30, 2006 13:33
Bydliště: Praha.

Příspěvekod Dena » stř kvě 7, 2008 9:49

jedik píše:Zkousel jsem korek i gumu a prijde mi to nalej-vylej.

Ano, tak- i takové rukojeti hůlky mají- naleješ a později z ní i Vyleješ/vypiješ cca jednoho panáka alkoholu :wink: .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod Jumbo » sob kvě 31, 2008 9:08

Mno koupil jsem si v Hudaci trek hole..po par vyletech je mam total do esicka..Misto investice do stejnych v Hudaci..jsem si koupil krasne korkove hole v Hervisu za 4 stovky..oproti Hudaci za litr..k tomu novou celovku za 100 :twisted: Clovek nemusi vse kupovat v Hudaci..kvalita stejna,respektive vydrz materialu..a cena o 70% jina :)
Takze hura do Hervisu dokud to tam maj :) maj relativne skvele ceny ..
Ale jdou docela na dracku...za tak krasnou cenu,aby ne..jeste tam maj hafo holi za 7 stovek..ale asi brzo nebudou

jinak kamarad si koupil neskladany hulky za 90 ve sleve a cestou z vejletu je tam nechal :) nez aby se s nima tahnul *
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod jedik » sob kvě 31, 2008 16:56

Jumbo: a znacka tech z Hudy? :(( V Hervisu maji tusim Kilimanjara a to je hnus nejhrubsiho zrna (i Cvrk potvrdi).
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ZbynekN » sob kvě 31, 2008 17:05

jedik píše: a znacka tech z Hudy?


Tipuju to na Warp :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod jedik » sob kvě 31, 2008 19:05

ZbynekN píše:
jedik píše: a znacka tech z Hudy?


Tipuju to na Warp :((

To by mnohe vysvetlovalo.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jumbo » ned čer 1, 2008 13:10

jedik píše:
ZbynekN píše:
jedik píše: a znacka tech z Hudy?


Tipuju to na Warp :((

To by mnohe vysvetlovalo.


Sry za delsi odpoved..vcera jsem byl na tripu ;-)
Jj warp..jsou ohly jako prase:) ale zas byly nejlevnejsi jinak..zas dat do holi v Hudaci pres 2-3 se mi fakt nechtelo..tyhle staly kolem 1090...priste kdyz se mi rozbijou,zainvestuju do toho Hervisu..i kdyz je zrasim..tak neva..urcite mi drzej ty moje aktualni dele,nez z Hudace.. :twisted:
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod jedik » ned čer 1, 2008 20:36

Jumbo: stacilo pridat 300,- a mohl jsi BD Switchback a ty jen tak neohnes.

U holi nejde ani tak o to, ze je koupis za par supu a za chvili vymenis. Blbe hole proste dokazou pokazit cloveku vylet, kdyz na ne spoleha.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod swisss » ned čer 1, 2008 20:56

jedik píše:Jumbo: stacilo pridat 300,- a mohl jsi BD Switchback a ty jen tak neohnes.

U holi nejde ani tak o to, ze je koupis za par supu a za chvili vymenis. Blbe hole proste dokazou pokazit cloveku vylet, kdyz na ne spoleha.


IMHO, ani hole BD nejsou zárukou bezproblémového průběhu - před nějakou dobou jsem v Hudy koupil úžasné, odlehčené BD Enduro CF s karbonovým dílem (pár stál cca 2300kč) a natěšenej jsem odjel do nízkých tater. První den, v prvním kopci mi podklouzla sněžnice a bylo po hůlce - normálně se v půlce zlomila. Zbytek treku jsem absolvoval se smrkovou krakonoškou.
O tom, jak dopadla reklamace jsem se tady již zmiňoval, takže jen krátce - neuznali, nový střední díl mi nabízeli za 700kč. Dopadlo to tak, že jsem koupil "obyč." hole od Salticu za 700kč o které jsem se často dost opřel a zatím bez úhony.

Tím však nechci nějak pomlouvat firmu BD - pořád si myslím, že se jedná o špičkovou firmu. Možná to byla vada materiálu, možná špatně zvolený model to už se asi nedozvím, ale doporučuju nákup pořádně zvážit i s ohledem na případný nákup náhradních dílů.

P.S. když jsem vážil hůl od BD a od Salticu, tak rozdíl byl pouhý gram.. :((
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » ned čer 1, 2008 21:20

swisss píše:... odlehčené BD Enduro CF s karbonovým dílem ...

Tak tyhle mam taky a ani pod mojí vahou se zatim nezlomily a ani nepovolily. Kdybych na ní šláp sněžnící, tak asi praskne, ale to by asi vydržela málokterá hůl :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod swisss » pon čer 2, 2008 5:56

ZbynekN píše:Tak tyhle mam taky a ani pod mojí vahou se zatim nezlomily a ani nepovolily. Kdybych na ní šláp sněžnící, tak asi praskne, ale to by asi vydržela málokterá hůl :((


Asi jsem to napsal nejednoznačně - na hůl jsem nestoupnul, jen jsem se o ní kvůli podklouznutí sněžnice trochu víc opřel..

Btw, kdyby se ti někdy stalo něco podobného (což ti samozřejmě nepřeju), tak ti můžu poskytnout náhradní díly.. :)
swisss
účastník
účastník
 
Příspěvky: 592
Registrován: sob črc 29, 2006 18:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod Jumbo » pon čer 2, 2008 7:37

jedik píše:Jumbo: stacilo pridat 300,- a mohl jsi BD Switchback a ty jen tak neohnes.

U holi nejde ani tak o to, ze je koupis za par supu a za chvili vymenis. Blbe hole proste dokazou pokazit cloveku vylet, kdyz na ne spoleha.


Jj..to me taky napadlo,abych to nechangoval kazdy vylet..takze vcelkovem souctu bych dal do nich vice nez do trek holi za 3 litry.Ale musim rici,ze ty z Hervisu drzej...A kdybych uz pak musel zas do holek..tak si koupim radsi berle :)
Uživatelský avatar
Jumbo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: sob dub 7, 2007 19:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod Ed » čtv čer 5, 2008 16:23

Nemáte někdo zkušenosti s hůlkama Silvertip - Excursion ?
Těžce zvažuju jestli do nich mám jít.
Potřeboval bych to na ne moc náročné letní treky po Tatrách a Alpách.
http://www.silvertip.cz/trekingove-hole/excursion
Ed
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 31, 2008 21:23
Bydliště: JV Morava

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení