Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Příspěvekod teoretic » úte črc 25, 2006 13:38

pavproch píše:Jo, tak to jo, to sem taky úplně nemožnej.....

:yawinkle:

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » úte črc 25, 2006 16:25

pavproch píše:
teoretic píše:
pavproch píše:co je to za nesmysl?

od tý doby, co sem 4x4, tak nevím, co je to ukouznutí/podvrtnutí atd....

nerozumime si - myslim, kdyz je dlouho pouzivas a pak je jednou nevezmes...

t.


Jo, tak to jo, to sem taky úplně nemožnej.....


Jenomže u tebe je to navíc zapříčiněné faktem, že na skialpech si od hůlek bytostně závislý, tím pádem ti asi chybí i při pěší chůzi.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod grandmont » stř črc 26, 2006 9:43

Osobně do holí investuju co nejméně to jde. Známý má třeba dobré zkušenosti s holemi s Lidlu, asi za 300/pár :) Já mám nějakou značku Gipron, asi 5 let už je mám a jsou úplně obyčejné - umělohmotná madla, bez odpružení, bez polstrování poutek, zašroubovávací. A ještě mě nezklamaly... Nepovolily se ani s 25 kg na zádek při sestupech, kde jsou hodně zatížené. Jen v zimě, když zamrnou, tak se trochu hůř povolují. Nejdůležitější je podle mě možnost výměny hrotů a hmotnost. Nic jiného bych neřešil.
grandmont
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon kvě 8, 2006 20:45

Příspěvekod pavproch » stř črc 26, 2006 9:59

tuso píše: Jenomže u tebe je to navíc zapříčiněné faktem, že na skialpech si od hůlek bytostně závislý, tím pádem ti asi chybí i při pěší chůzi.


JJ, máti si stěžovala, že to hodně bolelo... jaxem lezl na svět, na nohou lyže a v rukách hůlky..... :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Majo » stř črc 26, 2006 12:02

to Vena: Pozeral som tie Ferrino, vyzeraju dobre, avsak ten obrazok, ktory je ku nim asi nie je model GTA? Alebo ano? Lebo na nete som nasiel iny obrazok k modelu GTA.
Live your life today, tomorrow never come...
Uživatelský avatar
Majo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon čer 26, 2006 9:03
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod Reinhard » stř črc 26, 2006 12:07

Rujir píše:
Vilík píše:Jaky mate hlavni duvody k pouzivani tech holi? Asi nechodim takovy extremni veci jak vy a tak jsem jeste nekdy nepocitil potrebu je mit... Navic si myslim, ze potom cloveka krome nohou boli i ruce, ne? :twisted:


Drviva vacsina ludi ich pouziva preto, aby ulahcila kolenam. Nepoznam takmer nikoho, kto by od urciteho veku nemal s nimi problem. A ja mam s nimi problem aj v mojom mierne nepokrocilom veku. :shock:

No a inak naozaj pomahaju - ako pri vystupoch, tak pri zostupoch. Aj tempo mas s nimi vyssie (aj ked raz neviem, cim to je). Zo zaciatku je to nezvyk, ale ked si na ne zvyknes, tak je to celkom fajn. :mrgreen:


S těma kolenam máš recht. Mě levý kolčo bolí už asi od 16 let, pravý občas, většinou po větší fyzický námaze na nohy.. největší problém mám, když dlouho sedím s nohama křížem a pak vstanu, tak chvilku kulhoním, musím to rozchodit. Mám při posazení nohama křížem pocit, jako bych měl skrz kolenní kloub v horizontálně narvanej nějakej hřebík. Koleno paradoxně nejmíň bolí, když šlapu a mám za sebou několik kilometrů. Jako by se promazalo tou chůzí. Ale pak za dva dny, joj, to bolí i zvedání z postele.
V zimě do kopců chci táhnout hůlky, těch držkopádů a otlučenejch rukou mám dost, stačí namrzlá větev a sklouznutí... V létě nevím, jestli by se mi s hůlkama chtělo vláčet.

Někdo se tady optával na Warpy, taky by mě zajímalo, co jsou zač.
Reinhard von Norden

Kráčím krajinou svého srdce a slýchám za nocí její tichý zpěv.
Reinhard
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř kvě 4, 2005 20:53
Bydliště: Č.B., nově - Ústí nad Labem, Sev.Čechy

Příspěvekod Vena » stř črc 26, 2006 14:18

Majo píše:to Vena: Pozeral som tie Ferrino, vyzeraju dobre, avsak ten obrazok, ktory je ku nim asi nie je model GTA? Alebo ano? Lebo na nete som nasiel iny obrazok k modelu GTA.

Máš recht, ten obrázek je špatně už od dovozce. GTA maj klasický šroubovací zatahování. Teď mám nově hůlky od Salticu a taky vypadaj dobře.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod pavproch » stř črc 26, 2006 14:23

Stařičké (letní) 3-dílné) Salewy sem na jaře odepsal, takže sem ze stávajících zimních 4-dílných Kohla udělal letní (malé plné talířky) a na podzim pudu pro nové 3-dílné (výhradně na skialpo) a to jen a pouze.... LEKI....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Majo » čtv črc 27, 2006 10:43

Majo napsal:
to Vena: Pozeral som tie Ferrino, vyzeraju dobre, avsak ten obrazok, ktory je ku nim asi nie je model GTA? Alebo ano? Lebo na nete som nasiel iny obrazok k modelu GTA.

Máš recht, ten obrázek je špatně už od dovozce. GTA maj klasický šroubovací zatahování. Teď mám nově hůlky od Salticu a taky vypadaj dobře.


A tie GTA stoja za to? Chcel by som to na skialpy. Ferrino je dobra znacka, ale ten system zamykania sa mi dako nelubi. Nepokasle sa to?[/quote]
Live your life today, tomorrow never come...
Uživatelský avatar
Majo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: pon čer 26, 2006 9:03
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvekod tuso » čtv črc 27, 2006 11:23

Majo píše:A tie GTA stoja za to? Chcel by som to na skialpy. Ferrino je dobra znacka, ale ten system zamykania sa mi dako nelubi. Nepokasle sa to?
[/quote]

Na skialpy by som ti doporučil systém uzamykania FlickLock- používa ho Ferrino a Black Diamond. V zimnom období je neprekonateľný- nezamrzá a dĺžku palice zmeníš za pochodu jednou rukou za 2s. Používam to hlavne pri dlhých traverzoch na lyžiach. A hlavne si daj pozor na vymeniteľné flexi hroty- na skialpy mi nepripadajú veľmi vhodné- zle sa v nich ovláda viazanie- aj keď trochu záleží aj od typu./ja mám NAXO 21/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Vena » čtv črc 27, 2006 13:29

Majo píše:
Majo napsal:
to Vena: Pozeral som tie Ferrino, vyzeraju dobre, avsak ten obrazok, ktory je ku nim asi nie je model GTA? Alebo ano? Lebo na nete som nasiel iny obrazok k modelu GTA.

Máš recht, ten obrázek je špatně už od dovozce. GTA maj klasický šroubovací zatahování. Teď mám nově hůlky od Salticu a taky vypadaj dobře.


A tie GTA stoja za to? Chcel by som to na skialpy. Ferrino je dobra znacka, ale ten system zamykania sa mi dako nelubi. Nepokasle sa to?

na skialpy si nech poradit od Tusa nebo Pavprocha, GTA si myslím sou spíš klasický trekový. Hole od Ferrina s tím systémem Flick Lock stojej 1599,- nebo 1799,- Kč - a to už je trošku rozdíl od GTA. Tak nevím :(( :((
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod Petras » čtv črc 27, 2006 15:51

Taxem zakoupil 3 dílné Axon.Známý je používá na sky :skialp: , tak uvidím co řeknou trekingu. :climb: Jinak je mohu do měsíce vrátit.Za 14 dní budu opět doma a chytřejší. :-k Se ozvu. :smt006
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Petras » úte zář 5, 2006 19:04

Jsem doma,nic vracet nebudu sou v pohodě.
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

Příspěvekod Lipon » pát zář 22, 2006 10:27

pokud by někdo sháněl tr. hůlky, tak Bartsport teďka vyprodává Masters Peak s korkovou rukojetí za 719,-
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod jonza » ned zář 24, 2006 21:22

Me zase zajima podle ceho si mam vybirat? napriklad vymenne hroty ano ci ne, jake talirky. Chtel bych nejake hooodne univerzalni treba na lyze (jezdim bez nich ale sem tam bych je vzal). Zimni pochody, letni treky a tak. Proste takovy maly navod podle ceho vybirat, protoze si nechci koupit hulky za 800 abych zjistil ze potrebuju na jeden vylet dalsi par ktery bude mit jeste jine vlastnosti.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Rujir » ned zář 24, 2006 23:04

Nooo, najskor si rozmysli, ci s nimi naozaj chces lyzovat. Lebo ked raz ohnes teleskopicke palice, tak je pomerne tazke ich dokonale vyrovnat, aby sa dali aj nadalej pouzivat. :wink:

No a podla coho vyberat:
1. Vaha - aby nevazila kazda dve kila. Vacsinou sa vyrabaju z roznych zliatin hlinika, snad len tie najlacnejsie mozu byt z niecoho ineho.
2. Karbidiove hroty - vydrzia ovela dlhsie nez klasicke ocelove.
3. Vymenne tanieriky - aby mali nejaky jednoduchy system na ich lahku vymenu. Ja som zacinal s malickymi na leto a so strednymi na zimu. Nakoniec som si velmi rad dokupil aj najvacsie na zimu.
4. Naozaj si daj bacha na to, z coho su rucky - plastu by som sa vyhol a zbytok je o osobnom pocite. Ja mam gumenne a su pre mna plne vyhovujuce. Niekto ma radsej korkove. A keby som na to mal, tak si kupim penove, ale tie boli prilis drahe.
5. Na turistiku su najlepsie trojdielne. Dvojdielne su tak na skialp, na turistiku su zlozene prilis dlhe.
6. Pozri si system aretacie. Vacsina ma konicky - tam si skontroluj ci nemaju vnutri umely zavit. Ak hej, tak ich radsej neber - prilis lahko sa kazi. Idealny je samozrejme kovovy. Black Diamond ma este lepsi system aretacie - nieco na sposob zaklapky. Zda sa ze je lepsi nez konicky, ale pri poslednom modeli ho uz maju len na jednom klbe.
7. Mne sa vyslovene osvedcili palice s pozitivnym sklonom tj. s ruckami, ktore zveraju cca 15 stupnovy sklon. Zial, spravidla je len u drahsich modelov. Jedine u Mastersov som ho nasiel aj u lacnejsich.

Uffff, to je asi tak vsetko co ma napadlo. Aj tak je toho viac nez dost. A este si skus nekupit tie najlacnejsie z Lidla a bude to OK. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod tuso » pon zář 25, 2006 12:03

jonza píše:Me zase zajima podle ceho si mam vybirat? napriklad vymenne hroty ano ci ne, jake talirky. Chtel bych nejake hooodne univerzalni treba na lyze (jezdim bez nich ale sem tam bych je vzal). Zimni pochody, letni treky a tak. Proste takovy maly navod podle ceho vybirat, protoze si nechci koupit hulky za 800 abych zjistil ze potrebuju na jeden vylet dalsi par ktery bude mit jeste jine vlastnosti.


Mezi náma, těžko radit. Leki je bezesporu vynikající značka- neznám nikoho, kdo by na ně nadával. Já zase nedám dopustit na Black Diamond/ ale LEki jsem ještě neměl, takže nemůžu porovnat/ I když musím přiznat, že mě teď v Alpách nezradili ani Mastersy. Co se týče výměny hrotů- na skialpy holá zbytečnost, na trek snad nutnost. Talířky- tu to záleží od zvyku- někdo na lyžování a skialpy používá velké talíře, někdo zase ty nejmenší- třeba já. Na Black Diamondech Traverse Pole mám takový 3/4 talířek, kterého předek se "zakusuje" do tvrdého sněhu- mě plně vyhovuje,ale kámoš, který má stejné hůlky, na něj nadává. Prostě časem zjistíš, co ti vyhovuje. Mě to stálo výdaje za nové hůlky na skialpy.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pon zář 25, 2006 12:36

tuso píše:Talířky- tu to záleží od zvyku- někdo na lyžování a skialpy používá velké talíře, někdo zase ty nejmenší- třeba já. Na Black Diamondech Traverse Pole mám takový 3/4 talířek, kterého předek se "zakusuje" do tvrdého sněhu- mě plně vyhovuje,ale kámoš, který má stejné hůlky, na něj nadává.


No velke tanieriky su napriklad neocenitelne na snezniciach, ked ides prasanom. Tam by som obcas ocenil tanieriky aj o velkosti satelitu. :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon zář 25, 2006 12:45

Tak to já mám trekovky asi deset let starý, kdo je dělal nevím, plastový rukojeti, talířky vyměnit nejdou, hroty mám už několik let přilepený, páč jsem je jednou skoro ztratil, hůlka se čas od času ohne, čas od času rozpadne ... a taky si nestěžuju a stačí mi to * .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon zář 25, 2006 12:52

Přípluv píše:Tak to já mám trekovky asi deset let starý, kdo je dělal nevím, plastový rukojeti, talířky vyměnit nejdou, hroty mám už několik let přilepený, páč jsem je jednou skoro ztratil, hůlka se čas od času ohne, čas od času rozpadne ... a taky si nestěžuju a stačí mi to * .


Stacit mozno staci, ale keby si si kupoval nove, tak pochybujem, ze by si zhanal presne ten isty model, co mas teraz. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » pon zář 25, 2006 13:00

To asi ne, ale spíš než sklon držadel a výměnný hroty bych řešil cenu :wink: .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » pon zář 25, 2006 13:08

Přípluv píše:To asi ne, ale spíš než sklon držadel a výměnný hroty bych řešil cenu :wink: .

pro nekonzervativce doporucuji podivat se na ebay a mit chvilku trpelivost - ja tam koupil nove leki za polovicni cenu...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod tuso » pon zář 25, 2006 13:16

Rujir píše:
tuso píše:Talířky- tu to záleží od zvyku- někdo na lyžování a skialpy používá velké talíře, někdo zase ty nejmenší- třeba já. Na Black Diamondech Traverse Pole mám takový 3/4 talířek, kterého předek se "zakusuje" do tvrdého sněhu- mě plně vyhovuje,ale kámoš, který má stejné hůlky, na něj nadává.


No velke tanieriky su napriklad neocenitelne na snezniciach, ked ides prasanom. Tam by som obcas ocenil tanieriky aj o velkosti satelitu. :mrgreen:


Tiež sa pohybujem v prašane na skialpoch- ale veľké taniere mi prekážajú. Ako vravím- vec zvyku na názoru.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod jonza » úte říj 10, 2006 23:15

co rikate na tyhle? jsou to masters sherpa long http://www.bartsport.cz/teleskopicke-hole/masters-sherpa-long
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Dena » stř říj 11, 2006 7:22

.. když trochu pohledáš- najdeš někde moji zkušenost se Sherpami, typ S - nechci tě však odrazovat.. :((
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod uplne jinej martin » stř říj 11, 2006 20:21

jonza píše:co rikate na tyhle? jsou to masters sherpa long http://www.bartsport.cz/teleskopicke-hole/masters-sherpa-long

mam masters peak a nevidim problem.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod Jan » čtv říj 12, 2006 8:27

jonza píše:co rikate na tyhle? jsou to masters sherpa long http://www.bartsport.cz/teleskopicke-hole/masters-sherpa-long

Ja mam presne tie, pouzivam ich na tury a su v pohode (mam 125 kilo :-).
Mimochodom, myslim si ze debata o palickach je trosku od veci, je to spotrebny tovar, ktory tak ci tak po dvoch troch rokoch menime... Navyse v rovnakej cenovej kategorii su vsetky v podstate rovnake, lisia sa len lakom (a niektore systemom roztahovania, samozrejme)...
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod pripluv » čtv říj 12, 2006 9:34

Jan píše:...je to spotrebny tovar, ktory tak ci tak po dvoch troch rokoch menime...

Já je mám už skoro deset let :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jan » čtv říj 12, 2006 9:59

Přípluv píše:
Jan píše:...je to spotrebny tovar, ktory tak ci tak po dvoch troch rokoch menime...

Já je mám už skoro deset let :ú .


Jaj, jasne, ja som to zle napisal... myslel som to tak, ze s ich vymenou clovek rata akosi castejsie ako napriklad s vymenou topanok ci goretexovej bundy. Zatial co topanky ci bundu si kludne kupujem na vela vela rokov, pri palickach mi nevadi, ked ich musim menit po dvoch-troch sezonach - samozrejme, ak to treba. Ak ich menit netreba (a to je Tvoj pripad), tak tym lepsie :-)
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Petras » čtv říj 19, 2006 16:30

Jan píše:
Přípluv píše:
Jan píše:...je to spotrebny tovar, ktory tak ci tak po dvoch troch rokoch menime...

Já je mám už skoro deset let :ú .


Jaj, jasne, ja som to zle napisal... myslel som to tak, ze s ich vymenou clovek rata akosi castejsie ako napriklad s vymenou topanok ci goretexovej bundy. Zatial co topanky ci bundu si kludne kupujem na vela vela rokov, pri palickach mi nevadi, ked ich musim menit po dvoch-troch sezonach - samozrejme, ak to treba. Ak ich menit netreba (a to je Tvoj pripad), tak tym lepsie :-)

Promiň ale nedovedu si představit co bych s nima musel provádět abych je každý dva roky musel vyhodit. Šerm? :lol:
Uživatelský avatar
Petras
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4055
Registrován: stř úno 22, 2006 18:59
Bydliště: Mám

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení