Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » úte úno 3, 2015 21:25

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte úno 3, 2015 21:29

@apuka: na ty uz jsem koukal, ale vaha se lisi jen o 20 gramu a ty vyse maji karbidovy hrot taky. Neopren fakt nepotrebuju, hulky pouzivam jen v rukavicich. Ty tve jsou karbonove a tam teda jasno nemam -- jak je to s pevnosti? Hlinik se ohne a nejak ho narovnas i v terenu. Co udela karbon? Zlomi se?

Osobne to asi nevyzkousim, nejspis to budu muset objednat pres e-shop, v nejhorsim poslu zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř úno 4, 2015 9:05

Ta otaceci cast je nejaky lehky kov (asi Alu sllitina), ale nevim jaky. Resp. alespon se mi to tak zdalo.

@mike: Asi mas pravdu. Ted jsem se kouknul jeste jednou a vypada, ze maji i stejny hrot. Ten je podle mne nejaky kov, jen hrot je karbon. S hroty jsme nikdy nemeli sebemensi problem, ze by se ohly nebo zlomily a to jsme s nimi nachodily docela dost v Alpach i V. Tatrach mezi skalami a suti a ja dost casto vyuzivam moznost se o ne oprit pri sestupu (resp. pri seskoku z vetsich skalek). Pokud mas nejaky dotaz, tak jim napis maila.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16606
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř úno 4, 2015 10:42

:toimonster: Samo sebou, mas pravdu... Nova praca, novy komp, nova pravidla, nove (spise zadne) mysleni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16606
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » stř úno 4, 2015 20:30

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » stř úno 4, 2015 21:21

Myslet si myslim, ale vedet nevim - nemam. Ale na pohled vypada ponekud bytelneji jak "bezne" srobovaci spoje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16606
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 21:25

@booze: jelikoz mi nikdo nerekl, proc by byly lepsi BD, tak si je asi koupim a hovadske zachazeni nebude problem ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod vonkreuz » stř úno 4, 2015 22:48

mike píše:@booze: jelikoz mi nikdo nerekl, proc by byly lepsi BD

A to co jsem ti psal výše už dříve? Že je dostupnost náhradních dílu pro BD, je co? :mrgreen:
A druhej argument - jejich systém je prověřenej. A provařenej. Tedy spíše asi jejich patent pozbyl krytí a proto to už cca 3 roky kopíruje kde kdo. Což je taky argument - je to tak dobré, že i Leki nebo Kohla na to přešli.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 23:00

S nahradnima dilama by to melo byt u Fizanu stejne.

Verim, ze flip lock funguje, ale tohle by melo taky a hole jsou lehci. Zacvakavaci systemy maji navic tendenci lamat nehty, coz jsem si vyzkousel zrovna v nedeli u sneznic... dva.

Nechces mi radej napsat, jak je to u Hudy s nahradnima dilama k TSL sneznicim?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » stř úno 4, 2015 23:21

Jo, náhradní díly k Fizanům se daj sehnat, už jsem to potřeboval a z Příbora sehnal, i když jinou barvu . Flip lock funguje asi všem kromě Pavprocha :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 23:25

To mne nijak neprekvapuje :twisted:

Na co jsi ty potreboval nahradni dil? Nerikej, ze jsi pri sve vaze hulku zlomil, to bych se zacal bat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » stř úno 4, 2015 23:27

No, po letošní Andoře jsem zjistil, že je horní díl trochu zohnutej, asi z těch seběhů, kdy jsem se odrážel. Nebylo to nic hroznýho, jenže jsem to chtěl narovnat a v tom to prasklo. Takže neplatí úplně, že se dá hliník narovnat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 23:29

Hmm... nic moc, ktere mas konkretne? Jde mi o prumer segmentu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » stř úno 4, 2015 23:35

ty úplně nejlehčí fizan compact
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 4, 2015 23:38

Aha, tak ty jsem prave nechtel kvuli mensimu prumeru a obavam o vydrz. Zas tolik usetrit na vaze nepotrebuju, kdyz jde jen o sneznice, ktere jsou samy o sobe tezke jako prase ;-) Na behani to chapu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod axi12 » čtv úno 5, 2015 8:35

@oodoow: to je hezká cena a hezká váha... jinak jsi s nimi byl spokojený?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » čtv úno 5, 2015 9:17

Jo, jinak jsem moc spokojený, nic lepšího se asi sehnat nedá, když se vezme cena, váha a možnost náhradních dílů.
Teď jsem je měl o víkendu ve sněhu na Brtnických Ledopádech, vyměnil jsem kotoučky za větší a spokojenost.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod axi12 » čtv úno 5, 2015 9:43

Právě. Ta cena mi přijde dost v pohodě. A výroba je asi v čr, že?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » čtv úno 5, 2015 10:13

V ČR asi ne, značka je italská a výroba asi taky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod axi12 » čtv úno 5, 2015 10:27

Aha, jasný. Pochopil jsem špatně, že to jsou češi... pohoda :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » úte úno 10, 2015 11:54

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 22:01

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 22:13

Koupil jsem dneska ty Fizan Alps. Prvni dojem je castecne pozitivni a castecne rozpacity. Pozitivni je, ze jsou opravdu lehke a ten zamykaci mechanismus vypada dobre, otazka je, jak budou fungovat v realu. Ovladani je ovsem kontra-intuitivni, vzdycky tocim opacne, nez mam v umyslu, ale na to si snad casem zvyknu. Mirne rozpacity jsem z provedeni a detailu. Rukojeti by mohly sedet o neco lip, kotouce by se nemusely viklat, sbalene hulky by se nemusely vysouvat (dole, par cm) apod. BD, ale i Leki, mi prijdou udelane solidneji, ale v realu to zadny zasadni rozdil byt nemusi. Uvidime, rozhodl jsem se otestovat neco mit tradicniho.

Podle mne se ale nerid, nemam hulky rad a nemam s nima moc zkusenosti. Prechozi mi vydrzely snad 15 let, protoze jsem je po prvnich par letech zavrhnul. Tyhle jsem si poridil jen kvuli sneznicim. Na nic jineho je pouzivat nehodlam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » stř úno 11, 2015 22:39

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 11, 2015 22:56

booze píše:Rukojeti jsou male? Prave rukojet potrebuji na 100% jsem fajnovka na puchyre.

Nejsou male, jen trochu jinak tvarovane, nez jsem byl zvykly. Nemusi to byt spatne, ale to poznam az v terenu. Povrch je lepsi, mekci, rekl bych, ze min nachylny k puchyrum, ale opet poznam az v terenu.

booze píše:Viklajici koutouce ztratis.

To ne, ony se viklaji proto, ze drazka, do ktere zapadly, je o malinko sirsi. To jsou prave ty detaily, mohla byt presna a mohly sedet jak pribite. Samy nevypadnou, rekl bych, ze je ani nedokazu sundat...

booze píše:Sbalene hulky se vysouvaji vsechny o par cm.

Moje stare sroubovaci Leki ne. Ale chapu, ze je to zamykacim mechanismem a jak tohle, tak flip lock se vysouvat bude.

booze píše:BD mam a jsou kostelove :)

Tak proc chces dalsi? Jedny hulky jsou o jedny hulky vic, nez je nezbytne nutne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv úno 12, 2015 8:22

mike píše:... trochu jinak tvarovane, nez jsem byl zvykly. ... Povrch je lepsi, mekci, rekl bych, ze min nachylny k puchyrum, ale opet poznam az v terenu.
Fizan pred nedavnem zmenil tvarovani, ted je o neco jednodussi, ale dobre se drzi a ten neopren(?) na nem puchyre nedela, nevadi ani zpocenym rukam ani ve vlhku. Docela vyhovuje jak mensim zenskym tak i vetsim muzskym rukam. Rekl bych, ze je to na "prijemnost pouziti" asi nejlepsi rukovet i uchyt, alespon pro ruky, co se tyce povrchu co jsem kdy zkousel (bez hodnoceni tvaru - ten muze kazdemu vyhovovat jiny).
booze/mike píše:Viklajici koutouce ztratis. ... Samy nevypadnou, rekl bych, ze je ani nedokazu sundat...
Opravdu nevypadnou, ja jsem je sundat sam nedokazal, jde to pomoci sroubovaku (jako pri vyzouvani plaste z kola). To viklani mi taky nekdy vadilo, ale mezitim jsem prisel na to, ze to je asi schvalne udelana ficura - za jistych okolnosti se takto lip zbavuje necistot, nezachytava se tak silne napr. snih jako na pevnych. Takze mozna to nekdy i ocenis.
booze/mike píše:Sbalene hulky se vysouvaji vsechny o par cm. ... je to zamykacim mechanismem a jak tohle, tak flip lock se vysouvat bude.
O tom vysouvani jsem , myslim, nekdy drive tady psal, ze se mi nelibi. Zajimave je, ze na dvoudilnych holich s Concept Systemem (taky konicky tvar jeste delsiho spodniho dilu) se pri uzavreni mechanismu nic nevysouvalo, kdyz jsem zkousel v Alsportu Ostrava :roll:

Co se tyce "solidnosti udelani", mysli,. ze je to na stejne urovni jako BD, urcite lepsi jak vsechny mnou nekdy pouzite Leki. ALe je pravda, ze si na ne je treba chvilku v terenu zvykat - ale potom uz by to melo byt OK.
At Ti dlouho a dobre poslouzi.

P.s.: Jen jedna vec mi na Fizanech vadi - ten nalepeny napis "FIZAN" na uchytech se na novejsich holich docela rychle odlupuje a nema smzsl jej lepit zpatky. Nastesti jde po odloupnuti docela dobre sundat bez nejakeho (dokonce i esteticky vyznamneho :-)) omezeni funkcnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16606
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » čtv úno 12, 2015 9:37

ad tvarování - jo, ten můj novej náhradní díl má trochu jiný tvarování rukojeti, myslim, že lepší
- Viklající kotouče určitě nejsou záměr, mně se na jedné holi viklá a na druhé ne, prostě záleží jak jim to v továrně vyšlo natěsno. Vyměnit kotouče lze i bez šroubováku, ale je to makačka, výhodou zas je, že tam drží a nehrozí ztráta.
- Vysouvání sbalených holí jsem nezaznamenal, prostě je zasunu a utáhnu a není žádnej důvod, proč by se měly vysunovat.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » čtv úno 12, 2015 10:32

oodoow píše:Viklající kotouče určitě nejsou záměr, mně se na jedné holi viklá a na druhé ne,...Vyměnit kotouče lze i bez šroubováku, ale je to makačka
Mozna jsem se blbe vyjadril - ta ficura je spise otaceni se, ne viklani. Pokud Ti ale drzi bez pohybovani se, podle mne mas "nepovedeny" kotouc nebo zdeformovanou trubku nebo spinu mezi... :-). Je jsem jeste na neotacejici se fizanovske kolecko nenarazil a to mame doma tri pary holi, za sebou nekolik vymen (snad >10, to bz bylo penez za nove hole :-)) ohnutych spodnich casti za novou (a prendani kolecka) a v obchodech jsem mel v rukou urcite nekolik desitek Fizan holi. Co se tyce vymeny, ja jsem to vydal po asi dvou hodinach :D. Ale vzhledem k tomu, ze tam nosim cely rok stejne kolecko, je mi to jedno. Ztratit se ztrati max, kdyz spodni dil nekde ulomim.
oodoow píše:Vysouvání sbalených holí jsem nezaznamenal, prostě je zasunu a utáhnu a není žádnej důvod, proč by se měly vysunovat.
U Fizanu se to tyka holi s Concept systemem. Taky jsem jich dost zkousel v obchodech (ten system se mi jinak libi) a pouze na jedinych dvoudilnych se po sbaleni nevysouvaly. Tridilne vsechny bez vzjimky. Je to asi dane suzujicim se tvarem tycky a vnejsim zatahovanim. Asi by museli umoznit vice stahnout konec stredniho dilu, coz asi by mohlo vest k mensi mechanicke odolnosti (sand, jen si to domyslim).
Jinak jsem pres vikend videl pouziti "Concept system" v Globusu na teleskopicke tyci "skrabky" na auto se smetakem. Cely system z cisteho docela mekkeho plastu (za skoro 400 Kc :shock: ).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16606
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » čtv úno 12, 2015 11:00

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:22, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení