Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » pon led 25, 2016 22:46

A dělá ti to v obou? Jestli jenom jedna, můžeš postupně vyměňovat díly až zjistíš, čím to je. Při Tarpu to moc namáhané není, ne? Žádné nárazy a tak.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod vonkreuz » úte led 26, 2016 9:21

wawrik píše:
oodoow píše:@wawrik: Když jsem se rozhodoval, které hole pořídím, narazil jsem na tohle video, kde mění talíř za sněhový.
:prayer: Ďakujem.

Škoda, že som o tom videu nevedel skôr, mohol som kúpiť verziu bez flicklocku a skrátiť/predĺžiť si paličku na 125 cm... Ale aspoň teraz viem, ako opraviť tie duralové.

Btw, aké si si nakoniec kúpil?

Dneska jsem to změřil šupletou a pasují tam tyhle náhradní špice:
http://www.hudysport.sk/turisticke_pali ... html?&fb=7
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » úte led 26, 2016 9:24

Tie Flex tip long sú o koľko dlhšie? Ak aspoň o tri centi, predám tie karbónové paličky s Flicklockom a kúpim klasické karbónové Z-poles s pevnou dĺžkou :supz:

Edit: Ééééé, kam zmizla poznámka o tej long verzii? :-k
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod vonkreuz » úte led 26, 2016 9:39

Zmizelá long verze - Protože odkaz co jsem dal vede na položku Flex tip a tam jsou na Slovensku stejně jediné dostupné ty "long".
Provedl jsem druhé měření účinné délky od spodku hrotu po první závit:
- normální délka s vyměnitelnám kovovým hrotem (např. BD Trail) - 63mm
- long verze s pevným hrotem (např. BD Trail Back, BD Syncline) - 68mm

Mnou výše použitý pojem "účinná délka" je zavádějící, protože BD má díky specifickému závitu,který nevede až do konce a tím omezuje ztárcení kotoučku (i to už Leki okopírovalo :twisted: ) ještě cca 10mm závitu pod kotoučkem a tedy i těch dalsích 10mm je účinná délka.

Edit: účinná délka hrotu u Z-Pole s mikro talířkem je od hrotu po talířek cca 34mm.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » úte led 26, 2016 10:33

Vďaka za meranie. Čisto teoreticky to vyzerá, že by mi to vyhovovalo aj na paličke bez FL. Aj keď mňa skôr zaujíma celková zmena dĺžky paličky, a podľa toho oodoowovho videa a pár poznámok na nete sedí ten náhradný hrot na paličke trochu vyššie ako pôvodný. Budem to musieť prehodiť a odmerať, a uvidím.

Ešte raz dík.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte led 26, 2016 17:01

scinkk píše:@mike: jak si spokojen s Alps po minule sezone? Koupil bys je znovu?

Po druhe nedeli se vracim k tve otazce :) Odpoved je ano, koupil. Bordel po skladovani je pryc, novy se neudelal a za to, co vydrzely v nedeli jim patri respekt. Ani jednou nepovolily a neohnuly se ani kdyz jsem se propadl a zaprel o ne plnou vahou v blbem uhlu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » úte led 26, 2016 21:21

oodoow píše:A dělá ti to v obou? Jestli jenom jedna, můžeš postupně vyměňovat díly až zjistíš, čím to je. Při Tarpu to moc namáhané není, ne? Žádné nárazy a tak.

Tak stredni cast je lehce vychozena do stran. Asi tim tarpem, nebo hratky fakanu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta55 » ned úno 7, 2016 11:21

Ahoj, teď jsem se vrátil z Kraličáku, kde to bylo dost namrzlé a spadl jsem suprově na hůlku a ta je vejpůl...
Předtím jsem vyzkoušel zajo hole, hole z Lidla a hole od Rock Empire. Všechno byla tragédie...
Tak přemýšlím, jestli zainvestovat to něčeho od Leki, nebo BD. Pár lidí tu též chválí Fizan.
Koukal jsem na Fizan Alps a Fizan Glacier 3. Na mallu jsou teď za dost pěknou cenu...
Potřebuju je teď a sněžnice, ale spíše bych to měl na celoroční použití.
Díky za radu
Vojta55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 19, 2014 14:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » ned úno 7, 2016 12:04

Zrovna jsem tu chtel o te akci naspat, 56 % dolu na (nektere) lonske modely.
Chtel jsem Alps, ale vzhledem k tak vysoke sleve jsem vzal ty glacier. Pokud jsem se spravne dival, tak rozdil je pouze v prodlouzene rukojeti. Ale na zimni pouziti si myslim, ze to muze byt plus. Za tuhle cenu si myslim ze neni co resit, tezko clovek nejade neco lepsiho, pokud na techto modelech neni neco, co ti nevyhovuje.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 8, 2016 18:34

To jsem nepochopil. Na Fizan Alps je tam taky slusna sleva, aktualne za 787 Kc (kdo potrebuje hulky, tak je to fakt pekna cena).

Ale je pravda, ze nechapu ani ten jejich web, maji je tam i za 1659 Kc. Podle URL to vypada na model 2014 versus 2015?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » pon úno 8, 2016 19:20

Ano, dle url je to vyprodej lonskych modelu - na alpisport maji taky uz asi mesic v nabidce modely 2016 - maji trochu jine barvy, tezko rici, zda je rozdil i v necem jinem :)
Dokonce tam mely i glacier 3 pod 700 Kc zrejme to byl jeste nejaky starsi model dle url.

Jeste doplnim: ty glacier 3 dle url je to s14 ale v objednavce se u nazvu primo pise s15, dle barevnosti u verze za plnou cenu je to s16
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta55 » pon úno 8, 2016 22:03

Já už mám Glasier 3 doma, tak tento týden uvidím jak dopadnou v nízkých tatrách.
Je to asi trochu OF, ale nevíte jak je to teď na hřebenu? Na laviny.sk píší 60cm, ale spíš mě zajímá jak moc a kde je to zmrzlý...
Vojta55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 19, 2014 14:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » stř úno 10, 2016 15:09

Taktez mam glacier 3 doma, moc pekne hulky.
Jinak kouknul jsem nahodou na mall a asi jsme tu vyvolali nejaky vetsi zajem o akci na Fizan a najednou zmizela sleva :) Pritom akce mela byt do 3.3. respektive ona nejaka akce furt je, jen ta cena se vratila na puvodni - hmm
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod mitau » stř úno 10, 2016 15:48

Udělali to u spousty věcí - uvažoval jsem o nějaké mikině a jistítku a dnes také na ně akce zmizela. Nevěděl jsem, že slibovali výprodej do 3.3., v takovém případě mě pěkně naštvali.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod aksam » stř úno 10, 2016 18:23

oni ještě za datumem uvádějí nebo do vyprodání zásob, takže zásoby jsou vyprodány, ale klidně je můžou znovu zlevnit
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 18:38

Nevypada to tak. Viz me linky o par prispevku vys. Porad funguji, jen se zmenila cena:
mike píše:Na Fizan Alps je tam taky slusna sleva, aktualne za 787 Kc

Hmm, a ted zmizelo i info o akci do 3.3. Pred par hodinama tam jeste bylo, koukal jsem primo na tenhle odkaz, kdyz to kluci vys psali. Skoro to vypada, ze to tu nekdo z Mallu cte a upravuje web :? Kdo z vas to je? Priznejte se a nic se vam (mozna) nestane [-X
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod slezacekm » stř úno 10, 2016 20:39

tak mi dnes dorazily ty Fizany Glacier 3. vypadaji super akorat nevim jak zaaretovat spodni dil kdyz hole slozim. proste zastrcim dily do sebe a horni dil jde zaaretovat k prostrednimu. prostredni ke spodnimu ne. tak to ma byt?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » stř úno 10, 2016 21:25

Jo taky tak - myslim ze se to tu resilo, jak se ten spodni dil zuzuje, tak ta aretace na poslednich par centimetru nestaci, zalezi zda to enjak vadi v praxi.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 21:28

Jo, mne to taky nejde, ale nijak zvlast to nevadi. Hulky nosim na batohu spickama nahoru a vysune se to jen kdyz je sundavam. Kdyz se to zaaretuje nadoraz, tak se to ani nemuze vysunout moc.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod slezacekm » stř úno 10, 2016 21:32

aha. diky a pardon, nejak jsem to nezaregistroval. no v praxi to asi nijak nevadi. dovedu si predstavit, ze kdyz budou hole hrotem dolu jenom pripnute na batohu, mozna by se ten dil mohl vysouvat otresama. ale hrot mam spis nahoru, ted vlastne nevim :)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 21:36

Hrotem dolu se vysune sam a okamzite gravitaci ;-) To bys musel necim prichytit.

Mam je rok a nevadi to. A kdyz to nevadi mne, ktery hulky nerad... ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » stř úno 10, 2016 21:51

Me se pouze gravitaci nevysunou, kdyz je vemu rukou tak ten kousek de snadno ale trocha treni tam je, na batohu by se ale asi otresy trochu vysunuly.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » stř úno 10, 2016 21:54

Mne jo, asi 10 cm, ono se to casem osoupe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod slezacekm » stř úno 10, 2016 22:00

mike píše:Hrotem dolu se vysune sam a okamzite gravitaci ;-) To bys musel necim prichytit.

Mam je rok a nevadi to. A kdyz to nevadi mne, ktery hulky nerad... ;-)

no tak se asi rozhodnu, ze mi to nebude vadit :) ty je tedy nosis hrotama nahoru... pokud by se hrot zasekl o poutko cepinu asi by to taky slo
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » ned úno 14, 2016 11:18

Vcera prvni test Glacier na sneznicich a jsem moc spokojen. Concept system se ovlada snadno a drzi, sice jsem jim vcera nedal tolik zabrat, ale mam v to duveru :)
Rukojet se dobre drzi a jsou prijemne kdyz sundam rukavice. To prodlouzeni je taky sikovne, do kopce jsem to obcas podhmatl, aby mel nizsi uchop a drzi se to i tak dobre. Pripadne se za prodlouzeni dobre neseou slozene, kousek jsem je nesl k parkovisti, abych nemusel sundavat batoh.
Fizan :smt023
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta55 » ned úno 14, 2016 11:44

Jo taky jsem s nimi spokojenej :) S 27kg batohem drželi v pohodě :) Jen jsem tam rval ten sněhovej talířek a potom nešl dolů... Možná to bylo zmrzlý, nebo jsem to tam nějak divně dával...
Vojta55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 19, 2014 14:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » ned úno 14, 2016 14:46

No me to taky dalo trochu usili nez jsem tam ten talirek narval a hlavne si rikal, ze uz ho asi tezko sundam :), ale vzhledem k tomu ze mam hulky jen na sneznice, tak mozna ani nebudu mit duvod :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod Vojta55 » ned úno 14, 2016 14:53

Já jsem je koupil jako celoroční a z jedný už jsem to serval a na druhý talířek pořád je :D Doufám, že půjde dolů.
Vojta55
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: sob črc 19, 2014 14:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » ned úno 14, 2016 18:06

Fizanacke talirky jdou docela v pohode dole, ale je k tomu treba maly sroubovacek, jeste lepe dva :-). Tak to delaji i v Alpisportu v servisu.
Zase to ma jednu velkou vyhodu - talirek se ve snehu "nesesroubuje" z hulky jak na Leki (soudic podle mnozstvi nalezenych sroubovacich talirku jak v Beskydech, tak i v Tatrach a Alpach).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » ned úno 14, 2016 19:40

mike píše:Hmm, a ted zmizelo i info o akci do 3.3. Pred par hodinama tam jeste bylo, koukal jsem primo na tenhle odkaz, kdyz to kluci vys psali. Skoro to vypada, ze to tu nekdo z Mallu cte a upravuje web :? Kdo z vas to je? Priznejte se a nic se vam (mozna) nestane [-X
mitau píše:Udělali to u spousty věcí - uvažoval jsem o nějaké mikině a jistítku a dnes také na ně akce zmizela. Nevěděl jsem, že slibovali výprodej do 3.3., v takovém případě mě pěkně naštvali.
aksam píše:oni ještě za datumem uvádějí nebo do vyprodání zásob, takže zásoby jsou vyprodány, ale klidně je můžou znovu zlevnit

K tomu se pridavam, sam jsem daval odkaz na slevnene "kratsi" cepiny a min. u Petzl Summit Evo 52cm byla taky cca 50% sleva do 3.3. nebo vyprodani zasob. O den pozdeji, jak jsem slevu videl naposled tam uz nebyla, ale cepin byl stale na sklade, tj. zasoby se urcite nevyprodaly. Spise si myslim, ze chteli doprodat zimni zbozi, jenze zjistili, ze mezitim napadl snih...
Uz by to stalo za podnet COI, protoze je to dost jasne klamani spotrebitele - vyprodani urcite neznamena, ze vecer jeste mam, rano "uz" mam a mezitim dosly zasoby ale dosla nova varka, co uz nepatri do zasob.... Ja jsem nic z toho nechtel koupit, ale bez problemu se pridam se svedectvim. Bo je to opravdu svinarna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení