Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Příspěvekod ZbynekN » čtv čer 5, 2008 16:28

Zkušenost s nima nemam, ale upozornim na dvě věci. Nevim, jak u takhle levnejch holí vydrží funkční antišok. A pak plastové madlo nevypadá uplně nejlíp, hlavně kvůli komfortu. Přeci jen držet kus plastu v zapocené ruce neni asi úplně nejlepší.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Ed » čtv čer 5, 2008 16:38

Máš pravdu, ten plast mně tam taky nesedí...
Tak co bys mohl doporučit v cenové relaci do 1000Kč ?
Ed
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 31, 2008 21:23
Bydliště: JV Morava

Příspěvekod ZbynekN » čtv čer 5, 2008 16:46

Já osobně mam black diamond a jsem s nima spokojen, jen v tvém cenovém limitu asi nebudou. A levnější hole jako warp, jsou né moc oblíbený. Ale zkus mrknout do rockpointu, ty jejich hole má Hafi a snad je zatim nekritizoval.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod poldík » pát čer 6, 2008 12:48

ZbynekN píše:Já osobně mam black diamond a jsem s nima spokojen, jen v tvém cenovém limitu asi nebudou. A levnější hole jako warp, jsou né moc oblíbený. Ale zkus mrknout do rockpointu, ty jejich hole má Hafi a snad je zatim nekritizoval.
Taky mám BD a super měl jsem i WARP a :-& totálně šly do šitu system aretace naprdel jinka každej koho znám kdo měl warpky tak je vyhodil. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Ed » pát čer 6, 2008 13:33

Takže myslíte, že kupovat levnější hole s antishokem neni dobry nápad?
V nabídce Rockpointu mají RP hole 3D s korkovám madlem za 899Kč, vskutku dobrá cena. Jaká na ně máte názor, páni odborníci? ;)
Ed
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 31, 2008 21:23
Bydliště: JV Morava

Příspěvekod ZbynekN » pát čer 6, 2008 13:38

Ed píše:Takže myslíte, že kupovat levnější hole s antishokem neni dobry nápad?
V nabídce Rockpointu mají RP hole 3D s korkovám madlem za 899Kč, vskutku dobrá cena. Jaká na ně máte názor, páni odborníci? ;)

Já bych s antishockem nekoupil ani drahý hole, protože jak se znam, tak by se rozbil :ú :mrgreen: .
Na RP hole počkej na hafiho, taky se tu někde probíraly, ale nevim kde
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod jedik » pát čer 6, 2008 16:59

Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Rujir » pát čer 6, 2008 17:18

Ed píše:Takže myslíte, že kupovat levnější hole s antishokem neni dobry nápad?
V nabídce Rockpointu mají RP hole 3D s korkovám madlem za 899Kč, vskutku dobrá cena. Jaká na ně máte názor, páni odborníci? ;)


Ako uz napisal Zbynek - s antishockom ani super drahe palice. Jedna otazka na postreh - co myslis, preco su tie uplne super najdrahsie palice, urcene pre profikov, vzdy bez antishocku? Lebo profici vedia, aka je to neskutocna blbost. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod poldík » pát čer 6, 2008 17:31

Přesně antishock je další hovadina co se můž rozesrat a proto nebrat. Beztak antishock je dobrej tak akorát pro důchodce. :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Příspěvekod Ed » sob čer 7, 2008 17:21

Jo, souhlasím s vašima názorama.
Btw nikdo jste netestovaly RockPoinťácké trekové hole?
Měl jsem zálusk na ty levnější RP 3D s korkovým madlem bez antishocku...
Ed
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 31, 2008 21:23
Bydliště: JV Morava

Příspěvekod ZbynekN » sob čer 7, 2008 20:23

Hafi v jiném vlákně píše:hoj, tak presne ty mam :)
a nevim, nemam zkusenost s jinymi, ale... za tu cenu (nutno dodat ze v mem pripade byla znatelne nizsi nez uvedenych 900) mi prisli dobry. nejsou nejlehci, ale sou celkem pevny (zuchnul sem na ni rekl bych dost nesikovne a nijak se neohla), sroubovani je horsi system nez leki ale lepsi nez tesco, kazdopadne sem nemel problem ze by se povolovaly (ale je nutne je dost utahnout, treba v rukavicich nerealne). nevyhodu bych videl v tom ze sem evymyslel jak nejak nenasilne sundat talirky a taky ze pri chuzi na trdem povrchu propruzuji a vydavaji dost neprijemny zvuk.
takze muj verdikt je asi takovy ze ja sem s nima spokojeny, ale pro cloveka, ktery plati plnou cenu bych doporucil priplatit aspon par set za nejaky levnejsi leki/bd. btw, pokud hulky utahnes tak nemuzou proklouznout a zasunout se, takze pokud se nekomu zasunuly, tak problem neni v hulkach :lol: ikdyz uznavam ze obsluha BD byla od oka jednodusi.

btw: tytez hulky RP se delaj jeste o stovku drazsi odpruzeny...nedoporucuju, ten system odpruzeni vyzera dost forove.

btw2:kdo to vyrabi nevim, uz sem nad tim na rodne premyslel ze to zkusim z dodaku zjistit, ale tusim ze je to z italie :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Ed » sob čer 7, 2008 21:46

Objednam je a pokud mne nebudou sedet, tak je zase vratim.
Ale nepotrenuju nejake profi hulky na to moje chozeni. Myslim, ze vys jak 3000 m.n.m. s nima rozhodne nepujdu!
Kazdopadne diky za rady a za doporuceni ;)
Ed
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: sob kvě 31, 2008 21:23
Bydliště: JV Morava

Příspěvekod Vont » pon črc 21, 2008 9:07

mate nekdo zkusenosti s BD Trail? (maji dlouhe hroty a penovou rukojet..) maji je v hudy..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod ZbynekN » pon črc 21, 2008 9:35

Vont píše:mate nekdo zkusenosti s BD Trail? (maji dlouhe hroty a penovou rukojet..) maji je v hudy..

Já mam enduro, jsou stejné, jen poslední díl je uhlík a jsem s nima spokojený. Trail tu má pár lidí, takže ty se snad ozvou
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Vont » úte črc 22, 2008 6:47

hm tak hole asi nicmoc:

Andreev píše:..BlackDiamond Trail: pobíhal jsem s nima po Ještědu (testoval je) a přitom jsem zjistil, že na tvrdším povrchu, vždy když se s nimi odpíchnu od země, tak se hole rozvibrují.

Asi to je tím jak tvrdý hrot narazí na tvrdou zemi. Odpichuju se docela silou. Mám je vysunuté na 125cm z 140 cm možný. Jo a je mi to nepříjemné na zápěstí :((

Je to normální?? Jestli jo, tak si už si nebudu stěžovat :oops:..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 22, 2008 7:07

Vont píše:hm tak hole asi nicmoc:

Tak to bych asi takhle netvrdil. Přece jenom, na asfaltu trekovky tak často nepoužiješ, je to asi daň za nízkou váhu. Já u svejch holí s tim problém nemam, a to jsou asi lehčí a mé zápěstí je hodně citlivé. Navíc BD prodává na asfalt takové botičky.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Vont » úte črc 22, 2008 7:12

ZbynekN píše:BD prodává na asfalt takové botičky.

neznas prosimte link kde se daji objednat?
..jinak nemusi jit o asfalt, ale o kamen, skalnaty povrch atd. nebo celkove "tvrdy" teren a pokud znatelne vibruji tak by bylo asi lepsi se podivat po jinych :((
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod jonza » úte črc 22, 2008 7:23

Vsechny hole vibruji. Proste je to dural, jeste z vice casti. Nektere vice a jine mene. Cim lehci a tenci tim vice vibruji.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 22, 2008 7:36

Vont píše:neznas prosimte link kde se daji objednat?
..jinak nemusi jit o asfalt, ale o kamen, skalnaty povrch atd. nebo celkove "tvrdy" teren a pokud znatelne vibruji tak by bylo asi lepsi se podivat po jinych :((

Zkus hudáč, tam mi je nabízeli k holim. Trochu vibrují, ale asi to záleží na vlastnim pocitu, zda to cítíš a vadí to. Jak řikám, mam ruku ve špatnym stavu (už dlouho) a nevadí mi to, navíc je pro mě výhoda, že jsou ty hole vážně lehké
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod michal.cieslar » úte črc 22, 2008 10:32

Máte někdo vyzkoušené hole tak do 1000,- Kč?
Napište tip ne jenom značku.
P.S.-Proč je tak důležitá korková rukojeť ? Na běžky jsem zkusil oboje a vyhrála plasto-guma. Kamarád má 2 roky korek a vypadá hrozně(ten korek )


Osobně mám zkušenost http://www.allinsport.cz/hole-vipole-wilderness-blue-akCnI-cena-p-1204.html?zenid=dff82807616d22362183039e3e90062b Taky jsem dost vybíral, tyhle jsem měl vyzkoušené z Polských Tater a hřebenovky Nízkých Tater, kde jsem je měl půjčené od tety. Korková rukojeť nestudí a pro mě je příjemnější na držení. Co se týká mechanického opotřebení, tak je podle mě srovnatelné s jinými holemi (kamarádi mají Leki a Masters). Odpružení je fajn. Nevím, kolik toho s holemi nachodíte, když započtu tak dva cca. 4-7 denní treky za rok a plus čas od času nějaký výlez na kopec v okolí, zatím jsou hole v pohodě. Mám je cca. rok a půl. V mém okolí je mají asi další tři lidi, zatím si nikdo na nic nestěžuje.
......... tak do toho šlápni, ať vidíš kousek světa ........... ČEST ČEZ :o)
michal.cieslar
nováček
nováček
 
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 22, 2008 7:16
Bydliště: Bohumín

Příspěvekod sx02 » úte črc 22, 2008 11:39

ZbynekN píše:
Vont píše:mate nekdo zkusenosti s BD Trail? (maji dlouhe hroty a penovou rukojet..) maji je v hudy..

Já mam enduro, jsou stejné, jen poslední díl je uhlík a jsem s nima spokojený. Trail tu má pár lidí, takže ty se snad ozvou


Mame doma jak BD Trail tak Enduro (jsou identicky, jenom jinak tvarovany grip, Trail vypadaji levnejc).
Oba se zenou si je nemuzeme vynachvalit. Testovali jsme je na GR20 a casto nam doslova zachranily krk.

Vibrace: To ze by vibrovaly jsem si nikdy nevsiml, jestli na to nejsi citlivejsi...
Korek: Je asi vhodny kvuli lepsimu a pohodlensjimu uchopu, s korkem ma hole mati a nejak jsem tomu neprisel na chut.
Odpruzeni: Cim vic "ptakovin" hul ma, tim vice se toho muze podelat. Navic je to (stejne jako u korku) hmotnost navic.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Vont » úte črc 22, 2008 12:18

Enduro jste koupili kde? v HUDY je nevidim :((
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod sx02 » úte črc 22, 2008 13:18

Vont píše:Enduro jste koupili kde? v HUDY je nevidim :((

Enduro se prodávaly loni. Letos uz je nemaj, proto jsem drahy kupoval Trail.
sx02
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1570
Registrován: pát úno 16, 2007 13:23
Bydliště: Nastesti v civilizaci

Příspěvekod Vont » úte črc 22, 2008 13:20

sx02 píše:
Vont píše:Enduro jste koupili kde? v HUDY je nevidim :((

Enduro se prodávaly loni. Letos uz je nemaj, proto jsem drahy kupoval Trail.


hm OK, diky za info..
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod Dena » úte črc 22, 2008 14:09

Myslím, že nějaké docela obyčejné hole, ale postačují jim, mají Klíma a Vojtos. Snad ti poreferují nebo dej fci hledat, někde to tady už psali :) .
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Příspěvekod radovan01 » úte črc 22, 2008 14:18

michal.cieslar píše:Máte někdo vyzkoušené hole tak do 1000,- Kč?
Napište tip ne jenom značku.


Nejake Zajo Basic, tusim 600Sk, na prilezitostne pouzitie plne dostacujuce. Aj ked ja sam palicky vobec nepouzivam.

http://www.zajo.net/home.php?nav=4&kat=105&detail=118
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod Vont » úte črc 29, 2008 6:25

..vyzkousel jsem BD Syncro Elliptic a Leki Makalu Lhasa a prisly mi skoro stejne - staci trosku zatlacit a zacnou temer stejne "pruzit" (ohybat se).. v RP mi tvrdili, ze leki ma garanci na hole 140kg zatez, cemuz se mi nechce verit, ze to vydrzi.. ted je otazka co vybrat, vitezi asi Leki -
+ bezproblemovy servis i na modely, co uz nevyrabi
+ korkove madlo pro L a P ruku (korek je rozhodne lepsi nez pena nebo guma, napr. pena nasakne potem..)
- cena :((
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 29, 2008 6:31

Vont píše:... v RP mi tvrdili, ze leki ma garanci na hole 140kg zatez, cemuz se mi nechce verit, ze to vydrzi.. .

To netvrdí jen dobří lidé v rockpointu, to tvdí přímo výrobce. Já se do holí od black diamond opírám metrákem a nemají problém :mrgreen: . Teď mi napadá, ta garance je snad proti zasunutí dílů, ne proti zlomení
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Příspěvekod Vont » úte črc 29, 2008 6:37

ZbynekN píše:Teď mi napadá, ta garance je snad proti zasunutí dílů, ne proti zlomení

tomu bych uz veril :) :wink: ..ze se ohnou nebo zlomi driv nez zasunou
Uživatelský avatar
Vont
účastník
účastník
 
Příspěvky: 338
Registrován: sob zář 29, 2007 17:16

Příspěvekod ZbynekN » úte črc 29, 2008 6:45

Z webu leki: LEKI SLS has 140kg holding force and 360˚ reverse turn security, tedy i při otočení o 360 stupňů, stále vydrží zátež o síle 140 kg aniž by došlo k posuvu délky.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení