Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát úno 20, 2015 13:14

oodoow píše:...ona ta slova nebo jak říkáš slovíčka mají nějaký význam. To, cos napsal teď, má jiný význam než to, cos napsal předtím.
:roll: Uz zase jenom to slovickareni....
"Vseobecne ... plati, ze palicky velmi rychlo a velmi vyrazne znizuju schopnost udrzovania rovnovahy bez nich."
"pouzivani hulek meni schopnost udrzovat rovnovahu bez nich a deje se to kazdemu"
Muzes mi rict, kde je mezi vyznamem techto dvou vet natolik jiny vyznam? Tim, ze tam neni primo napsano "Velmi rychlo" a "velmi vyrazne"? "Ve vsobecnosti" neznamena "stejnym zpusobem vsem" - a v druhem prispevku jsem jenom napsal, ze se projevuje u vsech, jenom nekdo ma sve hranice tak vysoko, ze trva dele, kym se projevi "viditelne". Ze i kdyz mu "velmi vyrazne" se zmeni schopnost, jeste stale muze mit lepsi, jak normalni populace (ve smyslu normalniho rozlozeni). Toto neni zadne prehaneni, co bys to mel brat s rezervou - michas dokopy psani o dvou nesouvisejicich vecech. "slovíčka mají nějaký význam" - ale musis si precist cely text, ne jenom jednotliva slovicka, abys ten vyznam zjistil...
oodoow píše:Takže už to není všeobecně, ale je to individuální a není to ani rychle a výrazně.
Jak pisu, Je to vseobecne (kdyz se "vseobecne" do vety nepise a nepise ani zadne omezeni, tak se to bere jako by tam bylo, ne?) a sice tam explicitne uvedeno neni, ale v klidu se tam muze dat i rychle a vyrazne. Co je individualni, jsou hranice - vychozi a hranicni. To ale na pravdivosti (nebo nepravdivosti, chces-li) a vyznamu tvrzeni nic nemeni.
Naposledy upravil apuka dne pát úno 20, 2015 13:19, celkově upraveno 2
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pát úno 20, 2015 13:17

wawrik píše:Prečo to teda na mňa neplatí? ...Navyše ... mám poriadne došahaný vestibulárny systém. ... Doteraz s tým mám dosť veľký problém
Tak co se ptas? To je jasny - u Tebe to ovlivnilo tak silne, ze najednou se Ti zmenilo vnimani az tak, ze jsi prestal s tim mit problem. :wink: 8) :lol: :lol: :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » pát úno 20, 2015 14:58

koukám, že je tu opět staronová diskuze hole mít či nemít, že vás to furt baví #-o :mrgreen:

mike píše: a behat z kopce si nemuzu dovolit, protoze by to odnesla kolena.
Záleží samozřejmě na tom, co s koleny máš, ale mi právě sbíhání z kopců pomáhá kolena šetřit. Samozřejmě jen nalehko, s vícedenním báglem ne, tam mi zase při sestupech pomáhaj ty Tebou zatracované hole :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát úno 20, 2015 16:09

A to jsem puvodne jen lehce zhodnotil sve nove hole ;-)

Kolena mne po rychlejsim sestupu nebo dokonce sbihani boli. V noci a asi jako pri chripce, obvykle to do rana prejde. Pak mam na jednom asi zanet svaloveho uponu; toho svalu, co je zvnejsku na holeni. Nebo mozna i okostice. Uz mne to s prestavkama otravuje skoro rok a rychle sestupy tomu nepomahaji, jelikoz zrovna tenhle upon je nejvic namahany. Mazani kostivalovou masti pomaha, bolest se postupne posunuje niz pod mazana mista #-o Puvodne byla vepredu pod ceskou, pak na hlavici holenni kosti a zrovna dneska jsem zjistil, ze se posunula asi do 3/4 holene. Jestli je to ono, tak na to se behani vylozene nedoporucuje, ani po rovine.

Jinak si myslim, ze dost podstatna je vaha. S batohem a botama mam pres metrak a to uz ma nejakou setrvacnost. Muzu si dovolit sbihat, kdyz je mekky doslap tj. treba na sneznicich v hlubokem snehu. Jak je ale povrch tvrdy, dojde na vyse uvedene.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát úno 20, 2015 16:46

wawrik píše:Tak to by ma zaujímalo, prečo nehovoríš o mne :D

Protoze hulky pouzivas jinak, nez ti pripadi, ktere jsem popisoval. Dost casto mas jen jednu hulku a i tu si v obtiznejsich usecich beres do ruky. Pripadi chodi stejne, jako jsem to zkousel ja z Rozsutce. Obe hulky a porad, aby tim tlumili dopad. U mne to byl pokus, kdyz uz jsem ty hulky mel v ruce. Ze to nebylo ono jsi videl sam a kdyz jsem si je konecne dal na batoh, slo se mi vyrazne lip. Urcite to takhle setri kolena, ale zas narusuje rovnovahu, to jsem celkem citil.

wawrik píše:Idem znova do MF. Som ochotný obetovať poldeň a prejsť nejaký úsek, ktorý som predtým prešiel s paličkami, bez nich. A stavím sa s tebou, že a) nebudem zdržovať b) stále budem rýchlejší ako ty c) šmyknem sa menej krát. Výber úseku nechám na tebe, môžeš nájsť niečo, čo ma naozaj znevýhodní. Rozsutec, Diery, rozšľapaný Suchý...

Jako ze bych tam kvuli tomu znovu jel? Sorry, pro mne je to trochu z ruky a taky si nemyslim, ze by takovy test o necem vypovidal. Leda ze by sis kolem pasu privazal 30 kilo, cimz by se srovnaly podminky :twisted: Takove srovnani by melo smysl jen u konkretniho cloveka, ale to by ses musel naklonovat. Muzes si vyzkouset na nekterem useku, jak se ti jde s hulkama a pak bez nich. Kdyz ti v druhem pripade budou vylozene chybet, tak uz sis vypestoval zavislost. Ale nejspis ne, cely hreben je technicky jednoduchy a bez hulek by ho nejspis zvladli i ti, ktere jsem zminoval vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pát úno 20, 2015 17:01

oodoow píše:Jenže to není nic nového, stejně tak chození po horách jenom v pohorkách ovlivní chození v teniskách. Stejně tak chození bez batohu ovlivní chození s těžkým batohem, kde se posune těžiště..atd. Prostě máme nějakou výbavu a na tu spoléháme. Když ji používáme hodně dlouho, tak se mozek přizpůsobí a očekává to.

No vidis, s timhle souhlasim ;-)

oodoow píše:Osobně používám hůlky hlavně do kopce, kvůli rychlosti a potom taky když mám těžší batoh, kvůli posunutému těžišti. Z kopce nalehko je to vždycky lepší seběhnout a to držím hůlky v ruce, protože by jenom zdržovaly.

A tohle mi prijde celkem rozumne, kdy si rovnovahu moc nenarusis. To si myslim, ze se deje hlavne pri sestupech, do kopce bud malo nebo vubec. Tam hulky pomahaji i mne, zvlast na snehu, ktery podkluzuje. Kdyz uz jsem je mel a sel bez sneznic, tak jsem si to taky vyzkousel. Pri stoupani po dobre stezce pomahaly, ale s sebou bez sneznic je kvuli tomu brat nebudu. Rychlost pro mne neni podstatna o celkove energeticke bilanci mam pochybnosti. Navic jsem po navratu citil vic ruce, nez nohy ;-)

oodoow píše:Výjimku tvoří klouzající strmý povrch, kde je lepší si s nima pomáhat, aby to úplně neujelo a nesedl jsem si.

Ujeti nebo neujeti je prave otazka rovnovahy a teziste. Dokud jsem pouzival hulky, mel jsem s tim porad problemy. Naucil jsem se to az kdyz jsem je odlozil a musel jsem si nejdriv precist, jak na to a pak se do toho trochu nutit, protoze psychika se brani. Teziste pred telo, vyslednice sil pusobi proti skluzu. Obcas ujedes i tak, ale mas vetsi sanci to ustat, nekdy holt jedu jako na lyzich :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » ned úno 22, 2015 22:27

Nějaké postřehy, komentáře k Fizan Compact? Vydrží i tůristikování po horách natěžko nebo jsou spíš jen na takovéto pobíhání nalehko? Mám pocit, že dudy tu kdysi psal, že je celkem rasí, žijou doteď?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod pavproch » pon úno 23, 2015 7:36

@mike: tak, chulki bysme měli.... a aniž bych chtěl být na tebe škaredý, ešče by to chtělo sa zamysleť nad Snosílem... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » pon úno 23, 2015 8:40

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:40, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 11:45

Klid, hosi. Hulky jsem koupil jako nahradu tech, co mam aspon 15 let, coz svedci o mire pouzivani. Potrebuju je ciste na sneznice, jelikoz na nich bez hulek umi chodit akorat fps nebo to aspon tvrdi (stejne mu neverim ;-)). Na MF jsem je zkousel i bez sneznic, kdyz uz jsem je mel v ruce, a usoudil, ze nadelaji vic skody, nez uzitku. Takze smula :finga:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 11:59

sobb píše:Nějaké postřehy, komentáře k Fizan Compact?

Tys necetla, co jsem o nich psal? :? Tady a tady. Doplnim zkusenost ze vcerejska:

mike píše:Nemohl jsem povolit spodni dil ... Doma jsem si s tim trochu hral a nejspis bude potreba nejdriv povolovat spodni a drzet hulku za rukojet. Pokud to dotazeny horni udrzi, v terenu se mi protacel, ale mozna nebyl dotazeny spravne, doma to slo.

Jo, funguje to. Na konci jsem je mel opet kousnute a nejdriv je potreba povolit spodni dil a pritom drzet hulky za rukojet. Utazeny horni to udrzi.

Jinak jako predtim. Zacinam si zvykat na smer otaceni, ale myslim, ze by bylo mnohem lepsi, kdyby tam dali opacny zavit. Pak se by povolovalo a utahovalo intuitivne jak je clovek zvykly.

Asi dvakrat se mi jedna hulka lehce zasunula. Spodni dil a o par cm. Zadny raz nebo nahle zasunuti, vsiml jsem si toho az po case a po usecich, kde dostavaly zabrat (prudke vystupy a sestupy). Nemam z toho radost, ale da se to prezit. Kdyby v takove situaci povolila stara hulka, tak se nejspis uplne zasune a rozbiju si hubu.

sobb píše: Vydrží i tůristikování po horách natěžko nebo jsou spíš jen na takovéto pobíhání nalehko?

Myslim, ze tobe vydrzi. Sice je nemam dlouho, ale davam jim zabrat a zrovna na sneznicich je to asi nejhorsi, jelikoz tam se clovek obcas necekane probori nebo se musi oprit opravdu fest. Krome toho se daji snadno rozlozit na segmenty a ty by mely byt k sehnani jednotlive jako nahradni dily.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon úno 23, 2015 12:13

mike píše:... se daji snadno rozlozit na segmenty a ty by mely byt k sehnani jednotlive jako nahradni dily.
JJ, daji se, v Alpisportu v Pribore vymeni i na pockani (pokud maji konkretni typ skladem - zatim vzdy meli) za par korun a udelaji to i postou (jen draz). Ja jsem uz hodne ohnutych spodnich a strednich dilu sroubovacich Fizanu takto vymenil. (Aby nedoslo k omylu, ty dily se ohly vzdy po nejakem padu na ne nebo zaseknuti se v kleci/kameni a nevsimnuti si toho a /coz vetsinou vedlo k prvnimu bodu :-)/)
mike píše:Kdyby v takove situaci povolila stara hulka, tak se nejspis uplne zasune a rozbiju si hubu.
Teda mne se to docela casto stavalu se sroubovacima Leki hulkama (i s Fizanama v zime, kdyz jsem je zatahovla v rukavicich a nezkontroloval). Po nejake dobe zatezovani jsem prisel na to, ze je napr. jeden dil o 10-15cm kratsi, ale na prime zkouseni drzel, takze bys asi na hubu spadnout nemusel (totiz alespon ne z duvodu nahleho zasunuti hulek :wink:). Na druhe strane mne Leki na retezech na Rysy z cerstve poradne utahnute poskladane hole po par krocich, kdy jen tak visely na pazi bez pouzivani vyletel spodni dil z niceho nic. A zopakovalo se mi to jeste jindy a jinde asi dvakrat. Uvedene veci byly hlavnim duvodem, proc jsem presel z Leki na Fizany (a to podobne veci delaly vsechny tri sroubovaci Leki, co jsme meli). Proste pro mne na zaklade svych zkusenosti(!!!) ve sroubovacich holich jsou Leki na mile daleko za Fizany - a to i pri dvojnasobnem rozdilu v cene.
Naposledy upravil apuka dne pon úno 23, 2015 12:21, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod oodoow » pon úno 23, 2015 12:19

mike píše:Tys necetla, co jsem o nich psal?

Jenže ty máš Fizan Alps, ne? Sobb se ptala na ty nejlehčí Fizan Compact.

@sobb: Myslím, že vydrží i zátěž s batohem, jsou dobře udělané a s podobným poměrem cena/váha/kvalita nic lepšího neseženeš. Jinak Mike má pravdu, že se když tak dají náhradní díly dokoupit.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3098
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 12:33

A jo, vidim Compact a ctu Concept... Pardon, porad rikam, ze vstavat pred polednem neni zdrave ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » pon úno 23, 2015 18:14

oodoow: díky, asi je nakonec vezmu, ta váha se mi líbí. Snad se nerozbijou někde na dlouhým vejletu, to by se náhradní díly sháněly blbě.

mike: no jo, lepší prve u ranního čajíku vstřebat informaci/dotaz a pak až házet nespokojené smajlíky :wink: (ale i tak dík za snahu :) )
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 18:20

Jak vidis neco jineho, nez je psano, tak neni co vstrebavat ;-) Smajlik nebyl nespokojeny, ale zmateny ;-)

Jeste to trochu zvaz. Mel jsem je v ruce a prisly mi docela subtilni. Vaha skvela, ale trubky tenke. Navic jsou jen dvojdilne, tedy delsi po slozeni, a sroubovaci, tedy problematicke. Ty moje nejsou zas o tolik tezsi a pusobi o dost solidneji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » pon úno 23, 2015 18:35

ale vypadal dost nespokojeně :wink:

No jo, ale váha je celkem dost priorita. Zatím ale teď hned nekupuju, rozhlídnu se asi ještě i jinde, ale líbí se mi.
A pokud vím, tak jsou ve variantě troj a čtyřdílné :-k ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon úno 23, 2015 18:44

Nemam zmatky rad ;-)

Jo, mas pravdu. Mel jsem v ruce asi ty tridilne, ale asi jsem si to spatne zapamatoval, jelikoz jsem jim tam ohmatal spoustu holi ;-) Ze byly opravdu lehke a subtilni si ale pamatuju. Vsak je zkus a uvidis, kdyz tak je nekde zahodis, hulky nejsou zivotni nezbytnost a ty snad umis chodit i bez nich ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Trekové hole

Příspěvekod mvaldo » pát bře 6, 2015 16:10

wawrik píše:Nie, ešte ich nemali.

uz si ich kupil? ;)
Přílohy
ImageUploadedByTapatalkHD1425654644.174566.jpg
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Trekové hole

Příspěvekod paplik » stř bře 11, 2015 22:11

Dobrý den, chtěl bych se s vámi poradit, které hole vzít? Nemohu se rozhodnout? Máte někdo zkušenosti s těma značkama?
http://www.sportisimo.cz/spokey/verge/59305/
http://www.sportisimo.cz/crossroad/marabu/30918/
http://www.sportisimo.cz/sport-team/cal ... ja/100191/
Díky
paplik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte říj 21, 2014 9:29

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » stř bře 11, 2015 22:31

c
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:11, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod budo » pát bře 13, 2015 16:40

paplik: hole za 400 ze Sportissima bych vubec nesrovnaval. To bude vsechno stejny. Ale dobry leda pro babku na prochazky v ulici. Pokud to myslis na castejsi pouziti pri turistice, doporucuju zvazit nakup neceho kvalitnejsiho a lehkyho. Např. Fizan Kompakt nebo v Decathlonu jsem pred casem videl levny karbonovy, akorat jsou ve slozenem stavu dlouhy, protoze nejsou na tretiny, ale na pulku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 13, 2015 19:08

znam nekoho s holema crossroad a asi 3 roky a dobry. nevim typ ale staly tak podobne.

ja osobne mela hole dvoje levny - na test asi za 350 jestli to vubec bude uzitecny... na prvnin vylete pridelany slozeny na batoh na silnici se uvolnil samovolne ten zavit a kus hole nenavratne pryc... pak sem dostala od nasich hitec z pumpy za body a cca 300kc... na prvnim vylete se urval zavit a hole nesla zaaretovat vysunuta. druhej par hitec holi pritom prezil par vyletu a 4denni zajezd v julkach... ovsem ty sem mela jen zapujceny. takze 700 na dve pouziti, pak sem koupila leki a je pokoj. osobne asi bych ty levny nevolila a souhlasim s budem. mozna na obcasnou turistiku po cr, proc ne, ale neverila bych moc tomu mechanismu na tyden do hor teda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » pon bře 23, 2015 22:35

x
Naposledy upravil booze dne čtv dub 4, 2024 11:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » pon bře 23, 2015 22:47

Celkem to jde. Dneska jsem je rozebiral, aby vyschly. Chybi dve zarazky na tech sroubovacich bazmekach, coz je nepodstatne, asi by tam ani nemusely byt. Chybi jeden konec na trubce, ktery pomaha snadnejsimu zasunuti do sebe (kdyz jsou uplne rozlozene), ale jde to i bez nej. Mizi napisy a rysky ohledne delky, tohle je horsi, asi je tam budu muset vyryt.

Jinak v pohode, funguji a uz je umim nastavit i slozit, aniz bych u toho 5 minut premyslel :twisted: Zatim nelituju, rozhodne jsou lepsi, nez me stare Leki.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod Quido » pon dub 13, 2015 7:13

z tech levnejsich bych kdyz tak doporucil Leki, Fizan, pripadne Blizzard - zakladni modely se daji koupit pod tisícovku (700-1000) a myslim, ze je na ne spoleh... doporucovali mi i Gabel, ale s tema mame spatne zklusenosti - partnerka mela dvoje po sobe a - no more

dulezite je si ohmatat madlo - mel jsem kdysi jedny krasne leki pujcene, jenze ty madla mi nesedly a to bylo utrpeni - 2. pulu treku byly uz jen jako zavazi na batohu...
:roll:
je rozdil si kupovat hople pro chozeni "kolem baraku" nebo za humna do lesa atp., když se jim něco stane, nic se nedeje, prijdes domu a bud opravis nebo poridis nove, ale v horach je problem ten, ze kdyz se jim neco stane, nebo se cast ztrati, jsi celou dobu bez holi(e), takze na hory, radeji vzit ty spolehlivejsi, nebo zadne... 8) :t:t
Naposledy upravil Quido dne úte dub 14, 2015 7:25, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Trekové hole

Příspěvekod Stani » pon dub 13, 2015 21:21

Keď už sa spomína Blizzard, my sme na ľahší trek vzali Blizzard FastLock za cca 30EUR.

Po prvej sezóne vcelku v pohode, nebol s nimi žiaden problém ani s nastovaním, aretáciou, dotiahovaním popruhov, či samotnou pevnosťou. Aj ten systém utiahnutia závitu u lock systému je lepšie prevedený ako napríklad u Zajo Clip Carbon (Smart Locking System). Tam treba doťahovať nechtom, alebo nožíkom, Blizzard má vystupujúcu hlavičku. Doťah/povolenie človek zvládne pekne prstami aj v rukaviciach = je to oveľa pohodlnejšie.

U tohto modelu od Zaja je klobúčik na závit, už sa mi stalo, že som ho v snehu stratil. U Blizzardu to nehrozí, klobúčik je nasadený v žliabku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Trekové hole

Příspěvekod sobb » pon zář 21, 2015 12:53

oodoow píše:Sobb se ptala na ty nejlehčí Fizan Compact.

@sobb: Myslím, že vydrží i zátěž s batohem, jsou dobře udělané a s podobným poměrem cena/váha/kvalita nic lepšího neseženeš.
Zdá se, že vydrží, tedy alespoň mojí váhu + batoh. Mají za sebou dva vejlety na těžko, na sobě spoustu škrábanců, takže už nevypadaj tak krásně, ale to je asi vše, co jim můžu vytknout :) Ta váha je naprosto skvělá, složitelnost taky, rukojeti příjemné do ruky, poutko pohodlné. Musela jsem si zvyknout je víc dotahovat, ale pak skvěle drží i když se neplánovaně opřu celou vahou. Jestli vydrží i větší váhu jsem nezkoušela, Laďovi jsem je pučila jen když šel nalehko, na chození s báglem ještě vyhrabal dva použitelné kousky z naší rozsáhlé sbírky, takže druhé nové nebyly třeba. Ale poté, co je měl půjčené, mi závidí \:D/ :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Trekové hole

Příspěvekod wawrik » pon zář 21, 2015 13:36

Tak moje BD Distance FL prežili niekoľko zimných trekov naťažko v Nepále, pár kratších na Islande, nespočetne jedno- a viacdňoviek v Alpách a na Slovensku, pričom som sa k nim naozaj správal ako prasa... ale neprežili polhodinové jazdenie nášho dvojročného torpéda :D
palicky.jpg

Nakoniec sa uvoľnila tá nalisovaná (alebo prilepené) fixačná trubka a je po paličke...
palicky2.jpg

Takže na jazdenie tie zetkové paličky fakt nie sú :lol: Radiálne zaťaženie im nerobí úplne najlepšie... Kto by to bol povedal? :lol:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Trekové hole

Příspěvekod vonkreuz » pon zář 21, 2015 13:44

Aha, já jsem to z fotek cos mi poslal špatně pochopil. Tam bych to řešil zpětným zelepením. BD si totiž potrpí dost na lepení kov + kov, dělají tak i cepíny...
Každopádně fotku jsem poslal k "BD managerovi" a zatím nemám odpověď.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení