Trekové hole

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Používáte trekové hole?

ano
116
52%
ne
50
22%
občas
57
26%
 
Celkem hlasů : 223

Re: Trekové hole

Příspěvekod scinkk » ned úno 14, 2016 19:53

jj tusil jsem, ze tu nekdo psal neco o sroubovaku na sundavani

mall: taky si nemyslim, ze to bylo vyprodani zasob, pac u tech hulek se jednalo o lonsky model, coz se da poznat dle barevneho provedeni, po te, co jsme to tu resili, byly/jsou stale v prodeji skladem obe verze jak lonska tak letosni, jen u lonske nejprve vratili cenu na plnou a po par hodinach zmizela i "akce do 3.3.".
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Trekové hole

Příspěvekod JohnyFK » ned úno 14, 2016 20:13

O tom že napadl sníh to asi jen nebylo - já měl vyhlídlej feraťák a termarestku a u obou taky sleva zmizela.
Spíš to bude cimrmanovský: Udělali slevy, ale lidi jim to začali moc kupovat :)
Uživatelský avatar
JohnyFK
účastník
účastník
 
Příspěvky: 261
Registrován: pát říj 14, 2011 10:49
Bydliště: Už zase Stověžatá

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » úte úno 16, 2016 0:47

apuka píše:Uz by to stalo za podnet COI, protoze je to dost jasne klamani spotrebitele - vyprodani urcite neznamena, ze vecer jeste mam, rano "uz" mam a mezitim dosly zasoby ale dosla nova varka, co uz nepatri do zasob.... Ja jsem nic z toho nechtel koupit, ale bez problemu se pridam se svedectvim. Bo je to opravdu svinarna.

Njn, tohle chtelo udelat screenshoty, ale kdo mohl tusit, ze jsou takove svine.

Taky jsem tam nic nechtel, ale byt postizenym, tak jim minimalne napisu mail a budu chtit vysvetleni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Trekové hole

Příspěvekod berczo » pon led 16, 2017 14:25

Sice je to tu rok stare, ale dnes jsem spatril slevu na Fizan Glacier 3 foam z 2100,- na 1199,-. Rekl bych ze se vyplati! Na Mall.
berczo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 5:54

Re: Trekové hole

Příspěvekod messenjah » úte led 17, 2017 13:02

Díky za tip. Včera jsem zrovna sáhodlouze vybíral a pak si říkám: "co takhle kouknout na fórum, třeba někdo poradí" :)
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Trekové hole

Příspěvekod berczo » stř led 18, 2017 10:06

Vcera otestovany v terenu. Jsem spokojeny! System zavirani je supr! Zatim nepovoluje.
Jen po dodani byly hole mirne od prachu, zrejme jim tam dlouho nekde lezely :-)
berczo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 15, 2015 5:54

Re: Trekové hole

Příspěvekod messenjah » pát led 27, 2017 12:58

Tak já jsem se nakonec svých holí nedočkal:

16.1. si objednám 2 věci (jedno byly ty hole) z MALL.CZ. 20.1. mi přijde mail, že zboží se bude "dnes" doručovat. 21.1. kontroluju tracking a "zboží v depu, zásilka nekompletní". Dnes volám na MALL a "ta objednávka je stornovaná, zboží už nebylo skladem a už se neprodává"..

Omlouvám se za případné OT a jdu hledat spolehlivější obchod.
messenjah
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř pro 16, 2009 11:14

Re: Trekové hole

Příspěvekod xmad1 » úte dub 4, 2017 13:44

Ahoj,
nevite kde v Brne / na e-shopu poridit nahradni tycku k Fizan Trek hulkam? Vsude pisou, ze vse je vymenitelne, ale na netu nachazim jen nahradni dily jako hroty, talirky,... ale samotne tycky nikde. Diky.
xmad1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 4, 2017 13:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » úte dub 4, 2017 17:38

Napis na kontakt na alpisportu, resp. ted uz Alpitrek. Jsou to dovozci a - alespon pri osobnim jednani v obchode v Pribore - jsem uz mnohokrat nechal vymenit zlomenou, nalomenou nebo zkrivenou tycku i jine znicene casti hulek Fizan. Ale neptej se me na nejaky cenik, na poslani to bude asi jine, stejne jsem kazdykrat platil jinou castku, ale podle mne vzdy naprosto smesnou (rozhodne oproti napr. Leki).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod masasak » pon dub 17, 2017 23:07

Ahojte, omlouvam se, pokud uz to tu je, ale nemam bohuzel moc casu to hledat. Potrebuju trekove hole. Jsem pomerne dost vysokej a tak pokud by byly vic jak 135cm dlouhe. S hrotem z kvalitniho materialu. Staci klasicke ALU, nechci karbon. A potrebuju neco levneho. Nejlepe kolem 500 za par. Existuje neco takoveho?
Mel jsem totiz hulky z lidlu asi za 400 a byly naprosto skvely, ale ztratil jsem je. Predtim jsem mel hulky z karbonu asi za 1500 a 2x ze dvou treku jsem je ohnul. Bohuzel je potrebuju do konce tohoto mesice a pochybuju, ze budou zase v lidlu nejaky k dostani.
Diky vsem.
masasak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 24, 2017 14:55

Re: Trekové hole

Příspěvekod booze » úte dub 18, 2017 6:26

:shock: ohnout karbon to jde?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56


Re: Trekové hole

Příspěvekod masasak » úte dub 18, 2017 8:11

Nejde. Karbonovy byly jen prvni dve casti a posledni cast byl nejakej specialni hlinik. Byly to hulky od Zajo
masasak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 24, 2017 14:55

Re: Trekové hole

Příspěvekod Stani » úte dub 18, 2017 15:05

Pred časom sme kupovali lacnejšie trekové palice a vzali sme Blizzard Fastlock. Stáli nejakých 28, max. 30EUR. Teraz by mohli byť lacnejšie. Hliníkové, wolfrámový hrot, dĺžka 140cm, veľmi pohodlne sa nastavuje práve tým Fastlockom, netreba doťah robiť doslova nechtom ako u Zajo Clip Carbon. Zatiaľ sme s tými palicami spokojní, no viac dostávajú zabrať tak 3x Vysoké Tatry, zvyšok túry klasika v lese.

A ešte sme skúšali Leki Eagle s karbidovým hrotom, nastavovanie dĺžky rotáciou, a ak si dobre pamätám, boli ešte dlhšie ako Blizzard Fastlock. Blizzardy však sedeli v ruke oveľa lepšie.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Trekové hole

Příspěvekod masasak » stř dub 19, 2017 8:19

ty blizzardy nevypadaji vubec zle :)
masasak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pát úno 24, 2017 14:55

Re: Trekové hole

Příspěvekod frankie89 » ned čer 11, 2017 8:44

ahoj,
chtel bych pozadat o radu, zkousel jsem to hledal v tomhle i v tom druhem tematu o holich, ale nenasel jsem.

Jsem docela vysoky, takze (v ponozkach) mam ruce v pravem uhlu cca ve 135 cm od zeme. To jsem zjistil, ze je u vetsiny holi maximalni delka, takze napr pri sestupech si to uz nebudu moci prodlouzit.
O kolik cm si z vasich zkusenosti hole prodluzujete pri sestupech? Tj. abych tusil, kolik tak mam hledat realnou maximalni delku holi. Zjistuju, ze to nebude uplne sranda vybrat.
diky za info
frankie89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 11, 2017 8:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » ned čer 11, 2017 21:09

vim, ze leki delaj cca tech 145/150 cm a to by mohlo byt dostatecny
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » ned čer 11, 2017 23:27

@frankie89: maximalni delka byva spis 140 cm. Hulky pouzivam akorat na sneznicich a tam si z nejprudsiho kopce nastavuju prave 140 cm. Pravy uhel mam asi 130 cm, coz mam nastaveno v normalnim terenu a do prudkeho kopce zkracuju na 120 cm, kdyz lezu primo proti spadnici.

Jinak se zamysli nad tim, jestli opravdu hulky potrebujes. Jestli nemas zdravotni problemy, ktere je vyzaduji, tak to muze byt kontraproduktivni. Ja je pouzivam jen na sneznice, protoze tam se bez nich spatne udrzuje stabilita.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod frankie89 » pon čer 12, 2017 7:16

diky za odpovedi.
To, jestli je potrebuju, jsem si taky rikal. Nicmene jsem to chtel proste zkusit, ze se uvidi, jestli je uziju. Proto jsem chtel pro ten pokus nejake levne :).
Jinak pro ted nejblizsi pouziti to chci pouzivat na cca 4 denni treky natezko ve zvlnenem terenu.

Akorat si prave rikam, abych ty pripadne delsi hole hned nezlomil :)
frankie89
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned čer 11, 2017 8:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod Mawenzi » pon čer 12, 2017 9:23

neni duvod je zlomit. a zrovna leki sou osvedcena znacka. obecne hole neni lehky zlomit, spis ti u nejakych hodne levnych odejde ten zamykaci system. a to taky zalezi na stesti...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Trekové hole

Příspěvekod actionboy » pát črc 28, 2017 10:16

Nemůžu si pomoct ale hole Fizan Trek Maj podle mě obráceně utahování mechanismus poutka. Maj to tak i na oficiálních fotkách holí, ale podle mě to nemůže fungovat. Hroty se přece musí zbořit do druhého konce poutka a ne do toho samého.
Přílohy
PhotoPictureResizer_170728_111522213-816x460-408x230.jpg
PhotoPictureResizer_170728_111522213-816x460-408x230.jpg (16.97 KiB) Zobrazeno 15099 krát
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Příspěvekod zonn » pát črc 28, 2017 11:01

A zkousel jsi to? ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 955
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Trekové hole

Příspěvekod actionboy » pát črc 28, 2017 11:39

Právě že jo. Tak jak to je to moc nedrží, když tu kosticku ale otocim(pretoceny řemínek) tak to drží jak čert. I zkoseni té kostičky z venkovní strany spíše odpovídá tomu že to má být obráceně_ aby to licovalo s madlem.
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » sob črc 29, 2017 14:56

Ja mam dlouholete zkusenosti s docela dost Fizanama, vsechny stejne uchyceni a ze by to nedrzelo, jsem nikdy nezazil. Jedine, co me napadava ja, ze Tobe Ti prevlekli opacne "snuru". Ja mam spise opacny problem - drzi to tak, ze se vzdy natrapim, kdyz chci zmenit delku (pred a po zime kvuli rukavicim). Bo bych potreboval 3. ruku, bez ni to okamzite zacvakava.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod actionboy » sob črc 29, 2017 17:40

Však se podívej na foto a potom má svoje hole. Podlehne ta kostička je obráceně než má být a hroty se tak zapisují do téhož řemínku a ne do druhého.
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod mike » sob črc 29, 2017 23:43

Kouknul jsem se na svoje a ano, mam zoubky opacne, smerem dolu. Drzi to a jak pise apuka, delka se dost blbe meni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » ned črc 30, 2017 9:59

Taky jsem se kouknul, jo, jsou zoubky smerem dolu. Takze bud to mas nekde prekrouceny popruh (na to bys asi ale bud rychle prisel, kdyz to je hned za "kostickou" nebo je to vevnitr a to bych stejne sam neresil) nebo to nacvakli opacne. A kdyz to neni na jednoduche reseni doma, tak je to na reklamaci - bud to vrat do obchodu, kdes to zakoupil nebo posli primo do Alpitreku (byvaly Alpisport - je to dovozce) aby to opravili nebo vymenili horni dil. Stejne bych rekl, ze kdyz to sam otocis, tak bude ten oheb zavazet a nepujde s tim normalne fungovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Trekové hole

Příspěvekod actionboy » ned črc 30, 2017 19:47

Díky hoši za reakce, bude to špatně nacvakly , sám to doma asi nevymenim a poutko nepretahnu naopak, takže reklamacka.
actionboy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 38
Registrován: pát črc 8, 2011 14:31

Re: Trekové hole

Příspěvekod obda » ned črc 15, 2018 8:01

Tak jsem poslední týden v Alpách používal denně Fizan Alps, a mám problém se slavným Concept systémem. Spodní zámek nedrží dostatečně. Hůlky používám pouze při sestupech (šetřím kolena), a při zatížení mou jateční vahou přesně v ose ten spodní díl občas zajel (někdy kousek, někdy komplet). Když to udělá tři- až pětkrát za sestup, tak to docela naštve :evil: Jedna hůlka to dělá více, druhá méně. Horní zámek drží perfektně. Dělá vám to taky? U klasických Leki se mi nic takového nedělo, a ani levné Giprony to nedělaly v takové míře. Navíc mi přijde, že při utažení jsou ty zámky zašroubované až moc, oproti obrázkům na webu (viz foto).

Hůlky jsem kupoval před dvěma rokama, na reklamaci mám týden :-k (kromě letoška jsem použil párkrát minulý rok, taky občas zajížděly). Má to smysl reklamovat, nebo je nějaké jednoduché řešení, které přehlížím?

https://drive.google.com/file/d/1mVh5Dr ... sp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1QnCOxs ... sp=sharing
Uživatelský avatar
obda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 78
Registrován: sob úno 1, 2014 19:05

Re: Trekové hole

Příspěvekod apuka » pon črc 16, 2018 8:26

Na to se spise zeptej u dovozce - Alpitreku Pribor. Nebo to dej primo na reklamaci, prinejhorsim TI to vrati, ze to na reklamaci neni.
obda píše:U klasických Leki se mi nic takového nedělo
Dovol, abych se zasmal - ja jsem Leki reklamoval, bo mi po radnem zasroubovani vyletel spodni dil, jak jsem mel hulky na retezich na jedne ruce za snurky a kdyz jsem se o radne utazenou hul jednou rukou silneji zaprel, tam spodni dil zajel dovnitr. Vymenili mi, ty nove jsem zkusil jeste v obchode - a to same, jen s mnohem mensi silou, rozhodne neodpovidajici napr, 80 kg pri opreni se o hul v terenu.
Toto se Ti stat muze u jakichkoliv hulek jakehokoliv vyrobce, ale u tech lepsich spise vyjimecne, kusove, nekdy to muze byt vada nejake nepovedene serie komponentu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení