Plagiátorství - outdoorová výbava

Zkušenosti, rady, dotazy na ostatní outdoor vybavení

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Čelovka Tesco "kopie Princeton" opět v prodeji

Příspěvekod @Martin@ » sob dub 14, 2012 17:30

mike píše:Kouknul ses vubec na ten link? Ja nerikam, ze se neco zmenilo, naopak. Daval jsem ho tam prave proto, ze uvazujes uplne stejne jako luddite na zacatku 19. stoleti. Stejne omezene. Jiste, pred 200 lety jim pripadal jejich pohled spravny, stejne jako dnes tobe, protoze videli jen negativa pokroku a nedovedli si predstavit pozitiva. Vsadil bych se, ze za dalsich 200 let bude podobne nahlizeno na nazory, ktere prezentujes.
Pekny clanek k tematu je tady, souvislost ti doufam dojde.


Nikdo soudný nevidí jen negativa pokroku. Když se zamyslíš nad tím, co si napsal, sám tomu nebudeš věřit. Já na negativa "pokroku" (otázkou je také to, co si kdo pod pojmem pokrok představuje - někdo třeba HDP že :D ) v této souvislosti nepoukázal. Měl jsem na mysli paradigma lidského soužití, hodnotový systém a "skutečně udržitelný systém", který musí vycházet z reality (především fyziky, matematiky, biologie a příbuzných přírodních věd).

K tomu pěknému článku - psal ho člověk, který patrně dostal naprostý amok :D :lol: Zřejmě jde o nějakého zapřisáhlého odpůrce některých skupin lidí, v nichž se sám evidentně dobře nevyzná. Někde se asi dočetl, že někdo něco zajímavého vynalezl, tak to využil k napsání dementně útočného článku, kde jde zejména o vybouření jeho emocí až chorobné nenávisti. Nebo to má celkově jiný účel - řekněme tak trochu politický (a extrémně to mělo vyznět úmyslně - antiekologistům se to jistě moc líbí :lol: :lol: ). Při psaní článku se "zapotil" určitě hlavně autor (hezky psal v závěru, že "ekologisté" jsou hlavně "nemakačenka"). Ještě se ale úplně nakonec zapomněl zamyslet nad tím, co by se stalo, kdyby někdo vynalezl třeba tak dokonalé stroje, kde by lidská práce skoro vůbec nebyla potřeba. Ale zdroje energie ano. Tj. za zdroje by lidi museli platit (penězi), ale fyzickou práci (která prý jediná se dá dobře ocenit penězi - protože za služby to "nejde" a "nejsou potřeba") by většina lidí prostě neměla. Jak by to bylo pak se životní úrovní. Možná by pak i úplně tupí lidé pochopili, jak je to s HDP a životní úrovní, :lol: :lol: :lol:

mike píše:Ovsem zase jsi reagoval na neco jineho. Kdyz se kouknes na zebricky profesi podle ohodnoceni a podle popularity, rozhodne ti nevyjde, ze nejlip je ocenovana fyzicka prace. Prave naopak. Proto jsem se ptal, kde zijes, na druhem konci sveta to muze byt jinak.


Nereagoval jsem na "něco jiného". Reagoval jsem přesně na to, co si napsal. Sděloval si 2 podstatné věci. 1) že nepracuješ fyzicky, 2) že se při tom necítíš špatně. Já mohu jen zopakovat, že tedy můžeš být 2 x šťastný. A kdybys chtěl tvrdit, že tuto šanci má dnes jednoduše vlastně každý, tak by Ti té pokory chybělo opravdu hodně. A nejen pokory. Často takové názory mívají lidi z Prahy, kteří žijí v podstatě mimo realitu "normálního života v ČR mimo Prahu" :):) Mimochodem to, že ta nejnepříjemnější fyzická práce je dnes v žebříčku skoro nejníž (oceněním) je špatně.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: (Ne)kupovat kopie značkových výrobků?

Příspěvekod kakos » ned dub 15, 2012 18:47

mike píše:Chtel jsem tim rict, ze jaky si to udelas, takovy to mas :twisted: Interakce mezi lidma funguje na vedome i nevedome urovni a to co "vysilas" do okoli se ti taky vraci. Sorry, nemam ted cas to rozebirat, ale snad je aspon pochopitelne, co jsem tim myslel.

[-X podle meho skromneho nazoru si dovolim nesouhlasit
zkusenosti ze skoro pulstoleti zivota, me nuti si to myslet,
pokud vidim, ze vedomne vysilam dobre a vraci se opak, tak je neco spatne, vola nebo matku terezu ze sebe neminim delat donekonecna - natrzena prdel boli, ale nadruhou stranu je to zkusenost a si potom vic ve strehu :wink: :mrgreen:
nevedomi povazuju za scifi, pac sem to este nepil :ú *
pravdepodobne si idealista nebo zijes mezi vyjimkami(ty bohudik existuji, ale je jich velmi malo, ale pochybuju ze by se vyskytovaly na jednom miste :wink: )
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » pon dub 16, 2012 20:03

Nesouhlasit klidne muzes, ja mam holt zkusenost, ze se vyhledavaji lidi podobneho razeni. Postupem casu si clovek vybuduje okruh pratel a znamych, se kteryma funguje tak, jak je mu vlastni. Ne ze bych v zivote obcas nepotkal nejakou svini, ta holt dostane jednu sanci a dost. Idealista nejsem a nemyslim, ze bych zil mezi vyjimkami, jen uz dokazu celkem rychle poznat, kdo mi vyhovuje a kdo ne.

Co se nevedome komunikace tyce, nikdy se ti nestalo, zes sis s zenskou, ktera ti byla blizka, neposlal mail, SMS nebo nevytocil telefon ve stejny okamzik? Mne tolikrat, ze to nemuze byt jen nahoda. Nebo trosku min esotericky, rec tela ti nic nerika? Tu taky vetsina lidi nevnima vedome, ale ridi se ji. Nejsem psycholog, ale tvuj problem klidne muze byt v tom "vedome vysilam".
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod grco » pon dub 16, 2012 20:46

Ja si skor myslim, ze je to v tom, ze ako sa clovek sam chova, take chovanie automaticky ocakava od ostatnych, nemusi to ani vysielat. Ked kradne, ocakava, ze ho chce tiez kazdy len okradnut. Ked kopiruje, nevadia mu kopie. :) Hlavne to neberte nik osobne, nehovorim o nikom z Vas. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » pon dub 16, 2012 21:50

Ano, v podstate je to jinymi slovy to same. Jen si myslim, ze to automaticke ocekavani zpusobuje i to "vysilani", aniz bych ho dokazal a chtel bliz popsat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » pon dub 16, 2012 22:22

@@Martin@: sorry, ale s tebou je rec jak s kozou. Uhybas, utikas od tematu, vytrhavas z kontextu, prekrucujes, popiras, co jsi sam napsal. Tohle nema cenu. Uz jsem ve veku, kdy uz jsem se smiril s tim, ze jsou lidi, se kteryma se proste nedomluvim (mimochodem, Indy mezi ne patri taky, ale jinym zpusobem). Takze jen strucne.

- puvodne jsi psal, ze automatizace pripravi lidi o praci. Proto jsem reagoval zminkou o ludditech. To je cele a trvam na tom, ze tvuj zpusob uvazovani se tomu jejich dost podoba.

- kdyz si odmyslime omacku, clanek rika, kudy vede cesta a kudy ne. Cesta je ve vylepsovani, zvysovani efektivity a posunu vpred, nikoliv ve stagnaci maskovane vznesenymi slovy (treba temi o trvale udrzitelnem cemusi)

- neni jen fyzicka prace a sluzby, je taky dusevni prace a ta je a bude cim dal dulezitejsi

- pochazim z Valasska a o realite zivota tam mam informace velice dobre

- nejnize je ocenena nejmene kvalifikovana prace, kterou muze delat uplne kazdy. Je to tak spravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod Dr4k3 » úte dub 17, 2012 1:41

zív.. ](*,)

já se ti mike divím, že máš tu trpělivost
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod @Martin@ » úte dub 17, 2012 15:28

mike píše:@@Martin@: sorry, ale s tebou je rec jak s kozou. Uhybas, utikas od tematu, vytrhavas z kontextu, prekrucujes, popiras, co jsi sam napsal. Tohle nema cenu. Uz jsem ve veku, kdy uz jsem se smiril s tim, ze jsou lidi, se kteryma se proste nedomluvim (mimochodem, Indy mezi ne patri taky, ale jinym zpusobem). Takze jen strucne.

- puvodne jsi psal, ze automatizace pripravi lidi o praci. Proto jsem reagoval zminkou o ludditech. To je cele a trvam na tom, ze tvuj zpusob uvazovani se tomu jejich dost podoba.


ano, to jsem psal. A je to pravda, pokud se "prací" bude myslet jen fyzická práce, které bude potřeba méně. Od tématu neutíkám a rozhodně neuhýbám a nepřekrucuju, protože takové věci sám nesnáším. Asi si to jen blbě pochopil. To že některé věci nejsou sdělitelné jednoduše a různíé lidé chápou jinak vím už dávno, takže se mi to ani nazdá divné.
mike píše:- kdyz si odmyslime omacku, clanek rika, kudy vede cesta a kudy ne. Cesta je ve vylepsovani, zvysovani efektivity a posunu vpred, nikoliv ve stagnaci maskovane vznesenymi slovy (treba temi o trvale udrzitelnem cemusi)


článek je velmi "účelový a stranný". A dosti prostoduchý. Ale proti gustu, psal jsem, že mnoha lidem se bude líbit. Je to přesně to, co chtějí slyšet. Dokonalý marketingový tah.
mike píše:- neni jen fyzicka prace a sluzby, je taky dusevni prace a ta je a bude cim dal dulezitejsi


nojo, to jsem nenapsal. Velká chyba. Tak to napravuji a přidávám k těm službám i duševní práci. Ale za tu taky pořád nikdo moc platit nechce (viz třeba obliba Acta). Umí opravdu společnost ocenit duševní práci? Přeci jen jsem zaznamenal nárůst duševní práce v několika oblastech. Více práce mají a budou mít psychologové. Je divný, že dříve to tak markantní nebylo. A taky různí šarlatáni, guruové, psychici, magici a tak. Také dobrej džob dnešní doby.
mike píše:- pochazim z Valasska a o realite zivota tam mam informace velice dobre

- nejnize je ocenena nejmene kvalifikovana prace, kterou muze delat uplne kazdy. Je to tak spravne.


opravdu je to správně? Je v pořádku, že člověk, kterej se prostě "dobře narodil" nemusí v životě skoro hnout prstem a ten co tu kliku neměl makat jak barevnej za nízkou mzdu, ze které má problém vyžít (nedejbože při nemoci)? Tak to vás to na Valašsku dědóšci špatně naučili. Ale pokora před vrchností musí bejt. Je v pořádku, že o výši příjmu rozhoduje "kvalifikace"? Ono to navíc tak částečně bohužel není (to snad ani nemusím psát). Ale i kdyby to tak bylo. Fakt je to v pořádku? A opravdu platí, že za kvalifikaci se platí? :lol: V byznysu platí úplně něco jiného. Krásná ukázková knížka "pro děti" - Kiyosaki - Bohatý táta, chudý táta (aneb bohatý byznysmen, chudý vědec).

Ale neřešme to Mike. Správně si napsal, že si asi rozumět my 2 nikdy nebudem (je to dost pravděpodobné). Nicméně s tebou nebojuji a nepovažuji tě kvůli tomu za "záporňáka".
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod grco » úte dub 17, 2012 15:41

Ano, je to v poriadku.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod Indy » úte dub 17, 2012 15:43

milosrdny Budho, ten dramaticky konec je neco mezi hollywoodem (nebo spise Moorem) a marxismem leninismem na posr*ni...

Je v tom rozdíl, vzdycky v tom byl rozdíl a rozdíl v tom taky bude, tak to proste je.

cítime to jako nespravedlnost, ale tento svet nebyl navrzen jako spravedlivy, precti si pozorne licencni podminky.

a v okamziku kdy nekdo rekne pojdme vytvorit nový, lepsi, spravedlivý, saham po zbrani, bo to uz tady parkrat bylo a pokazdy to byl pruser jak mraky.

jedna vec je rozumny zivobyti a ja pan ty pan, ano, ne vzdy je to u nas dodrzeno, druha vec je totalita a hruzy ala afrika, jizni amerika nebo vlastne jakykoliv poradny slum.

a do tech mame zaplatpambu daleko, tak jakepak melodramaticno.

pro lepsi vhled do reality ctete zde:

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/proc-metternich-prinesl-rozkvet-a-merkelova-prinasi-zbidaceni-ii-princove-a-chudasove/

oplatí se precist ten serialek cely. oplati se vubec cist pana Hampla, potazmo finmag.

opatrne, zacina to nabirat kurz k politice, a to nechceme.

tecka.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2012 18:47

Dr4k3 píše:já se ti mike divím, že máš tu trpělivost

Bez trpelivosti bych nemohl delat, co delam ;-) Ale tady mi vazne dochazi. Marnost nad marnost. Sice je svym zpusobem zajimave videt nekoho s uplne jinym zpusobem mysleni, kdybych nevedel, k cemu takove mysleni vede a ze lidi s nim maji nezanedbatelny vliv na deni. Tim nemyslim @Martin@a, to je predpokladam a doufam student nebo cerstvy absolvent nejakeho pofiderniho oboru, ktery muze existovat jen proto, ze historicky zijeme v prepychu. Rozumneho cloveka takove veci po tricitce prejdou a jemu to taky preju. Nevim, jestli ma cenu odpovidat na jeho posledni prispevek. Na jedne strane blahosklonna nadrazenost salonniho intelektuala a na druhe zoufala nevedomost a nepochopeni reality. Kterou by takovi chteli vylepsovat, coz je prave to desive, jelikoz vsichni vime, kam to vede.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2012 19:19

No tak teda jo...

@Martin@ píše:Od tématu neutíkám a rozhodně neuhýbám a nepřekrucuju, protože takové věci sám nesnáším. Asi si to jen blbě pochopil. To že některé věci nejsou sdělitelné jednoduše a různíé lidé chápou jinak vím už dávno, takže se mi to ani nazdá divné.

Vis, ze ti to verim? Ty si to nejspis ani neuvedomujes. Maly priklad:
mike píše:nejnize je ocenena nejmene kvalifikovana prace, kterou muze delat uplne kazdy

@Martin@ píše:Je v pořádku, že o výši příjmu rozhoduje "kvalifikace"?
...
A opravdu platí, že za kvalifikaci se platí? :lol:

Nepsal jsem, ze se plati za kvalifikaci, ale za kvalifikovanou praci. Muze to vypadat jako maly posun vyznamu, ale ve skutecnosti je to dost zasadni rozdil. Navic je podstatnejsi ta druha cast, ktera se tyka mnozstvi lidi, schopnych takovou praci delat.

BTW, "jsi" ne "si".

@Martin@ píše:článek je velmi "účelový a stranný". A dosti prostoduchý. Ale proti gustu, psal jsem, že mnoha lidem se bude líbit. Je to přesně to, co chtějí slyšet. Dokonalý marketingový tah.

Tomu rikam argumentace. Ani jedna vecna namitka, jen nepodlozene zpochybneni jak clanku, tak ctenaru. Pekne vas tu demagogii uci.

@Martin@ píše:nojo, to jsem nenapsal. Velká chyba. Tak to napravuji a přidávám k těm službám i duševní práci. Ale za tu taky pořád nikdo moc platit nechce (viz třeba obliba Acta). Umí opravdu společnost ocenit duševní práci? Přeci jen jsem zaznamenal nárůst duševní práce v několika oblastech. Více práce mají a budou mít psychologové. Je divný, že dříve to tak markantní nebylo. A taky různí šarlatáni, guruové, psychici, magici a tak. Také dobrej džob dnešní doby.

Nadhera. Pridat dusevni praci ke sluzbam a jeste tam zamotat hromadu sarlatanu. Uplne mimo realitu. Najdi si treba ten zebricek profesi podle popularity a uvidis, co spolecnost ocenuje.

@Martin@ píše:Je v pořádku, že o výši příjmu rozhoduje "kvalifikace"?

Nerozhoduje kvalifikace, ale vysledky kvalifikovane prace. A ano, je to v poradku. Na zbytek uz v podstate odpovedel Indy.

@Martin@ píše:Ale neřešme to Mike. Správně si napsal, že si asi rozumět my 2 nikdy nebudem (je to dost pravděpodobné). Nicméně s tebou nebojuji a nepovažuji tě kvůli tomu za "záporňáka".

Jak slechetne :twisted:

Jinak souhlas, nechme toho, nema to cenu. Preju ti, abys z toho vyrostl. K cemu vede podobny zpusob uvazovani jsem zazil jeste jako dospely a nepral bych to nikomu, ani tobe. Protoze kazda snaha budovat lepsi svet od stolu a proti lidske prirozenosti vede k tomu, ze se na hranicich musi natahnout ostnate draty, aby jim lidi z toho lepsiho sveta neutikali. Pricemz ted myslim jen ty idealisty, kteri snad opravdu chteli neco zlepsit, ne ty svine, co toho zcela podle sve prirozenosti zneuzily. A idealisty nazyvali uzitecnymi idioty. Pravem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod grco » úte dub 17, 2012 19:32

Ja vobec nechapem co nie je v poriadku na tom, ze praca, ktoru zvlada menej % populacie je lepsie platena ako praca, ktoru dokaze robit kazdy, a ten co ju ma, je velmi lahko nahraditelny dalsimi, ktory len cakaju, kedy sa uvolni miesto.

Ako keby som dostaval 200 tisic mesacne za kopanie kanalov, tak sa vyserem na skolu a vsetko a idem kopat veselo kanale, ale verim tomu, ze by bolo na "pohovoroch" dost plno. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » úte dub 17, 2012 20:37

Jenze ty jsi znamy sobec a individualista a proto nevidis tu strasnou nespravedlnost 8) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod grco » úte dub 17, 2012 20:42

OK, tak to sa ospravedlnujem, ze som taky zaslepeny ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod Indy » úte dub 17, 2012 23:37

Mike, na mnoha vecech se asi neshodneme, ale na diagnoze Martina a souvisejicich celkem presne ano.

a abych jeste trochu prilil napalmu do ohne,

vzdycky kdyz takovi zacnou zachranovat svet, tak se ve jmenu humanity a mensich skodi ci predbezne opatrnosti nejdriv prechazi na slozitejsi predpisy, drobna omezeni pro trvale udrzitelny rozvoj, pak na rezoluce a vyzvy, vetsi omezeni pro dobrou vec a pak uz se prechazi ze zasobniku na pasy, a z normalni munice na kontejnerovou...

ja jim uz neverim ani ty idealy. to skutecne neni mozne, leda by byli navic poslednich 2000 let vychovavani v totalni izolaci, slepi, hlusi a kompletne blbi.

tim se ale jeste nestavaji neskodni ci zprosteni viny.
Naposledy upravil Indy dne stř dub 18, 2012 0:46, celkově upraveno 1
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2012 0:35

Indy, jo, v tomhle se shodnem.

Ja bych jim ty idealy mozna i veril, dokud jim nebylo tricet. Mladi lidi k tomu maji sklony a na rozdil od nas nemaji srovnani s realnou aplikaci nekterych "idealu".

A ano, neskodni bohuzel nejsou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod Indy » stř dub 18, 2012 0:51

Tos rekl dobre nacelniku.

Zabozrouti meli prislovi kdo nebyl v 18ti komunista nema srdce, kdo je jim jeste ve 20ti nema mozek, ale ted uz je to mozna jinak, a hlavne nevim jak se to rekne spravne v arabstine.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod grco » stř dub 18, 2012 8:54

Takze ja nemam srdce, jo?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod Trafikant » stř dub 18, 2012 9:50

No vím přesně, co by Ti na to řekla Šipka :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod grco » stř dub 18, 2012 9:58

Vsak ja tym detom chcem len dobre, keby nepracovali vo fabrikach, tak by urcite niekde fetovali na ulici a kradli!!! :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod Trafikant » stř dub 18, 2012 10:08

Samozřejmě =).

A odpověz na PMku :wink: .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod šíp » stř dub 18, 2012 13:14

Indy píše:Zabozrouti meli prislovi kdo nebyl v 18ti komunista nema srdce, kdo je jim jeste ve 20ti nema mozek, ale ted uz je to mozna jinak, a hlavne nevim jak se to rekne spravne v arabstine.


grco píše:Takze ja nemam srdce, jo?


Jarilo píše:No vím přesně, co by Ti na to řekla Šipka :mrgreen: .


Nic, co bych mu na to měla říct?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » stř dub 18, 2012 13:36

No prece: Jo! :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod @Martin@ » sob dub 21, 2012 13:56

Na fóru jsem nějaký pátek a ověřil jsem si, že nejvíce připomínek v podobných kauzách mají historicky Mike a Indy (a mají na ty věci jasný názor). Jen pro Mika, je mně asi tolik, že jsem zažil rok 1989 na střední škole :D Zbytek bez komentáře.

Lepší být "idealistou a užitečným idiotem", než člověkem, který to vzdal, nebo se "přizpůsobil". Evoluce potřebuje nepřizpůsobivé :D

Více než mnoho slov řeknou například pěkné filmy. Mike a Indy (sory že si Vás beru do úst, nemyslím to zle) tento dokument patrně označí za demagogii vytvořenou dvacetiletými užitečnými idioty. Ten druhý ukazuje na některé reálie USA, tedy země, od které většina lidí asi očekává úplně jinou realitu, než je (byla) u nás. Pro některé lidi tam ale nic nového není (protože správně pochopili, že problém není v tom kterém politickém systému, ale v evoluci samotné, tj. v lidské podstatě). Takže Indy a Mike, ty odkazy nejsou pro Vás :D :D Jsou pro jiné "návštěvníky", kteří náhodou zavítají do těchto končin fóra a patří mezi "mladé idealisty", kterým se to teoreticky může hodit. Z některých poznámek (např. grco) mám pocit, že to tak může být (i když se někdy těžko pozná, jestli si někdo někdy dělá legraci, nebo to myslí vážně).

http://www.csfd.cz/film/302182-robota/
http://www.csfd.cz/film/257552-potraviny-as/
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » sob dub 21, 2012 14:28

Tak to smula, z toho uz asi nevyrostes :twisted: Ciste pro info, ja jsem to zazil ve ctvrtem rocniku VS a bylo to prave vcas, nez jsem si se svou hubou stihnul zadelat na pruser ;-) A to prave proto, ze nejsem z tech, co se prizpusobuji.

Na filmy nehodlam koukat ani hodnotit, mam dulezitejsi veci na praci. Klicovy rozpor vidim v tomto:
@Martin@ píše:protože správně pochopili, že problém není v tom kterém politickém systému, ale v evoluci samotné, tj. v lidské podstatě

Jedna moznost je z lidske podstaty vychazet a brat ji jako danou, druha se ji snazit zmenit a znasilnit. Svoboda versus totalita.

Klidne jeste okomentuj, ale uz jsme primo na hranici presunu do ppfora ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod kakos » sob dub 21, 2012 15:46

smarja tady je teho zas tolik :roll:
mike píše:...ja mam holt zkusenost, ze se vyhledavaji lidi podobneho razeni.

:(( to neni asi dost dobre mozne, to by na tom svete byly same komunity dobrych a zlych, zli by se povrazdili a dobri by zili v raji(no mozna trosku zjednodusuju), takze to neberte nikdo osobne(vzdyt sme fsici dobri :twisted: ), ale zda se mi, ze fsude slysim o moralce, poctivosti a jakesi lasce, ale nejak to nikde nevidim(ze bych byl spatnej mezi spatnejma? :twisted: )
jak us sem psal, fsechno je zamereno na zisk, coz nuti lidi se ridit heslem viz vyse(natrhni prcku nebo ji budes mit sam natrzenou) - :(( mimochodem este sem nevidel bohatyho dobraka, ale zkrachovalejch podnikatelu co podnikali az moc poctive, tech sem videl celkem dost(nebyli schopni ani legalne ojebavat - rika se tomu prizpusobit se konkurenci :twisted: )
@Martin@ píše:... že problém není v tom kterém politickém systému, ale v evoluci samotné, tj. v lidské podstatě).

mozna vytrzeny z kontextu, ale ja to rikam jinak - zadny system neni spatny, posere se to az dyz to vezmou do ruk lidi :twisted: :mrgreen:
a howg, pac sem starsi clovek a pomalu ctu a este pomalejc pisu :mrgreen: a bo casu nejni a sezeni u pisadla krade cas (a zas zme u teho kradeni a kopirovani :(( )
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod @Martin@ » úte dub 24, 2012 14:38

mike píše:Na filmy nehodlam koukat ani hodnotit, mam dulezitejsi veci na praci.


Škoda, filmečky jsou to pro dané téma opravdu klíčové a vypovídající.

mike píše:Jedna moznost je z lidske podstaty vychazet a brat ji jako danou, druha se ji snazit zmenit a znasilnit. Svoboda versus totalita.


Hmm, jak se to vezme. Napsal jsi odvážné tvrzení. A dokonce bych mohl také prohlásit, že si "protiřečíš" (ale neudělám to). Jen by možná stálo za úvahu popřemýšlet nad výroky "brát něco jako dané" a "být nepřizpůsobivý". Nepřizpůsobiví lidé neberou žádné věci jako dané (a obráceně). To jen tak na okraj. Snažit se něco změnit automaticky neznamená to znásilnit. Mimochodem, kdybychom byli všichni přizpůsobiví a brali věci jako dané, dodnes by tu byli komunisti jako jediná vládnoucí strana. To že tu zůstala "totalita" v jiné formě je věc další. Dál bychom mohli dlouze filozoficky diskutovat o podstatě (podstatách) čehokoli a nikam bychom se asi nedobrali. Jisté je to, že absolutní svoboda v hmotném světě není možná, že brát některé věci "jako dané" dle mého rozhodně "svoboda" není a že jedním ze znaků "totality" je brát věci jako dané a měnit se bát, nebo o změně neuvažovat.
@Martin@
účastník
účastník
 
Příspěvky: 224
Registrován: pát zář 19, 2008 12:01
Bydliště: Trutnovsko

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod Indy » úte dub 24, 2012 15:20

ty filmy jsou tendencni, situace od kterych to odpichly jsou jedna vec, to kam to az ve filmu zaslo je vec druha.

aniz bych snizoval konkretni kvality tech filmu, neni problem ze smutneho tematu udelat melodrama.

osobne misto melancholie radsi neco udelam, ale vnimam jiny priciny takze moje osobni reseni nebude podobny Martinovu.

kdybych to ale mel rict jednodusse, jsem od tohoto uvazovani dost odvraceny... holt blahoslaveni chudi duchem nebot jejich je kralovstvi nebeske... aneb jak se pro samou nezavislost stat ovci, akorat v jinym stade.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Plagiátorství - outdoorová výbava

Příspěvekod mike » úte dub 24, 2012 15:35

@@Martin@: :shock: ziram, co se da v reakci na jednoduchou vetu vyplodit. Tak jeste nazorneji. Fyzikalni zakony. Treba ten, ze energie roste se ctvercem rychlosti. Muzes ho brat jako dany a kdyz treba konstruujes auto, zaridit se podle nej a pridat deformacni zony a airbagy. Nebo se mu neprizpusobit, usporadat nekolik seminaru, probrat ho ze vsech stran, oznacit jako zastaraly a pak se demonstrativne rozjet proti zdi a na nahrobek si nechat napsat "ten, ktery se neprizpusobil".

Uz je trochu jasnejsi, jak jsem to myslel? Jsou veci, se kteryma muzes nesouhlasit, mohou se ti nelibit, ale ktere nezmenis a jestli chces neco fungujiciho, musis je respektovat. Ty zakladni, spousta veci se zmenit samozrejme da, ale vzdycky je potreba vychazet z reality. Prijde mi dost odvazne (lepsi slovo je asi zpupne) chtit zmenit to, diky cemuz se lidstvo za poslednich par set tisic let dostalo tam, kde je. At uz se ti to libi nebo ne. Vysledky podobnych snah podle toho dopadaji. Myslim, ze odstrasujicich prikladu uz mame dost a ja bych se podobneho experimentu nerad ucastnil podruhe.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní vybavení